ben ik ook verzorgende ig.. en een heel klein knus verzorgingshuis... en ik vind het eigenlijk wel erg leuk! maar dat komt denk ik doordat het een klein huis is... dan blijft het wat persoonlijker... wel merk ik ook dat je soms met te weinig gediplomeerden bent, veel stagiares en helpenden... en dan neemt je verantwoording toe...
erg herkenbaar... soms denk ik wel eens.. zouden wij ook zo worden als we oud zijn. maar die mensen hebben verder vaak helemaal niets, en als datgene wat ze nog wel hebben ook weer wordt veranderd, dan ist mis
ik werk in de zorg.....en heel eerlijk, door alles wat er veranderd is vind ik er geen bal meer aan het is niet meer de zorg waarvoor ik in de zorg ben gaan werken je hebt nog geen tijd om iemand fatsoenlijk te douchen laat staan eens een keer na het douchen insmeren met bodylotion als ze dat graag willen
ook hier iemand in de zorg. ik vind mn werk heerlijk! maar alles eromheen..... tis echt wennen en of het nou beter is! sjonge die verhalen van Pluis en Cherryl gellof ik, over de gehandicapten zorg..... schrijnend hoor!
Ik werk in de thuiszorg en vind het heerlijk. Geen collega's op je nek en lekker zelfstandig. Hoef niet in en uit te klokken en heb bijna overal 3 kwartier of een uur om te douchen. Ik werk op een PG route en vind het heerlijk!
Ik werk in de zorg voor mensen met een verstandelijke handicap en EMB. Ik ben dienstverlenercoordinaor en het is mijn taak om de indicatie om te zetten in daadwerkelijke zorg. Ik moet zeggen dat ik ook merk dat het minder wordt, maar wij staan nog redelijk ruim. Bij de mcg staan we 1 op 4 Bij de licht verstandelijke beperking staan we 1 op 8 . Dit is dan zorg op afspraak Het is redelijk te doen!
Ik werk al jaren in de meervoudig complex gehandicapten zorg. Op een woning van 48 clienten, jong volwassenen en pubers. Sinds de komst van ons zoontje ben ik alleen nog maar in de nachtdienst werkzaam, dus ik merk geen veranderingen, werk is hetzelfde, en we stonden al alleen snachts. Leg savonds nog clienten in bed, snachts clienten draaien, verschonen, sommige wc gang, reageren op roepbellen (epilepsie of verstikkingsgevaar). De huishoudelijke dingen erbij, brood smeren, tafels dekken, was wassen en evt strijken. Smorgens begin ik om 600 met de eerste te wassen en aan te kleden. Laat deze wel op bed liggen. Die wordt door de dagdienst eruit gehaald dan,maar is al wel klaar. Ik douche 1 iemand om half 7. Daarbij krijg ik om 700 assistentie om af te drogen en aan te kleden en in stoel te zetten. 715 iemand toucheren en dan mag ik half 8 naar huis. Oh, rond 6 uur zet ik alvast koffie en thee voor de dagdienst, overdracht gebeurt tussen de bedrijven door mondeling, en natuurlijk via de rapportage. T is druk en doorwerken, maar dat heb ik liever dan hele nacht mezelf vervelen.
Ik werk in de kinderopvang ok niet echt zorg maar wel vergelijkbaar. En wij worden er langzaam gek van,ik ben na 5 jaar van mijn groep gehaald wegens terugloop en zit in de inval. Mijn locatie gaat zoiezo slecht,en we merken het bij andere locaties ook helaas. Mensen die een vast contract moeten krijgen worden niet verlengd etc. Er worden mensen met 0 uren contracten aangenomen wat het niet echt bevorderd. Er heerst heel veel onrust van wat gaat er met ons gebeuren en dat is niet echt fijn om in te werken,
Ben Ic-verpleegkundige (bijna) en wij hebben op papier ook nog steeds personeelstekort. Hebben dagen dat we wel wat krapper staan, maar meestal staan we 1 op 1 of 1 op 2.....relaxt hoor vind ik in vergelijking met bijvoorbeeld de neurologie of heelkunde afdeling. Daarbij is het natuurlijk wel heel complexe zorg en is het wassen bijvoorbeeld van ondergeschikt belang.
