Onze zoon van 13 maanden slaapt nog steeds wel 4 keer per dag minimaal een uur. Tenminste, als hij thuis is. Op het kinderdagverblijf of bij oma slaapt hij meestal 1 of 2 keer. Als hij dan 's avonds thuiskomt is hij doodmoe. Is hij thuis moe/vervelend (dat wil zeggen, dreinen en blijven dreinen als hij aandacht krijgt) dan gaat hij naar bed, en tot voor kort ging hij dan ook meteen slapen. Sinds een week is hij evengoed vervelend maar slaapt niet meer. Hij is duidelijk heel erg moe, met kleine oogjes en huilen om alles, maar elke keer als we hem in bed leggen gaat hij staan (kan hij sinds 1 week, beetje laat, ik weet het). Uiteindelijk haal ik hem dan maar weer eruit, zonder dat hij geslapen heeft. Meestal heb ik hem dan al 5 keer ofzo teruggelegd. Het wordt nu echt vervelend: de hele dag met een duidelijk vermoeid, dreinend kind dat niet slapen wil en ook niets anders. Ik weet niet meer wat we moeten doen. Leg ik hem te vaak in bed? Moet ik langer doorzetten als hij er eenmaal in ligt, moe is maar niet gaat slapen? Hoe kan ik zorgen dat hij niet steeds gaat staan? Hij kan/durft namelijk niet meer te gaan liggen dan. Hij draagt al een slaapzak. Ben benieuwd naar jullie tips!
Ik zou toch vaste tijden aanhouden thuis en op t dagverblijf. Want het is wel voor hem nu niet duidelijk. En 4 keer is wel wat veel. Je kan t beste 2 uur na t wakker worden weer naar bed en dan in de middag. En als hij niet wilt liggen, zo'n fase had m'n dochter ook, leide ik d'r af en legde d'r neer en ging even kiekeboe doen of iets zodat ze bleef liggen. Heeft hij knuffels in bedje? Hierdoor ging m'n dochter ook lekkerder slapen.
Ik denk dat de meeste kindjes van die leeftijd 1-2x slapen op een dag. Oudste ging met 9/10 maanden naar 2 slaapjes (laatste slaapje was een kort slaapje aan het einde van de middag en de andere slaapjes meestal 2x2u) en met 15/16 maanden naar 1 slaapje van 3 uur). Inmiddels slaapt ze vaak nog 2 uur of niet, ze slaapt nu niet altijd meer. Jongste slaapt hier 4x1 uur of 3 iets langere slaapjes. Op die leeftijd van jou kleine zou ik toch proberen om 'm wat langer op te houden en hem 2x per dag op bed te leggen. Wat betreft het staan, er zit niks anders op dan 'm weer terug te leggen. Het gaat weer over
Hier slapen ze beiden vanaf dat ze 10 maanden oud zijn 1 keer per dag. 2 keer per dag lijkt me met 13 maanden toch wel voldoende. Als hij niet gaat slapen is hij niet moe of niet moe genoeg . Ik zou twee vaste momenten kiezen, bijvoorbeeld 's ochtends na het fruit eten en 's middags na de lunch, ik zeg maar wat, om hem naar bed te brengen. Denk dat het dan een stuk beter gaat met slapen.
Mijn zoontje slaapt 2x 1x rond 9.30/10.00 na t fruit En om 14.30/15.00 na t tussendoortje/fruit 4x lijkt me wel wat veel.. Ik doe gewoon als hij wel heel moe is maar niet kan slapen Neem ik hem in mn armen als een baby en loop kk heen en weer in zn kamer.. Meestal slaapt ie dan binnen 5 min
Hier hangen we tussen 2 en 1 keer in, bij 12,5mnd. Al een paar maanden. 's ochtends gaat hij meestal tussen 10 en 11 erin, en dan slaapt hij doorsnee 2 uur (soms anderhalf, soms 3). Als hij vroeg of kort slaapt, dan gaat hij nog even van 4-5. Maar dat is vaak toch wel even moeilijk. Moet ik hem vaak wel 3-4 keer instoppen voordat hij rust vindt. Mijn oudste was 17-18 maand toen hij echt naar 1 slaapje overging. Maar rond het jaar ook 2 slaapjes. Ik vind 4 keer ook wel veel. 2 langere zou fijner zijn. Misschien een idee om 2 slaapjes te proberen, en dan kijken of hij de slaapjes langer maakt. Mijn oudste sliep met de overgang van 2 naar 1 slaapje eerst ook te kort. Maar na 2 weken werd die middagslaap vanzelf langer en was dat wel voldoende.
mijn meisje van 12 maanden oud slaapt 2 keer op een dag. Als ze ziek is slaapt ze bijna de hele dag door. Als ze hun slaapje nodig hebben gewoon van genieten,er komt een tijd dat ze niet meer willen slapen. Geniet er nog even van meid,kan je lekker je huishouden doen of ander leuk werk.
