@Laupa Jeetje eerst 5 dagen wachten en daarna moest je dus nog opschieten ook! @zeehondje Ik heb bij k.eano niet echt een droge hoofdhuid gezien @elsa Hier in het begin ook ff wennen met het helmpje op en afzetten, maar dat went vanzelf wel Fijn dat het goed gaat met wennen @zeehondje Wij hadden een helmpje wat uit 2 schalen bestond, en die moest je dan zover mogelijk uit elkaar trekken. Dan kon je het helmpje gemakkelijk op en af doen @din0 Spannend!! @Laupa Jeetje het zit jullie ook niet echt mee... Hopelijk gaan ze het helmpje snel aanpassen! @elsa Wat een leuke foto! @bloem86 Hmmm, je maakt me nieuwsgierig hihi Je mag het ook via pb doen
@laupa, is hetbhelmpje weer aangepast? Hoop het voor jullie. @senna04, dank voor t leuke compliment! Nou, vannacht voor de eerste keer heel de nacht zijn helm op gehad, ging op zich goed dus dat is heel fijn maar mijnheer was wel om 5.30 uurnal wakker dus dat was wel heel erg vroeg maar goed, in de nacht niet wakker geworden!! Bij jullie ook kindjes die in t begin eerder wakker werden in de ochtend of zou t toeval zijn geweest? En hoe hebben jullie de kleding in de nacht? Minder dan voor de helm? Hidde slaapt normaal in zomerslaapzak met mouwen, romper korte mouwen en pyamabroek en dan nog n lakentje.had nu zijn pyamabroek uitgelaten maar niet t idee dat hij het warmer had dan normaal. Hoe gaat dat bij jullie? Groetjes!
Elsa, leuke foto, lekker ventje! En ik weet eerlijk gezegd niet welk merk helm wij hebben (schaam). We moeten naar Rotterdam (Westland orthopedie). Senna, zo'n helmpje hebben wij ook denk ik ja. Erg handig vind ik.
Hoiii. Nou het gaat goed hoor.. Nergens geen last van. Ook niet met het afwerken dat ze de helm een paar keer op en af moest ze liet het allemaal toe en vond het wel intersand. Welke type weet ik ook niet. Morgen 2 u op 1u af
We zitten op dag 3. En het gaat goed we kunnen zelf een beetje smokkelen (mag wel he). Vanochtend 3u op met slaapje en ze ligt nu ook met helm in bedje. Maar even een vraag ik zie dat de fontonel inzakt (kan dit kwaad?
@Din0; Fijn dat het zo goed gaat, hopelijk gaat het zo door voor jullie! Hier zit Hidde inmiddels sinds afgelopen vrijdag op de 23 uur en het gaat eigenlijk heel goed. Als hij de helm op heeft, nergens last van en doet er alles mee. Alleen op zijn buik spelen houdt hij nog wat minder lang vol merk ik. Alleen als hij even af is gaat hij direct op zijn hoofd krabben omdat het natuurlijk jeukt na al die uren zijn helm dragen en heeft nogal lange haren. Daar wordt het meer rood van dan van de helm dragen. Ik vroeg me af of jullie dit herkennen en of jullie dan iets op de huid smeren tot dat helm weer op gaat? Op de hoofdhuid gaat het natuurlijk niet, maar wellicht op de randjes tegen het krassen? Doe er wel wat sudo op, maar twijfel of het snel genoeg intrekt voordat de helm weer opgaat. En, het kan nog niet, maar ik heb gewoon het idee dat het al beter aan het worden is, maar dat kan natuurlijk nog niet na 1 week dragen...... Je ziet toch wat je wilt zien denk ik...... Het wordt deze week weer warmer, dus ben benieuwd hoe het dan gaat met de helm. Tot nu toe heeft hij nog niet zoveel last van extra warmte, alleen bij zijn haren. Maar dat wordt wel al wat minder. Al met al valt het erg mee tot nu toe gelukkig!
Fijn dat het zo goed gaat Din0! Elsa; Dat krabben is heeeeeel herkenbaar, haha. Ook beetje droge hoofdhuid. Wij doen er niks op omdat het denk ik idd niet snel genoeg intrekt.
