Als ze echt al wat groter zijn, kun je hierover misschien wel eens een gesprekje met ze aangaan. Als ze zo dol op hem zijn voelen ze zich misschien wel "vereerd" als ze hem dingen mogen leren, en dan dus wel het GOEDE voorbeeld geven. Naast alle opmerkingen over je vriend, waar ik mij volledig bij aansluit. Heel goed dat hij thuis zal zijn dit weekend, ik hoop dat hij het ook echt oppakt. Dan kun je daarna afspreken dat jij in principe voortaan al die weekenden "vrij" bent om met de kleine op stap te gaan, en je eigen ding te doen, en dat je wel gezellig aansluit bij hem en zijn grote kinderen voor het eten, of een ander plan of idee als je vriend je daarom "vraagt". Laat hem maar eens het voortouw nemen en volwassen worden hierin, anders blijf jij overal aan moeten trekken. En verder lijkt mij dat je in de rest van die 14 dagen gewoon zelf uit kan kiezen welke voorbeelden je kleintje te zien krijgt, en misschien moet je er een beetje meer vertrouwen in hebben dat jouw opvoeding "sterk" genoeg is zodat hij niet alleen hun voorbeelden zal overnemen, of misschien alleen als ze erbij zijn en dat het dan snel weer slijt? Of heb je ook twijfels aan je vriends invloed op jullie kindje, voor de rest van die 14 dagen... Dat is lastiger dan natuurlijk.
Helemaal mee eens!! Dat gedrag van die jongens komt niet zomaar ergens vandaan. Hun vader is er niet voor ze en dat heeft consequenties. Ze voelen zich waarschijnlijk nu nergens welkom. Worden bij "papa" gedropt voor een gezellig weekendje met hun vader en papa gaat ervandoor. TS: Ik zou afspraken met je man gaan maken. Of hij is er voor zijn zoons en onderneemt dus ook dingen met ze, of hij gaat met hun moeder in overleg over de omgangsregeling. Jij bent een handige oppas op deze manier en dat is niet de bedoeling. Verder zou ik ook regels gaan opstellen thuis. Niet slaan, niet schelden, niet spugen, niet gooien met spullen en niet schreeuwen. En niet jij, maar vader mag dit met hun bespreken.
@moniponi.. Je hebt wel gelijk dat de grote jongens hem dingen kunnen leren en dat doen ze ook echt heel goed. Ik laat ze ook regelmatig horen dat ik dat super vind.. Kijk nu worden dingen wat zwart/wit neergezet zonder de leuke dingen. maar ze gaan bijv ook s ochtends vast met hem naar beneden om te spelen en zijn heel lief voor hem.. Dat doen ze echt super.. Er zijn van die momenten dat ik denk waarom moet ik de kar altijd trekken. Mijn man is notabene bijna 20 jaar ouder. Kom op zeg!. En ik ben ook te aardig ik laat ook de kinderen op mijn verantwoording lopen. Maar heb nu ook tegen hem gezegd.. Luister de jongens komen niet voor mij. Dus als jij dan in het weekend eerder weg wil dan moet je het met ex overleggen en met haar en de jongens rond de tafel gaan zitten. En met hun dit overleggen en niet de verantwoording bij mij leggen. Dus ben benieuwd.. Heel erg bedankt voor jullie meedenken dat heeft me zo goed gedaan. Mijn hart even te luchten!.
het komt me ook wel bekend voor hoor.... mijn vriend deed dat idd ook bij zijn dochter. Het was alleen hier wel een wisselwerking eigenlijk. Zij wilde op zaterdag graag uitslapen (lees: tot half 12, 12 uur) en hij had dan zoiets van : nouja, dan kan ik best gaan trainen. Van de weeromstuit bleef zij dus standaard liggen, want ja papa gaat toch met de honden weg. Op een gegeven ogenblik kwam ze gewoon bijna nooit meer Ja papa is er toch niet dus wat moet ik daar dan. En ja, ik heb het ook vaker gezegd tegen mn vriend, helaas kwam zijn inzicht wat te laat... gelukkig wel gewoon goed contact met (stief)dochter hoor... maar ik vind het nog altijd jammer dat hij in de belangrijke puberperiode er niet voor haar is geweest.