- Verwijzing van je huisarts of gyn - Plan de campagne plus bij behorend kosten plaatje door behandelend ivf arts. Als het poging 4 is, of als PNO denkt dat het poging 4 is , moet de IVF arts ook vertellen in de brief dat hij een volgende poging nog zinvol acht.
@missgin, Zekers gaan we er ons weer doorheen helpen (en slepen..hahaha). Met alle dames heir, moet dat geen probleem zijn. Volgens mij had ik fm op dag 8. In dd doen ze niet zoveel fm's. 1 om te kijken hoe je reageert en 1 vlak voor punktie. Tenminste zo heb ik het ervaren, ben (nog) maar 1 keer geweest daaro. @kitty17, Ik heb bijna altijd menopur gebruikt. Ik heb eens vergeleken bij de apotheek in dusseldorf, bij een nl apotheek en bij de apotheek bij ons in belgie. Daar zit behoorlijk prijsverschil in. Ik heb ze nu niet bij de hand (zit op mijn werk), maar er zat heel veel verschil in. Duitsland is duur ivm btw die erop zit, NL vindt ik zelf duur met veel dingen en in belgie valt het wel mee, dus ik haal ze in belgie. Het scheelt wel om per medicijn toch rond te kijken, want de prijzen voor synarela en pregynyl bijv, die zijn in alle 3 de landen bijna gelijk. Mijn schema was dag 1 synarela, op dag 3 synarela en 2x daags 3 menopur. Het schema wordt op basis van jouw "bouwjaar" en jouw geschiedenis aangepast, dus jij zou weer iets heel anders kunnen krijgen. Bij punktie mag je je ziekmelden, omdat het iets medisch is, waarvan je behoorlijk last kunt hebben. Ik heb iedere keer narcose gehad en zowel in DD als in mijn vorig ziekenhuis wilden ze mij een ziekenbriefje meegeven, voor het geval mijn werkgever moeilijk zou doen. Bij TP, ging ik gewoon door met alles, werken en dagelijks leven, alleen opletten met bepaalde dingen tillen. Nieuwsgierig ? hahahahaha..dat mag hoor. Ik heb inmiddels geleerd dat je het beste leert door te vragen, te vragen en te vragen. Zeer zeker bij mensen die het zelf ook meemaken en tips zijn altijd welkom, toch ? Verlof ? ik diende iedere keer een halve dag vrij in (afhankelijk van de tijd van afspraak). Voor ons is het een uur rijden, voordat je aan de beurt bent en weer thuis bent, is een halve werkdag wel om. Ik kan niet van mijn werkgever verlangen om dat gewoon effe als doktersbezoek te beschouwen. @wishfulthinking, Maximale eruit halen ? tja...dat blijft altijd de vraag. Ik zou gewoon iedere keer dat je daar bent, met dr. S overleggen, wat hij vindt en dat je gevoel je daarbij helpt. Picsi hebben wij ook over nagedacht, maar dr. S zei dat dat (in ons geval) niet meerwaarde had en ons de kosten konden besparen (want goedkoop is het niet). Pregynyl hoor ik inderdaad wel vaker dat het slecht leverbaar is, maar dat is meer plaatselijk. Ik kan het probleemloos bij ons krijgen en de apotheek bij de kliniek in dd heeft ze ook altijd. Hoe zit dat met tp-en ? maar 1 ? is dat bij iedere leeftijd ? is mij niet bekend vanaf 1 jan...oeps ?...slik...
Jolanda: tp-regel geldt voor jou niet (geldt voor vrouwen tot 38 jaar, daar mag bij poging 1 en 2 maar 1 embryo worden teruggeplaatst) en ik neem aan dat jouw geboortejaar 1971 is ...
Stiertje, bennwel heel benieuwd bij welke verzekering jij bent verzekerd. Gaan ze akkoordmdat jij de fm's hier laat doen? Krijg je dan alles vergoed? Voor ons is een enkele reis bijna 4 uren en ik kachel altijd op en neer, omdat anders mijn verzekerng moeilijk doet. Je hebt bij pno vooraf geen toestemming nodig hebben ze mij gemaild, maarmwel een verwijsbrief? Voor wie is die dan? Aangezien dd alles bij jezelf declareert. Qua werk, ik krijg er vrij voor idd. In de weekmvan de punctiemgaan we een weekje in een huisje.
