Hoi, Ik heb heel vaak een ontsteking in de bijholtes. Zo'n 5 keer per jaar eindig ik weer bij de HA voor een antibioticakuur. Dan is het meestal wel weg maar het komt steeds terug. Het begint met een verkoudheid, dan voel ik het alweer aankomen. Neem ik meteen ibuprofen (=ontstekingsremmend) maar na een week of 2-3 flink afzien ga ik dan toch maar naar de huisarts. Ik ben dit zo beu!! Nu mag ik bloed laten prikken en gaan ze testen of het misschien van een allergie komt. Als dit niet het geval is is de volgende stap opereren. Ik ben benieuwd of iemand hier ervaring mee heeft. Ik zie er namelijk erg tegenop maar wil gewoon van het gesukkel elke keer af.
Mijn man heeft zo'n operatie gehad waarbij ze alle holtes schoongemaakt hebben en breder gemaakt hebben. De operatie viel erg mee. Het enige vervelend zijn de tampons. Maar het heeft zeker weten geholpen! Succes!!
Ik heb hetzelfde probleem... altijd, iedere keer, bijholteontsteking als ik verkouden ben, hoofdpijn, koorts, reuk die volledig wegvalt brr. Ik probeer er geen antibiotica voor te nemen en het gewoon uit te zieken en heel veel neusspray te gebruiken, maar het is dus wel de voornaamste reden om me een paar keer per jaar ziek te melden. Als het echt te lang duurt krijg ik wel antibiotica, maar het komt altijd terug. Een operatie kan dus helpen??
Ik heb ook al gauw een bijholteontsteking. Nagenoeg elke verkoudheid leidt tot zo'n ontsteking. Zal wel erfelijk zijn, want veel mensen in de familie van mijn vaders kant hebben er last van. Mijn vader kreeg van zijn huisarts de volgende tip: koop een flesje neusspray, spray 4x per dag en ga door tot het flesje leeg is (dat zal met dat gebruik zo'n 5-7 dagen duren). In mijn familie zijn er ook mensen die de operatie hebben ondergaan. Buiten het feit dat ze het als zeer pijnlijk hebben ervaren, heeft het bij hen niks opgelost.
Kun je wat meer vertellen over de operatie? Wat gaan ze doen en met welke doel? Mijn man heeft namelijk hetzelfde en ik heb me al een aantal keer afgevraagd of er niet iets aan te doen valt. Verder lees ik even mee voor de ervaringen van anderen.
Mijn man heeft deze operatie ook ondergaan en als zeer pijnlijk ervaren. Hij zegt: "Als ik het van tevoren had geweten, had ik het niet gedaan"... Maar ik merk wel dat hij minder vaak echt voorhoofdholte-ontsteking heeft.
Zeer ppijnlijk en vaak tegenvallend effect... veel mensen zouden het niet nog een keer doen (die ik ken dan)
hoi hoi ook ik heb die operatie gehad 2 jaar terug..Heeft wel wat geholpen maar pas weer antibiotica gehad omdat me neus steeds vol zat..En echt als ik het van te voren had geweten had ik het dus never niet gedaan..Operatie voel je natuurlijk niks van..Maar toen ik wakker werd gemaakt dacht ik shit krijg haast geen lucht omdat idd heel mijn neus vol zat met tampons moet dus echt alleen door je mond ademen halen..Nou moest ik dus 3 dagen zo doorbrengen geloof me dat was een hel..Ben zelfs nog naar de ehbo gegaan met hartkloppingen omdat ik verkeer ging ademen door die tampons in me neus..Oja toen ik op de uitslaap kamer lag was ik zo misselijk, mijn moeder was erbij en me zoontje van toen 5..Moet ineens overgeven en kwam zo veel bloed uit me maag was er dus tijdens operatie ingelopen..Dus iedereen schrok zich rot..Voelde me ook zo beroert ik een nachtje in het ziekenhuis bleef..Ook toen de tampons eruit gehaald werden dacht ik ze geloof ik in me hoofd zaten zo diep zat het..Nee sorry heb er geen goed woord voor over..
