Zwangerschapssuiker?

Discussion in 'Zwangerschap' started by CreaLinda, Sep 16, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. CreaLinda

    CreaLinda Bekend lid

    Mar 31, 2007
    918
    0
    0
    Juf
    Nootdorp
    Ik zit in het oranje risicogebied voor zwangerschapssuiker nav een bmi meeting de eerste keer dat ik bij de vk kwam 31 mei.

    Eerst was ik echt een beetje boos. Met 1,65 en een niet zwanger gewicht van 73 kilo kan je me toch moeilijk te zwaar noemen, vind ik zelf.

    Maar goed nu moet ik dus bloed laten prikken. Nuchter en diezelfde dag twee uur na de maaltijd.
    Ze prikken hier maar tot twaalf uur, dus op een woensdag kan ik het niet doen (ben juf, woe-mid. kan ik wel om 2 uur prikken).

    De eerste gelegenheid dat ik vrij ben is 28 sept. Dan wilde ik dat maar laten doen, want ik vond het toch maar onzin.

    Maar nu heb ik mezelf de laatste dagen in de gaten gehouden. Ik ben af en toe best licht in m'n hoofd, terwijl m'n bloeddruk afgelopen woensdag voor het eerst weer normaal was (was eerst laag). En ik moet toch wel heel vaak plassen, maar dan echt drie druppels zeg maar.

    Komt nu de vraag: Wat zijn eigenlijk symptomen van zwangerschapssuiker?

    Linda
     
  2. Beate

    Beate Fanatiek lid

    Apr 13, 2007
    2,202
    0
    0
    Persoonlijk neem ik alle 'waarschuwingen' rond mijn zwangerschap uiterst serieus. Ze laten je echt niet voor niets onderzoeken ondergaan. Ik ben zelf ook lerares, en ik zeg op mijn werk gewoon: dan en dan moet ik naar het ziekenhuis, dus ben ik er dan niet.

    Maar goed, daar vroeg je niet naar ;)

    Voor zover ik weet zijn de symptomen: veel dorst (en dus ook veel plassen, maar ja, welke zwangere heeft daar geen last van), en het hebben van veel vruchtwater.

    De gevolgen van zw. suiker kunnen wel vervelend zijn. Hoop dus ook van harte dat je gelijk hebt en dat het gewoon vals alarm is.

    Succes
     
  3. CreaLinda

    CreaLinda Bekend lid

    Mar 31, 2007
    918
    0
    0
    Juf
    Nootdorp
    Ik moet er even bij vertellen dat ik een kind met suiker in de klas heb, en dat ik daar nu echt wel genoeg over gelezen heb om te bedenken dat als ik echt hele erge zwangerschapssuiker had ik het wel zou merken.

    De symptomen die ik heb zijn ook normaal voor een zwangere natuurlijk. en ik voel me verder zo goed!

    En het is oranje risico dus nog geen rood, dus ik wil ook niet gelijk op de hoogste kast gaan zitten.

    Linda
     
  4. Jo79

    Jo79 VIP lid

    May 6, 2007
    25,063
    3,857
    113
    Als je niet zwanger bent, heb je ook 2 typen diabetes. Met het ene type krijg je vaak alle symptomen heel duidelijk en met het andere type kun je jaren rondlopen, zonder het te weten. Vaak komen ze daar een keer met een controle achter. Het is dus niet altijd duidelijk te zeggen.
    Maar inderdaad, goed opletten of je veel dorst hebt, veel plast etc.
    Ik zou ook gewoon bloed laten prikken en er niet te lang mee wachten.
     
  5. Zeeuwsmeisje

    Zeeuwsmeisje Fanatiek lid

    Aug 9, 2006
    3,051
    1
    0
    zeeuws-vlaanderen
    Ik had zwangerschapssuiker... op het laatst ook vrij heftig maar ik heb nooit wat gemerkt hoor.

    Nooit meer dorst gehad dan anders, niet meer naar de wc. Mn buik was idd wat groot maar nou ook weer niet zo enorm ofzo. Ik werd gewoon standaard getest en ik bleek het dus te hebben. Heb toen 2 weken op moeten letten op wat ik eet en waneer en hoeveel maar dat hielp niet voldoende dus de rest van de zwangerschap moest ik insuline spuiten, op het laatste echt behoorlijk veel (4x per dag)

    Ik zou voor zoiets gewoon vrij nemen... is toch wel belangrijk hoor.
     
  6. Kiki

    Kiki Fanatiek lid

    Jul 8, 2005
    4,364
    1
    38
    Fulltime memmie en mod :-)
    Steenwijk
    Ik heb het bij beide zwangerschappen gehad en eigenlijk weet ik niet meer precies wat mijn klachten waren. Ja, ik was vaak duizelig, alsof je op een boot zit. En vooral bij de eerste ben ik mega gegroeid.

    Ik kreeg een dieet voorgeschreven waarbij de koolhydraten uit mijn voeding tot een minimum beperkt werd en dat moest ik dan gedurende de hele dag door eten. Bij mij werkte dat, dus ik hoefde niet te spuiten.

