Susan, heel goed dat je de fysio al gebeld hebt! Normaal gesproken begin je met 6 maanden met de helm. In de eerste 6 maanden is de schedel erg zacht en kun je met enkel fysio heel veel bereiken. Wij zijn met 4 maanden gestart (op eigen aandringen), maar hadden dan ook een afplatting in de categorie zeer ernstig. Succes!
Madame heeft zich hevig verzet tegen de handdoek rol. Krijzen en over de rol heen willen draaien. Maar uiteindelijk heeft ze het opgegeven en slaapt nu.
Even snel tussendoor het verschil na 1 week opbouwend helmdragen: View attachment 259810 View attachment 259811
Zo dat is al een mooi verschil. Dat dat zo snel gaat. Hier slaapt Y. nu in het zijlig kussen. Hebben er twee eentje met van die driehoeken voor in bed. En met van die rollen (geleend van vriendin) voor in de box en kinderwagen. Maandag komt de fysio langs ze gaat dan haar hoofdje meten en kijken wat we nog meer kunnen doen.
Goed zo, Susan, lekker op tijd erbij. Wij waren ook al met 8 weken bij de fysio. Afgelopen dinsdag de laatste controle gehad, wij mogen stoppen met de helm! Eigenlijk moest ie nog een poosje doorgaan met alleen de slaapjes, maar aangezien zn voorkeurshouding weg is, en hij op zn buik slaapt, hoeft dat ook niet meer! ODDI kwam van ruim 111%, nu 105%..en het schijnt nog verder bij te trekken door de jaren heen. Heerlijk hoe snel je ook weer gewend bent aan een helmloos bolletje...
Norii wauw! Binnen zo'n korte tijd al resultaat! Susan wat goed dat je er zo vroeg bij bent. Mvl, hoe lang heeft jouw zoontje een helmpje gedragen? Bij ons was de 1e meting met 4 maanden: ODDI 106,9 CPI 93,9 EDI 4,5 Bij de 2e meting (vorige week) met 5 maanden: ODDI 104,4 CPI 97,7 EDI 5,9 De fysiotherapeute is een beetje vaag in haar advies. Enerzijds zegt ze dat het wel weg kan trekken, anderzijds is het toch wel goed zichtbaar. We hebben een doorverwijzing gekregen naar de kinderarts gezien CPI onder de categorie ernstig valt. Ik ben heel erg benieuwd wat zijn advies zal zijn.... Iemand die ook rond deze cijfers zat en wat is jullie besluit geweest??
MvL wat heerlijk dat jullie ook al klaar zijn met de helm en dat ook al met 4 maanden dragen. Scheelt idd ook dat de keine een buikslaper is. Dat wennen gaat snel he en oh zo heerlijk, kroelen met een helmloos bolletje!
MVL, wat heerlijk dat jullie helmperiode erop zit! Mooi resultaat en het trekt idd nog wat bij. Geniet lekker van alle haartjes waar je nu onbeperkt doorheen kan kroelen!
Wat een geweldig nieuws MvL!!! En wat snel ook gefeliciteerd!!! @Hier: alles ok, Ties is en blijft een vrolijk ventje. Donderdad a.s. moet hij terug naar de fysio, ze wil graag up to date blijven over de vorderingen met de helm. Ben echt al heel trots op het resultaat tot nu toe
MvL wat dijn dat de helm af mag! En 105% is mooi. Zie je het nog als je het weet? Lekker knuffelen nu.
Sh*t! Even een hellup!!! Vraag: Ties heeft de helm nu 23uur per dag op en ik zie dat hij een drukplek heeft, die steeds roder wordt en daarnet zelfs paarsachtig leek. Helm langere tijd afgehouden (een paar uur) maar nog steeds niet weg, wel minder rood. De helm wel weer steeds opgezet en ook nu, voor de nacht, opgezet. Zou het heeeeel erg kwaad kunne (immers tegen advies..) of zal ik hem wakker maken en de helm afzetten?? Of wat erg... Ik voel me echt evil mom nu ik weet dat de helm eigenlijk af moest...
Vanmiddag om 3uur komt de fysio Y. haar hoofdje meten. En kijken hoe of wat verder. De hele week slaapt ze al met het kussen, gaat erg goed. Benieuwd wat de fysio zegt.
