Ons meisje zal in april geboren worden en misschien met de kans op heupenafwijking (zoveel mijn man als ik hadden het bij geboorte). We gaan dan ook eerste 2 weken na de geboorte naar de lumc voor heupen echo. Nu dachten we naast kinderwageb is handig ern draagzak hebben dan kan ik ook haar meenemen als ik met hond ga naar buiten of samen met mijn man naar de winkel. Ik heb opgezocht dar ergobaby draagzak het beste is! Wat jullie ervaringen over ook misschien door iemand die baby met heupendysplesie al had???
Ergo baby is een heel fijne draagzak maar zeker niet perse de beste hoor! Hij is echt heel fijn en mn man draagt er het aller liefste mee ( We hebben een bondolino en manduca gehad, een beco butterfly en boba geprobeerd en hebben ook een storchewiege babycarrier voor de baby ) Maar de andere zakken zijn ook heel goed! Het grote nadeel van de ergo, en daarom zou ik 'm in eerste instantie voor jullie niet aanraden, is dat er de eerste ca 5-6 maanden een baby insert in moet. Dit is een kussen-achtig iets wat je om je baby heen in de drager doet omdat de drager te groot/breed is voor babies. Dat kussen is dus warm voor babies, en daarom raden ze hem voor zomerkindjes af. Als jullie je ukje in april verwachten, dan zou je dus in de warme maanden met die insert moeten dragen. Ik vind zelf babies het fijnste in een doek dragen, daar kan je alle kanten mee op en zit altijd goed ( Even oefenen, eventueel een draagconsult ) mocht je kindje een spreidbroek oid aan moeten als ze wat groter is dan kan dat ook in een doek. Maar een bondolino of storche is ook heel fijn voor ukjes. Ik heb zelf geen ervaring met dragen met heup probleempjes maar vind 't wel super dat jullie opzoek zijn naar een goede drager! Nogmaals: De ergo vinden wij geweldig voor onze dochter, hebben hem gekocht toen ze 1,5 was in opvolging op de bondolino en manduca. Maar mn zoontje van bijna 4 maanden kan er nog niet in hoor. Dat is 't grote nadeel.
De reden voor ergo draagzak zijn juist het voorkomen van heupendusplesie... Heupjes staan daar heel wijd- andere draagzaken en laat maar staan dieken doen het niet... Zo heb ik tenminste gelezen bij verschillende sites overs heupenafwijkingen. Als kindje in spreibroek moet het is al te laat- we willen het juistvoorkomrn..
Maar er zijn dus meerdere merken draagzakken die goed zijn voor de heupjes. Alle draagzakken waarbij je kan dragen van knie tot knie zijn in principe goed. Het verbaast me dat ergobaby daar het beste voor zou zijn? Zeker gezien de verplichte baby inzet in die eerste maanden. Ik zou persoonlijk voor een draagdoek gaan. Daar kun je zeker weten vanaf het begin mee dragen en heupjes staan in de goede positie.
Emmarijn draagdoek mag dus absoluut niet dat zei verloskundige gisteren aan ons. Je mag geen doek of zak hebben waarop beentje hangen ze moeten dus altijd liggen op de heupen van moeder aan de zijkanten. Ergonomische draagdoek is vaker bedoelt voor ouders en niet voor de kind, daarom zeggen ze dat egobaby het enige op de markt is die ook de benen in zo'n positie houd zoals in de baarmoeder van geboorte af. Nogmaals jullie praten als over als kindje in spreimiddel zit maar ik heb het over voorkomen daarvan! Want spreimiddel is pas met 4 maanden en we willen juist kindje dragen van 0+ weken en voorkomen dat als er kans is dat het erger wordt. Ik weet hoe is het om kindje met spreibroek te hebben (mijn vriendin had dochtertje ermee) en het is echt erg en moeilijk dus daroom..
Jammer dat je verloskundige zich niet heeft verdiept in ergonomisch dragen en (sorry dat ik het zeg) wat dit betreft duidelijk geen idee heeft waar ze het over heeft. Een ergonomische drager kan juist heel goed bijdragen aan het voorkomen van heupdysplasie (daadwerkelijk voorkomen zijn geen bewijzen voor helaas, maar er zijn steeds meer aanwijzingen voor). Er zijn draagconsulenten die zich specialiseren op het dragen van kinderen met (een aangeboren risico op) heupdysplasie. De laatste orthopeden en kinderfysiotherapeuten die ik, als gecertificeerd draagconsulent, sprak, waren juist erg enthousiast over geweven draagdoeken en ergonomische babydragers. Waar je wel op moet letten is dat de drager inderdaad de natuurlijke houding van de baby ondersteunt. Dat is een licht gebolde wervelkolom en de heupjes in een bepaalde spreidstand. Er zijn helaas heel veel dragers te verkrijgen die deze houding niet ondersteunen en ik vrees dat je verloskundige die alleen kent. (denk aan de B.aby Bjorn, Stokke Carrier, Chicco-dragers etc. Ook de handleiding van enkele doeken laten nog te wensen over helaas) De houding die jij benoemt, van de ERGObaby, is dezelfde houding als die van de Bondolino, Storchenwiege Carrier, Marsupi etc. Enig verschil is, dat de je laatstgenoemde dragers wel direct vanaf de geboorte kunt gebruiken en je dat met de ERGObaby niet kunt. Ik raad de ERGObaby echt pas vanaf 5 maanden aan, omdat de baby-insert dus te warm is, maar vooral toch net niet die optimale houding van de beentjes cq. heupjes faciliteert en hij zonder baby-insert echt te groot is voor een pasgeboren baby)
Even een aanvullende vraag. Wij krijgen een februari-meisje en waren ook van plan een ergobaby aan te schaffen. Is de insert dan nog steeds te warm?
