Leuke gezelschapsspellen voor 2 personen?

Discussion in 'De lounge' started by Koon, Oct 12, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Koon

    Koon Niet meer actief

    Hahaha! Bedankt maar die kenden wij al ;)
     
  2. FairyLaughs

    FairyLaughs Niet meer actief

    Zeker carcassonne en kolonisten van katan kaartspel

    Ook leuk is ghoulash.. Deze print je gewoon uit thuis..
    Free Scenarios
     
  3. Anoniempje2011

    Anoniempje2011 Fanatiek lid

    Jan 1, 2011
    2,126
    0
    36
    NULL
    Drenthe :)
    skipbo inderdaad, rummikub?
    Of gewoon gezellig een puzzel maken? wij zijn net begonnen met de 2e jan v h.aasteren puzzel van 1000 stukjes :) Erg gezellig zo samen.
     
  4. mamavanmeisje

    mamavanmeisje Fanatiek lid

    Jan 17, 2010
    3,076
    0
    0
    - het kaartspel van catan
    - set
    - machiavelli
     
  5. sneeuwpop

    sneeuwpop Fanatiek lid

    Feb 11, 2010
    2,273
    0
    0
    monopoly, zwarte wijven (kaart spel)
     
  6. MacG

    MacG Bekend lid

    Mar 3, 2009
    538
    0
    0
    *Kolonisten van katan dobbelspel (bijna alleen geluk, dus er wint altijd iemand anders, is een kort spel)
    *carcasonne (duurt lang, maar blijft ook leuk. Veel strategie/tactiek)
    *lost cities (veel geluk, maar ook strategie/tactiek)
    *Jack (de ripper, vrijwel alleen strategie)
    *mahjong (het gezelschapsspel, niet zoek dezelfde ;) )
    *bohnanza, met de uitbreiding La Isla Bohnita (heel erg leuk met z'n tweeen! Je handelt wel iets minder met elkaar dan met het gewone Bohnanza)
     
  7. mart

    mart Fanatiek lid

    Jun 2, 2012
    2,201
    0
    36
    NULL
    NULL
    Mijn rijtje:
    -rummikub
    -carcasson
    -kolonisten (spelen wij gewoon met zijn 2)
    -agricola lastig om te leren maar als het eenmaal weet.. Fantastisch
     
  8. Allistair

    Allistair Bekend lid

    Jun 8, 2010
    979
    0
    0
    Stenen tijdperk
    Carcassonne
    Puerto Rico het kaartspel
    Lost Cities
    Jambo
    Bedriegers Bedrogen
     
  9. Ckialita

    Ckialita Bekend lid

    Jan 28, 2009
    993
    0
    0
    Momenteel een hit hier: Dominion. Heel leuk, een kaartspel met verschillende kaarten waar je iets mee kunt, maar er zijn 25 basiskaarten en elk spel gebruik je er maar 10. Elk spel is dus anders, en dan kan je vaak ook nog 5 verschillende taktieken bedenken en gebruiken. We hebben nu ook (een van de 5) uitbreidingen gekocht, en we kunnen weer wat langer vooruit :)
     
  10. Frummeltje2012

    Frummeltje2012 Actief lid

    Aug 16, 2012
    137
    0
    16
    NULL
    NULL
    Wij vinden het dobbelspel van Catan en Koehandel leuk.
     
  11. tupp

    tupp VIP lid

    Jun 13, 2009
    22,789
    18,971
    113
    Female
    lerares basisonderwijs
    Een aantal spellen die wij ook spelen. Daarvan blijft het kaartspel van Catan bij ons het meest geliefd. Maar er is ook een favoriet die ik nog niet langs heb zien komen. We spelen geregeld het spel Babel en die heb ik nog niet langs zien komen. Ik moet eerlijk zeggen: de eerste paar keer wat ingewikkeld, maar daarna erg leuk. Wel een nadeel: als we het een jaar niet gespeeld hebben, moeten we de eerste keer weer wel even de uitleg erbij pakken om het te spelen. Maar ik vind dat nooit zo erg. Bij Catan doe ik dat ook vaak.
    (Wij spelen eigenlijk alleen in de vakantie spellen, dus dan ben ik veel van de kleinere regels waarmee je de ander het leven zuur kunt maken alweer vergeten.)
     
  12. Miron

    Miron Fanatiek lid

    Feb 6, 2009
    2,349
    106
    63
    Een spel wat wij heel erg leuk vinden is Kahuna. Maar weet niet of dat nog te krijgen is.

    Zowiezo heeft 999 games veel spellen voor 2 spelers.
     
  13. femmy

    femmy Fanatiek lid

    Jan 1, 2006
    4,061
    0
    0
    Administratie
    halli galli is grappig en levensweg electronisch is handig hoef je zelf de score niet bij te houden ;)
     
  14. Ckialita

    Ckialita Bekend lid

    Jan 28, 2009
    993
    0
    0
    O, en regenwormen is ook leuk, lijkt wat op yathzee :)
     
  15. Jessie80

    Jessie80 VIP lid

    Oct 3, 2009
    6,203
    266
    83
    Met hoeveel personen wil je het spelen? Daar hangt namelijk vanaf hoeveel karakterkaarten je krijgt (dat zijn die kaarten met personen als de koning en dief erop). Als je karakterkaarten gekozen hebt roept de koning vanuit de vorige ronde (en als je dat te ingewikkeld vindt, gewoon iemand) het eerste karakter op, de karakters gaan op volgorde van de nummers die erop staan, dus moordenaar, dief enzovoort. Je begint je beurt met het ontvangen van 2 goudstukken of (een aantal) gebouwenkaarten, daarna ontvang je zoveel goudstukken als je krijgt voor het karakter dat je bent.. dit staat ook op de extra kaartjes die erbij zitten. Het is handig om zo'n kaartje voor je te leggen als spiekbriefje. Je voert daarna uit wat bij jouw karakter hoort en als laatste bouw je een gebouw als je dat wilt. Dan gaat de beurt naar de volgende, de dief dus.

    Snap je het tot zover?
     

Share This Page