Elsa, wat fijn dat hetz o goed gaat met Hidde en zijn helmpje! Z. heeft snachts nu hetzelfde aan als eerst. In het begin dacht ik dat het te warm zou zijn, maar het is goed te doen. We hebben wel altijd zijn raam open staan, dus hij heeft zowieso een fris kamertje. Als ik snachts ga kijken en voel dat ie het warm heeft dan haal ik zijn dekentje er af of trek zijn pyama broek uit. Hij heeft een zomerslaapzak zonder mouwen, rompertje met korte mouwen en een pyama met lange mouwen aan. En dan ligt ie onder een laketje en dunne zomerdeken. Elsa, wat ben ik blij dat je over het krabben begint! Z. heeft zo'n jeuk, zo zielig! Vorige week hebben ze het helmpje aangepast en de rode plekken zijn nu weg. Maar ze dachten misschien aan contactallergie, maar omdat de rode plekken nu weg zijn zal het dat niet zijn. Heeft Hidde alleen jeuk als zijn helpmje afgaat, of ook tijdens het dragen? Z. begint ook naar zijn hoofdje te graaien als zijn helmpje op is, als ik dan zijn helmpje even afzet begint ie als een gek te krabben. Morgen moeten we weer terug, ben benieuwd wat ze zeggen.
Sorry dat ik zomaar inhaak in dit topic.... Mijn dochter is sinds vrijdag gestart met een helmpje. Maar wat mij opvalt is dat ze zooo ontzettend zweet, na een kwartier die helm te dragen zijn haar haartjes al helemaal nat van het zweet en druipt het langs haar nekje naar beneden!! Kan ik hier wat tegen doen om dit te voorkomen, vind het zo sneu voor haar! Hebben andere kindjes dat eigenlijk ook? Alvast bedankt voor eventuele tips, ik lees ze graag.
Mamavanmimi, het zweten hoort er in het begin echt bij! Het lichaam verliest normaal gesproken veel warmte via het hoofd, maar nu kan dit dus niet. Geef haar lichaam 2 weken de tijd om een andere 'uitgang' voor de warmte te geven. Doe bijv. geen sokjes aan. Succes!
olla. Ja het zweten hoort er echt bij en gaat minder worden (is mij gezegd) Elke 2 u even af doen om de helm te drogen en haar drogen. Onze meid is donderdag begonnen en heeft echt geen last van haar helm ze vind het maar wat boeiend als hij op gaat. Ze heeft gister vanaf half 10 tot half 7 de helm op gehad met een paar keer luchten ongeveer 30 min te samen. Mag ze nu de nacht proberen of raden jullie dat af?
Dank je, dat hebben ze mij dus niet verteld, ik vond het al zo sneu! Ik gebruikte al wel talkpoeder wat ze me hiervoor aanraden, maar dat doet dus nog niet zo veel.... Verder heeft ze er niet heel veel last van. Alleen als ik hem op doe is ze even boos, maar dat is denk ik nog mijn onhandigheid ervan. 3juli moet ik weer even langskomen voor een snelle controle, dus ik ben benieuwd wat hij ervan vindt. Ik heb af en toe het idee dat de helm om de oren wat te strak zit?
