Koel en droog bewaren

Discussie in 'De lounge' gestart door EdN, 9 aug 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. EdN

    EdN VIP lid

    27 mei 2011
    8.824
    3.611
    113
    Oke, ik besef dat een groot deel van jullie mij nu waarschijnlijk ontzettend gaat uitlachen, maar dit is dus iets waar ik eigenlijk al aan twijfel sinds ik op mezelf woon (en ik ben 33, dus we spreken toch over een goede 12 jaar. :)

    Maar hier komt ie dan: van bepaalde producten weet ik niet hoe je die moet bewaren. Meestal staat er dan op 'koel en droog bewaren'. Wat betekent dat? Koel = koelkast? Droog = voorraadkast?

    Wie helpt me uit de brand? :D Het gaat voornamelijk om deze producten:

    ketjap
    honing
    augurken / zilveruitjes e.d.
    pesto

    Ik heb het trouwens over de geopende verpakkingen. Hoe en hoe lang bewaar je die?

    Alvast bedankt!
     
  2. Chaii

    Chaii Niet meer actief

    Staat er meestal gewoon op. :p
     
  3. HopeFaith

    HopeFaith Niet meer actief

    Ik denk op een plek uit de zon waar het niet vochtig is.

    Ik ben een enorme doos hoor wat dat betreft.. Appelmoes bv koop je in een potje zo uit de schappen bij de supermarkt. Als ik de boodschappentas uitpak zet ik het in de koelkast, just in case;)
     
  4. Antares

    Antares VIP lid

    17 nov 2008
    19.894
    3
    38
    hihi, die dingen bewaar ik in de koelkast..maar mijn moeder dus in de kast.....behalve honing..die mag niet in de koelkast.
     
  5. citroen

    citroen Fanatiek lid

    23 jan 2012
    2.993
    0
    36
    droomland
    koel en droog...
    lijkt mij zoiets als en kelder kast..
    daar is het meestal niet zo warm als in gewone kastjes... het is er donker, dus het spul gaat niet broeien door de warme zon ofzo...
    en droog is het er ook als het een beetje klopt...

    koel en droog is voor mij altijd zoiets van een plekje waar je het geod kunt bewaren en je zorgt dat er zo weinig mogelijk kans is op bederven/smelten/verpieteren/broeien van bacterien enzo...

    bijvoorbeeld een flesje ketjap zet je niet in de felle zon in de vensterbank, maar eerder in je kelderkast/koelkast... zo blijft het langer goed

    :)
     
  6. Silinde

    Silinde Fanatiek lid

    8 dec 2011
    1.385
    29
    48
    NULL
    Bij mijn mannen
    Geopend behalve de honing bij mij in de koelkast; gesloten gewoon in de kast. Ketjap ken ik niet, is dat zo'n Chinese saus? Ik dacht dat er soms daar op het menu wel iets staat met ketjap in, en heb me altijd afgevraagd of het niet "ketchup" moet zijn eerlijk gezegd. *bloos*
     
  7. Mama Roos

    Mama Roos Fanatiek lid

    29 jun 2012
    1.061
    1
    0
    Werk als Verzorgende IG in een gesloten pg afdelin
    Twente
    Geopende ketjap in de kelder
    honing in de voorraadkast.
    zilveruitjes/augurk en pesto in de koelkast
     
  8. mausi

    mausi Fanatiek lid

    22 jul 2009
    2.745
    646
    113
    Gelderland
    Dat vraag ik me altijd af bij: 'na openen beperkt houdbaar'... Wat is beperkt??? Een paar dagen, een week...?? Langer..?!
     
  9. Chiggy

    Chiggy VIP lid

    29 aug 2010
    12.876
    25
    38
    Rotterdam
    Zo doe ik het ook! :)
     
  10. fenneke80

    fenneke80 Niet meer actief

    I know! Weet ik dus ook nooit. Als dat erop staat, staat er meestal ook bij dat je het in de koelkast moet bewaren na openen, en als het er niet opstaat doe ik het wel.
    Ik doe dus altijd maar wat, kijken en ruiken helpt :)
     
  11. Eylem

    Eylem Niet meer actief

    Ja zo doe ik het ook.

    En 'beperkt houdbaar'; je ziet/ruikt vanzelf wel of het nog goed is. Pesto bijvoorbeeld eet ik gewoon zolang er nog geen schimmel op staat. Zilveruitjes en augurken zal al helemaal weinig mee gebeuren ivm het azijn waar het in zit.
     
