Hoihoi, ik ben net als velen mijn zorgverzekering aan het nakijken. Omdat het best kan zijn dat ik via zi zwanger raak, ben ik ook aan het kijken voor de vergoedingen bij bevalling en kraamtijd etc. Nou ben ik bij VGZ verzekert en dat wilde ik eigenlijk wel zo houden. Maar goed, tuurlijk kijk ik wel verder voor het idee wat er nog meer te vinden is. Nu kan ik daar kiezen om alles te laten vergoeden of een gedeelte. Ik was daarom op zoek naar wat de kosten zijn voor een bevalling in het ziekenhuis, vrijwillig. Kan er helaas niet al teveel over vinden en vraag me dan ook af... Is het zo duur dat het gunstig is alles te laten vergoeden en daarvoor dus 156 meer per jaar kwijt te zijn voor verzekering? Of gedeeltelijk vergoeden en alles boven de 125 bijleggen? Heeft iemand tips, ervaringen en ideeen? Groetjes, Joos.
je kan dit topic beter even naar de lounge laten verplaatsen, dit staat nu keurig tussen de zwangerschapstesten haha,
Ik ben ook bij VGZ, heb een plus aanvullende verzekering. Betaal 140 per maand en krijg alle kosten voor een ziekenhuisbevalling (zonder medische indicatie) én de kraamzorg vergoed. Dus hoef ook geen eigen bijdrage te betalen. Tenminste, dat was dit jaar zo, hoe het aankomend jaar zit weet ik nog niet, dat moet ik nog uitzoeken. Maar voor zover ik het kunnen nagaan is er niets veranderd. Ik vind dit een prima verzekering en doe het collectief via united consumers zodat ik ook nog maandelijks 10% terug krijg.
aangezien ik medische ben heb ik alleen een basis verzekering. wel tandarts maar dat heeft niet met zwanger zijn te maken. kraamhulp ik voor die paar uurtjes die wij af nemen 90 euro. dus als je gaat rekenen niet de moeite. ja ik krijg geen kraam pakket maar die heeft de vk altijd staan en die geeft ze tegen die tijd mee.
Hoi! Ook ik ben via VGZ verzekerd. Ik moet in 2013 bevallen en ben op dit moment basis verzekerd. Als ik zonder medische indicatie in het ziekenhuis wil bevallen moet ik 193 euro per dag betalen (per 24 uur). Kraampakket zit er niet bij in maar kan je voor 20 euro bestellen via een link op hun site. Kraamzorg moet ik een eigen bijdrage van 4 euro per uur betalen. Ik heb alles uitgerekend en als ik basis verzekerd blijf is dat goedkoper dan wanneer ik het om ga zetten naar plus. Ik hoop dat je er iets aan hebt! Liefs
Hoihoi, ik zie staan in de vergoedingslijst van VGZ: bevalling in een ziekenhuis of een door ons gecontracteerd geboortecentrum (zonder medische noodzaak) 197 per dag Bedoelen ze dan dat die 197,00 per dag dan vergoed wordt of moeten we die betalen per dag? Groetjes!
Oke, dit is van Menzis, uit de basisverzekering: Wat wordt vergoed? U heeft recht op kraamzorg tot maximaal 10 dagen vanaf de dag dat u bent bevallen. Hoeveel uur kraamzorg u krijgt, wordt bepaald op basis van het Landelijk Indicatieprotocol Kraamzorg. Daarvoor houdt de kraamzorginstelling een intakegesprek, enige tijd voor de bevalling. Na de bevalling kan het aantal uur worden aangepast, bijvoorbeeld als blijkt dat u meer of minder zorg nodig heeft dan verwacht. Bekijk het Landelijk Indicatieprotocol Kraamzorg Zijn er kosten voor u? Eigen bijdrage: Er geldt een wettelijke eigen bijdrage voor kraamzorg bij u thuis, namelijk 4,00 per uur. Als moeder en kind zonder medische noodzaak in een instelling verblijven, betalen beide een eigen bijdrage van 16,00 per dag. Bedraagt het tarief van de instelling meer dan 114,50 per dag, dan komen die meerkosten eveneens voor uw rekening. Meer informatie over de eigen bijdrage kunt u vinden in de Regeling zorgverzekering, artikel 2.37. Bij Menzis basis krijg je het kraampakket niet vergoed, bij alle andere pakketten die je kan kiezen (ExtraVerzorgd 1, 2, 3 en 4 wel) Waar je op moet letten zijn de extra kosten als je een extra pakket neemt. Stel dat je 300 euro zelf zou moeten betalen voor de bevalling of kraamzorg. Dan denk je misschien: oke, ik neem een aanvullend pakket. Als dat pakket je 150 euro kost op jaarbasis (en je neemt het alleen maar voor de bevalling of kraamzorg) en je krijgt maximaal 100 euro vergoed, dan moet je alsnog 50 zelf betalen. Dat kost je dus sowieso 200 euro. Dan kan je misschien beter zelf wat geld opzij leggen. Heb je het nodig, prima daar had je voor gespaard, heb je het niet of deels nodig dan hou je het geld lekker in the pocket. Het was vorige week nog op Editie NL dat je vaak beter zelf wat extra kan sparen dan dat je een aanvullend pakket neemt. Ik ben nu ook bezig om over te stappen, of in ieder geval een goedkoper pakket te nemen. Ik ga elke maand een beetje extra opzij zetten 'voor het geval dat'. Anders ben ik het sowieso kwijt aan de verzekering terwijl de kans klein is dat ik iets nodig heb wat niet onder de basis valt. Maar het blijft lastig.
