Ik erger er mij ook dood aan! Sinterklaas is nog niet eens het land uit joh. Hier komt de boom 3 dagen voor kerst in huis en gaat derde kerstdag de deur al uit.
nou de boom komt hier eigenlijk zo gauw de goedheiligman het land uit is en gaat na oud en nieuw weer weg, haha
Ik vind het heerlijk dat ik her en der al een boom ze staan. Een soort van belofte voor een decembermaand vol lichtjes en warmte. Mijn eigen regel is ook dat de kerstboom komt ná sinterklaas (meestal de 6e ) maar ik snap serieus niet dat je er moeite mee kunt hebben dat andere mensen hem al hebben staan. Ik geloof echt geen seconde dat mijn vierjarige daarvan in de war zou kunnen raken. Ik vind het jammer dat sint en kerst zo dicht op elkaar zitten, ik zou liever wat langer nagenieten van sint maar ja, dat is nou eenmaal niet zo dus maken we er maar het beste van.
Maar wat is er verwarrend? Het zijn toch verschillende feestdagen? Sinterklaas is toch voor de kindjes die lief zijn geweest en de Sint is zo'n lieve man dat die op zijn verjaardag die kindjes wat wil geven. Met kerst vier je de geboorte van het kindeke Jezus en de weg die Josef en Maria hebben afgelegd, de engelen, herders en koningen die deze bijzondere gebeurtenis bijwonen. Dat kan je toch heel goed uitleggen zonder verwarring? Dat kan toch naast elkaar? Ik denk dat het probleem is dat beide uitgemolken en commercieel zijn gemaakt. In plaats van dat de achtergrond uitgelegd wordt aan de kinderen, zijn beide gemaakt tot familievreetfestijnen met kadootjes (even kort door de bocht). In mijn ogen hoort het niet om de kadootjes te gaan maar om de lessen die je kan leren van beide feestdagen en dat daar kadootjes bij te pas komen is alleen maar mooi meegenomen.
Helemaal mee eens hoor. Ik denk dat mensen ook sneller zin hebben om een boom op te zetten want je ziet de ballen in oktober al liggen Als de winkels later met de kerstspullen beginnen zal men de boom ook later opzetten, maarja winst en geld maakt blind en de winkeliers willen wel verdienen in crisis tijd
Joh, dit is echt allemaal wat je ervan maakt hoor. Het maakt kinderen echt geen bal uit om sinterklaas te vieren met een kerstboom in de hoek! En die achtergrondinformatie geven begint toch echt thuis en die 'commerciele rommel' in huis halen doen we ook met z'n allen. Winkeliers spelen alleen in op de vraag en die vraag komt van de consumenten. Niet andersom.
Ik heb er geen problemen mee. De adventperiode is begonnen en daarmee de voorbereidingen voor het Kerstfeest. De boom optuigen hoort daarbij.
Zo is het hier dus. De kerstboom staat er al een poosje hoor. En ja we hebben kinderen. Wij doen niet aan sibterklaas versiering enz maar ze mogen wel gewoon hun schoentje zetten. De kids vinden de kerstboom helemaal geweldig
Zo wil ik het ook voor mijn zoontje gaan doen. Heeft niets met respect te maken, maar met een keuze. Twee keer in een maand aan cadeaus doen vind ik zwaar overdreven, een kleinigheidje in zn schoentje is leuk, maar grote cadeaus zijn hier met de kerst.
Daar zijn de meningen over verdeeld. Ik vond hem altijd maar een strenge chagrijnige man die me regelmatig teleur wist te stellen doordat hij mijn naam niet wist of helemaal verkeerd uitsprak. Zit wat in, maar wij geven met de kerst ook altijd geld of spullen aan een stichting voor kinderen of daklozen. Dat is nl ook een commerciele traditie van kerst; geven aan arme kinderen. Dat maakt het woord commercieel een stuk minder vies.
Lekker belangrijk, laat mensen fijn hun boom op zetten. Alsof het die kinderen permanent beschadigd en voor altijd in verwarring laat. De horror.
Ik vind het ook niet leuk om nu de boom al op te zetten.. In de straat waar ik tot een paar maanden terug woonde hing het hele jaar een kerstman bij de voordeur
Ik vind het ook altijd errug vreemd. Dat je niets met de sinterklaas hebt om wat voor reden dan ook dat begrijp ik maar heb wat respect voor de mensen die het wel vieren, vind het zo respectloos overkomen eerlijk gezegd. Als de kids dadelijk niet meer geloven in de Sint dan nog zal ik pas NA 5 december mijn boom zetten.
Het was gisteren al eerste advent, dus de kerstperiode is ook al begonnen... Tsja, ik zeg: lekker belangrijk! Als mensen de boom al eind november willen zetten. Helemaal prima toch?! Ik hou wel van kerstsfeer, zijn toch geen regels voor, dat Sinterklaas eerst voorbij moet zijn.
Ik heb de boom ook staan hoor, ik heb niks met Sinterklaas en geen kinderen. Zou niet weten wie zich storen moet aan mijn boom...
Enigste = enige Ontopic : heb uberhaupt geen zin om de kerstboom weer van zolder te halen en op te tuigen. Hier 2 kids maar wij vieren alleen de sint met kadoos, het blijft geen feest Dus die verwarring zal wel meevallen. Van mij mag de Sint wel afgeschaft worden trouwens en alleen nog de kerstman. Lekker duidelijk, 1 oude kerel met baard in december is wel genoeg