Mijn babietjes slaapt heel zoet op d'r buik, en van mij mag ze dat best als ze in de box ligt en ik zit er naast. Maar ik bedje durf ik het niet. Ze vind het op d'r rug niks an en valt slecht in slaap. Op d'r buikje is ze zo vertrokken Vanaf wanneer ' mag' het, en vanaf wanneer deden jullie het gewoon?
Ik deed het vanaf 2 weken ofzo Was er wel klaar mee. Op de rug/zij huilen en huilen, maar op de buik lekker slapen Hij was ook gelijk al erg sterk in zijn nekje. Hij slaapt wel bij ons op de slaapkamer naast het bed.
Onze oudste vanaf 4 weken overdag en vanaf 9 weken ook 's nachts. Onze jongste vanaf dag 1 overdag, 's nachts ligt ze nog steeds ingebakerd. Misschien ook een ideetje voor jullie dochter, als jullie het eng vinden om haar op de buik te leggen..
Vanaf dag 1. Wij hebben een sterke Harrie wie zijn hoofd zelf optilt en draait dus ik zie er geen probleem in.
Als ze hun hoofdje op kunnen tillen en dus sterk genoeg zijn in hun nekje, mag het, omdat ze dan gewoon minder risico lopen om te stikken in het matras. Vind je dat toch te eng, dan kun je voor een aerosleep-dekmatrasje kiezen: daarin kunnen ze gewoon doorademen.
Hier vanaf 2 weken oud ongeveer. Daarvoor in zijligging in een steunkussen, die ik na elke voeding van kant wisselde.
Het 'mag' volgens de officiële richtlijnen nooit zolang ze nog een baby zijn. Maar sommige baby's slapen nou eenmaal veel beter op hun buik. Als ouders moet je dan zelf de afweging maken of je kiest voor goede slaap of niet. Mijn dochter sliep ook beter op haar buik dus vanaf een maand of 2 hebben we haar zo laten slapen. Grappige is dat ze nu ze 4 is echt nooit meer op haar buik slaapt. Vroeger kwam wiegendood veel meer voor en was het normaal om baby's op de buik te laten slapen. Maar tegelijk met het advies om baby's op de rug te leggen, werden ook dekbedjes afgeraden, roken bij baby's mocht niet meer en andere risicofactoren werden verminderd. Zolang je zorgt dat alle andere risicofactoren minimaal zijn, dan zou ik het wel aandurven. Aerosleep geeft trouwens valse veiligheid. Het voorkomt dood door verstikking, maar het punt met wiegendood is juist dat er géén doodsoorzaak gevonden kan worden.
Ook rugligging geeft nadelen en heb je ook kans op wiegendood volgens mij. Ik ben zelf als pasgeborenen bijna gestikt in mijn eigen spuug, omdat ik dus op mijn rug lag. Had ik op mijn buik gelegen, had het spuug zo mijn mond uit kunnen lopen. Mijn moeder was toevallig boven bezig, zij hoorde mij stikgeluidjes maken. Ik durf sinds ik dit van mijn moeder gehoord heb, niet mn kind op rug te laten slapen.
Het wordt afgeraden, maar slaapt je kindje echt beter op haar buik dan kun je ook overwegen een Nannycare matje aan te schaffen, wordt tegenwoordig door veel verzekeringsmaatschappijen vergoed. De NannyCare neemt de beweging van de ademhaling van je baby waar en waarschuwt als de hartslag niet meer wordt waargenomen of te laag is. Dat zou mij een fijn gevoel geven. Wat je eventueel ook zou kunnen doen als je meisje op haar rug onrustig is en zichzelf misschien wakker houdt met haar armpjes is inbakeren. Dat hielp ons ventje enorm! Van een geprikkelde, slecht slapende huilbaby veranderde hij in mum van tijd in een baby die uitgeslapen en eigenlijk altijd wel tevreden en vrolijk was! Een wereld van verschil!
Inbakeren doe ik al, en snachts slaapt ze dus wel. Maar overdags wil het echt niet. Ook niet ingebakerd,ook niet in dr eigen bedje met de gordijnen dicht (verduisterend) en dr muziekdoosje zoals snachts. Je zou haast zeggen dat ze gewoon geen behoefte heeft aan slaap. Maar leg ik dr op dr buikje, is ze direct in dromenland. De reden dat ik dr overdags een dutje of wat wil laten doen, is dat babies dat volgens mij gewoon nodig hebben, en omdat ik ook wel eens een klusje te doen heb zoals de was, douche poetsen, koken etc.
Dat was hier ook hoor! Op zijn rug ging hij ECHT niet slapen. Ja, 10 minuten, maximaal. Op zijn buikje uren. Volg je gevoel meid!
