Oke, ik besef dat een groot deel van jullie mij nu waarschijnlijk ontzettend gaat uitlachen, maar dit is dus iets waar ik eigenlijk al aan twijfel sinds ik op mezelf woon (en ik ben 33, dus we spreken toch over een goede 12 jaar. Maar hier komt ie dan: van bepaalde producten weet ik niet hoe je die moet bewaren. Meestal staat er dan op 'koel en droog bewaren'. Wat betekent dat? Koel = koelkast? Droog = voorraadkast? Wie helpt me uit de brand? Het gaat voornamelijk om deze producten: ketjap honing augurken / zilveruitjes e.d. pesto Ik heb het trouwens over de geopende verpakkingen. Hoe en hoe lang bewaar je die? Alvast bedankt!
Ik denk op een plek uit de zon waar het niet vochtig is. Ik ben een enorme doos hoor wat dat betreft.. Appelmoes bv koop je in een potje zo uit de schappen bij de supermarkt. Als ik de boodschappentas uitpak zet ik het in de koelkast, just in case
hihi, die dingen bewaar ik in de koelkast..maar mijn moeder dus in de kast.....behalve honing..die mag niet in de koelkast.
koel en droog... lijkt mij zoiets als en kelder kast.. daar is het meestal niet zo warm als in gewone kastjes... het is er donker, dus het spul gaat niet broeien door de warme zon ofzo... en droog is het er ook als het een beetje klopt... koel en droog is voor mij altijd zoiets van een plekje waar je het geod kunt bewaren en je zorgt dat er zo weinig mogelijk kans is op bederven/smelten/verpieteren/broeien van bacterien enzo... bijvoorbeeld een flesje ketjap zet je niet in de felle zon in de vensterbank, maar eerder in je kelderkast/koelkast... zo blijft het langer goed
Geopend behalve de honing bij mij in de koelkast; gesloten gewoon in de kast. Ketjap ken ik niet, is dat zo'n Chinese saus? Ik dacht dat er soms daar op het menu wel iets staat met ketjap in, en heb me altijd afgevraagd of het niet "ketchup" moet zijn eerlijk gezegd. *bloos*
Dat vraag ik me altijd af bij: 'na openen beperkt houdbaar'... Wat is beperkt??? Een paar dagen, een week...?? Langer..?!
I know! Weet ik dus ook nooit. Als dat erop staat, staat er meestal ook bij dat je het in de koelkast moet bewaren na openen, en als het er niet opstaat doe ik het wel. Ik doe dus altijd maar wat, kijken en ruiken helpt
Ja zo doe ik het ook. En 'beperkt houdbaar'; je ziet/ruikt vanzelf wel of het nog goed is. Pesto bijvoorbeeld eet ik gewoon zolang er nog geen schimmel op staat. Zilveruitjes en augurken zal al helemaal weinig mee gebeuren ivm het azijn waar het in zit.
zodra het open is, in de koelkast! een potje appelmoes dat ongeopend is kan best een tijd in de voorraadkast.
Ik gok altijd maar op de koelkast inderdaad, blijkbaar zit ik dus alleen met de honing echt fout Ik heb alleen geen kelder, dus dat is moeilijk. @Silinde: ketjap is een soort sojasaus, wordt veel gebruikt om bijvoorbeeld vlees in te marineren, en in indische gerechten.
ongeopend in de kelder. zilveruitjes/augurken en ketjap staan in de supermarkt ook niet gekoeld zodra het open is wél in de koelkast zetten op bijna elke saus staat ook: na opening gekoeld bewaren ( in de koelkast dus)
Ik vind het zo apart dat er op de augurkenpot (iig die van de lidl) staat dat het na openen nog maar een paar dagen houdbaar is in de koelkast. Ik weet niet beter dan dat ik zure etenswaren (augurken, zilveruitjes etc.) toch minstens weken in de koelkast mag bewaren. Hoe ervaren jullie dat?
Bij koel en donker bewaren, doen wij de spullen in de voorraadkast. Ketjap>>>gebruiken wij niet Honing>>>>staat bij ons in de apothekerskast Augurken/zilveruitjes>>>>in de koelkast Pesto>>>>gebruiken wij niet Appelmoes staat in de supermarkt ook niet gekoeld dus hier gaan de potten gewoon in de voorraadkast, net als de mayo en ketchup. Eenmaal geopend uiteraard in de koelkast.
Koel en droog bewaren betekend idd in de voorraadkast of kelder. Kouder dan kamertemperatuur is KOEL (rond de 16 graden, maar dit heb je niet altijd zelf in de hand.) En droog betekend niet in de koelkast, want daar is het altijd wel vochtig. Maar dit geld wel voor verpakkingen die ongeopend zijn, want geopend kun je het beter in de koelkast bewaren, behalve de honing, die kan in de voorraadkast blijven. Producten die in de winkel niet in de koeling staan kunnen thuis ook gewoon in de voorraadkast, producten uit de koeling thuis in de koelkast en uit de vriezer in de vriezer. Eigenlijk heel logisch als je het op deze manier bekijkt. Maar er zijn heel veel mensen die niet precies weten hoe het zit, dus gek zijn je vragen niet hoor!!! Ik heb jaren lange supermarkt ervaring, dus weet onderhand wel hoe het zit.
Dat is dus ook gewoon wat je moet doen. Je zintuigen gebruiken. Dat doen wij mensen tegenwoordig veel te weinig... ja we zien een datum en flikkeren de zooi direct weg wanneer die datum is verlopen. Nou sorry, veel dingen hebben een THT en geen uiterste houdbaarheidsdatum.... dus heel veel dingen hebben wel een datum, maar dat is gewoon dat de kwaliteit tot die datum is gegarandeerd... en ook daarna zal het nog lang goed blijven. Kijk met melk en vlees/kip ben ik ook veel voorzichtiger... maar een pak yoghurt of karnemelk drink ik zelfs nog wel een week over de datum hoor.
Uhhh, ja, ik gebruik ook mijn zintuigen om te beoordelen of iets nog goed is of niet, maar daar ging het hier toch niet om? Ik vroeg me op welke wijze je bepaalde producten kan bewaren, zodat ze zo lang mogelijk goed blijven. Kijk, als de schimmel op mijn ketjap drijft, dan snap ik idd dat het niet goed meer is. Overigens heb ik echt nog nooit beschimmelde ketjap gezien Iemand enig idee hoe lang een geopende fles goed blijft?