ik ben ook een IG-er en ik werk in een verpleeghuis in de avond en nachtdienst, vooral de avonden zijn erg druk.... ik sta op een team van 16 bewoners, die moeten eten, drinken medicijnen krijgen en toiletgang en naar bed moeten....ik krijg 3 kwartier assistentie voor de zware mensen de rst doe ik alleen, dat is hard aanpoten... 90% van de bewoners is incontinent.... diversen worden met de lift geholpen en dan nog de wondverzorging ed......dit aales doe ik van 17 tot 22.30, dus in 5,5 uur..... elke avond weer een uitdaging om het allemaal te redden..... en dan heb ik het nog niet gehad over de onrustige en/of verwarde en/of verdrietige bewoners
De nachtdiensten zijn wel wat rustiger, omdat de mensen niet wakker mogen gemaakt worden, dus verschonen doen we bijn niet 's nachts alleen als je poep ruikt of als mensen wakker zijn en de enkeling die nog naar de wc gaat.....
als activiteitenbegeleider in de zorg is t ook steeds minder. De ene client krijgt wel aandacht omdat dat in zijn zorgzwaartepakket staat de andere snapt dat niet. Gaat zitten roddelen ect ect. Alles rapporteren en aangeven hoeveel minuten je er bent geweest. Nee waar is de tijd dat je gewoon om mensen gaf?
Vind het werk ook erg leuk maar idd weinig tijd voor de mensen. Groot voordeel van de thuiszorg vind ik dat je veel meer te tijd hebt voor de mensen. Ik werk zelf in een vz huis maar als wij mensen krijgen uit te thuiszorg gaan ze er echt wel op achteruit! Wij helpen een bewoonster met douchen/ korselet/ aankleden en daar hebben we een half uur voor terwijl ze voorheen bij de thuiszorg voor haar een uur hadden.. is eigenlijk niet normaal dat de clienten erop achteruit gaan..
Ze zeggen vaak wel van de mensen uit de zorg zijn de ergste.. wij lopen er ook wel over te geinen hoe wij later worden maar vind dat je het vaak al merkt aan kinderen die bijv in de verzorging/verpleging zitten, die weten het vaak beter. Wordt over een aantal jaren volgens mij echt een uitdaging om in de zorg te werken. Vind nu al dat je merkt dat de jongere mensen ( lees rond de 70)die bij ons komen wonen ( vz-huis) al een andere generatie
Dat is één van de redenen waarom ik gestopt ben ik de zorg, nu werk ik in het bedrijf van mijn man en dat geeft een stuk meer rust. In de zorg draait het steeds meer om geld en niet meer om de kwaliteit, vreselijk vind ik dat. Ik werkte in de gehandicapte branche.
Leest zo heel apart, dat je als lastig wordt gezien als je alles tot in de puntjes precies wilt. Zelf wil ik ook alles tot in de puntjes precies! Zou het vreslijk vinden om verzorgd te worden en dat het dan niet meer zou kunnen.. ooit eens zelf in het ziekenhuis gelegen waar ook zo gedacht werd, vreselijk!
Ik werk in een verzorgingshuis als VIG-ger op een afdeling Somatiek met 45 bewoners.Je merkt gewoon dat de bewoners die nieuw binnenkomen minstens een ZZP 4 hebben en veel zorg en begeleidinig nodig hebben.Maar ook wij lopen vaak onder bezet en als je dan de enige gediplomeerde bent ligt er een hoop administratie op je te wachten.Daarnaast ben ik ook nog leerlingbegeleider en EVV-er dus jullie snappen wel dat er taken blijven liggen.(al is dit niet anders helaas......) De beschikbare tijd awordt steeds krapper dus moeten er (soms slechte) keuzes gemaakt worden. De sfeer in het team houden we gelukkig goed anders was het inderdaad onwerkbaar.
Ik snap je punt maar als je dat wilt zul je hulp van je familie in moeten schakelen....het verzorgend/verplegend personeeel heeft geen tijd voor alle precisie dingen.... basiszorg is wat you're get.... het is de realiteit.... maar niet van nu hoor is al jaren zo . ik heb in den haag gewerkt in de jaren 90.... daar waren we tot 13.30 aan het wassen en 14.30 gingen de eersten al weer naar bed..... ook geen gediplomeerden en weinig nl sprekend personeel.... nu werk ik in brabant daar is het wel een stuk beter, maar heb niet het gevoel dat ik echt de tijd kan nemen voor de mensen