Haaii, Hier ook iemand met chronische bij- neus- en voorhoofdholteonstekeingen Continu verstopte neus, benauwd, niks ruiken/proeven, continu druk op je voorhoofd/holten. Ik ben er inmiddels 2 x aan geopereerd. De eerst keer werd ik ineens door n andere arts geopereerd en die vond het nodig om de helft maar te doen, waardoor ik een paar maanden later weer dezelfde klachten had. Ik had toen van de operatie ook weinig last/pijn gehad. Ik had oplosbare tampons en alleen de holten waren schoongemaakt. De tweede keer (naar een ander zh) hebben ze het wel goed aangepakt: alle bij- voorhoofd- neus- en kaakholten zijn schoongemaakt, ruimer gemaakt en mijn neusschotje is toen recht gezet. Na deze operatie kreeg ik 4 tampons in mn neus, 2 moesten 5 dg blijven en de andere 2 tampons 10 dagen. Nou geloof me, dan weet je pas echt wat benauwd zijn betekend! Jeetje wat heb ik daar last van gehad zeg. Viel even vies tegen vergeleken met de 1e operatie, maarja ze hadden me ook goed te pakken gehad Inmiddels is dit 8 mnd geleden en tot nog toe niet echt klachten meer gehad. Af en toe wel ff verkouden maar niet meer zo erg tenminste. Ik ben wel benieuwd hoe dat weer in de wintermaanden gaat zijn want dan was het altijd het ergste. De 2e operatie vond ik zeker de moeite waard dus! Ik adviseer wel de gewone tampons en niet de oplosbare want daardoor krijg je ook allemaal verklevingen blijkt. Nou succes ermee iig!
Klinkt heel bekend, ik had er altijd last van heel vaak verkouden op een gegeven moment continue een ontsteking. Uiteindelijk hebben ze vorig jaar op 11 juli de boel open gemaakt en schoongemaakt. De tampons verwijderen was niet prettig, maar het heeft wel heel goed geholpen. Ik kan nog steeds vrij ademen door mijn neus dat kon ik helemaal niet meer. Geen keelontsteking meer gehad weinig tot geen hoofdpijn meer. Ik zou zeggen ja direct doen en de pijn die ik heb gehad viel mee ik had wat meer last van de narcose. Nu moet ik wel zeggen dat ik 2 keer een prednison kuur heb gehad er achteraan. De kno wilde perse dat het weefsel helemaal rustig was. en ik moest 1 jaar lang neusspray gebruiken de avamys om de slijmvliezen rustig te houden. Nu ben ik daar mee klaar en het voelt heel goed! Dit was trouwens de 2e keer dat dit bij mij gedaan werd. De 1e keer was ik 6 en eigenlijk nog te jong, maar kreeg helemaal geen lucht meer en ook mijn neus moest gecorrigeerd worden.
Mijn vriend heeft deze operatie ook gehad en het heeft super geholpen! Het was niet pijnlijk, tuurlijk vervelend maar niet extreem pijnlijk. De narcose was wel heel vervelend daarna was hij ook misselijk door de narcose. De tampons mocht hij er een dag later zelf thuis uithalen. Als het dan langer dan 10 min. Zou bloeden moest hij gelijk terugkomen. Maar dat was niet nodig. Wel iedere dag twee weken lang spoelen met een spuitje zout water. De operatie heeft mijn vriend ontzettend geholpen!
Pff...brr... Oke...ik heb ook chronisch ontstekingen, die niet reageren op AB kuren. Vorig jaar eerste operatie onder narcose, viel enorm mee...na maand of 3 weer volop klachten. Wederom aan medicatie die niet hielp. Nouja...operatie 2 dan maar...wat een hel...lang beroerd van geweest. Dat zou ik nooit meer doen...dacht ik. Nu zwanger en mag geen medicatie meer gebruiken. Maarja loopt weer helemaal mis. Enorm benauwd, elke dag hoofdpijn, holtes helemaal vol..hoest me elke ochtend de gompes waardoor ik weer bloedneuzen krijg die maar niet stoppen. Naar de kno arts met het idee..die operatie krijgen zal niet meer gebeuren gezien ik zwanger ben en de laatste keer gezegd was dat nog een keer niet mogelijk zou zijn. Helaas, het zit echt weer helemaal vol en ontstekingen zijn nu niet anders te behandelen dan te opereren...afijn..onder lokale verdoving ! Ik gruwel er echt van. Ik kan toch moeilijk om de paar maanden me laten opereren? Maargoed het is het enige wat me weer even kan helpen. De gyn adviseerde me ook het te doen ivm de bevalling. Ik hoop nog steeds op een definitieve behandeling want deze ingreep vind ik echt geen pretje
