Mijn zoontje van 3 maanden is ziek en heeft erg buikpijn, nu heb ik alleen zetpillen in huis van 240 mg (voor mijn dochter van 1,5) zou ik hem bijvoorbeeld een halve kunnen geven daanvan? ik zit een beetje met mn handen in mn haar...
Ben je alleen? Want zou het niet doen hoor, je weet nooit waar de werkzame stof zit. Kan jij of je man niet even langs een nachtapotheek? Sterkte met je manneke!!
Tuurlijk kan dit voor een keertje. De helft van 240 is 120 mg. Als het goed is (afhankelijk van gewicht) mag hij dit al. Je kan evt wat langer tijd ertussen laten voor de volgende. Meestal mogen ze 6x120mg per 24 uur. (even checken voor de zekerheid weet het niet meer zeker. Even Googlen)
Ik zou t ook niet doen .... Indd je man/vriend langs een apotheek sturen of missch is er iemand in de buurt waarvan je weet dat die zetpillen met een lagere dosering in huis hebben? Xx
Volgens het Cb hier kan het geen kwaad, want die vonden het onzin om 60 mg zetpillen aan te schaffen bij evt reactie van de 1e prikjes...wel overdwars doormidden doen dan heb je gewoon 120 mg, beterschap!
Volgens ons cb kon het ook geen kwaad, desnoods sla je er 1 per 24u over. Ik heb dit ook meegemaakt en zelfs de huisarts voor de zekerheid gebeld en ook hij zei dat het kon. Voor bevestiging kan je natuurlijk nu ook de dienstdoende huisarts of hap Bellen.
bedankt allen vopr de antwoorden, hij ligt nu eindelijk te pitten, dus zal het wel doen als het verder deze nacht drama word!
Hier raad de apotheek het af, omdat er niet 100% garantie is dat de PCM ook netjes verdeeld is over de zetpil.. Maar in geval van nood zou ik het ook wel doen. Desnoods iets minder dan de helft, en de dag erna 120's regelen.
Ze mogen maximaal 3 van 120 mg per 24 uur als ze zo klein zijn. Voor een keer is doormidden snijden niet erg, maar als je vandaag in de gelegenheid bent zou ik wel zetpillen van 120 mg kopen. Beterschap!
in principe zit de werkzame stof gewoon netjes verdeeld door de hele zetpil. Je mag een zetpil gewoon halveren maar dan wel in de lengte!