Baby 3,5 maand rijstebloem?

Discussion in 'Flesvoeding' started by DJR, Nov 23, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. DJR

    DJR Actief lid

    Nov 9, 2011
    121
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hallo dames!

    Ik heb een baby van 3,5 maand (as woensdag 16 weken) en aankomende week is mijn laatste week verlof.
    Nou wil ik de laatste fles eraf gaan halen, die van 23u.
    Rond 9u gaat mijn kleintje naar bed en wordt niet uit zichzelf wakker voor zijn fles. Ik maak hem wakker rond 23u en geef hem dan die fles. Hij is moeilijk wakker te krijgen en laat meestal ook 60/70cc staan van een fles van 180.
    Nou krijg ik het idee dat hij die fles niet meer nodig heeft maar durf het risico niet echt te nemen ivm de nacht doorslapen.
    Kan ik zijn flesje rond 20u al mengen met extra rijstebloem er doorheen?
    Meer moeders die hier ervaring mee hebben?

    Alvast bedankt voor de reacties :) x
     
  2. knap

    knap Niet meer actief

    Mijn persoonlijke mening.:)

    Ga niet te veel rotzooien met een prima slaap ritme. Hij doet het er blijkbaar goed op. Zou die laatste fles pas over een maand of zo er af halen. En dan kijken of hij er op door blijft slapen.
    En de meningen zijn verdeeld over rijstebloem bij een flesje doen. Bij de ene gaat het goed en bij de ander gaat juist het ge-spook beginnen.
    Je kunt de fles ook wat zwaarder maken met de laatste voeding met voeding voor hongerige baby.s. Denk dat het dan minder problemen gaat geven.

    Er veranderd de komende tijd toch al veel voor je kindje. Gaat hij naar het kdv naar oppas oma of gastouder. Vandaar ik zeg laat het even zo als het is. En kijk hoe hij daar eerst op gaat reageren.
     
  3. MMarianne

    MMarianne Niet meer actief

    Deel de mening van m'n voorgangster wel.

    En of die laatste fles eraf kan kom je maar op één manier achter, het doen. Wij haalden die fles eraf toen hij tot half 11 uitsliep, was met 4 maanden.
    Zou het wel in een weekend proberen dan en zou niet gelijk aan de rijstebloem gaan. Zorgde hier trouwens voor verstopping en zonder slaapt ie prima door.
     
  4. Nummer 10

    Nummer 10 Actief lid

    Feb 2, 2012
    382
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik zou gewoon de fles van 23:00 laten vervallen en verder niets toevoegen/veranderen.
    Hoe verschrikkelijk is het nou als je er een keertje 's nachts uit zou moeten om een fles toegeven als je een baby van 3 maanden hebt?

    Ik vind het nogal wat dat je eerder zou gaan bijvoeden tegen alle adviezen in omdat jij bang bent voor een onderbroken nacht.
     
  5. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    Aug 29, 2007
    22,170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken
    Sluit me bij andere moeders aan.
    Je kind is te jing voor rijstebloem, daarnaast, van rijsteblem kunnen ze ook wakkerder worden!
     
  6. Koon

    Koon Niet meer actief

    Wij moesten ons kleintje ook steeds wakker maken voor de laatste voeding en toen ik zelf een dag of 4 vrij had hebben we geprobeerd of hij het zonder die laatste voeding kon redden. En zowaar sliep hij klokje rond.
    Zonder rijstebloem. Zou ik persoonlijk niet doen.
     
  7. Justy

    Justy Fanatiek lid

    Jul 12, 2011
    3,548
    0
    0
    Ik zou het, zoals de meeste hier ook gewoon eensnproberen zonder rijstebloem of wat. Wie weet slaapt je kindje er op door. En idd voeding voor hongerige babaies zou nog kunnen maar rijstebloem zou ik echt niet aan beginnen...
     
