Petje af! Ik heb er gisteren voor het eerst weer ECHT op gereden. Mijn god.. ik herken haar niet meer terug. Ehm... niet meer voor het been, vreselijk stijf in het lichaam en van haar goede opvoeding is niet veel meer te merken. Dus ik mag flink aan de bak. En ik heb me nu toch een spierpijn!
Ja mijn paard was zijn gehele conditie kwijt dat 1e ritje was ik lekker naar buiten gegaan en alleen gestapt, maar toch iets te lang weggebleven hoor, mijn kont deed heel veel pijn en ik had ook vreselijke spierpijn Maar nu rijdt ik minstens 1x in de week en dan wat intensiever en zo opbouwen.
Ik ga beginnen met 3 x per week. Vandaag weer en zondag weer. Eerst maar kijken of ik er echt de tijd voor heb en of ik het weer echt leuk vind. Zo niet dan verkoop ik haar en dan hou ik het veulen aan. Dan heb ik over 2 jaar nog wat, als de kleine meid al richting de creche gaat.
Ja zo kan het ook, nee mijn paard gaat voor geen goud weg, als ik niet kan gaat mijn vriendin wel flink met hem aan de slag. Met de tijd wil ik toch ook het jonge paard overkopen waar we nu mee bezig zijn, nog even afwachten hoe het gaat verlopen
Eigenlijk wil ik niet verkopen, maar ja... moet er wel de tijd voor hebben en het geld om er 2 aan te houden. Dus dan moet ik ook nog genoeg werken naast het mama zijn.
Gisteren weer gereden en het is me nu al duidelijk. Ja... ik vind het nog steeds leuk. Ik ben al aan het regelen dat ik genoeg tijd heb om te gaan rijden. Dus binnenkort neem ik nog meer dagen van mijn verzorgster over en dan zal ik me straks weer op wedstrijdgebied gaan begeven. Wel klote dat mijn rijlaarzen nog niet lekker zitten. Ze knellen nog een beetje. Iemand een oplossing hiervoor? Want met schoenen rijden vind ik zelf erg shit rijden.
Hoi mede paarden freaks, Ik heb mijn friesje vorig jaar verkocht, omdat we wilden sparen voor de bruiloft en wat extra centjes wilden hebben voor de aankomende baby. Nou getrouwd zijn we inmiddels en de baby is gepland voor 5 mei 2008. Ik mis mijn black pearl wel heeeellll erg. Maar het is voor een goed doel. Ik zou niets liever willen als er weer eentje aanschaffen. Maar voorlopig geen tijd en na de bevalling zullen we wel weer eens verder kijken. Missien wel een shetlander voor de kleine .
Je zou er een rits in kunnen laten zetten. Anders een keer op laten rekken. Bij huet verkopen ze ook eigen merk laarzen met bv rits of veter. Zijn niet zo heel erg duur. www.rijlaarzen.nl Had je geen flinke spierpijn na het rijden? Reed je zo weer op je paard weg of kon je goed merken dat iemand anders hem gereden had? Daar ben ik zo bang voor, ik zie nu dat hij toch veel van zijn oude grappen weer uitprobeert die ik er net uit had. Ik hoop dat ik niet al te veel stappen terug moet straks.
Een rits of veter vind ik geen oplossing. Ik dacht meer aan oprekken. Want de rest van de kilo's (3 in totaal nog) raak ik nog wel kwijt, dus ook dat hele kleine laagje extra op mijn kuit. Want ik kan ze wel aan, alleen knellen ze wat. 's morgens zitten ze goed, eind van de dag knellen ze. Dus vind ik een rits zo zonde. Vind een laars er zelf niet mooier van worden. Ik had wel spierpijn, maar op zich viel het mee. Voelde alleen verdomd goed dat ik zitbeenknobbels had. Wat me het meest tegenviel was om op een paard van 1.68 te klimmen (ben zelf maar 1.63) terwijl ik totaal niet lenig meer ben. Ik kon goed merken dat er een ander op mijn paard gezeten had. Ook was er wat bij de bak veranderd en ik had van de meiden al gehoord dat ze daar erg dwars was. Dus ik moest echt mijn best doen om haar er normaal langs te krijgen. Maar toen ik donderdag ging rijden ging ze daar perfect langs. Ik heb daarna ook even de slofteugel gepakt (ja, ik kan daarmee rijden, hij hangt los als ie niet in hoeft te werken) en na 10 minuten heb ik hem afgedaan en toen liep ze al stukken beter. Vandaag had ik een mailtje van mijn verzorgster en die had nog nooit zo fijn op Treasure gereden. Ze deed normaal in de bak, ze hoefde maar 1 keer been te geven en ze reageerde. Ik kreeg wel een glimlach toen ik dat las. Ik zie dat toch wel een beetje als mijn verdienste.