Jammer dat je je inderdaag vastgespeld hebt op verkeerde informatie. Alle ergonomische dragers zijn goed voor de heupjes! In de ergo baby kan je baby de eerste maanden niet met de beentjes heel wijd, in alle dragers en ook in een draagdoek zitten de heupjes wijd, in zogenaamde kikkerstand, M positie of hoe je het ook noemt. In elke GOEDE drager zit je kindje in deze positie: Google Afbeeldingen resultaat voor http://lh4.ggpht.com/-EkWeAglNZLc/S5knveuF0eI/AAAAAAAAVIc/0o3PgSip7uY/naked-baby-1a.jpg in de ergo dus niet anders als in de bondolino of in een draagdoek.
Ik ben persoonlijk gewoon geen voorstander van de baby-insert. Je moet het je voorstellen alsof je een dik kussen in de drager doet, waar je dan je kindje op zet. Zelfs de nieuwste, 'koelere' versie vind ik nog erg dik en warm helaas. Je moet je voorstellen dat je kindje zijn lichaamswarmte naar jou uitstraalt en jij die van jou naar de baby. Dan komt er dus nog een dik kussen tegen het ruggetje en de billen van je baby aan. Binnenshuis is dat zeker te warm, buitenshuis kan het wel, maar tenzij het flink fris is buiten, zul je dan merken dat je al snel heel erg zult gaan zweten, of dat je een bezweet kindje uit de drager haalt. En tsja, ik vind het zonde als je een goede drager hebt, maar deze dan uiteindelijk binnenshuis helemaal niet gebruikt omdat hij zo warm is. Voor een drager direct vanaf de geboorte zou ik echt gaan voor een Bondolino, Storchenwiege of Marsupi of, nog liever, een geweven draagdoek.
Lode bedankt voor duidelijke uitleg! ik ga even andere zakken die je noemde ook bekijken dan! inderdaad die warme inzet is wellicht te warm vanaf april!
Houd er rekening mee dat in de echt warme maanden ook de gewone bondolino vrij warm is. Ik heb mijn meisje in augustus alleen in de zomerdoek gehad; al is er ook een zomer-bondolino. Verder moet je nadenken over wil je knopen of gespen, en dat hangt er weer mede vanaf of je alleen zelf ermee wilt dragen of ook papa, oma, de Gastouder etc - dan is zo'n handig vooraf ingestelde drager ineens minder handig!
Jammer dat je verkeerd bent voorgelicht. Met een doek hangen de beentjes juist niet! Je zorgt juist voor de goede houding! Mits je rechtop draagt natuurlijk.
De Bondolino das Leichte is een stuk koeler dan de gewone versie. Bovendien bestaat er tegenwoordig ook de Poplin-versie van de Bondolino en die is nog weer koeler dan de zomerversie (de das Leichte). Zoek maar eens op Bondolino Grau-Stern bijvoorbeeld. Een SSC (voorgevormde ergonomische drager) is juist erg handig voor bijvoorbeeld opa, oma, de gastouder etc. Die zien het vaak niet zo zitten om te knopen met een doek en dan is een SSC een uitkomst. Bovendien zijn de meeste dragers gewoon heel makkelijk in te stellen tussen twee verschillende dragende personen. Aan de Bondolino bijvoorbeeld hoef je helemaal niets aan te passen, die werkt met industrieel klittenband. Enkel de Marsupi, die in verschillende maten verkrijgbaar is, kan een probleem opleveren als je een stuk slanker (of juist breder) bent dan de andere persoon die er mee draagt. De gespensystemen gaan ook prima, al moet je dan idd. net even wat meer verstellen tussen twee verschillende dragende personen. Er zijn maar weinig mensen die dat echt een nadeel vinden.
bedankt ik ga het uitzoeken! in principe zal ik dragen 1,62 sportieve postuur en mijn man 1,89 slank. Verder niet echt iemand en ook niet erg lang of zo gaat echt om de kleine dingetjes samen doen voor korte tijd (omdat we 2 hoog wonnen moeten we dan elke keer 1 tram naar beneden onze wagen slepen en dat is vrij lastig en lang als ik allen bent of samen voor gewoon boodschappen doen om de hoek, vandaar..