    Het risico van zwangerschapsdiabetes is dat je kind groter wordt omdat je lijf de suikers niet meer volledig kan afbreken, je baby zit dus als het ware lekker te snoepen van je zoete bloed. Je hebt dus kans op een groter kindje waardoor de bevalling zwaarder kan zijn. Mocht je nu positief worden getest op suiker, dan moet je in het ziekenhuis bevallen op medische indicatie.

    Succes met het prikken,
    Groet van Kiki
     
  7. simke

    simke Bekend lid

    Jan 23, 2007
    525
    0
    0
    Flevoland
    Bij mij zijn ze er met 28 weken achtergekomen en ik had ook totaal geen klachten, nergens last van, maar mijn suiker zat wel tegen de 10. Met een dieet kan ik het gelukkig goed onder controle houden en is het nu soms aan de te lage kant. Ik mag gewoon thuisbevallen (als de kleine tenminste besluit om binnenkort te komen). Maar als ik er niks aan zou hebben gedaan, had het behoorlijk mis kunnen gaan, ik zou er dus toch maar goed op letten.

    Groetjes Simke
     
  8. lieke

    lieke VIP lid

    Sep 7, 2005
    6,288
    263
    83
    Hier zijn ze er gisteren achter gekomen dat ik suiker in de urine heb.
    Ik heb zelf eigenlijk geen klachten mbt die mij aan suiker doen denken.
    Ik heb gisteren bloed geprikt en vandaag een dagcurve.
    vanmorgen zat ik laag met 4.4.
    Ben benieuwd wat het om 13.00 is.
    Gisteren was het 8.0 dus te hoog.
    Dus het lijkt er op dat je zw suiker kan hebben zonder klachten.
    Lijkt mij toch verstandig dat je zo snel mogelijk je laat controleren.
    onbehandeld kan het toch gevolgen hebben heb ik mij ingelezen op internet.
    Maar morgen heb ik nog gesprek met Ha nav de eerste acties.
    LIEK.
     
  9. PrisEnKids

    PrisEnKids Actief lid

    Jul 11, 2007
    393
    0
    0
    Thuismama
    Roosendaal
    Ik zou het toch maar laten controleren hoor!

    Maar goed nu moet ik dus bloed laten prikken. Nuchter en diezelfde dag twee uur na de maaltijd.
    Ze prikken hier maar tot twaalf uur, dus op een woensdag kan ik het niet doen (ben juf, woe-mid. kan ik wel om 2 uur prikken).


    Dit gaat ook niet op...want je moet je dan smorgens om 8 uur in het zh melden en dan nog 2 keer prikken...en dus woensdag middag gaat niet omdat je er om 8 uur moet zijn..

    Ik zou gewoon een dag vrij nemen, gaat wel over de gezondheid van je kindje.
     
  10. xje

    xje Actief lid

    Feb 26, 2007
    157
    0
    0
    ZH
    Ik heb zelf zo'n test moeten doen, ook vanwege mijn BMI. Het heet een glucose tolerantie test en wordt normaal gesproken in de 24e week gedaan. Omdat je nuchter moet komen, moet het dus 's ochtends. Je bloed wordt geprikt, dan moet je een drankje drinken en 2 uur later (je mag geen activiteit verrichten dus neem een boek mee) nog eens bloed prikken. Ik had gelukkig geen zwangerschapssuiker. Je hebt er meer kans op met een hoog bmi, maar de kans is nog steeds veel groter dat je het niet hebt hoor...
    (je bmi is trouwens 27, gezond is tussen 21 en 25)
     
  11. Luun

    Luun Bekend lid

    Mar 24, 2007
    875
    0
    0
    SAHM (Stay at home mom)
    deventer
    Absoluut laten controleren meid! Je hoeft geen klachten te hebben voor deze toch vrij ernstige aandoening. Juist omdat mensen zich vaak goed voelen sluipt het er in en dat doet de meeste schade. Laat alsjeblieft het feit dat je een beetje op je teentjes getrapt bent (zou ik ook zijn hoor ;) ) je niet weerhouden om je toch te laten testen.

    De test kan voor zover ik weet op 2 manieren: of ze maken een hele curve, dan wordt je een aantal keren geprikt op 1 dag of je krijgt een speciaal ontbijt of drankje met een vaste hoeveelheid koolhydraten waarna er na een uur wordt geprikt. De uitslag heb je dan meteen.
    Succes!
     
  12. CreaLinda

    CreaLinda Bekend lid

    Mar 31, 2007
    918
    0
    0
    Juf
    Nootdorp
    Dat zei ze er niet bij!

    Ik dacht s ochtends om half 8 prikken en s middags om 2 uur weer.

    Nou ja hoe dan ook, ik ga volgende week. Die week maakt dan ook geen verschil meer.
    Ik heb vandaag ook weer wat geleerd. Als je een teveel aan glucose in je lichaam hebt, plas je dat uit (of geef je het aan je kindje, dat kan ook natuurlijk), maar dan zou je dus elke keer een flinke plas hebben. En mijn probleem is juist dat ik steeds denk dat ik moet en dan komt er bijna niets. Dus dat symptoom heb ik alvast niet.

    Linda
     

Share This Page