Stoppen met roken

Discussion in 'Zwangerschap' started by dolfijntje1985, Jan 29, 2013.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ukjesmama

    ukjesmama Actief lid

    Nov 13, 2012
    143
    0
    0
    NULL
    NULL
    Meid, gooi al die stinkstaven weg, dat je niks in huis hebt. Ik rookte een pakje per dag, na mijn positieve test geen sigaret meer aangeraakt. Ik kan het niet over mijn hart verkrijgen tegenover die kleine uk. Ga is goed bij jezelf na, wat het met het kindje doet in je baarmoeder, elke keer als jij een hijs van je sigaret neemt. Weg zuurstof!!! Zo zielig en egoistisch!!! Ik droom nog wekelijks dat ik rook en dan word ik wakker en ben ik zo blij dat het een droom was. Ik zie aan je banner dat je lang hebt moeten wachten op dit wondertje, wees er zuinig op meid, je kunt de zwangerschap niet over doen. Geniet van het wondertje in je buik en zorg er goed voor door hem of haar niet te vergiftigen met die rotnicotine. Je kunt het, dat heb je ondanks het laatste sigaretje wel bewezen.

    Succes, JE KUNT HET!!
     
  2. Piepie

    Piepie Fanatiek lid

    Jan 17, 2013
    1,253
    1
    36
    Female
    Zuid Holland
    Ik snap precies hoe jij je voelt! Ik ben nu 3 en een halve week gestopt met roken en ik heb het ook heel vaak moeilijk, vooral na het eten of als ik s'avonds koffie drink. Ik heb eerst afgebouwd hoor voordat ik echt stopte, eerst een week 4 sigaretten per dag, toen een halve week 3 per dag, 2 per dag, de laatste week 1 voor na het avond eten, maar ik ging wel een paar trekkies bietsen tijdens de koffie. Ik droom ook regelmatig dat ik rook, en natuurlijk mis ik m'n peukie. Maar kijk eens wat we allemaal al laten staan, geen alcohol...geen rauwmelkse kaasjes...geen rood vlees, dat is allemaal slecht voor je baby, waarom zouden we dan het allerslechtste voor onze baby nog wel blijven doen en koolmonoxide in dat kleine lijfje blijven pompen.
    Volgende keer als je weer een moeilijk moment krijg adem dan een paar keer heel diep in en zucht heel langzaam uit, neem een lolly, loop even naar buiten, doe iets...als je maar geen sigaret opsteekt.
    Bedenk dat je niet de enige bent, ik heb het ook moeilijk en met ons nog vele anderen. Als de eerste drie dagen voorbij zijn is het al ietsje makkelijker hoor :) Je mag me altijd een berichtje sturen hoor als je het moeilijk hebt, kunnen we elkaar steunen!! Trouwens iedereen die het moeilijk vind mag een berichtje sturen, zo kunnen we elkaar een hart onder de riem steken!
    ps, ik rookte ook een pakje per dag of meer en de eerste week toen ik gestopt was sliep ik ook erg slecht.
     
  3. podiki25

    podiki25 Fanatiek lid

    May 18, 2012
    3,897
    124
    63
    Tandheelkunde
    Barcelona
    Ik ben gestopt net voor het zwanger worden en had het ook heel moeilijk, rookte een pakje of meer per dag. Maar ben kunnen stoppen aan de hand van nicotine kauwgum. Ik zou als ik jou was aan de HA vragen wat het beste hulpmiddel is als je zwanger bent.
     
  4. hdvrehtse

    hdvrehtse Lid

    Jan 2, 2013
    26
    0
    0
    Apeldoorn
    Ook toen ik een positieve test in mijn handen had ben in in 1x gestopt. Moet wel eerlijk zeggen dat ik al aan het afbouwen was, voordat ik wist dat ik zwanger was. Ik heb er sindsdien geen moeite mee, en vind sigaretten nu zooo stinken. Snap ook niet dat ik zelf ook gerookt heb..
     
  5. Crazycat

    Crazycat VIP lid

    Nov 21, 2009
    8,849
    1
    36
    belgie
    het gaat over!!! ik ben nu 18 weken gestopt enecht ik voel me vevrijd!!! ik mis het nieteens meer
     
  6. Milan2009

    Milan2009 Actief lid

    Nov 3, 2011
    495
    0
    0
    Ik ben gestopt toen ik wist dat we weer voor een kleine wonder wilde gaan..(rookte wel al 12 jaar) En was er 1 op andere dag vanaf tuurlijk is het moeilijk maar je ben nu alweer 2 dagen verder.. En je moet maar zo denken alles voor je kindje..

    Die knop moet echt om anders lukt het echt niet het zit echt letterlijk tussen de oren..

