Mijn zoontje is nu 4 maanden en ik ben sinds kort aan het oefenen met hapjes. Hoe ziet jullie schema er naast de bv uit?
Mag ik vragen waarom je al bent begonnen met bijvoeding? 4 maanden is best jong, 6 maanden exclusief bv is het beste en van bijvoeding groeien kindjes niet veel. Bedoel het verder niet verkeerd, vraag het me oprecht af. Wij zijn met bijna 6 maanden begonnen met bijvoeding, er veranderde niets aan haar drinkgedrag (altijd op verzoek), we zijn eerst begonnen met groenten (rond 13 uur), later met fruit (rond 16.30 uur). Nu is dat omgedraaid en eet ze dus 's avonds groenten en fruit rond 11 uur. Er is nu brood bij gekomen en een klein beetje yoghurt om te proeven.
Gewoon een paar hapjes tussen voedingen in of na een voeding wanneer hij rustig en tevreden is. Niets moet, dus als hij alleen de lepel af likt: prima!
Wij zijn begonnen met af en toe wat aanbieden vanaf ongeveer 5 maanden omdat ze veel belangstelling kreeg (en dan niet zoals in de olvarit reclame maar echt). Begonnen met wat gepureerd groente of fruit hooguit eens per dag, na een paar hapjes vond ze teveel weer mooi. Nu krijgt ze sinds een week, is op zo'n twee weken na zes maanden, stukjes fruit. Maar vol raakt ze er nog steeds niet van hoor! Het meeste wordt toch weer naar buiten gewerkt. In het nieuwe jaar wil ik in de ochtend wat fruit en met etenstijd (ze wil al eten als wij eten sinds ze een paar weken oud is) wat groente gaan aanbieden, stukjes dus. Ik verwacht voorlopig nog geen melkvoedingen over te slaan hierdoor. Ik vind vier maanden ook erg vroeg. Je kan eens wat proberen als je wilt, ga ervan uit dat je kindje hooguit een paar lepeltjes neemt, en als t geen succes is rustig een paar weken wachten.
Hier drinkt ze vaak borstvoeding. Meestal om de 2 uur tenzij ze langer slaapt. Vaak is ze rond etenstijd s avonds wakker en wij hebben haar vanavond broccoli laten eten (a la rapley). Ze krijgt natuurlijk nog weinig binnen en daarna heeft ze nog lekker bij me gedronken. Fruit zal ze s morgens of s middags krijgen net hoe het uitkomt met slapen en rond de middag een broodkorstje als ze dan wakker is. Maar mijn ervaring is dat ze ondanks de bijvoeding nog vaak de borst willen en dat is alleen maar goed natuurlijk. Mijn oudste ging juist vaker drinken toen ze bijvoeding kreeg maar die dronk daarvoor 4-5x per dag terwijl de jongste minimaal nog een keer of 8 drinkt. Ik vind het in elk geval belangrijk dat het de eerste tijd geen melkvoedingen gaat vervangen hoewel het nu bij de jongste niet erg zal zijn als er iets meer tijd tussen gaat zitten.
Hoe vaak drinkt je kindje en hoe vaak slaapt hij? Heb je een schema of voed je op verzoek? Hier zullen we met deze twee hetzelfde doen als met de oudste. Vanaf 6 maanden bijvoeden a la Rapley. Ze gaan dan mee aan tafel als wij eten (en ze wakker zijn) en krijgen wat in hun hand om mee te experimenteren. Soms ook een gepureerd hapje om daar aan te wennen (dochter eet geweldig alle groentes maar eet niets wat door elkaar zit zoals stamppot dus dat gaan we proberen te voorkomen)
Hier kregen ze met vier maanden echt nog geen hapjes hoor! We zijn gewoon met zes maanden begonnen, stukken of geprakt, puree lustten ze niet. Ik bood meestal iets aan tijdens mijn eigen maaltijd. En verder natuurlijk gewoon borst op verzoek.