Ik zou het gewoon doen hoor, meerie. Ze draaien idd nog niet, dus je kunt ze gewoon zo neerleggen dat ze vrij adem kunnen halen Zelfs als je zou besluiten om op de zij te laten slapen, (onze kraamhulp heeft toen laten zien hoe je met een opgerolde hydrofiel kunt stutten, zodat ze goed 'vast' liggen). Dat 'niet mogen' is natuurlijk met een flinke korrel zout. Jij bepaalt waar je kindje in ligt enzo. Maar ze zijn gewoon verplicht om je op eventuele risico's te wijzen. Wat jij daar mee doet, is helemaal jouw zaak.
Ivm mijn gezondheid na de bevalling heeft ons meisje de eerste 4 dagen bij ons op de kamer gelegen, maar daarna sliep ze gewoon op haar eigen kamertje en dat ging meteen super goed... de kleintjes hebben daar ook meer rust en de ouders ook.... werkte hier goed maar je moet gewoon je gevoel volgen, dat is altijd de beste keuze..
de eerste heeft 8 maanden bij ons op de kamer geslapen. den tweeling komt ook bij ons op de slaapkamer, maar voor hoe lang zien we vanzelf wel. ik vond het eerlijk om onze zoon bij ons te hebben en heb dan ook de eerste nacht dat hij naar zijn eigen kamertje ging, mezelf in slaap gehuild
Onze kindjes hebben altijd vanaf dag 1 in hun eigen bed/kamer geslapen. Wel lieten wij dus in het begin de deuren open (bang dat we ze niet zouden horen, maar ik kan je vertellen dat je zo waaks als een leeuw bent) Het is maar net wat jullie prettig vinden (en niet wat de VK wil)
Ik wil graag de eerste weken/ maanden lekker dicht bij mijn dochter in de buurt zijn. Wiegje komt naast ons bed.
Alles kan slagen ook als je kindje niet bij jou op de slaapkamer slaapt. Nachtvoedingen, hupsa pakken, aanleggen en terug in bed. Verschonen midden in de nacht had een verkeerd effect. Ze was dan zo wakker dat ze niet meer wilde slapen. Enne als ze de nachten door gaan slapen (als ze ouder zijn) dan verschoon je ook niet meer. Onze tweede gaat gewoon op de zij in de wieg met een zijslaper. Die onzin van dat kraamgedoe wat 26 keer per jaar van mening verschild en weer andere eisen heeft. Ik wil die wisselligging zij op zij en geen kindje met een plat hoofdje. Willen ze het vanuit het kraambureau niet dan leggen ze haar niet in bed.
Weet je wat ik nou niet snap he... Er is hier waarschijnlijk niemand die bewust zijn kindje vanaf dag 1 op zijn buikt legt om te slapen. We weten allemaal dat je daarmee het risico op wiegendood vergroot. En dus leggen we allemaal onze kindjes op hun rug. Waarom zijn er dan zoveel mensen die wel zo snel mogelijk het kindje op een eigen kamer laten slapen? Ivm de kans op wiegendood wordt geadviseerd het kindje de eerste 6 maanden in de ouderslaapkamer te laten slapen. Waarom wordt dat advies dan niet door iedereen opgevolgd? Ja natuurlijk laat je je kindje op je eigen kamer slapen! Net zoals je ze op hun rug te slapen legt.
Niks natuurlijk. Sommigen vinden 'natuurlijk niet op de eigen kamer' en sommigen vinden 'natuurlijk wel op de eigen kamer'. Ieder zo zijn ding. je moet doen waar jij je goed bij voelt. Persoonlijk vind ik op de buik te lapen leggen iets gevaarlijker dan niet op de ouder slaapkamer. Maar er zijn ook genoeg moeders die hun kind wel op de buik leggen omdat het zo beter slaapt. Mijn dochter heeft nooit bij ons gelegen, altijd in dr eigen kamertje en dat ging super. hoorde haar direct als ze wakker werd om te drinken, voedde haar en legde haar weer terug en sliep weer verder. Maar als jij je beter voelt om je kindje bij je te houden moet je dat vooral doen. zo niet, dan niet. Zo simpel is het.
Hier alle 3 de kids minimaal 6 mnd op onze kamer gelegen, in hun eigen ledikantje. Voel mij daar het prettigst bij. Maar leg mijn kids niet op hun rug, dat advies volg ik niet op. Ik leg ze na elke voeding op hun zij en later op de buik. Ben zelf vroeger bijna gestikt als baby in mijn eigen spuug, lag toen op mijn rug. Het is dat mijn moeder boven bezig was en het hoorde. En had ik op mijn buik gelegen was dat niet gebeurd. En in mijn tijd adviseerde ze ook op buik slapen. Ik vind ze zoeken altijd wel wat over wiegendood. Gewoon doen wat je gevoel zegt idd.
Ik denk de eerste weekjes in het wiegje bij ons op de slaapkamer. Daar heb ik nu het beste gevoel bij. Hoe het in de praktijk gaat weet ik niet. Mijn vriendin wilde dit ook, maar heeft na drie dagen haar kindje toch naar het babykamertje verplaatst...die kwam niet aan haar nachtrust toe; elk kikje hoorde ze en ze sliep juist veel rustiger zonder baby op d'r slaapkamer. Ben erg benieuwd hoe het hier zal gaan!
Rooming in zoals dat met een mooi woord heet word aan geraden om de eerste honger signalen van je kindje niet te missen. Doorslapen is voor een heel klein babytje helemaal niet gezond ze krijgen dan vaak een daling van hun glucose. Voor moeders die borstvoeding willen geven ´s nachts heb je meer oxytoxine die als je ´s nachts voed er voor zorgen dat je melk productie extra word gestimuleerd en die er voor zorgen dat je als moeder beter slaapt en in slaapt. Succes allemaal