Ik zit precies met dezelfde vraag. Ik zit dan wel bij Ohra normaal aanvullend verzekerd als ik er op vooruit wil gaan moet ik naar uitgebreid gaan. Ik ga dan 250 per jaar meer betalen. Vraag me alleen af of dit echt goedkoper is. Of dat ik beter aanvullend kan blijven en de rest zelf kan betalen.
Ik ben ook bij VGZ verzekerd en ben ook aan het rondkijken welk pakket het beste is! Ik denk dat het beste is om ze te bellen!
Ik heb bij VGZ het gezin pakket. Dit pakket is goedkoper dan de meeste aanvullende verzekeringen en alles rond bevallingen/kraamzorg wordt vergoed. Ook geen eigen bijdrage voor kraamzorg e.d. Dit was voor het voordeligste..
Ik zit bij de Friesland. Voorheen hadden ze ook het 'gezinspakket' maar nu niet meer. Alles veranderd in de zorg, jeetje! Maar uit zoeken welke nu het voordeligist zal zijn voor mij.
Ik heb cz gezinnen gepakt Heb nu cz jongeren en ben 113 kwijt en dadelijk met cz gezinnen 133 Maar ik heb bewust dat pakket gekozen omdat die een Redressiehelmtherapie vergoeden en m'n zoon bij 4 maanden een Redressiehelmpje a 1500-2000 nodig had, en je dit vanaf 2013 volledig zelf betaald als je niet aanvullend verzekerd bent. Stel onze dochter heeft het straks nodig betaal ik nu 0,0 ipv 1500-2000 Ook Kraamzorg krijg ik nu volledig vergoed a 24 uur x 4 eigen bijdrage Bevallen word sowieso medisch en is dus gratis voor me. Verder krijg je bij cz gezinnen de combinatietest a 150 vergoed, zwangerschapscurses, bekkenfysio word vrij goed gedekt, osteopaat voor mocht het nodig zijn voor de baby, etc Ik zou het d'r dus dik uithalen
FBTO heeft als enige verzekeraar modules die je het hele jaar door aan en uit kan zetten. Er is ook een module voor "gezinsplanning". Daar zitten dus ook vergoedingen in zoals bevallen in het ziekenhuis, kraamzorg, kraampakket, echo's en anticonceptie (na je zwangerschap). Ik ben zelf ook nog druk aan het uitzoeken. Aangezien ik in februari uitgerekend ben, krijg ik mijn kraampakket nog bij mijn huidige verzekeraar (Zilveren Kruis), maar overstappen ga ik zeker. Het is een gedoe, die zorgverzekering en dat eigen risico....
Dames, ik heb een vraagje. Misschien een dom vraagje, maar ik weet niet hoe dat allemaal precies werkt, dus vergeef me .. Ik heb van de week kraamzorg aangevraagd via mijn huidige verzekeraar. Ik wilde er nog mee wachten, omdat ik nu nog een basispakket heb en die wil/moet ik nu ook aanpassen naar een aanvullend. Maar ik moet me nog verdiepen of ik bij mijn huidige verzekeraar wil blijven of overstap naar een ander. Maar omdat ik al bijna in de mijn 20ste week zit, heb ik het toch alvast aangevraagd. Maar hoe zit dat als ik straks wil overstappen? Moet ik dit dan opnieuw aanvragen via mijn eventuelele nieuwe verzekeraar of gaat dat automatisch over?
@ Ranu: je hoeft je kraamzorg niet opnieuw aan te vragen. Ik zou na het overstappen even je kraamzorg bellen, en aangeven wie je nieuwe verzekeraar is. That's all!
ik ben ook bij VGZ verzekerd en heb daar het gezin pakket. Alles omtrent de bevalling word dan vergoed. dus geen eigenbijdrage's. Ook cursussen krijg je vergoed en je krijgt 15 uur extra kraamhulp. Op de site kan je alle vergoedingen zien.