@ kitty: werk..... Tja blijft lastig! Ik heb een hele goede regeling kunnen treffen. Wij wonen er maar 40 minuten vanaf. Mijn regeling: de dag dat ik naar dd moet gewoon voor een controle echo of iets dergelijks dan zijn het mijn eigen uren! Maar voor de punktie en tp is het voor mij bihzonder verlof en krijg ik dus gewoon doorbetaald! Vib dit heel schappelijk aangezien een bedrijf (ligt er denk ik wel aan waar je werkt en wat je CAO hiervan zegt) hier geen vrij voor hoeft te geven. Dus wat dat betreft ben ik blij met de regeling die ik heb kunnen treffen! En wat vetreft werken na tp. Dit heb ik ook gewoon gedaan! Wel heel rustig aan maar wel gewoon gaan werken! Succes meid!
Ik zit bij PNO. Heb geen verwijsbrief. Wij zijn naar DD gegaan voor second opinion (dat was nog 2012 en dus vorige verzekering) en van daaruit verder. Zal nog even bij ze informeren. Punctie is ziekmelding, voor de rest hebben we een 50-50-deal: de helft voor mij, de helft voor de baas. En ik ben altijd 1 dag per week vrij, dus ik kan altijd wel wat schuiven.
Vanuit Europese wetten zou je bij geen enkele verzekering toestemming hoeven aan te vragen omdat ze geen nee mogen zeggen Maar het is voor je eigen administratie wel handig om het wel te doen: 1. zo weet je van te voren hoeveel je zelf moet bijlappen 2. dan kun je nadat je dd betaald hebt sneller de kosten terug krijgen van je verzekering. Als je dan nl nog de papierwinkel bij je verzekering moet gaan opstarten duurt het natuurlijk langer voordat je je geld terug hebt. De verwijsbrief (HA of gyn) en het kostenplaatjebrief (welke Scholtes moet maken) dien je bij de verzekering in.
Werk: in mijn geval is het lastig daar mijn werk gevaarlijk kan zijn als je zwanger bent of een berg hormonen in het lijf hebt. Maar in een normalere functie zou ik zeggen fm's proberen diensten te ruilen (lastig bij full time) en punctie ziek. Beter melden als je je weer wat beter voelt.
Fijn zeg, al die meiden hier die weten wat je allemaal moet regelen van te voren haha Ik heb net de fertipoli gemaild waar we voorheen liepen, met de vraag om een verwijsbrief te sturen voor de verzekering. Behandelplan/kostenplaatjebrief had ik van de week al voor gebeld naar DD, maar die krijgen we als het goed is volgende week als we de uitgangsecho hebben gehad. Waarover ik vanmorgen gebeld heb naar DD, de verwijsbrief om de FM's in Nederland te mogen doen, heb ik net ook al via de mail ontvangen. Gaat goed zo! Als de ICSI poging nou ook zó soepeltjes verloopt, heb ik geen klagen haha Wat betreft werk...ik werk niet, ben thuisblijfmama. Mijn partner heeft een eigen bedrijf en kan gelukkig makkelijk weg. Bij mijn laatste werkgever, met de poging waarin ik zwanger ben geworden van ons zoontje, werd er wel moeilijk gedaan! En dat terwijl ik wisseldiensten werkte, maar 20 uur per week, dus veel mogelijkheden om een dienst te ruilen of een FM een dagje te verzetten. En juist op een van de belangrijkste momenten, de punctie, werd er moeilijk gedaan! Ik had de punctie op maandag en in die week maar 1 dienst, toevallig een nachtdienst op dinsdag (of woensdag, dat ben ik ff kwijt) Dus zodra ik wist wanneer de punctie was, heb ik meteen m'n werk gebeld om me af te melden voor die nachtdienst. De keren daarvoor had ik namelijk best last van napijn en om problemen te voorkomen en op het allerlaatste moment ziek te melden, deed ik dat dus al een week van te voren. Dat werd me toch een gezeik!!! Degene aan wie ik het had doorgegeven, had het verkeerd doorgegeven aan de leidinggevende en dus toen werd het een ja/nee spelletje. Er werd zelfs gezegd dat ik de punctie maar moest verzetten, zodat ik gewoon die nachtdienst kon draaien! Nou je kan je voorstellen dat flink uit de hand is gelopen en ik was er ook helemaal niet rouwig om dat mijn contract 3 maanden later was afgelopen!
hier wel een verwijsbrief van huisarts gehaald gewoon voor mijn eigen gemoedsrust.. moet ik nog opsturen naar PNO recept DD medicatie al wel gehaald en gewoon gekregen terwijl PNO nog van niets weet van een ICSI behandeling.. ik wou eingelijk alles in 1 x opsturen.. kostenraming/behandelplan en verwijsbrief.. maar aangezien de kostenraming/behandelplan nog wel ff op zich laat wachten.. na uitgangsecho begrijp ik van jou MissGin?? mss toch maar beter om eerst de verwijsbrief heen te sturen?? hier voor punctie ziektedag.. en voor echo's eigen verlof opnemen.. het is niet anders
Hey, ik zie wat 'bekenden' hier. En wat een hoop goede info. Wij hebben volgende maand onze intake in DD en ben sinds januari ook bij pno verzekerd. En wat heeft die Irma het druk zeg. Ik heb haar vandaag ook alweer lastiggevallen met een hoop vragen. Ik heb nu al een hele goede indruk van DD, ze denken zo goed mee. Ik wil graag zsm met dhea beginnen zodat wij na de intake snel met de behandelingen kunnen starten. Nu heb ik zaterdag mijn laatste (anticonceptie)pil genomen en vrijdag start ik weer met menopur voor de laatste iui-d behandeling. Ik neem aan dat het niet veel zin heeft om nu vrije testosteron, testosteron en dheas te laten prikken tijdens gebruik van hormonen, toch? Iemand hier ervaring mee?