  8. Suusjeuh

    Suusjeuh VIP lid

    Jul 4, 2010
    13,212
    13
    38
    Verpleegkundige/gastouder
    Probeer 't gewoon van het weekend zonder die fles. Maar geen rijstebloem, 4 maanden is de ondergrenns voor bijvoeden, geen "ongeveer" indicatie. Absoluut niet voor de 4 maanden tenzij evt medische indicatie.
     
  9. Mamsie1982

    Mamsie1982 Actief lid

    Nov 2, 2012
    208
    0
    0
    Gelderland
    Bij onze tweeling vertelde ze bij het cb dat als de kleine met de laatste fles 100 cc drinkt, je dan wel nog moet geven.
    Wij hebben bij onze 3 zoontjes fruithap gegegeven vanaf 12 weken en de laatste fles laten staan, omdat we ze ook amper wakker kregen. Ze sliepen net als na de laatste fles ook gewoon door na de fles van 20:00 uur. Mijn jongste krijgt soms ook al eerder dan 20:00 uur de fles en ook dan gaat het goed. Meestal heeft hij dan iets minder geslapen overdag en dus eerder op de avond moe. Ik bied ons mannetje wel 200 cc aan, maar hij laat eigenlijk altijd 3o cc staan. Vanmorgen werd hij om 08:30 uur wakker en ook dan geef ik 200 cc en die ging tot op de laatste druppel leeg.
    Overdag dus 2(180cc) en 2 (200cc) flessen en fruithap. Maar rijstebloem mag volgens mij best wel hoor. Als ons mannetje het red zoals het nu gaat, dan is dat prima, maar als ik merk dat hij iets meer nodig heeft, dan ook over op de rijstebloem.Succes
     
  10. DJR

    DJR Actief lid

    Nov 9, 2011
    121
    0
    0
    NULL
    NULL
    Bedankt voor de reacties.

    Het is niet dat ik s nachts niet wil opstaan om hem te voeden maar meer voor zijn eigen nachtrust! In het belang van mijn eigen kind dus ;)
    Over de grens van 4 maanden....er zijn genoeg kinderen die eerder te eten krijgen, en die van mij lust ook wel een fruithap....neem aan dat we allemaal weleens iets geven wat volgens de leeftijd in verhouding met de potjes nog niet mag toch?! :)
    Bedankt iig en ga kijken wat het beste is voor mijn zoontje en wat hij het prettigst vind.
     
  11. rijtjes

    rijtjes Niet meer actief

    De leeftijd van de potjes? Daar gaat het niet echt om. Het gaat om de darmpjes die rijp zijn, en dat is imo ook niet met 4 maanden, maar zeker niet voor die tijd.

    OT, waarom zou je het niet gewoon proberen zonder? Want als je hem wakker moet maken dan zou het best kunnen dat hij gewoon door tukt. Overigens, mocht hij wakker worden voor een fles, dan is dat toch voor zijn eigen bestwil? Dat betekent dan toch dat hij honger heeft en in die behoefte voorzien word? Mijn dochter sliep ook met een maand of 4 door zonder die fles dus dat ging prima.
     
  12. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    Aug 29, 2007
    22,170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken
    Genoeg kinderen die eerder krijgen??? Ik hoop van harte dat dat niet waar is... 4 maanden is echt een ondergrens! In principe bevatten de flessen wat een kind tot 6 maanden nodig heeft.
     
  13. petra2278

    petra2278 Fanatiek lid

    Sep 11, 2009
    1,018
    0
    0
    je hebt veel moeders die ongeduldig zijn vrees ik...baby's die sabbelen op hun handjes en dat wordt dan vaak op de leeftijd van 3 mnd verkeerd geinterpreteerd....die CB's zijn er dan toch voor de richtlijnen want wie anders geeft ze je? En gezien de meeste het CB een waardeloze instelling vinden, doen ze ook niets met de wel goede adviezen

    maar TS...je kindje is 3,5 maand en mag echt nog 5 flessen. Vanaf 6 kg MOGEN ze naar de 4 flessen maar niets hoeft. Ik zou echt nog een maand zeker wachten. Als je dan overdag wat meer fruit en groente geeft en daarnaast gewoon de flessen, dan zou je die van 23:00 u kunnen laten vervallen......
    of gewoon die fles overslaan maar geen rijstebloem erbij
    of de andere flessen ophogen (max 210+7)
     
