Mijn trots, wij hebben sinds 2 jaar een spiegelreflexcamer van Nikon. Ik doe er zelf heel weinig mee, mijn man daarentegen vrij veel. Toen ik hem een keer vast mocht houden heb ik deze foto gemaakt bij zonsopgang. Voor mij een foto die een enorm emotioneel aspect met zich meebrengt (dat die dan nog zo mooi is geworden ben ik trots op mooi volgen mijn mooi vinden)
*glim* Thanks! Ja, het kind is wel nog beter gelukt dan de foto! @Marilouise; Ik vind 'm ook mooi, had voor mij alleen iets minder gras en wat meer lucht gemogen.
View attachment 260657 View attachment 260659 hier bijvoorbeeld 2 fotos die ik binnen maak. ik heb even niet opgeled of het leuk was of iets maar puur om een voorbeeld te laten zien hoe moeilijk mijn camera het binnen heeft. bij beide is de instelling iso 800 2.8 f60. lager dan f60 doe ik nooit want ik maak vooral foto's van mijn erg bewegelijke dochtertje. mij camera maakt met de flitser ook geen mooie foto's want het object of persoon is dan verlicht en de rest niet. 'heeft iemand nog tips
Ik snap wel wat je bedoeld, maar het ging mij om het emotionele aspect en de plaats waar ik stond en het hoogste punt gras scheelt bijna 3 meter in hoogte!
Wat een leuk topic! Er komen hele mooie foto's voorbij! Hebben jullie een site waar ik tips kan lezen. Wij hebben ook een DSR maar doen er niks mee, zo zonde. Maar ik zo graag mooie foto's van onze dochter willen maken. Maar hoe weten jullie welke instellingen? Diafragma etc... Ik heb altijd in huis te donkere foto's en dat mijn dochter beweegt...
Nathalie: op digitalefotografietips.nl staan goede tips! Vandaag heb ik zoom.nl gekocht, wat een leuk blad!! Ik zag dat ze een leuke zomeraanbieding hebben, 10 * het magazine en 4* de zoom.nl fotocursus dvd voor 25 euro! Leek me leuk om even te delen met jullie!
Oh, en voor diegenen die meer ervaring hebben, ik vind de foto's niet scherp genoeg, komt dat door het binnen-zijn? Ik heb natuurlijk wel wat standen, maar had hier gewoon automatische instellingen zonder flits gebruikt, en een prime lens. Handmatig ben ik nog niet enorm handig met het wijzigen van bv. ISO. Ik kan nog wel jaren leren met deze camera Ik heb een Canon 600D met een iets grotere zoomlens (eh 18-135mm).
Haai Evenstar; wat een ontzettend mooi meisje is je dochtertje!!! Met een prime is het moeilijker scherp stellen, dat klopt. (Wat voor prime heb je, hoe lichtsterk is die?). Helemaal als je binnen fotografeert en niet flitst. Dan heb je een groot diafragma en dus een kleine scherptediepte. Je camera heeft meerdere schperstelpunten, daar moet je dan 1 van kiezen, de middelste en op de oogjes scherpstellen. Bij Canon lichten de scherpstelpunten (er zijn er 9) die hij gebruikt rood op. Dat zie je door je zoeker. Maar zo verkeerd zijn de foto's niet hoor; vind vooral de tweede erg mooi (niet technisch perfecte foto's kunnen ook mooi zijn).
Leuk topic. Ik houd ook wel van foto's maken. Maar moet nog veel leren. Hier een foto van gisteren. http://pic40.picturetrail.com/VOL380/2149901/4184280/403410518.jpg Hmz.. waarom wordt het een link ipv een afbeelding?
Evenstar: wat een dotje! Eerste foto vind ik niet zo spannend, ietwat donker en niet zo veel contrast. Tweede foto mooi gelukt hoor! Mooi licht op dr koppie, mooie gezichtsuitdrukking en naar mijn idee goed scherpgesteld op dr gezichtje!
Gave foto!! Wat een leuk mannetje! Heb je zn ogen bewerkt? Mooi! Ik had misschien nog ietsje minder van zn lijfje erop gezet qua compositie .
Mooi! Ik zou boven en onder een stuk croppen en vierkant maken, nog iets meer contrast geven; zwart kader eromheen en tjakka!