Hallo allemaal De titel zegt genoeg, ik ben benieuwd wat jullie kind op een dag drinkt. Mijn zoontje, net 4, drinkt bij het brood een beker melk. Verder drinkt hij vooral Karvan Cevitam... Ik maak deze 'aanmaak' wel altijd heel waterig, maar ja, echt gezond is het niet. Maar wat is wel gezond... :-S Het avondeten gaat goed, maar het broodbeleg is ook erg eenzijdig. Hij heeft het liefst hagelslag.. Wat eten jullie kleuters op brood?
Mijn kinderen drinken 's morgens en 's middags bij de boterham melk. 's Morges tussendoor bij het fruit krijgen ze roosvicee en 's middags bij het tussendoortje ook roosvicee. 's Avonds bij het eten willen ze er ook altijd graag wat te drinken bij en dan krijgen ze water. Als ze tussendoor nog willen drinken krijgen ze water. Mijn dochter begint nu ook wel eens wat thee te drinken, maar beiden zijn ze er niet echt gek op. Qua broodbeleg: pindakaas, La Vache Qui'rit smeerkaas, vleeswaren (kipfilet, cervelaat, ham etc.), kaas, appelstroop, eiersalade (zoontje, dochter houdt niet van ei) en in het weekend en soms doordeweeks mogen ze een boterham met vruchtenhagel.
Hmm hier melk bij ontbijt/lunch. 'S ochtends meestal water en 's middags water of roosvicee. (1, heel soms 2 glaasjes roosvicee) En om te voorkomen dat we hier enkel nog pindakaas eten mag ze 1x per dag pindakaas... (Meestal 's ochtends) en verder vleeswaren, kaas, wat er in huis is.... )
grofweg : Melk bij het eten en een bodempje ranja (zo'n blikken fles) tussendoor. Af en toe thee, water, appelsap, fristi, (warme) chocomel
Hier altijd water...Dochterlief lust geen melk en krijgt alleen bij uitzondering, als traktatie, een glaasje sap of chocomel ofzo. Ze heeft altijd water gedronken en is er dol op. Ik drink zelf ook altijd water of thee. Op brood laat ik haar meestal kiezen uit twee dingen. Ze eet vanalles; roomkaas, gewone kaas, soms kipfilet, chocopasta, gestampte muisjes. Voor de afwisseling zijn omelet en tosti ook erg populair
Hier sinds hij zon anderhalf is altijd ranja. Sochtend beginnen we met water maar vanaf het fruit is dat ranja. Voordat hij naar bed gaat krijgt hij een glas warme melk. Wanneer we buiten de deur ergens eten krijgt hij soms fristi wat hij in één teug wegtankt .
S morgens vrijwel altijd een beker melk. Bij uitzondering chocolademelk of milk and fruit. Tussendoor beker diksap, tussen de middag vrijwel altijd melk en bij uitzondering chocolademelk of milk and fruit. S middags uit school een beker diksap en s avonds thee of diksap.
Dank voor jullie reacties! Ik had niet gedacht dat er zoveel kinderen water drinken.. Een aantal momenten per dag Karvan Cevitan drinken, naast de melk, dat moet denk ik wel kunnen. Maar mijn zoontje drinkt best veel.. Toch maar water geven dan? Ben wel benieuwd wat hij daarvan vindt, haha. Meer reacties zijn welkom!
Karavan cevitam krijgt J alleen met verjaardagen en als het hier na de verjaardag over is maken we die op.
Op brood, s morgens mag ie zoetigheid op brood, meestal kiest ie pasta. Hij vind vlokken en hageltjes ook lekker. Tussen de middag eet ie eerst hartig alle soorten vleeswaren vind ie lekker dus dat is makkelijk. Daarna nog een broodje zoetigheid of een rijstewater/beschuitje
Karvan Cevitam lijkt mij beter dan die goedkope siroop.. En ook lekkerder en je hoeft er minder in te doen. Ik doe er altijd behoorlijk veel water bij, dus flink verdunnen.
Hoogstens 2x p dag n (half) bekertje diksap, 2x melk bij t eten en de rest water en thee. Fristi, chocomelk of appelsap krijgen ze alleen als we bv ergens gaan drinken als we in de stad zijn oid; niet zo vaak dus. Ik was pas in een gezin en daar klokte een 3jarige 2 glazen cola achter elkaar weg; vond t echt shockerend.
hmm ik dacht dat Sanne vrij weinig sap gaf, maar als ik dit zo lees valt dat een beetje tegen.. Ze krijgt bij de boterham s` ochtends en s`middags melk. Bij het fruit s`ochtends bekertje of half appelsap half water of Karvan Cevitam met veel water. Bij het tussendoortje krijgt ze ook of half appelsap of soms wel eens een ander sapje soms maak ik zelf appelsap of wortelsap ofzo dan krijgt ze vaak in het weekeinde einde van de middag als wij een glaasje wijn drinken nog een klein beetje sap met water. Verder drinkt ze water als ze nog wat wil. Bij het avondeten in ieder geval altijd een beker en als ze tussendoor drinken vraagt. Broodbeleg, s`ochtends kies ik en is het meestal kaas ham of kipfilet. Bij de lunch mag ze zelf kiezen. Eerste boterham kaas of vlees. Tweede boterham mag ze zoet maar neemt ze niet altijd. Vaak wil ze daarna nog een cracker.. dat mag, maar dan kies ik weer wat erop...
hahaha ook een pindakaas kind. zoontje kon het niet eten wegens darm problemen.sinds 2 maanden gaat het goed dus hij wil ook alleen maar pinda kaas. en ja cornedbief, runderrookvlees,smeerkaas, kaas, jam, honing, en spekulaas! drinken alleen water en melk af en toe wicky of groene thee van mama.
Uuhm smorgens; tosti of brood met chocopasta, pindakaas, ham, hagelslag. Drinkt altijd thee erbij Verder op de dag drinken ze fruitmelk gewone melk sap en water
Ik zie trouwens dat er veel melk bij het eten geven maar dat is toch helemaal niet zo goed? Melk trekt toch alle ijzer uit je eten.
2 x beker melk 1 x beker yoki water sterk aangelengde diksap thee Op brood: 1/2 zoet, 1/2 hartig en daarna nog een naar keuze (en dan is dat vaak salami of pindakaas). Geen twee dingen uit een potje of zoet. Zoon houdt erg van hartig beleg en bijvoorbeeld ei op brood.
Dat valt ongelofelijk mee. Je kunt gewoon een beker melk drinken bij je eten maar bijvoorkeur niet bij de warme maaltijd.
Ik denk dat ik strenger voor hem moet gaan worden... Mijn moeder zei pas nog dat ze vindt dat zoonlief veel drinkt. Ik zal eens met mijn man bespreken om meer regelmaat te gaan aanhouden met het drinken geven (en als hij dan tussendoor nog wil drinken mag hij water pakken of wachten). Ook wil ik dat hij gevarieerder beleg op zijn brood gaat eten. Ik denk er al een poosje over en nu wil ik actie. Dank jullie wel.