Dag meiden, ik ben hier nieuw en hoop hier veel tips ed te vinden. Mijn kleine jochie krijgt nog geen redressiehelm, maar is vorige week getest: uitslag was afplatting van 114 %. Dit is doordat hij zo'n voorkeurshouding heeft. Aangezien hij nu net 4 mnd is geworden, wil de fysio kijken of ze het met de oefeningen nog goed krijgen. Helaas vindt hij de oefeningen niet fijn. Hij moet meer naar links kijken, dus alle leuke dingen staan of liggen aan die kant. Dat helpt heel iets, maar niet genoeg. Op de zij en buik vind hij echt niets, hij huilt en gilt dan de boel bij elkaar. Iemand een idee wat zou helpen? Hij wordt opnieuw gemeten over een week of 7 om te kijken of het helpt, maar als het zo gaat ben ik er bang voor. Ik heb verder nog niet in dit topic gelezen dat ga ik van de week op mijn gemak doen.
Hier is Y. vanmiddag opgemeten. Uitslag krijgen we 25 juli. We moeten haar overdag in haar bedje in het zijlig kussen laten slapen. In de wagen en box op de rug of buik. En 's nachts mag ze uit het kussen op haar rug in de hoop dat ze vanzelf weer naar links gaat kijken/liggen. Uit de afdruk van de meting was wel een scheefte te zien. Ze zei verder niet hoeveel ze dacht. We wachten het af en oefenen verder.
@susan: spannende tijd tot 25juli. Accepteerd ze het zijJliggen wel? Ties was op een gegeven moment sterk genoeg om zich weer op zn rug te wurmen en daardoor had het hele zij-liggen geen nut meer. Wij hebben toen de 'Love-nest' gekocht. Is verkrijgbaar bij o.a. Babydump, kost maar 14,95 en hiermee kan je kleintje toch op de rug slapen, zonder dat het direct op het achterhoofd ligt. Ook zou hiermee de stimulance om naar de zijkant(en) te kijken, worden vergroot. Ties heeft hier ruim 1,5maand op geslapen en het ging overal mee naartoe: in de wandelwagen/de box/ wipstoel / maxi-cosi, kortom overal waar hij met zijn achterhoofd de ondergrond zou raken We hebben hier al behoorlijke verbetering mee gekregen! Een aanrader dus! Van (ODDI) 108% naar 106,6% en van (CPI) 100,7% naar 97,9% Met de helm gaat het goed, de drukplek is toch minder ernstig dan ik dacht, gelukkig. Het is wel rood, maar niet vuurrood. Morgen even contacten met Livit en dan een nieuwe afspraak maken. Fijne avond!
mamabri Stijn vond de oefeningen ook niets. Wij hebben zelf ook veel baat bij de osteopaat gehad. Misschien is dat nog een idee?
Hoi, ja daar zat ik vanavond ook al aan te denken. Doet een osteopaat andere dingen als een fysiotherapeut? En ik las net iets van een kussentje, de love nest?? Ik bedoel, alle beetjes helpen, ik heb een beer voor hem gekocht met baarmoedergeluiden en muziek en daar keek hij vandaag ook naar en probeerde hem te pakken, je moet toch wat. Hij mag niet echt in een stoeltje voor zijn ruggetje, al vind hij dat wel heel leuk.... lastig he? Dit is voor mij nl ook nieuw, hij is wel mijn 3e kindje maar heb dit met de andere 2 niet gehad.
Norii: het zijliggen vind ze niet erg. Gister lag ze op haar rug in haar bedje. Krijzen wel een uur lang. Leg haar op haar zij zonder kussen en valt binnen 5min. in slaap. Ze is daarna zelf op haar rug gedraaid en heeft zo geslapen.
Mamabri de osteopaat doet zeker andere dingen als de fysii. Deze kijkt of er mogelijk blokkades of spanningen in het lichaam zijn. Middels zachte bewegingen worden deze weggehaald. Stijn zijn nekwervels bleken niet op een rechte lijn te staan en met behulp van de osteopaat en daarbjj ook fysio is het goed gekomen. Het is het overwegen waard.