Ik denk dat de enige manier is om de kans te verkleinen, goed luisteren naar de vk is. Maar sommigen scheuren niet uit, ik niet eb wel meer hier niet. Misschien heb je dat geluk ook!
Ik heb de perineum olie van Weleda gebruikt in de weken voor de bevalling. Had 2 kleine scheurtjes, maar mocht zelf kiezen of ze gehecht moesten worden (NEE!!). Weet niet of het aan de olie heeft gelegen, maar het is t proberen waard En verder inderdaad goed luisteren naar de instructies van de vk. Dat het hoofdje staat is natuurlijk niet fijn, maar zorgt er wel voor dat de boel wat op kan rekken.
Warm water! Ik ben in bad bevallen en ben niet uitgescheurd, alleen twee piepkleine scheurtjes bij de schaamlippen (moest een steekje gehecht worden, maar voelde er echt niets van). Het was mijn eerste bevalling dus heb geen vergelijkingsmateriaal, maar dat het hoofdje 'stond' heb ik niets van gemerkt, en vanaf de stand van het hoofdje tot de geboorte heb ik nog drie keer een duw moeten geven (in een perswee). Ze is vrij snel geboren dus en ik dacht dat ik wel schade zou hebben beneden,maar dat viel dus alles mee. Of het door het water komt weet ik niet, maar ze zeggen dat warm water de boel ook wat weker maakt.
Goed luisteren naar de tips van je vk meer niet. Ik heb heel goed geluisterd, toch helaas totaal rup graad 5. Mijn zoontje had opgeslagen handje naast zn hoofd, en hij was al niet klein.. Dus ja hoe goed je ook luisterd, voorkomen kun je niet helemaal.. En tja of zo'n olie echt werkt? Dat is aan jou.. Maar aan mij is die "onzin" niet besteed.. En mocht je heel bang zijn voor het scheuren/knippen.. Ik ben dus zo ver als je maar kan ingescheurd en ik heb daarvan NIETS gevoeld tijdens mn bevalling. Ben gehecht op de o.k dus dat ging ook gewoon onder narcose. En de napijn? Tsja fijn is anders maar ik heb vriendinnen met 3 mini hechtingen en die liepen krommer als ik.. Niet druk om maken! (deed ik dus ook, was mn doodsangst en zie wat ik overleefd heb)
Warm washandje ertegen is inderdaad een goede, deed mijn vk ook! Maar of ze dat allemaal doen?? Hier mocht het niet helpen maar voelde wel fijn!
Denk ook dat je vooral goed naar je vk moet luisteren. Dat deed ik niet... met een prachtige scheur in de vorm van een U als gevolg Wat ik niet eens voelde trouwens, was veel te fijn om eindelijk actief te mogen 'werken'. Hechten viel ook mee, was veel et druk met mijn dochter die bij me lag.
Heb ook de weleda olie gebruikt, maar had al snel het idee dat de beste perineum massage toch bestond uit gymmen met manlief. Ben uiteindelijk geknipt omdat mijn brkkenbodem niet wilde wijken en meiske er toch echt wel uit moest (ging dippen en meconium lozen) Heel weinig last van gehad trouwens.
Het enige wat je volgens mij kunt doen is goed luisteren naar je VK. In dingen als perineumolie enzo geloof ik niet.
Ik ga met de Epi-no trainen in de weken voor mijn bevalling. Epino | Dé voorbereiding voor een natuurlijke bevalling Ik hoor alleen maar positieve berichten.
Als je goed luistert naar de VK scheelt dat al een hoop. Natuurlijk is het ook afhankelijk van hoe rekbaar je weefsel is. Ik heb het geluk dat ik 4 keer niet ingescheurd ben of geknipt. De 4e keer had mijn zoontje zelfs een handje naast het hoofd. Toen ik dat hoorde dacht ik dat ik de pineut was. Nu met nr 5 in aantocht hoop ik weer zoveel geluk te hebben, maar neem aan dat mijn weefsel gewoon rekbaar is en dat als het kindje er normaal eruit komt er weer geen schade is. Maar goed voor hetzelfde geld gaat het zo snel dat het toch mis gaat haha. Dus houd me wel bezig hoor
Ik heb de perenium olie ook gekocht. De vk eerst gevraagd of t nut had of t onzon was maar zei had er wel goed ervaringen mee... Was al een aantal weken bezig ermee maar krijg nu een geplande ks :S
Ja dat had ik ook bij de eerste, ik hoefde ook nog niet te bevallen van mezelf dacht echt als ik seks had: "straks gaat het vast niet meer zo makkelijk en voelt het veel losser.." Maar dat is helemaal niet zo. Ik heb twee gebaard (7 en 8 pond) en serieus alles voelde na 2-3 dagen weer gewoon normaal.
Luisteren naar je vk is zeker een goede tip! Ik was ook bang voor uitscheuren dus vroeg de vk om exacte instructies... 'helaas' had ik 1 perswee nodig om mijn dochter eruit te krijgen Het ging werkelijk waar zóó snel dat ik niet eens kón doen wat ze zei, dus toch wel uitgescheurd... Maar het viel me mee, 3 hechtingen, gewoon op de verloskamer gehecht en ik heb er een weekje last van gehad... Nog geen seks geprobeerd, dus of het anders is dan ervoor weet ik nog niet..
Hier perineumolie gebruikt, werkte naar mijn idee super! Alleen wel gewoon alles insmeren ik heb de vorige zwangerschap alleen naar onder gesmeerd.. Dat is allemaal mooi heel gebleven Jammer genoeg uiteindelijk naar opzij gescheurd Scheuren doet trouwens op t moment zelf geen pijn, geen zorgen!
Niets gedaan en niets gesmeerd alleen geluisterd en de tijd genomen. Dochter van 8 pond en 1 klein scheurtje die 2 hechtingen kreeg omdat ze wilde dat het mooi zou helen. Meid echt het klinkt allemaal erger dan dat het is. Je bent veel te druk met al het andere dat je het niet voelt. Vriendin van mij heeft vanalles gesmeerd, gemasseerd en opgerekt maar is wel gescheurd. Het warme washandje is ook om het brandende gevoel weg te nemen wat je krijgt als het hoofdje staan.
ik denk idd het weefsel tijd geven om te rekken maar goed, die keuze heb je ook niet altijd; bij mijn zoon ging zijn hartslag niet goed en moest er in ene uit met de vacuüm met als gevolg knip en scheur. Op dat moment niks van gevoeld maar het hechten deed erg zeer en herstel duurde ook lang.
Ik denk niet dat je het kunt voorkomen. Ik heb bijvoorbeeld zelf heel erg kleine binnenste schaamlippen, nou die rekken niet echt mee hoor die waren dus ook als enige gescheurd. En ik had een hele snelle bevalling.
Ik ben 2x bevallen. Bij de eerste bevalling een totaalruptuur (gehecht op OK onder algehele narcose), bij de tweede bevalling een subtotaalruptuur (gehecht op de verloskamer door gyn). Ik ben 2x snel bevallen (20 en 2 minuten persen). Bij de tweede wel beter gelet op de aanwijzingen van de verloskundige, dus het helpt wel. Maar bij mij is het ook een kwestie van pech. Mijn huid scheurt op die plek gewoon snel en dat zal niet te voorkomen zijn. Overigens bij beide bevallingen niks van gevoeld (en bij de tweede was ik er 'bewust' op aan het letten). Ook 2x goed hersteld.