Met oprekken kan je een centimeter erbij krijgen dus dan zou ik ze inderdaad oplaten rekken. Mij hoor je niks zeggen over je slofteugel hoor Merkte je positief of negatief dat iemand anders haar gereden had? Ik las dat je weer ging starten, wat rijd je? Complimentje voor jou dat ze lekker had gereden toch... Ik ben er erg blij mee dat hij wordt gereden voor me maar zelf doe je het toch het best Hij wordt nu gereden door mijn (nieuwe) instructrice en die gaat hem ook uitbrengen. Rijden gaat bij haar goed en hij heeft geen kans om grappen uit te halen. Daar profiteer ik straks alleen maar van.
Ohhh, jij hebt een goed iemand gevonden om hem bij te rijden! Lekker hoor. Bij mij waren het gewoon 2 meiden. Ze hebben haar niet aan het werk gezet en dat heb ik liever dan dat ze haar aan het werk zetten en ondertussen op een andere manier rijden dan dat ik doe. Nu is ze in principe niet verpest. Voormij voelde het dus negatief, ze was een stuk stijver, minder makkelijk aan het been en af en toe wat hangerig. Ben nog maar L1 met haar. Ben begonnen met starten toen ze 4 was, een paar wedstrijden B, dat ging te hard en ze was er niet aan toe. Jaar daarna had ik de mogelijkheid niet en was ze drachtig. Dus vorig jaar na haar bevalling begonnen met starten, dus begin juli begonnen en half september de laatste wedstrijd gestart. In die korte tijd 8 punten gepakt, dus niet verkeerd. En nu hoop ik dus echt serieus met haar aan de gang te gaan.
Mijn paard was ook heel anders toen ik voor het eerst op stapte, hij was ook weer als vanouds, maar daar hou ik juist van hij werd mij een beetje te saai en ik hou van pit. Maar er is nou eenmaal niemand anders die kan rijden op hem dan mijn vriendin, en ze doet het super hoor, alleen is het verschil dat hij bij haar veel mag en ik weer heel streng ben in alle opzichten. Al moet ik eerlijk zeggen dat hij de 1e rit heerlijk ontspannen was en zich zo rustig hield, maar in de ritten daarna ging hij toch weer spelletjes proberen te spelen met me. Nee het is een heerlijk dier mijn vriendin heeft zijn vlam weer opgestoken, ik had in de loop van tijd die vlam te ver gedoofd dus ik kan weer genieten van een felle donder onder mn kont
@rheallover; hee, jij woont ook in Zevenbergen zie ik? Ik ook, maar ga zometeen naar stal om mijn paardje aan haar nieuwe eigenaar over te dragen... Vorige week bleek dat ze spontaan zomereczeem heeft gekregen en toen heb ik besloten, mede door mijn tijdgebrek, dat het beter is om haar te verkopen naar een plekje aan zee... Binnen 2 dagen dus iemand gevonden en die komt haar vandaag halen, zal wel een groot tranenfestival worden, maar ja, voor mijn meisje is het beter zo...
wauw rheallover na 2 weken al, ik na 12 weken en dat vond ik al snel Nee wij hebben geen binnenbak, paard staat op klein pension. Bak is ook al heel modderig na een paar buien al, dat is wel balen. Staat op klei grond Gelukkig was het droog met de les. Ik zou hem 2 keer per week rijden maar nu belde de eigenaar eregisteren weer af, dat is wel balen hoor. Spreek je af dat je op zondag en woensdag gaat rijden en dan belt ze af omdat ze toch zelf wil rijden. Kijk van de ene kant het is natuurlijk haar paardje en ik rijd gratis, maar ja als je iets afspreekt dan moet je je daar wel aan houden vind ik. Ze is er ook bijna altijd bij als ik ga rijden, ik vraag me soms wel eens af waarom ze een bijrijder zocht, het klinkt een beetje van "als ik eens geen zin heb" Oh Jen sterkte ermee, lijkt me heel moeilijk!
