Onze kleine slaapt al vanaf 12 weken de hele nacht door... maar de laatste 2 weken wordt hij weer regelmatig wakker snachts... de ene nacht slaapt hij van 12 uur tot 8 sochtens en de andere nacht wordt hij dus rond 5 uur wakker... ik ga dan uit gewoonte altijd voeden... maar ik vraag me af of ik dit wel moet doen.... is het wel honger?
Ik denk het wel, anders zou hij toch niet wakkwr worde? Is heel normaal hoor op deze leeftijd, vooral als ze zich even wat sneller ontwikkelen of een groeispurt maken.
Ik zou het wel doen. Maar ik heb ook een heel vaak kleine beetjes drinker die zo nog om de 2 uur komt snacht en ze schelen niet zoveel in leeftijd. Ach, steldat hij geen echte honger heeft dan is het altijd nog goed voor je productie. Wel echte hongersignalen of niet?
Een groeispurtje zou best kunnen, want hij gaat echt als een dolle door zijn kleertjes heen... haha.. had hij 2weken geleden nog 62 aan, nu past 68 precies!
In de late avond gaat papa vaak eerst naar haar toe om te zien of ze rustig wil worden, maar ik denk driekwart van de tijd mag ik alsnog komen voeden omdat ze gewoon honger heeft. In de nacht doe ik echt geen moeite om haar in slaap te krijgen, dan gaat ze gewoon mee naar bed en leg ik haar aan, ik slaap bijna direct verder en zij denk ik ook.
Mijn zoontje sliep door met twee maanden. Een maand geleden kwam hij opeens weer telkens midden in de nacht, en ik voedde hem dan ook gewoon. Sliep hij gelijk weer verder. Toen moest ik naar het consultatiebureau en die arts zei: Eigenlijk beloon je hem dat je hem drinken geeft als hij wakker wordt. Dan "denkt" hij de volgende nacht: Ik zal eens wakker worden, krijg ik lekker drinken. Dus ze zei dat mijn man naar hem toe moest gaan als hij wakker werd, toedekken, kusje, muziekje aan en dan weer weggaan. Nou dat hebben we de volgende nacht gedaan. Hij heeft 40 minuten gehuild, waarin mijn man drie keer even bij hem is geweest. En de volgende nacht sliep hij door! Dus dat kan ook helpen! Ik vond het heel moeilijk om hem even te laten huilen, maar die nachten nu ononderbroken zijn toch ook wel erg lekker.. Succes ermee!
Ik heb hier wel eens een speentje geprobeerd maar tot nu toe is dat 1x gelukt en meestal pak ik haar automatisch met m'n duffe hoofd. Overigens hier een -ik drink vaak kleine beetjes-drinker dus ook niet zo gek dat ze s nachts ook wil drinken.
Het kan, hoeft niet. Hier probeerden we altijd eerst 1 keer een aai en een speentje. Werkte dit niet, gaf ik gewoon een voeding. Meestal was een speentje voldoende. [edit] Overigens hadden wij met 5 maanden juist een fase/groeispurt, maar dit uitte zich dat ze meerdere keren wakker werd 's nachts, vanaf middernacht. Speentje werkte toen zeker niet! Voeding wel.
oudste sliep klokje rond vanaf 12 wkn, maar idd rond 5 mnd kwam hij ineens weer snachts, ik voedde gewoon altijd probeerde wel zn speentje 1x, maar meestal wa shet honger en was ook zo weer over die fase.. Jongste nu, komt ook snachts weer, dit door bijv zn ontlasting van de bijvoeding, ik ga er gewoon in mee, kan altijd wel wat zijn Ik vind de reden dat ie bijv gewoon de warme melk graag wilt om wee rte slapen, ook niet erg... Hij is nu ook onwijs aan het ontwikkelen erg veel bewegen dus dat kan het ook nog es zijn..
Soms was knuffel en speentje genoeg, maar meestal voedde is gewoon. En na de voeding weer lekker slapen. Fijn! Pas toen hij ouder werd (9-10 maanden), was het geen honger maar andere dingen die hem wakker hielden. Dan was voeden niet altijd een redmiddel! Nu hij niet meer wil drinken mis ik dat knusse wel in de nacht
Hier komt de jongste ook echt nog elke nacht. Slaapt van pakweg half 10 tot ongeveer 4 uur. Ik geef gewoon een voeding hoor. Dat is wat ze wil. Ik zie het niet als belonen. Ze is nog maar 4 maand. Ze zal het wel nodig hebben. Al is het vermoeiend en vind ik het niet altijd leuk. Maar goed, het hoort erbij. Wat dat betreft komen er betere tijden.
