weinig boodschappen geld wat eten per week: deel 2

Discussie in 'De lounge' gestart door Marnat, 11 mrt 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Lieke23

    Lieke23 Fanatiek lid

    8 okt 2010
    1.938
    1
    36
    Idd leuke aanbieding van groentes zeg! Ga ook naar de AH komende week.

    Verder besloten om te proberen om zelf brood te gaan bakken. Maar wel zonder bakmachine. Iemand tips voor een goed recept? Ben al op zoek naar een molen in de buurt.

    (Las in de blog van eenvoudingleven iets over broodverbeteraars, namelijk dat het van varkenshaar gemaakt werd. BAH!)
     
  2. DeeDeeBowtie

    DeeDeeBowtie Fanatiek lid

    20 jan 2011
    3.890
    0
    36
    Ik ga ook maar eens inslaan bij AH deze week! :D
     
  3. Miranda81

    Miranda81 Fanatiek lid

    22 jun 2012
    1.423
    125
    63
    Ja, ik ga morgen weer inslaan. En ga dan ook naar AH.

    Wij vinden aardappels anders erg lekker. Maar is ook wel prijzig. Iemand een idee voor een alternatief?
     
  4. pom77

    pom77 Niet meer actief

    Wat een leuk topic! Eens iets anders om mee bezig te zijn dan zwanger worden ;).
    Hebben jullie ook afas? Dan heb je inzage in je uitgaven en inkomsten, soort online kasboekje.
    Ik heb dit nu een aantal maanden en zag dat ik aan boodschappen dus alleen eten en drinken zegmaar, ongeveer 150 euro per week kwijt ben. Schrok hier nogal van! Er is een tijd geweest dat ik alleen met mijn kinderen woonde en van 70 euro per week alles deed! Dus ook drogist, kleding etc. Dat was wel lastig hoor en duurde een half jaar gelukkig.
    Nu is mijn streven om het bedrag van boodschappen te halveren. 75 euro per week dus en niet meer!
    Ga ook zoals jullie 1 x per week boodschappen doen en ben daar vandaag mee begonnen. Nu weet ik alleen al dat ik zaterdag nog een keer moet omdat ik pizza wil eten en mijn vriezer (nog) vol zit nu.....;) maar daar ga ik mee beginnen om die leeg te eten!
    Ik krijg trouwens elke week ook groente van mijn vader (werkt bij groentesnijderij en krijgt iedere week pakketjes mee) dus dat scheelt veel in de kosten daarvoor. Soms ook wat fruit of maaltijdsalades, echt lekker! Vries ook vaak deze pakketjes roerbakgroente in dus heb eigenlijk altijd wel voorraad daarin.
    Wat ik vandaag in mijn vriezer tegenkwam was een grote zak soepgroenten. Gelijk lekker een grote pan soep gemaakt, niet als avondeten maar tussen de middag met de kids een bakkie gehad en misschien nog voor het eten vandaag/morgen/overmorgen. Hij is heerlijk!

    Weekmenu:
    maandag: Aardappelen/rode bietjes met gesnipperde ui en vis (vriezer)
    dinsdag: Boerenkool (vriezer) met worst
    woensdag: Spaghetti (gehakt vriezer) met salade
    donderdag: Aardappelen met worteltjes/doperwtjes en vlees (vriezer)
    vrijdag: Nasi met gebakken ei en sate (vriezer)
    zaterdag: Pannekoeken en pizza
    zondag: Tortilla's (groente/kip vriezer)

    Nu hebben we hier in 't dorp een groentestalletje met erg lekkere en goedkope groente, bijv. kilo rode bietjes 50ct! en kilo winterwortel ook 50ct. Bloemkool (grote) is 1,50 en koolraap 50ct, kilo witlof 1,50. Daar haal ik vaak groente als ik ff niets in huis heb.

    Omdat ik aardig wat in voorraad heb waren mijn boodschappen vandaag 49,50 totaal. Komt nog pizza bij voor zaterdag.

    Ik heb een gezin van 2 volwassenen en 3 kinderen die al redelijk wat eten (11-9-7).
     
  5. nijnonijntje

    nijnonijntje Niet meer actief

    Ja hier ook een paar dingetjes inslaan van de ah.
    Maar kan niet zoveel. Krijg 2 keer visite en veel dingen zijn op. Kom nu al aan 70 euro en dat geld heb ik niet. Ben elk uur aan het puzzelen en strepen van het boodschappenlijstje, maar het is een flinke opgaaf. *chagarijnig en moedeloos*
     
  6. Miranda81

    Miranda81 Fanatiek lid

    22 jun 2012
    1.423
    125
    63
    Misschien kunnen wij helpen?
    Wat wil je je visite voorzetten? Misschien dat dat anders/goedkoper kan?
     