MollyM: Dat is wel balen, net alsof ze je niet vertrouwd. Rij je het paard al lang? Misschien heeft ze nog moeite met loslaten. Ik hoop iig dat het zo niet blijft. Ik was vanochtend ontzettend blij met onze binnenbak. Ik zat er 5 minuten op, begint het me toch te plensen...
Ja, rasechte zevenbultenaar zonde dat je paardje eczeem heeft Wat voor paardje is het? Misschien dat je mij vaak hebt zien rijden, heb een schimmelkleurige Arabier en rijd heeeeell veel buiten en door het dorp Zondag zijn we met mijn paard en het jonge dier naar buiten geweest voor het eerst, we besloten een normaal kort ritje lang een fietsroute te nemen, echter gingen we verder richting de eigenaar van het paard, maar echt hij deed het beter als mij paard hoor (die had de kolder in zn kop ) Heerlijk zon lange rit weer met mn vriendin is lang geleden (maar oei wat voelde ik al mn spieren goed)
Waarom zou dat een teken zijn dat ze haar niet vertrouwd? Ik ben er ook bijna altijd bij als mijn paard wordt gereden. Dat is niet omdat ik degene niet vetrouw die erop zit hoor...en ik heb ook geen moeite met loslaten. Ik heb mijn paard altijd zelf gereden en vind het prettig om erbij te zijn, kan ik haar af en toe nog helpen. Zelf ken je je paard vaak het best.
Nou zo komt het bij mij over. Ik heb ooit een bijrijder gehad die ik niet 100% vertrouwde. Ik vond het heel erg moeilijk om haar naar mijn paard te laten gaan zonder dat ik erbij was, dus ik ken het gevoel. En ik denk niet dat ik de enige ben die het liefst niemand op zijn/haar paard laat zonder dat hij/zij erbij is. Als ik een bijrijder zou nemen zou ik persoonlijk niet elke keer mee willen gaan. Dan kan ik er net zo goed zelf op gaan zitten.. (oke als je 37 weken en 6 dagen zwanger bent is het natuurlijk een ander verhaal )
Nou ik rijd hem nu 2 maanden of zo, dus nog niet zo lang en hij ging er in het begin wel eens knoerdhard vandoor in galop (daarom zocht ze ook een bijrijder, om hem manieren te leren zei ze). Vandaar dat ze er steeds bij is, want ze is bang dat er iets gebeurd. Op zich niet zo erg, maar de laatste maand is het niet meer gebeurd en toen het in het begin een keer gebeurde heb ik hem stopt gekregen zonder dat er verder iets gebeurde. Laatst was ze een week weg en ging ik ook alleen en dat ging allemaal prima. Kijk als jij zwanger bent, kan ik me best voorstellen dat je het leuk vind om te gaan kijken naar je bijrijder omdat je zelf niet kan rijden. Maar zij kan zelf gewoon rijden, dus zou ik denken dat je een bijrijder zoekt omdat je dan wat meer tijd voor jezelf hebt en dus niet er weer naar toe hoeft. Vorige keer belde ze ook een keer af omdat ze niet kon en toen heb ik haar "om" kunnen praten dat ik dan alleen ging, maar ze was er niet gerust op. Misschien moet het nog wat meer groeien. Ik laat het gewoon even zo. Voor degene die nog gaan rijden vandaag, ik hoop dat het droog is (en voor mij ook natuurlijk)!
HEY amazones. Leuk dat jullie een topic hebben geopend. Ook ik rijd paard. Rijd op een Fries van andere mensen. Mag er alles mee doen, ze hebben zelfs een trailer voor me gekocht zodat ik op wedstrijd met hem kon. Vorig jaar maart is hij beleerd, april heb ik het overgenomen en sinds januari rijd ik wedstrijden met hem. Hij is nu 5 en we gaan eind oktober zoals het nu staat l. Dat zou waarschijnlijk één van de laatste wedstrijden worden, omdat ik zwanger was. Maar helaas heb ik zondag/maandag een ma gehad. Dus kan nu nog even vrolijk doorrijden. Nou ja, vrolijk... Zal zondag kijken of het gaat lukken om weer even te rijden. Voel me nu nog te beroerd.. Gr. Sam