Hoeveel slaapt/sliep jullie baby ongeveer per dag rond de 12 weken? Hier 11 uur per nacht en overdag denk ik ongeveer 5 uur. Dus ongeveer 16 uur per dag.
12/13 uur per nacht en overdag bijna niet. Nu hij wat ouder wordt heb ik het idee dat hij overdag weer wat meer behoefte aan slaap krijgt.
En kon hij zich overdag dan goed vermaken? Als mijn zoontje gedronken heeft en een half uurtje heeft gespeeld, gaat hij eigenlijk alweer jengelen. Hij kan zich nog niet lang vermaken (of vermaakt worden).
Lastig is dat ja, herken ik ook. Onze zoon (14 weken) is ook vaak overduidelijk moe (rode wangen, jengelen, huilen), maar wil niet/ weinig slapen overdag.. Als ik hem toch in bed leg raakt hij helemaal over zijn toeren, dus dan eindigt het vaak met op de arm rondjes lopen in huis (enige manier om hem weer rustig te krijgen), en het volgende flesje vervroegen.. Ga er maar vanuit dat het een fase is
Ja hij kan zich heel goed vermaken. Ging eigenlijk een half urtje voor de volgende fles pas jengelig worden omdat hij dan weer trek kreeg. Nu flessen om de 4 uur (toen nog om de 3) en vermaakt zich nog steeds even prima. Maar ik denk dat ik wel een uitzonderingssituatie heb. Mijn kindje vermaakt zich soms 2 uur achter elkaar in de box (sta ik ook van te kijken maar is echt zo) soms ook maar eennuurtje maar als hij dan evennop schoot heeft gezeten vermaakt hij zichzelf erna weer een tijdje innde wipstoel bijvoorbeeld. Maar dat jengelen is denk ik geen honger of moeheid maar meer zin in aandacht/spelen. Zou dat kunnen?
Hier ook net zo een fase gehad. Dan dacht ik echt: ga dan gewoon slapen als je zo moe bent! Haha maar dat werkt natuurlijk niet. Inderdaad alleen op de arm in slaap willen vallen en als je hem in bed legt is het huilen. Nu is dat weer over en als ik hem dan op bed leg dan jengelt hij wat en gaat hij slapen. Vanmiddag zelfs 2 uur achter elkaar... Maar mestal maar een half uurtje steeds...
Onze dochter (14 weken) heeft al sinds ze 4 dagen is hetzelfde ritme (ongelooflijk!!) ze krijgt laatste fles om 24h, dan om 8-12-4-20. Met speling hoor. Snachts slaapt ze gewoon, tussen de middag slaapt ze gerust 3,5 uur en doet tussendoor hazenslaapjes. Kortom: echt een slaapkop!
Ik heb juist het gevoel dat het eerder moeheid is. Dat wij denken dat hij nog niet moe kan zijn (want hij heeft toch net nog geslapen) en we hem dus overprikkelen door te blijven spelen. En dat hij dan dus niet meer goed in slaap komt. Ik moet de echte moeheid juist voor zijn en hem bij de eerste signalen in de wagen leggen. Maar de signalen zijn soms zo moeilijk te herkennen...
ik probeer haar ook altijd bij de eerste signalen in bed te leggen(wegkijken, gaap, oogjes wrijven) met een klein ritueeltje maar dan ligt er een vrolijk lachende, brabbelende baby in bed, die dit gerust een half uur volhoudt en dan begint te sputteren en als ik dat te lang doorlaat gaan huilen/jengelen.. Ben ik dan ook al te laat?
pfff, ik weet het ook niet hoor Vind het af en toe echt lastig. De ene keer denk ik dat ik te laat ben, de andere keer te vroeg. Soms denk ik: hij kan nu toch niet al moe zijn? Ik vind het het fijnste om er met de wandelwagen op uit te gaan. Zolang ik loop vindt hij alles prima Hoe leuk ik deze periode ook vind, het lijkt me ook heerlijk als hij me gewoon kan vertellen waar hij behoefte aan heeft!
Hier 12 weken. Slaapt van 18:30-06:00 En dan 4x 45 min per dag. Toevallig gister 2 uur achter elkaar, hopen dat dat vaker gaat gebeuren. Van Sint een babygym en schommel stoel gekregen. Dus hij kan zich iets langer vermaken nu. En krijgt nu 5x 180/6. En sinds die tijd gaat het nog beter. Tijden zijn 6-10-14-18-21. De fles van 21 krijgt hij slapend. X
Inderdaad! ik vind het ook zoooo lastig! en dan heb ik er hier een die niet van wandelen in de wandelwagen houdt... al begint het wel te komen nu ze wat meer ziet, de eerste weken vond ze het echt een drama!
Mijn dochter is elf weken en slaapt van 18.30 tot 06.30. Ze krijgt s avonds en s nachts wel borstvoeding maar drinkt dan slapend. Overdag slaapt ze meestal 6 uur. Ze is meestal met 1 uur wakker en gaat dan weer naar bed
Hier ben ik je eigenlijk hele dag bezig: slapen - spelen/knuffelen - slapen - spelen/knuffelen - slapen - spelen/knuffelen - slapen - spelen/knuffelen. En dan om de ca 4 uur een flesje. Hij slaapt overdag een uurtje per keer ongeveer, dan weer een half uur-uur wakker en begint dan weer te jengelen/huilen. Meestal gaat hij dan weer gewoon slapen als ik hem op bed leg. Voor je gevoel soms heel stom, want je bent de hele dag bezig, maar blijkbaar wil hij het zo. Gaat niet altijd even makkelijk hoor. Ik leg hem ook wel eens weg en dan is het brullen en wil hij echt niet slapen, dan toch weer naar beneden etc... Rond 18.00/19.00 uur gaat hij meestal goed slapen tot de volgende ochtend 7/8 uur. Tussendoor wel 1 of 2 flesjes, net wat hij aangeeft.