Ik denk dat vaste tijden erg fijn werkt. Hier gaat ze er om half 10 in. Tot ongeveer 11:00a 11:30. En van 14:00 tot 16:30 a 17:00 uur. In het weekend willen deze tijden wel eens andere worden. Mij lijkt 4 slaapjes erg veel.
Onze kleine meid slaapt ook 2 keer per dag nog. 'S morgens een uurtje, 's middags vaak langer. Ze heeft het ook nog echt nodig. En voor mij ook lekker, kan ik even door het huis heen! Op het dagverblijf doen ze het net als thuis, dus dat is prettig!
Hier slaapt onze meid nog maar 1x per dag (11maand). Als ik haar 2x naar bed breng slaapt ze 's nachts nauwelijks...... Ze slaapt dan wel lekker lang!
Tja, misschien is het wat veel maar als hij het nodig heeft.... vaste tijden lijkt me inderdaad wel goed op die leeftijd... en ik zou eerst eens naar 3 slaapjes proberen te gaan.
Wat slapen jullie kindjes allemaal veel zeg. Mijn zoon is geen slaperd. Hij slaapt 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur en als ik dan geluk heb slaapt hij 's middags nog een keertje van 13.30 tot 14.30 uur. Hij gaat wel altijd vroeg naar bed in de avond want anders houdt hij het niet vol, dus 18.30 uur ligt hij erin, maar om 6.00 uur is hij dan ook weer wakker. Later in bed leggen resulteert hier alleen in een heel vervelend kind wat 's morgens dan nog eerder wakker wordt. Ik heb me er maar bij neergelegd dat ik geen slaapkop heb.
Ben niet helemaal van het strakke maar een beetje regelmatig is toch wel fijn. Stijn slaapt sinds een paar weken 1x, van half 1 tot drie/half 4, hij was nu echter om half 12 erg moe dus misschien vandaag weer een keer twee slaapjes...hij kan zich overigens ook prima in bed vermaken met z'n knuffels en dan rust ie toch ook wat. Zie nu dat ie rechtop zit, wordt vandaag ff anders denk ik...zal je net zien
Vanaf 8 mnd 1x per dag.. Hij slaapt van 13/13.30 tot 15/15.30. Is om 8/8.30 wakker en gaat om 20u naar bed voor de nacht..
Dat staan (wat niet laat is hoor) was hier ook een probleem met slapen. Ik liet hem staan, zolang hij niet huilt, niks aan de hand. Zodra hij echt begon te huilen (dus niet mopperen ect) dan legde ik hem weer neer. Muziekje aan. dit moest ik de eerste week per keer wel 10 x herhalen. Daarna was het over. Ik denk dus even doorzetten. Zoals vele zeggen, twee keer slapen is genoeg. Kies eens moment waarop hij moe is en leg hem dan in bed. Net zolang tot dat hij slaapt. De aanhouder wint!! Het zal misschien niet leuk zijn, maar soms moet je er even doorheen. Hier na uur als hij uit bed is gaat hij er weer in. En gelijk na het middag eten.
4x is wel veel, maar als hij het nodig heeft, tjaa, dan kun je moeilijk hem verplichten maar 2x te slapen. Mijn dochter slaapt meestal nog 2x op een dag, van 10 tot 11 en dan eind van de middag nog een uurtje. De laatste week lijkt het er echter op dat ze alleen nog maar 's middags wil slapen (van 13 tot 14 ongeveer), ze gaat daardoor ook een uurtje eerder naar bed 's avonds.
Elk kind is anders... het zijn net mensen.. de ene heeft meer slaap nodig dan de ander maar weet wel dat de meeste kinderen te weinig slapen.. stimuleren om te slapen is dus goed. TS: je kindje slaap naar mijn idee dus niet zoveel maar wel heel vaak. Waarom slaapt hij niet langer? Hier sliepen de kinderen met 1 uur nog 2 x overdag (3-4 uur) en dan 's nachts 12,5 uur. Maar met 14-15 maanden werd dit minder en werd er nog maar één keer overdag geslapen en werd het 2-2,5 uur + 12,5 uur
Mijn zoontje sliep met 1 jaar nog 2 x en soms 3x (dan was hij vroeg wakker). Nu gaat hij over naar 1 slaapje op een dag.
Hier doet ze al maanden 2 slaapjes op een dag. 's Ochtends meestal een uurtje/anderhalf uur en 's middags een uur of 2..
Mijn dochter slaapt smorgens meestal uit tot een uurtje of half 9/9 uur. En gaat smiddags weer slapen rond 1/2 uur. Slaapt dan ongeveer 1,5uur. 4x naar bed op deze leeftijd is echt veel te veel...