Ze adviseren geloof ik rugligging, tot ze zelf op hun buik gaan rollen. Ik liet hem vanaf 2 weken dag & nacht op de buik slapen, maar hij slaapt altijd bij mij in de buurt, ook 's nachts.
Mijn meisje rolt sinds een paar dagen zelf op haar buik en sindsdien heeft ze geen nacht meer op haar rug doorgebracht.. Ze was vanavond wat onrustig, bleek nog een beetje honger te zijn dus ik heb haar boven nog wat gegeven, viel ze in slaap op mijn arm. In bedje gelegd, oogjes bleven dicht maar binnen 10 tellen lag ze weer op haar buik... en het is stil.... ik controleer nu wel veel vaker of ze niet op haar neusje ligt. Toch heb ik haar al een paar keer wel op haar neusje aangetroffen, maar blijkbaar kan ze nog wel ademen dan... heb geen speciaal matras oid.. ze kan haar hoofdje heel goed optillen en draaien, ook in haar slaap. Blijf het eng vinden, maar ze wil zelf blijkbaar heel graag op haar buikje slapen..
Wij hebben idd ook het nanny-care matje. Geeft ons een gerust gevoel. Die zou je eventueel ook nog aan kunnen schaffen.
Je kindje is 2 maanden, tuurlijk moet ze overdag nog slapen! Sterker nog, ze zou het grootste deel van de dag mogen slapen. De meeste kinderen slapen overdag tot ze een jaar of 2 zijn! Maar als ze 's nachts goed slaapt op haar rug, dan zou ik haar overdag zeker gewoon op haar buikje leggen (bij je in de buurt zodat je het vertrouwen krijgt dat het wel goed gaat en het goed in de gaten kunt houden)
Grappig dat je dat zegt, ik gun het haar ook zo. Al mogen we helemaal niet klagen want ze doet het superduper goed. Haar "schema" (niet perse op de klok maar meer wat ze aangeeft qua honger) tussen 5-6.30u 1e flesje -->direct na flesje en boertje weer in bed, dan doorslapen tot tussen 9-10u 2e flesje -->daarna badderen en dan is het echt dolle pret met kirren en babbelen. Zelfs in de box met de mobile spelen wordt een groot hyperactief festijn,veel energie en heel trots op alle harde gekke geluidjes die ze maakt. Ook knuffelen met mama is vol energie en genieten we erg van. Slapen gebeurt niet, madame is wide awake. rond 14u 3e flesje -->na flesje weer spelen met mama/papa en kirren, rondkijken, box etc. Vaak supermarkt of op bezoek oid. Niet meer slapen, soms wel hangerig. Als ik in de buurt kan zijn leg ik dr lekker op dr buikkie en doet ze een heerlijke tuk. In de auto of wandelwagen slaapt ze ook altijd. rond 18u 4e flesje -->na flesje nog even rustig spelen en knuffelen. Ze is snel slaperig, rond half 8 leggen we dr in bed en dat gaat heel goed. We lopen wel 5x naar boven voor de speen die ze uittuft maar dan slaapt ze ook echt en moeten we haar echt met moeite wekken voor de laatste voeding rond 23u laatste flesje (met veel moeite want is diep in dromenland) en na boertje direct ins Bett. Is dat een gek schema? Misschien krijgt ze s'nachts wel gewoon voldoende slaap. Even rekenen.... ze komt dus ong op 12 uur op een gemiddelde dag. Daar heb ikzelf geeneens genoeg aan
Vanaf een week of vijf lag hij hier op zn buik.. hij is wel erg sterk in zn nekje en hoid goed en lang zn hoofd o,hoog... Sindsdien maakt hij ook minimaal 8 uur op een nacht en is hij meer tevreden! Een wereld van verschil..
Wordt ze na het badje en nog in de box niet moe? Lijkt me toch dat ze rond een uur of 12 wel even in moet zakken... dan zou ze nog best even kunnen slapen tot haar flesje van 2 uur.. Met twee maanden bleef mijn dochtertje soms ook wel een hele tijd wakker, soms tot de volgende voeding, maar dan ging ze vaak wel na die voeding slapen. Op een gegeven moment vallen ze niet meer vanzelf in slaap, maar moet je ze echt op bed leggen. Dat was hier het moment dat ze niet meer in de woonkamer in de kinderwagen ging slapen, maar lekker op haar eigen kamer. Als ik haar hier beneden hou valt ze meestal ook niet in slaap, vooral niet als er wat drukte in huis is. Na 1,5-2 uur wordt mevrouw hier echt wel moe. Uiteraard kan ik haar dan nog best afleiden met vanalles, maar dan wil het slapen helemaal niet meer..