    Sterkte meid en je kan het :))
     
  7. Veerle87

    Veerle87 Lid

    Jan 29, 2013
    96
    0
    0
    Office Management
    Maastricht
    Het is inderdaad lastig en super dat je hiermee bezig bent.. maar bedenk wel.. als je er 1tje opsteekt kan het weer uitlopen naar meedere...

    Heb zelf ook een langere tijd gerookt en een paar keer gestopt met roken. Na maanden dacht ik bij mezelf goh die 1 sigaret kan toch geen kwaad maar dus wel..

    Toen ik op 3 januari er plotseling achterkwam dat ik zwanger was (door de pil heen) had ik mezelf wel voor mijn hoofd kunnen slaan. Namelijk met Oud en Nieuw had ik mezelf laten gaan met de Alcohol en Roken. Nja mijn pakje sigaretten heb ik gelijk aan een vriendin meegeven zodat ik ook niet in de verleiding kwam.

    Een week later op het bedrijfsfeest van mijn vriend stond hij toch nog te roken.. en jaa heel slecht maar heb toch 2 trekjes gebiets.. Ben die avond ook super misselijk geweest (baby had mij hiervoor gestraft hahaha). Daarna heb ik ook nooit meer een sigaret aangeraakt en ben ik ook gestopt om met collega`s mee na buiten te gaan. Kan overigens nu ook absoluut niet tegen de sigarettenlucht zonder er kotsmisselijk van te worden.

    Het is een beetje een lang verhaal geworden maar je weet dat je niet de enige ben die hier moeite mee heeft.

    Verder heel veel sterkte en gooi alsjeblieft die sigaretten weg zodat je ook niet meer in de verleiding gebracht kan worden
     
  8. Floor32

    Floor32 Fanatiek lid

    Sep 18, 2012
    2,188
    150
    63
    Zeker niet de enige... Ik heb ook veel echt veel gerookt en toen ik zwanger bleek te zijn afgelopen vrijdag, heb ik tot zondag niet gerookt en daarna 1 per dag. Ik vind het erg moeilijk hoor! Nu weer een dag niet gerookt. Maar het blijft jezelf erdoor heen slaan.
    Succes!
     
  9. Yasminn

    Yasminn Fanatiek lid

    Jun 27, 2012
    1,121
    0
    36
    Ik heb precies hetzelfde. De ene dag gaat het super goed rookvrij en soms gaat t toch mis. Ik wil gwn gelijk stoppen maar Ow wat is moeilijk. Veel mensen roken in mijn omgeving ook dat maakt t ook zo moeilijk :( voor de rest voel ik me nog niet echt zwanger. Ik rookte eerst een pak per dag nu blijft t onder de 5. Maar toch liever niks.
     
  10. MamaBenjamin

    MamaBenjamin Niet meer actief

    Geen idee waar ik het hoorde/las, maar iedere keer dat je een peuk rookt, krijgt je kind minder zuurstof. De baby krijgt het binnen via jou.

    Je zou je pasgeboren baby ook geen peuk geven toch, dus waarom wel als het nog in je buik zit.

    Dit (hoe hard ook) zorgde er bij mij voor dat ik gestopt ben toen ik net zwanger was. En daarvoor echt wel wat afgepaft en af en toe als ik iemand zie roken, denkt mijn kop nog; ik steek er ook 1 op. Zit nu eenmaal in mijn systeem. Het was een gewenning en handeling geworden. Maar ik heb er geen behoefte meer aan. De drang om een peuk te pakken is weg. Dat had ik van tevoren nooit gedacht!

    Aan alle meiden die willen stoppen; Succes!!!
     
  11. ML82

    ML82 Niet meer actief

    #31 ML82, Jan 30, 2013
    Last edited by a moderator: Jan 30, 2013
    Kom op doorzetten meis!!! Ik vind de tip van een klein rompertje en sokjes kopen een hele goede! Als je dan trek krijgt in een peuk, die erbij pakken en bedenken dat je kleintje bij je ligt... Want als je je babietje op je schoot had zou je toch ook geen peuk opsteken?? Zo is het nu ook alleen zit je kleine nog aan de andere kant van je buik...
    Kom op je kunt het, alles voor je kleine!!!!! Zoek een andere afleiding!!
    Je vergeeft het jezelf nooit als er wel wat mis is en je niet alles hebt gedaan om het te voorkomen??

    Ik heb zelf vorig jaar mijn ongeboren kindje verloren en het eerste wat ze me vroegen toen het niet goed bleek was : "rook je ook??" Gelukkig kon ik nee antwoorden en heb mezelf niks te verwijten, maar wat als je dan ja moet zeggen?? Dat vergeef je jezelf nooit weer.....
     