Alles op schrijven dan vergeet je het niet, Hier zwet ze ook heel erg op haar hoofd maar meer niet droog het ook gelijk met af zetten want zweet dat loopt kan jeuken. En heb het al aardeg door hoe je het opzet en ze laat het gewoon toe
Ik zat nog even te denken, als ze haar warmte via een andere plek kwijt moet raken, zoals haar voeten, hoe gaat dat dan 's nachts? Zij lag altijd ingebakerd, tegenwoordig een slaapzak en die heeft ze echt nodig want ze gaat het hele bed rond tegenwoordig. Hoe raakt ze dan haar warmte kwijt? Of kan dat geen kwaad? Sorry hoor voor de misschien wat rare vragen, maar dat zijn dan van die dingen die je je ineens bedenkt
Iets dunnere slaapzak, iets dunnere pyjama, romper.. Dus eigenlijk net iets minder dan je gewend was, en geen sokjes aan 's nachts... Zijn geen rare vragen hoor, deze dingen hadden we allemaal in het begin. Het is gewoon even wennen, maar je vind er je weg wel in
Hoi, @Laupa; fijn dat het herkenbaar is! Vind het er zo sneu uitzien, maar wanneer ik met een fris washandje door zijn haren ga is het wel al snel over. Merk dat zijn huid dan wel even rood wordt, maar dit trekt wel weg, dus het hoort erbij. Hij heeft het alleen maar als de helm af is, tenminste, dat denk ik. Merk wel eens dat hij met zijn hoofd op en neer wrijft in zijn helm, maar dat is ook meteen weer afgelopen. Smeer er ook maar niks op als de helm af is, lees dat jullie dat ook niet doen over het algemeen. @mamavanmimi; het zweten is hier nu na 2 weken al veel minder! Hidde heeft vrij lange haren en zweette met name de eerste week heel erg, maar dit wordt nu, zelfs met het wat warmer weer toch minder. We laten sokjes zowiezo uit en doe hem vaak een tshirt met korte mouwen aan. Verder niet veel veranderingen, hij heeft het tot nu toe nog niet veel warmer lijkt het. @Din0; fijn dat het wennen goed gaat. Jullie hebben een heel ander opbouwschema dan wij volgens mij, maar jullie hebben volgens mij een helmpje dat veel beter op en af gaat. Wij zaten na een week op 23 uur en we hebben hem tijdens het wennen steeds met langere periodes opgehouden om hem niet steeds op en af te zetten omdat dat te belastend is en hij, als hij de helm op heeft, er het minste last van heeft. Eigenlijk geen eigenlijk! @Zeehondje; goed om te weten dat jullie er niks op smeren, doen wij nu ook niet, is ook het advies van Livit. Vrijdag hebben we onze eerste controle, volgens mij zit het helmpje nu al strakker, dus ze moeten ff goed kijken of hij niet te strak gaat zitten. Verder heb ik het idee dat ik nu al verbetering zie, kan dat, of zie ik spoken? NAtuurlijk is het nog wel plat, maar niet meer zo erg als toen we begonnen. Ach, het zal wel niet. Houd wel een beetje mijn hart vast voor het warme weer, wil zo graag de helm 23 uur opzetten, het gaat zo goed, als het nu warmer wordt dan kan dat misschien niet. HEbben jullie ervaring met de warme dagen? Groetjes!
Ja wij keken naar onze meid met de helm en nou ze vind het maar wat goed net heeft ze hem ook even te pakken gehad en op gezogen. We gaan nu ook de nacht proberen. Ze heeft hem nu op vanaf 10u. Slapen gaat goed op zetten ook al wil ze hem dus graag in haar mond En we hebben ons niet aan de schema gehouden hoor. schemas zijn voor kinderen die het maar niets vinden en onze meid ach ze vind het leuk.
@Din0, bij ons is het verteld dat het opbouwschema wel belangrijk is om aan te houden omdat ze ook moeten wennen aan de helm omdat deze toch best zwaar is en de nekspiertjes er ook wel ana moeten wennen. Verder moet Hidde er ook aan wennen om zijn warmte op een andere manier kwijt te raken. Vond het opbouwschema dus wel fijn, maar dat ervaart iedereen dus weer anders . We zaten overigens met de 6 dagen al op 23 uur per dag, dus het ging wel snel!
Nounou, zonder stokjes scheelt al een hoop in het zweten zeg! Gisteren was ze helemaal nat en vandaag eigenlijk maar een beetje. Ze heeft hem nu de hele ochtend op gehad zonder problemen en na een uurtje rusten heeft ze hem nu voor het slapengaan weer op. En zonder problemen in slaap gevallen gelukkig! Alleen nou hebben wij in het opbouw schema voor vandaag staan 1uur af en 4 uur op. Op zich gaat het goed, ook met de slaapjes dus maar ze zou hem nu ook s nachts op moeten hebben, maar dat betekent toch niet date hem dan ook na 4 uur af moeten doen en dan een uur later weer op? Moet ze hem dan de hele nacht ophouden of kan ik beter nog de nacht zonder helm doen totdat ze hem de hele nacht op kan? Ik hoop dat iemand het antwoord weet, mijn vriend zei al dat ik de wekker maar moest zetten, maar daar heb ik dus geen zin in!!