Ik ben twee keer geopereerd eerste keer zouden ze alleen schoonmaken maar hebben ze nog wat extra's gedaan en mijn neus van binnen rechtgezet (ik had geen ruimte genoeg) viel reuze mee, 1 dagje tampons in je neus (vervelend) en eruit halen (is net als een pleister snel aftrekken, even onprettig!) Toen kreeg ik een autoongeluk gehad, neus gebroken maar nooit wat aan gedaan (lakse dokters!) Dus een jaar later weer geopereerd, deze keer mijn neus opnieuw "gebroken" (terug dus hihi) van binnen weer helemala rechtgezet, nog wat "gaten" erin gemaakt (hoe precies geen idee, boeit me ook niet zo) toen moest ik 5 dagen blijven en ook 5 dagen tampons e.d. in, die werden na 5 dagen eruit gehaald (dat vond ik onprettiger want 5 dagen met je neus zo vol is geen pretje, maar goed ook geen pijn ofzo, alleen eruit halen was pijnlijker dan de eerste keer) En nu ben ik wel wat sneller van mijn verkoudheid af maar ben nog steeds vaak verkouden maar je merkt dat het wat sneller verloopt, ik moet zeggen dat ik nooit pijn heb ervaren bij holteontstekingen (ook niet bij nier of blaasontstekingen, ik heb dus denk ik een iets hogere pijngrens ofzo?) heb nog wel daarna gewoon gehad maar gewoon minder erg en minder lang dus. Zie het dus niet als een magisch wondermiddel maar meer een hulpje
Ligt niet zozeer aan iemand pijngrens...meer aan wat er gedaan is tijdens de ingreep. Mede ook of er locale verdoving tijdens de operatie gegeven is. Ik heb trouwens geen pijn gehad...maar me gewoon erg beroerd gevoeld..door het bloed wat ik binnen gekregen heb erg misselijk, door de medicatie tegen de misselijkheid hartritmestoornissen etc.
Meiden, bedankt voor alle reacties! Ik krijg er nu helemaal de kriebels van, en nu dat ik op DIT moment even geen last heb zou ik er liever van afzien, van zo'n operatie! Ik heb gister bloed laten prikken, ik hoop stiekem dat het toch een allergie is want dat is beter te behandelen. Zo'n zoutwater neusdouche, hoe gaat dat in zn werk? En doe je dat dan preventief of alleen als je op dat moment 'vol' zit?
Ik doe iedere dag even zoutwateroplossing spuiten in mijn neus. Ik doe een mespuntje zout en wat water daar haal ik een spuitje door en dit spuit ik mijn neus 2 x goed snuiven en het is weg, is niet lekker werkt wel. Ik lees trouwens dat de meeste dames na een paar dagen de tampons eruit mochten. Ik moest er 8 dagen mee lopen en dan voelt het niet meer als een pleister er af trekken. Nu hadden ze bij mij wel meer gedaan als tijden de "gewone" operatie. Maar goed het belangrijkste het helpt bij mij. Ik zou het zo weer laten doen als het over 15 jaar weer nodig blijkt.
ik heb bijna 4 uur op de operatietafel gelegen en het was een zeer gecompliceerde operatie en er was heel veel gebeurd en die lokale verdoving werkt die 5 dagen dat je in het ziekenhuis ligt al echt niet meer hoor Maar goed ik had het over de ontstekingen dat ik die nooit heb ervaren als pijn, ook blaasontsteking vind ik bv geen pijn doen e.d. dus merk het nooit behalve dat ik moe word. Ik vond het klote dat je zo'n vol gevoel had van die tampons...
Ik ben er vorig jaar juli ook aan geopereerd. De één na beste beslissing op operatiegebied ( na het ooglaseren) van mijn leven! Geweldig! Ik heb lucht voor 10 en ik heb meer smaak, geur enz. Ik vond het totaal niet pijnlijk en zou het zo weer doen. Nooit meer een ontsteking gehad!
Die tampons zijn idd drama maar de laatste keer kreeg ik oplosbare tampons en is het me 200% meegevallen. Bij mij hebben de de laatste 2x een gat gemaakt van mijn bijholte naar mijn kaakholte (om de zooi beter te kunnen afvoeren) en sinds ik daar vorige jaar maart aan geopereerd geweest ben, ben ik niet meer ziek geweest. Daar voor wel 5x per jaar. Van de winter wel 1x er tegenaan gezeten maar zette gelukkig niet door.