Hallo, Een korte vraag m.b.t. het ritme 's nachts. Overdag doen wij op advies van lactatiekundige van ons kraambureau eerst ene borst geven, dan verschonen, en als ' toetje' de tweede borst. Wanneer hij na de eerste borst direct een mondje teruggeeft, kan ik er dan van uitgaan dat hij geen tweede borst nodig heeft en aldus genoeg heeft? Maar m.n. 's nachts zit mijn vraag... Als hij borstvoeding wilt 's nachts, dan geven we eerst de ene borst, als hij klaar is met drinken is hij vrijwel meteen aan het dutten, maar dan ga ik hem verschonen en is hij dus meteen weer wakker: - moet ik dit ritme aanhouden ook 's nachts ? dus ene borst- verschonen-andere borst? of maar 1 borst aanbieden? of eerst verschonen? Consultatiebureau gaf me niet echt advies... ja, er is geen handleiding voor, dus wat je zelf wilt... ja daar heb ik niet zoveel aan! ze had ook als advies evt eerste borst kort-verschonen- en dan 2e borst uitdrinken, en evt 's nachts niet verschonen als het alleen een plasluier is.. en dat het ritme 's nachts anders is dan overdag vond zij geen probleem. Hoop dat jullie me goed advies kunnen geven!
Wij deden haar eerst verschonen en dan 1 borst aanbieden. Maar bij mij heeft ze altijd maar uit 1 borst gedronken per keer (waarom is een heel verhaal ) en dan sliep ze lekker in, ff 20 minuutjes omhoog houden en dan legde ik der in der bedje. Ze droeg hier ook een puckababy en als ze geen hele dikke luier had of niet stonk verschoonde ik haar niet. Omdat de puckababy aan en uit doen enzo een behoorlijk gedoe was in het donker
Ik verschoon s nachts niet tenzij t echt nodig is en ik bied altijd maar 1 borst aan. Kennelijk heeft ze daar genoeg aan! Mijn dochter valt s nachts ook gewoon in slaap aan de borst als ze klaar is, dus dan houd ik haar nog even omhoog voor een evt boer en dan gaat ze gewoon haar bed in. Alles zo rustig, stil en evt zo donker mogelijk. Echt een nachtvoeding. Maar dat wil natuurlijk niet zeggen dat dit voor jou werkt hè! succes!
Als meneer niet gepoept heeft, verschoon ik hem niet. Hij draagt ook een puckababy en als ik hem ga verschonen 's nachts ben ik zo weer een uur verder om hem in slaap te krijgen. Straks tukt hij als het goed is klokje rond, verschoon je hem ook niet tussen door toch
Ik verschoonde ook altijd snachts ... Nu vraag ik me af waarom. Ik zou hem dus tenzij hij gepoept heeft niet verschonen. Daar maak je hem ws alleen maar wakker mee.
Ligt eral aan hoe hij slaapt. Als hij één borst drinkt en daarna lekker een aantal uren slaapt kun je eerst verschonen en dan voeden ( of niet verschonen, vond ik een openbaring toen ik ondekte dat ze ook 2 rondes met één luier kon doen haha!) Maar als hij op één borst maar één - twee uurtjes slaapt, dan zou ik zeker eerst een borst geven, verschonen, juist zodat ie weer lekker wakker wordt om goed de 2e borst te drinken, zodat ie daarna met een volbuikje kan slapen.
Mijn dochter had aan 1 borst nooit genoeg, dan kwam ze 3 kwartier later alweer voor een voeding. Lastige was dat ze wel altijd in slaap viel tijdens het drinken van de eerste borst, dus dan verschoonde ik haar wel, juist om haar weer wakker te krijgen voor de 2e borst. Ik zou gewoon eens proberen hoe je kindje het doet op voeding uit 1 borst, de tijd die je kindje tussen die en de volgende voeding zegt denk ik genoeg over of het genoeg is of niet. En als het niet nodig is om je kindje te wekken voor een 2e borst zou ik lekker niet verschonen als het geen poepbroek is.
Dennis bleef bij een nachtvoeding in het begin altijd maar heel kort wakker (5 min.) en had dan dus nauwelijks gedronken, met als gevolg dat hij de eerste weken héél erg vaak 's nachts kwam voor een voeding. We zijn toen begonnen om hem gelijk na het wakker worden even te verschonen, dan was hij iets meer wakker en dan dronk hij tenminste 1 borst, soms nog iets uit de andere en sliep dan in elk geval weer een uurtje of 4, 5 voor zijn volgende voeding. Tot aan het einde dat ik bv gaf (8 mnd) kwam hij af en toe nog 's nachts en we zijn het gewoon zo blijven doen, dat ging het beste. Op een gegeven moment dronk hij 's nachts 10 minuten en sliep daarna weer zo 6 of 7 uur, heerlijk was dat. Het is even puzzelen wat voor jou het beste werkt, wat voor de één het ei van Columbus lijkt, is voor de ander een ware nachtmerrie. Succes in elk geval!