ik ben 4 jaar geleden bevallen met een keizersnee omdat de placenta voor de baarmoedermond lag. nu ben ik weer zwanger. heb op een paar andere forums gelezen dat zommigen van hun gyn mocht kiezen voor een keizersnee ik lees ook enge verhalen over scheuren van littekens iemand ook een keuze gehad na de keizersnee of hoe ging de bavalling na een keizersnee??
Hier bevallen na een keizersnede! Eerste was een sterrenkijker en was erg zwaar. Tweede mocht ik weer een kz omdat het kindje weer groot zou zijn. Ik wilde zelf dolgraag gewoon bevallen en dit is dus gelukt! Je litteken wordt goed in de gaten gehouden en je merkt daar verder weinig van. Hopelijk over een maand of 3 weer zo'n bevalling!
Hier ook een ks gehad de eerste keer omdat mijn zoon erg groot was en een sterrekijker waardoor hij er niet uitkwam. Mocht dit kindje ook weer erg groot lijken te worden mag ik kiezen voor een ks. Maar de gyn heeft liever dat ik het via de normale weg probeer en dit heeft ook mijn voorkeur.
ik wil ook wel graag gewoon bevallen. ik mag na week 36 naar de gyn maar vind dit eigenlijk best laat wil wel het 1 en ander bespreken de vk zei wel dat als ik het zelf wou dat ik ook eerder mocht ik denk dat ik dat maar ga doen.
Mijn zoon was 4280 gr maar het ging vooral om de hoofdomtrek, die was 38 cm (rond de 32-34 cm is normaal) en in combinatie met de ligging ging dat gewoon niet passen.
Onze tweelingdochters zijn in 2009 ook met keizersnee gehaald omdat de eerste dwars lag.. Ik vraag me af of ik nu wel normaal bevallen mag, 30 oktober intake bij de verloskundige, dus dan ga ik een paar vaagjes stellen over wat ik kan verwachten! Zou ons 3e ukkie graag op de natuurlijke manier krijgen..
Na 1 sectio mag je nog natuurlijk bevallen, na 2 niet meer. Dan krijg je een geplande. Je mag na een sectio niet meer thuis bevallen maar moet in het zkh bevallen waar ze je litteken in de gaten houden. Je wordt hoe dan ook medisch. De bevalling mag in de meeste gevallen niet opgewekt worden met een infuus omdat de ween dan te heftig worden, maar vaak wordt wel een ballon catheter gebruikt. Veel meer dan wat je VK hierover vertelt zal je gyn niet kunnen zeggen. Ik raad je wel aan om naar een voorlichtingsavond in het zkh te gaan, zodat je je een beetje kunt voorbereiden.
dankje wel voor je reactie en info. ik ga morgen me verloskunde even bellen wil hier toch wel meer info over voel zelf dat vk en niet veel over zegt.
Ik ben morgen 36 weken en krijg tussen 37 en 39 weken een geplande keizersnede. Bizar idee hoor, krijg het er in mijn hoofd nog niet in dat ik naar het ZH ga en zonder weeën een kind ga krijgen. Beetje een anti-climax, maar om verschillende redenen heb ik uiteindelijk toch voor de keizersnede gekozen. Mijn eerste is een spoedkeizersnede geworden ivm sterrenkijkers ligging die er na 2x vacuum in de persfase alsnog niet uit wilde komen. De gyn zei toen de volgende dag al: jij hoeft, als je dat niet wil, echt niet vaginaal te bevallen de volgende keer. De staff was nogal onder de indruk van de heftigheid van de bevalling, was allemaal nogal heftig gegaan. De verloskundige die de beginfase van mijn bevalling had meegemaakt was op haar vrije dag toch naar het ZH gekomen om na te praten over de bevalling. En ik maar handjes vasthouden *geintje* hihi
dus je mocht ook eigenlijk kiezen.? licht je kindje nu wel gewoon goed dan zou je in preciepe gewoon kunnen bevallen?
Ik heb wegens foetale nood van mijn eerste een KZ gehad, en daarom ook geen keuze voor mij, ik mag het deze ronde gewoon natuurlijk proberen. Hoop dat het gaat lukken, ik heb totaal geen last gehad van mijn eerste KZ, maar het is een feit dat je vaak sneller hersteld van een natuurlijke bevalling.
Dat je niet aan het infuus mag klopt niet hoor! Hier is de tweede ook ingeleid dmv vliezen breken en infuus, 4 uur later bevallen (ok wel een tangverlossing en dus een knip)! De eerste was een ramp van een bevalling, 12 uur weeën, 2 uur persen met vacuüm gevolgd door een spoed kz. Zo kan het dus ook! Ik vond het de mooiste ervaring in mijn hele leven en kijk dus nu al uit naar de volgende bevalling.
of ze helemaal goed ligt is moeilijk te zeggen. Bij mijn dochter kwamen ze er pas achter toen ik al een uur aan het persen was. Dametje nr. 2 ligt nu goed ingedaald dus in principe zou een vaginale bevalling gewoon kunnen. Een van de redenen dat ik toch voor een geplande KS kies is omdat ik de vorige keer van begin tot einde weeënstorm had met misselijkheid bij elke wee, waardoor die bijna onmogelijk op te vangen waren. Dit kan nu natuurlijk anders gaan, maar ik merk dat de zeldzame keren dat ik een harde buik heb ik daar ook weer misselijk bij ben. Ik vond dat echt een HEL. Daarnaast nog wat minder belangrijke praktische redenen, maar het komt er dus eigenlijk op neer dat ik diep in mijn hart eigenlijk graag een keer normaal had willen bevallen maar dat ik te bang ben dat het gewoon weer een drama wordt zoals de vorige keer...
Volgens de richtlijnen van de KNOV is inleiding mbv oxytocine in feite not done. Nou zijn dit richtlijnen en dus is de gynaecoloog niet verplicht zich hier aan te houden, maar een grote meta-analyse van meerdere onderzoeken naar vaginale bevallingen na keizersnede (VBAC) heeft aangetoond dat bij inleiding met oxytocine de kans op een ruptuur van de baarmoeder veel groter is in vergelijking met een natuurlijke (niet-ingeleide) bevalling dan wel een keizersnede.
Het duurde idd bij mij ook wel even met het herstel na de KS, maar het schijnt ook nogal uit te maken of je uitgerust naar het ZH rijdt en daar geopereerd wordt of dat je eerst 24 uur weeën hebt gehad. Logisch, ook. Daar heb ik mijn hoop dan maar op gevestigd
Hier een middenweg gekozen. Tot 41 - 42 weken kijken wat er gebeurd. Anders, of als de weeen niet doorzetten, wordt het een KS. Overigens is het niet waar dat je geen opwekking middels t infuus krijgt. Wellicht heeft ieder zh een ander beleid maar mijn zh doet het wel. Xxx
Ik heb vorig jaar oktober een kz gehad. In maart 2013 ben ik uitgerekend van de tweede. Mij wordt geen keus gegeven. Als dit kindje gewoon goed ligt (vorige was stuit) moet ik gewoon bevallen...