Hallo allemaal, Voedingsvraagje hier, kon het antwoord niet direct vinden. Onze dochter is 6 maanden en we zijn al een maand of twee met bijvoeding bezig omdat mevrouw niet meer te houden was. Ze eet altijd al VEEL, heeft altijd veel ml gedronken en is met vast voedsel niet te stoppen. Naast 6/7 keer bv die ze nu krijgt eet ze nog een fruithap tussendoor (meestal 1 stuk fruit of twee halve, bijv. halve banaan en halve peer) een halve boterham tussen de middag en 's avonds een flink bordje met iets van groenten / aardappel of rijst of pasta oid. We zijn bewust begonnen met gluten voor 6 mnd overigens ivm. de laatste onderzoeksresultaten, maar dat even terzijde (komen vast vragen over als ik dat niet erbij zet ) Ik geniet van de bv dus wil dat nog even volhouden, het gaat ook hartstikke goed dus ik zie geen reden om te stoppen. Maar.. overal lees ik pap als ontbijt, nu hebben wij die fase overgeslagen en brood gaat hartstikke goed. Kan ik haar 's morgens ook brood geven of wordt dat dan te veel op een dag? Ik heb weinig zin om te gaan kolven voor een bord pap 's morgens. Kan natuurlijk met kv geven, maar geef net zo lief een boterham, maar weet dus niet of dat kan. En nog een vraag: wat is nu de volgende stap? Wat kan ik aanvullen? Ik heb het idee dat ze qua hoeveelheden al best veel krijgt, krijgt ze dan meer tussendoortjes? Is het echt de bedoeling dat een kind zoveel eetmomenten op een dag heeft en gaat dat goed ivm. tandbederf als ze straks tandjes krijgt? Alvast bedankt voor het meedenken! Kim
Mijn jongste is ook zo'n bodemloze put bij haar ben ik rond 6 maanden ook begonnen met brood als ontbijt. Pap heb ik de oudste nooit gegeven en nu de jongste ook niet. Voor de zuivel is het niet nodig ivm bv en ik vind het geknoei en gedoe. Gewoon brood dus. Wat betreft volgende stap; ons schema ziet er al een maandje zo uit: ontbijt: 1,5 boterham tussendoor: 1 stuk fruit lunch: 1,5 boterham tussendoor: 1 stuk fruit of soms een crackertje of een babykoekje oid avondeten: groenten met aardappels/rijst/pasta en soms wat vlees of vis erbij, voortoe volle yoghurt En dan bv 's ochtends vroeg (5.30 ofzo), na de lunch, voor ze gaat slapen om 19.00 uur en 's avonds laat nog een keer.
Ik ben hier ontbijt gaan geven 's morgens toen ze s morgens niet meer voldoende had aan alleen borstvoeding maar hongerig bleef. Dat was hier rond 8 maanden en ik gaf een boterham.
Kijk! Fijn zeg, hier kan ik wat mee! Heb nu t idee dat nu mn bv erg teruggelopen is, maar als dat weer (aanleggen aanleggen aanleggen) op peil is kan er dus nog wel wat bij.. Tnx!!
Heerlijk toch! Gewoon zo doorgaan. Pap is nergens voor nodig. Als er geen allergieën spelen kan je met 9 maanden ontbijtgranen met volle yoghurt geven. Als je dat wilt. Brood bevat veel zout. Ik heb heel lang alleen mm als ontbijt gegeven en daarna fruit 2 of 3 stuks. Dan weer borst, slaap, borst en dan boterhammen.