  12. ikkie124

    ikkie124 Fanatiek lid

    Nov 19, 2008
    1,695
    0
    0
    Ik las net dat je ook zo misselijk bent en toch zinin een sigaret?? Ik zal maar niet zeggen hoe ik over zwangeren vrouwen denk die toch roken... ( ps ik heb zelf ook 12 jaar gerookt dus weet hoe het voelt)..
     
  13. dolfijntje1985

    dolfijntje1985 Bekend lid

    Mar 28, 2007
    977
    1
    18
    Dank jullie wel meiden. Het gaat eigelijk heel goed. Overdag geen last van alleen s'avonds als ik een halve rook is het verder weer over. Heb ik er de rest van de avond geen last meet van.
    @floor32 idd de ene dag gaat beter dan de andere dag. Zoals maandag hele dag niks gerookt en dinsdag alleen s'avonds een halve en vandaag weer niks. .
     
  14. Floor32

    Floor32 Fanatiek lid

    Sep 18, 2012
    2,188
    150
    63
    idd en zo wordt die drang steeds minder ga ik vanuit. Merk nu al dat ik geen drang thuis mee heb, mijn werk nog wel, maar heb net twee dagen niet meer gerookt daar. Het gaat steeds beter.
    Succes
     
  15. luna1978

    luna1978 Actief lid

    Dec 17, 2012
    168
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik rookte een pakje per dag en heb 50 pogingen gedaan om te stoppen. Maar vanaf het moment dat ik wist dat ik zwanger was, was ik er ineens helemaal vanaf :) Ik wilde toch al stoppen en dit was een hele goede reden.

    Stoppen is heel moeilijk! Maar je kunt het!!!
    Wel heel goed dat je nu al bijna niet meer rookt :)
     
  16. kimmmmberly

    kimmmmberly Bekend lid

    Mar 9, 2011
    894
    0
    0
    leeuwarden
    hier gelijk gestopt toen ik wist dat ik zwanger was, wou mijn kindje geen schade toebrengen door te blijven roken.. heb er eigenlijk helemaal geen moeite mee gehad.. heb alles gelijk de deur uit gedaan, de sigaretten, asbak,aansteker vloei shag enz.. dan kan je ook niks pakken als je de neiging hebt.

    je bent sterker dan de verslaving!! en elke dag word het weer een stukje makkelijker. je lichaam gaat eraan wennen dat het geen nicotine meer krijgt.. nu vraagt je lichaam er sterk om omdat het niet beter weet zegmaar. volhouden meid!!! je bent goed bezig!
     
  17. Loura1981

    Loura1981 Lid

    Jan 5, 2013
    47
    0
    0
    NULL
    NULL
    Allereerst wil ik iedereen die gestopt is even zeggen dat ik het superknap vind!! Ook van jou, dolfijntje!
    Ik rook al 20 jaar en vind het heeeeeel erg moeilijk om te stoppen. Iedere dag doe ik weer een nieuwe poging, maar het lukt me gewoon niet :(
    Ik was altijd juist degene die zwangeren die rookten, veroordeelde, maar ik wist niet dat het zooooo ontzettend moeilijk zou zijn, dus voor iedereen die wel gestopt is of heel weinig rookt: super!!!!

    Mij gaat het ook lukken!
     
  18. stefanenlaura

    stefanenlaura Fanatiek lid

    Jul 19, 2012
    1,590
    1
    36
    Female
    noord-brabant
    je kunt het.

    Probeer jezelf in de avond bezig te houden. Dan denk je vaak minder aan een sigaret. Van het rompertje is ook een goede tip. Zou hier niet geholpen hebben maar dat is bij iedereen anders.

    Ik ben gestopt toen ik stopte met de pil. Ik ben de eerste week heel veel bezig geweest met vanalles en nog wat om niet aan die peuk te denken. Bij viel het mee omdat ik me bezig hield en een doel had.
    Ik heb er ook nog een leuk suikerpotje aan overhouden.:p
     
  19. mamavan5bengels

    mamavan5bengels Fanatiek lid

    Nov 21, 2010
    3,051
    2
    0
    Zelfstandige
    Amersfoort
    Ook een tip, elke keer als je trek in een sigaret krijgt, glas water drinken.
     
  20. collo003

    collo003 VIP lid

    Feb 12, 2009
    7,802
    1
    0
    Oeteldonk
    Of een heleboel tic tacjes kopen en elke keer als je zin hebt een tic tacje nemen...
    Dat was mijn strategie.

    Volhouden meid! Die eerste dagen zijn echt het moeilijkst! Als je nu weer begint, moet je die weer opnieuw helemaal door...
     

Share This Page