  7. Lieke23

    Lieke23 Fanatiek lid

    8 okt 2010
    1.938
    1
    36
    Krijg je visite met eten?
    Kun je niet vragen of zij dan bv ook voor iets willen zorgen?
     
  8. nijnonijntje

    nijnonijntje Niet meer actief

    Ene visite komt eten.
    En we gaan fonduen. Dus heb dan zeker kip, gehakt en wata nders nodig.
    Dat haal ik wel altijd vers, want als het overblijft kan ik het in de vriezer doen. Maar als het al uit de vriezer komt en het blijft over, dan moet ik het weggooien en dat vind ik pas zonde geld.
    benodigheden:
    Kipfilet
    Gehakt
    rundvlees
    stokbrood
    sausjes v vlees
    sausjes voor stokbrood
    salade
    frisdrank
    komkommertje
    tomaat

    en dan vind ik het al erg mager, maar meer wordt echt teveel.
     
  9. nijnonijntje

    nijnonijntje Niet meer actief

    Voor de koffie visite:
    koffie/thee
    gebakje
    chipje
    nootje
    komkommertje
    worstje
    frisdrank
    wijn/bier (op voorraad gelukkig)

    Dat heb ik tot nu toe in gedachten
    Moet ik meer doen? Wordt wel een beetje hoog in de kosten toch?
     
  10. jmm

    jmm Bekend lid

    29 mei 2008
    766
    0
    0
    je hebt steeds minder boodschappen het wordt allemaal vet duur dat merk ik eerst had ik nog 2 zakken vol voor 50 euro nu
    nog maar 1 nu ja zo ongeveer , niet normaal ik doe dan ook het broodnodige maar kom toch al weer zo op 80 euro per week je even luisers ja even wc papier even nutrilon tja ga maar door gek wordt je ervan , niet 1 zak zuurkool nee hoor 2 zakken sinds ikeen jongetjes heb moet ik alles 2 keer , 2 andyvie, het is me toch een eter maarja je doet er niks aan en dan gaan we nog wel naar de lidl
    tja ennnn somssss liggen er hele leuke schoentjes tja dan ben je de pissang ..gni gni
    mispoes thing thing ...

    jmm
     
  11. minon

    minon Niet meer actief

    Bij de supermarkt heb je vaak gebak met 50% korting sticker als het nog twee dagen houdbaar is. Zo had ik vandaag voor 2 euro een abrikozenvlaai voor 12 personen. Invriezen en niks mis mee.
    Kipfilet is bij de plus in de aanbieding
    Gehakt is bij de ah in de aanbieding.
    Chips was ook bij de plus in de aanbieding + een extra zegel.
    Frisdrank was ook in de aanbieding bij plus. vier pakken dubbeldrank voor 2,49 + extra zegel.

    Je kunt ook zelf chips maken. Aardappel raspen of met een kaasschaaf en dan paprikapoeder erop of zeezout en eventjes in de frituurpan of pan met olie.

    Bij plus kun je op het moment sparen voor een gratis boodschappenpakket op het moment. Actie duurt gelukkig ook lekker lang tot 12 januari.

    Algemene tip: De kiekeboebox van plus is echt leuk als je kindje geboren is. Ze adverteren er nergens mee maar een geboortekaartje inleveren en dan kun je em een paar dagen later ophalen. Zat bij mij het volgende in:
    Barleduc 2 liter
    Spa blauw 1,5 liter
    Pak huggies billendoekjes
    Pak huggies pampers maatje 2 (heel pak)
    Diksap van roosvice
    Twee grote potjes peer van bonbebe geloof ik
    Pak bambix vanille
    Pak van 2 keukenrollen
    Fles wasverzachter
    Fles Ariel vloeibaar wasmiddel
    Bon voor pak huggies pampers et 50% korting
    Payamapapje vanille
    Bier
    En nog een paar dingen die ik vergeten ben.
    O ja een story en prive
    Zwitsal zeepvrije wasgel
    zinkzalf
    Wel manlief meenemen want de doos heeft de grootte van een kerstpakket en is echt zwaar!!!
     
  12. nijnonijntje

    nijnonijntje Niet meer actief

    plus is hier totaal niet in de buurt, dan zou ik dus de auto moeten pakken en dat is dan weer jammer voor de kosten.
     