Ik geef die enkele keer dat hij 's nachts wakker wordt eerst een keer zijn speentje. Eigenlijk slaapt hij dan altijd door. Het is natuurlijk onzin dat een kindje alleen door honger wakker kan worden. Je wordt zelf toch ook wel eens wakker 's nachts! Als hij dan getroost wordt door een speentje is het toch prima. Als hij echt gaat huilen voed ik hem.
het is juist heel normaal om even wakker te worden en dat wil zeker niet altijd zeggen honger (meestal niet trouwens). We hebben slaapcycli van ongeveer 2 uur en we moeten leren (of de kans krijgen om te leren) om maar heel beperkt wakker te worden en weer zelf verder te slapen. Als je bij elke kik uit je bed wordt gehaald dan kun je dat niet leren. Een beetje meer afstand en een beetje meer vertrouwen in je kind zou een heleboel vrouwen en vooral hun babies denk ik wel goed doen... laten huilen heb ik het niet over maar laat eens 5 minuten liggen... bij mij en al mijn vriendinnen sliepen de kinderen gewoon door voor dat ze 3 maanden oud waren.. ja, gewoon...
ja, mee eens. Mijn zoontje sliep na acht weken door. Precies vanaf het moment dat ik hem eerst zijn speentje terug gaf en hem niet direct uit bed haalde.
Nou ja, kinderen worden natuurlijk niet altijd persé van de honger wakker. Het kan natuurlijk best, maar het hoeft uiteraard echt niet. @ TS: Je zou natuurlijk gewoon eens kunnen kijken of hij lekker verder gaat slapen als je hem weer even lekker instopt. Als hij dan zonder morren verder gaat slapen had hij dus schijnbaar geen honger. Gaat hij niet weer slapen, dan kan je hem natuurlijk altijd alsnog aanleggen.
Die arts redeneert dat je babies net als puppies traint en beloont. Zal wel effect hebben misschien, maar zo wil ik niet met mensen, dus ook niet met mijn kinderen, omgaan.
Toch zijn puppie trainingen vaak heel effectief en krijg je hele blije hondjes... Het gaat er om dat je een kind de kans geeft om iets zelf te doen ipv dat de ouders het altijd denken te moeten oplossen. Eigenlijk is het juist het tegenovergestelde van puppietraining omdat er van uit gegaan wordt dat een kind meer kan en meer snapt en dat vooral mama wat minder nodig is dan ze zelf graag denkt
Mijn dochter heeft hele nachten doorgeslapen vanaf dat ze 6 weken oud was. Toen ze 6 maanden werd, hield ze daar ineens mee op, en nog steeds voed ik nu 1-3 keer per nacht. Voor ons allebei de meest 'simpele' oplossing. Dochterlief wordt vaak mopperend 'wakker', maar heeft meestal als ik kom kijken haar speen in haar mond. Als ik haar wel eens langer laat mopperen, wordt dat altijd huilen, en met een ander slapend kind in huis heb ik daar dus geen zin in! Ik haal haar dus op, als ze met speen ligt te mopperen, leg haar aan, en slaap zelf weer verder. Als ze klaar is, begint ze vanzelf te duwen, want ze vindt het niet prettig om bij ons in bed te slapen, en dan leg ik haar weer terug. Bij mijn zoontje probeerde ik het wel, 10 keer per nacht de speen brengen, maar dan draaide het na 10 keer lopen altijd nog uit op een voeding, en was ik de volgende ochtend gebroken... Toen hij ruim 11 maanden was, ging hij van de ene op de andere dag doorslapen, en is dat blijven doen. Bijkomend voordeel van de nachtvoeding(en) die ik nu nog geef, is dat mijn dochtertje op dit moment nog ligt te slapen! En borstvoeding is niet alleen eten he? Het is ook troost, geborgenheid, warmte, en ik kan me heel goed voorstellen dat een kindje daar behoefte aan heeft als het 's nachts alleen in bed wakker wordt! Hoewel ik altijd heb 'toegegeven' (ik vind het heel naar om het zo te noemen, want dat is het namelijk niet), merk ik dat mijn dochter nu vanzelf weer langere stukken achter elkaar begint te slapen (dus zonder dat ik dat heb moeten 'trainen').
klopt, bijv mijn zoontje vannacht, eerst om 4u had ie echt honger, gaat dan echt al happen als ik hem optil ( omdat ie ehct huilde) Maar daarna werd ie nog een paar x wakker en wild ehij gewoon getroost worden en vastgehouden, ging gewoon lekker slapen in mn armen, en legde hem weer terug ( had pijn in zn buik) maar dus had hem ook "makkelijk" kunnen aanleggen, maar dat was blijkbaar niet hetgeen dat hij wilde. Dus ja je moet het gewoon steeds aankijken. Ook mn oudste wilde wel es gewoon alleen maar getroost worden snachts ( waarschijnlijk omdat hij de slaap dan bijv zelf even niet meer kon vatten oid) En borst weigeren deed ie nooit, maar als hij niet per se wilde dan was wiegen en vasthouden ook genoeg
Op deze leeftijd al geen nachtvoedingen meer is heel knap hoor. Zo nu en dan dus wel 1 lijkt me niets geks . Wel ben ik op een moment gaan proberen eerst weer gewoon te laten inslapen zonder voeding want ons dametje had er dan een handje van om het weer iedere nacht vroeger te maken zoetjes aan omdat ze het gewoon lekker vond om tegen mama aan te tutteren. Echt drinken deed ze niet en ze sliep zo weer. Ik denk dat je dus zelf wel voelt of het echt honger is of dat je met eventjes opnieuw toedekken/knuffelen/speentje kunt rekken tot 'de tijd'.