  14. Gwenolyn

    Gwenolyn VIP lid

    Jan 13, 2009
    7,067
    0
    0

    Ehhhhhh, die leeftijdsindicatie is deels bedacht door de voedingsfabrikant. Tot 6 maanden hebben de meeste baby's genoeg aan alleen melk, en vanaf 6 maanden kun je ze prima stukjes geven
    om lekker te proeven en eten te ontdekken.
    Volgens die potjes zou kind van 15 maanden nog aan de potjes zitten:( (medische uitzonderingen daargelaten natuurlijk).

    Niet alles geloven wat de voedingsfabrikanten zeggen. Die praten veelal in het voordeel hun eigen portemonnee.

    Lees: Ben echt niet tegen potjes, heb ze zelf ook gebruikt.
     
  15. Gwenolyn

    Gwenolyn VIP lid

    Jan 13, 2009
    7,067
    0
    0
    Je kunt hem bij de laatste fles ook niet wakker maken, maar gewoon slapend geven. Zogenaamd droomflesje.
    Of je kunt kijken wat er gebeurd als je de laatste fles niet geeft. Misschien slaapt hij wel door, of komt hij ergens midden in de nacht.

    Ik ben altijd voor de laatste optie gegaan.
     
  16. DJR

    DJR Actief lid

    Nov 9, 2011
    121
    0
    0
    NULL
    NULL
    heb het geprobeerd, die laatste fles weg te laten maar om 4u was hij klaar wakker... dus dat was niet echt de optie..
    geef nu gewoon die fles om 23u terwijl hij in bed ligt.
    mijn baby is ver over de 6kg dus zou inprincipe zonder die 5de fles kunnen, maar als hij hem nog graag wil, dan krijgt hij hem gewoon van mij!
    4 maanden is een indicatie om te starten met vaste voeding.
    heb nog nooit gehoord dat er iets erg is gebeurt met een kindje die bij 3,5 een paar hapjes neemt, dus niet zo dramatisch daarover hoor.
    volgens mij kregen vroeger genoeg kinderen al eerder vaste voeding... en dat zijn nu ook volwassen mensen geworden;) niks aan de hand dus..
     
  17. Biny

    Biny VIP lid

    Feb 10, 2011
    17,556
    5,653
    113
    Female
    Die mensen zijn ook volwassen geworden ja...
    Maar wil dat zeggen dat met de darmen ook alles goed is..?

    En vroeger.. Was niet alles beter.. De ontwikkelingen zijn veel verder vooruit gegaan dus er zijn ook dingen die nu beter zijn als vroeger o.a dus bijvoeding bij baby's..
    4 maanden is de absolute ONDERGRENS

    Maar goed.. Als jij t risico wil lopen dat je kind straks altijd gevoelige darmen oid zal hebben voorde rest van zn leven..

    Dan moet natuurlijk dat risico omhelzen en lekker wel bijvoeding geven
     
  18. Lov23

    Lov23 Niet meer actief

    Nou als ik zou merken aan mijn kindje dat ze eigenlijk willen slapen en dus moelijk wakker willen worden...zou ik ze gewoon eens laten doorslapen? Kijk eens wat je kindje dan doet ...

    Rijstebloem zou ik nu nog niet doen vindt ik persoonlijk veels te vroeg!
     
  19. Lov23

    Lov23 Niet meer actief

    oei ik had beter kunnen doorlezen merk ik.....
     
  20. Justy

    Justy Fanatiek lid

    Jul 12, 2011
    3,548
    0
    0
    Nou nou rustig aan maar weer.... Ben het wel met je eens dat je er mee uit moet kijken hoor maar moet wel een beetje lachen om je heftige reactie. Vast niet iedereen die boven de 50 (noem maar ff een leeftijd) heeft last van de darmen....
     

Share This Page