  13. DeeDeeBowtie

    DeeDeeBowtie Fanatiek lid

    20 jan 2011
    3.890
    0
    36
    Jan Linders en Jumbo hebben ook van die boxen (bij ons dan)
     
  14. minon

    minon Niet meer actief

    Dat schiet niet op nee. Zit hier om de hoek vandaar. Boodschappenpakket was ook meer algemeen. Zag wel dat bij de ah veel groentes in de aanbieding zijn. Misschien groentecurry of tafelwokken een idee voor de visite?? Of een grote pan maaltijdsoep met allerlei soorten broodjes, kruidenboter en andere smeerseltjes?
     
  15. MrsXL

    MrsXL Fanatiek lid

    19 nov 2009
    1.007
    0
    0
    Huismama.
    Weet dit ook niet zeker. Maar i.p.v. een broodverbeteraar kan je ook een vitamine C tablet fijn maken.
    Een broodverbeteraar bestaat voornamelijk uit vitamine C. Neem dan wel de tabletten waar geen smaak aan zit ;)

    Voor een recept :

    500 gram bloem ( of als je volkorenbrood wil 250 volkoren en 250 bloem)
    300 gram lauw warm water
    1 zakje gist
    15 gram olie
    10 gram suiker
    10 gram zout ( maar dit kun je ook minder doen. Het is mij verteld dat je beter zeezout kan gebruiken, hier zitten mineralen in. Nog beter is bakkerszout, maar weet niet hoe je er aan komt)

    Weeg alles af. Brood maken komt vrij nauw

    Dit doe je allemaal bij elkaar en kneed dit goed door elkaar. Minimaal 10 minuten.
    Laat het minimaal een uur rijzen in een gebloemde kom met plastic erover.
    Kneed het daarna nog eens door.
    Vet broodbak in met wat gesmolten boter ( ik gebruik vloeibare boter) bebloem dan de vorm.
    Leg het deeg in de vorm en laat dit met plastic erover nog even rijzen.
    Totdat het ongeveer anderhalf keer zo groot is.

    Ik zet de oven eerst op 200 graden, laat de brood 10 minuten op 200 graden bakken. Daarna nog ongeveer 20/30 minuten op 170 graden.

    succes!
     
  16. Lieke23

    Lieke23 Fanatiek lid

    8 okt 2010
    1.938
    1
    36
    Klinkt goed, ga ik proberen!
     
  17. lieselot84

    lieselot84 Fanatiek lid

    11 okt 2008
    4.362
    0
    36
    Adm. mw.
    Overijssel
    het gaat erom dat het gejodeerd zout is, dus met jodium. Dit kun je in je supermarkt kopen.

    ipv. gesmolten boter kun je ook zonnebloemolie gebruiken.

    (voor het afdekken van het brood gebruik ik een douchekapje van een hotel. past door het elastiekje altijd ;) ik heb altijd ruzie met vershoudfolie :p)
     
  18. Dnies

    Dnies Actief lid

    8 mei 2012
    142
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik zag laatst in het krantje van de lidl of de aldi... ook aardappel anders staan wel van hun eigen merk... ik vind aardappel anders ook echt heerlijk maar best prijzig indd..
     
  19. Female

    Female Niet meer actief

    Nijnonijntje:

    - sausjes zou ik zelf maken, lekkerder en goedkoper.
    Bijv. knoflooksaus (mayo, scheutje room of gewoon melk, peper en zout, teentje knoflook heel fijn raspen).
    Simpele coctailsaus is ook makkelijk zelf te maken.
    Wat hier ook favo is: 'rode saus':
    Uitje fijn snipperen. Teentje knoflook fijn snipperen. Ketchup en sambal erbij. Goed roeren en aanlengen met een beetje water tot goede sausdikte.
    - honing-mosterdsaus: Mayo mengen met honing, mosterd, peper en zout. Als je het in huis hebt kun je er nog wat tijm door doen.

    Gebak zou ik ook niet kopen maar zelf bakken, gewoon ff zoeken naar een goedkoop recept. (goedkope zure appels scoren, dan is een ouderwetse appeltaart echt helemaal niet duur bijvoorbeeld.)
     
  20. guppekop

    guppekop VIP lid

    28 aug 2009
    13.271
    1
    0
    varend op schip
    volgende week in slowakije boodschappen doen,schijnt goedkoop te zijn. Kan ook in Oostenrijk maar dat schijnt duurder te zijn. Vanavond/morgen even melk aanvullen in duitsland
     

Deel Deze Pagina