  12. Eylem

    Eylem Niet meer actief

    Serieus? Eet je nooit Indisch of Indonesisch? :D
     
  13. Lara11

    Lara11 Niet meer actief

    zodra het open is, in de koelkast! een potje appelmoes dat ongeopend is kan best een tijd in de voorraadkast.
     
  14. EdN

    EdN VIP lid

    27 mei 2011
    8.824
    3.611
    113
    Ik gok altijd maar op de koelkast inderdaad, blijkbaar zit ik dus alleen met de honing echt fout :D

    Ik heb alleen geen kelder, dus dat is moeilijk.

    @Silinde: ketjap is een soort sojasaus, wordt veel gebruikt om bijvoorbeeld vlees in te marineren, en in indische gerechten.
     
  15. SeaShell

    SeaShell Niet meer actief

    ongeopend in de kelder. zilveruitjes/augurken en ketjap staan in de supermarkt ook niet gekoeld :p zodra het open is wél in de koelkast zetten

    op bijna elke saus staat ook: na opening gekoeld bewaren ( in de koelkast dus)
     
  16. Caithlin79

    Caithlin79 VIP lid

    21 mei 2006
    6.208
    3
    38
    Ik vind het zo apart dat er op de augurkenpot (iig die van de lidl) staat dat het na openen nog maar een paar dagen houdbaar is in de koelkast.
    Ik weet niet beter dan dat ik zure etenswaren (augurken, zilveruitjes etc.) toch minstens weken in de koelkast mag bewaren.

    Hoe ervaren jullie dat?
     
  17. Rinajusase

    Rinajusase Fanatiek lid

    17 jun 2012
    2.078
    0
    0
    Secretaresse
    Midden Nederland
    Bij koel en donker bewaren, doen wij de spullen in de voorraadkast.

    Ketjap>>>gebruiken wij niet
    Honing>>>>staat bij ons in de apothekerskast
    Augurken/zilveruitjes>>>>in de koelkast
    Pesto>>>>gebruiken wij niet


    Appelmoes staat in de supermarkt ook niet gekoeld dus hier gaan de potten gewoon in de voorraadkast, net als de mayo en ketchup. Eenmaal geopend uiteraard in de koelkast.
     
  18. lin80

    lin80 Fanatiek lid

    7 apr 2008
    2.798
    1
    0
    Koel en droog bewaren betekend idd in de voorraadkast of kelder. Kouder dan kamertemperatuur is KOEL (rond de 16 graden, maar dit heb je niet altijd zelf in de hand.) En droog betekend niet in de koelkast, want daar is het altijd wel vochtig. Maar dit geld wel voor verpakkingen die ongeopend zijn, want geopend kun je het beter in de koelkast bewaren, behalve de honing, die kan in de voorraadkast blijven. Producten die in de winkel niet in de koeling staan kunnen thuis ook gewoon in de voorraadkast, producten uit de koeling thuis in de koelkast en uit de vriezer in de vriezer. Eigenlijk heel logisch als je het op deze manier bekijkt. Maar er zijn heel veel mensen die niet precies weten hoe het zit, dus gek zijn je vragen niet hoor!!! Ik heb jaren lange supermarkt ervaring, dus weet onderhand wel hoe het zit.
     
  19. Hopmarjanneke

    Hopmarjanneke VIP lid

    10 jul 2008
    13.548
    524
    113
    Vrouw
    Docent Frans (in opleiding)
    Duitsland
    Dat is dus ook gewoon wat je moet doen. Je zintuigen gebruiken. Dat doen wij mensen tegenwoordig veel te weinig... ja we zien een datum en flikkeren de zooi direct weg wanneer die datum is verlopen.
    Nou sorry, veel dingen hebben een THT en geen uiterste houdbaarheidsdatum.... dus heel veel dingen hebben wel een datum, maar dat is gewoon dat de kwaliteit tot die datum is gegarandeerd... en ook daarna zal het nog lang goed blijven.
    Kijk met melk en vlees/kip ben ik ook veel voorzichtiger... maar een pak yoghurt of karnemelk drink ik zelfs nog wel een week over de datum hoor.
     
  20. EdN

    EdN VIP lid

    27 mei 2011
    8.824
    3.611
    113
    Uhhh, ja, ik gebruik ook mijn zintuigen om te beoordelen of iets nog goed is of niet, maar daar ging het hier toch niet om? Ik vroeg me op welke wijze je bepaalde producten kan bewaren, zodat ze zo lang mogelijk goed blijven. Kijk, als de schimmel op mijn ketjap drijft, dan snap ik idd dat het niet goed meer is. ;)

    Overigens heb ik echt nog nooit beschimmelde ketjap gezien :D Iemand enig idee hoe lang een geopende fles goed blijft?
     

Deel Deze Pagina