Hallo dames, Ook ik ben erg blij met alle informatie hier en erg blij dat ik vragen kan stellen. De site van DD weet bijna uit mijn hoofd Ik lees jullie verhalen over combinaties van aanvullende behandelingen (picsi, imsi en asst hat.) om bevruchting en innesteling te bevorderen. Adviseert dr. S zelf welke combinatie het beste is of moet je zelf een keuze maken? Alvast bedankt!
Hi meiden. Sorry poos niet geweest. Volgende week zeer waarschijnlijk naar DD voor terugplaatsing. Super spannend! Hou jullie op de hoogte Ga zo even bijlezen.
*breek ff in* Hey Dames ik heb een vraagje, ik lees regelmatig even mee, we hebben in april een afspraak in DD, eerst hebben we nog 3 cryo's in UMCG, dus hoop dat we niet naar DD hoeven!!! Ik lees over echo's in andere ziekenhuizen, wie moet dat betalen? De zorgverzekering? (ook ik ben sinds 1 jan een PNO-er) of moet je dat zlef betalen? Was even nieuwsgierig hierna! *breekt voorlopig nog weer uit*
@ all.. Ik krijg op de dag van de punctie en de dag van de terugplaatsing bijzonder verlof. Wij kregen nu bij de laatste poging ook de echos bijzonder verlof. Maaaar een collega van mij zit in het zelfde schuitje en is gelukkig zwanger geraakt bij de eerste ivf. Maar bij haar deden ze heel moeilijk. wat heel jammer is want ze meten met 2 maten. Maar ik denk dat ik nu alle echos en afspraken in eiegen tijd moet doen of verlof op moet nemen. Voor ons is het 3 uren rijden naar DD dus ik heb maandag de 18e feb de hele dag vrijgevraagd. Ik heb gelukkig nog veel dagen van vorige jaar dus voor mij maakt het niet zoveel uit
Pffff sjonge zeg Gisteren stuurde ik een mailtje naar de assistente van mijn "oude" ferti-arts, met de vraag of zij een verwijsbrief voor de verzekering kon opsturen, omdat we nu naar DD gaan. Kreeg ik een mail terug dat, omdat we op eigen initiatief naar DD gaan, ik geen verwijsbrief nodig heb. Ik nogmaals gemaild en gezegd dat het niet voor DD is, maar voor de verzekering. Krijg ik terug dat ze het nogmaals aan mijn arts heeft gevraagd "dat ze dat niet doet" Kwam op mij echt over zo van "nee je bent weg gegaan hier, dus zoek het zelf maar uit" Misschien vat ik het verkeerd op, maar ik kreeg er wel een raar gevoel bij... Nou ja...ben vanmorgen maar even bij de huisarts binnen gestapt en heb daar nog maar een verwijsbrief gevraagd. Die kan ik dan samen met het behandelplan/kostenplaatje naar de verzekering sturen en krijgen we (als het goed is) alles vergoedt! Jippiejee Ik neem aan dat de echo's in een NL ZH gewoon vergoedt wordt door de verzekering. Het valt immers gewoon onder de IVF/ICSI behandeling. Dan heb ik ook nog even een vraagje...als je je recept uit DD inlevert bij een apotheek in NL, moet je ze dan contant betalen? Of gaat de apotheek het zelf declareren bij de zorgverzekeraar?
@ receptenHangt er vanaf of je een stomme apotheek hebt of niet. Mijn apotheek levert alles zonder morren en ik hoef er nooit wat voor te schieten. Echter toen daar eens wat niet op voorraad was en ik het elders wilde halen (twee verschillende ziekenhuisapotheken en een keer bij een andere kleinere apotheek hier in de stad) moest ik het voorschieten. Als je apotheek moeilijk doet wil het ook wel eens helpen om je huisarts een handtekening en stempel op je recept uit het buitenland te laten zetten.... Goodluck!! @verwijsbrief: mijn oude ZH wilde ook geen verwijzing geven. Dus toen heeft de huisarts dat voor me gedaan