Veel ivf behandelingen lijken geld verspilling

Discussie in 'Films, televisie en nieuws' gestart door consider, 5 mrt 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Zara75

    Zara75 VIP lid

    10 jul 2007
    12.032
    6.135
    113
    Happyland
    Triest he....:(
     
  2. Mar1974

    Mar1974 Niet meer actief

    Helemaal mee eens. En als ze nou meteen de goede onderzoeken hadden gedaan, dat had pas geld, energie en stress gescheeld! Het spijt me heel erg voor jullie dat het zo is gelopen
     
  3. Zara75

    Zara75 VIP lid

    10 jul 2007
    12.032
    6.135
    113
    Happyland
    't Kan ook aan je immuunsysteem liggen.
    Nou hier kun je op je kop gaan staan, maar onderzoeken doen ze niet.
    Heeft allemaal met geld te maken.
     
  4. DNJ

    DNJ Actief lid

    21 okt 2012
    336
    0
    0
    NULL
    NULL
    Precies, en dan laat je 1 onderzoekje in Duitsland doen a 600 euro, en dan is ineens duidelijk wat er precies mis is en hoe je dat wellicht op kunt lossen. Heb je misschien maar 1 behandeling nodig, in plaats van 3 (of nog meer)..
     
  5. Marsupilami

    Marsupilami Fanatiek lid

    12 dec 2006
    2.072
    309
    83
    verpleegkundige
    Ik lees dit toch anders. Wanneer je als paar, onverklaarbaar onvruchtbaar bent dan kom je in aanmerking voor deze studie.
    Wanneer je met een reden onvruchtbaar bent, kun je niet deelnemen want dan hoor je niet in de doelgroep die men zoekt.
    Wanneer de studie bewijst dat, een kwart van de deelnemers spontaan zwanger wordt, dan blijft er meer geld over om de anderen, die niet zwanger worden, te helpen.
    Met andere woorden, als je het aantal mensen, die ivf nodig hebben kunt terugdringen, kun je andere mensen langer 3 pogingen in het basispakket aan blijven bieden.

    Dit soort onderzoeken is erop gericht om ivf betaalbaar te houden. Men wilt dat dit in het basispakket blijft zodat het voor iedereen bereikbaar is. Daarom doet men steeds onderzoek. Ook dit is zo een soort onderzoek. Komt er aan het einde van de studie uit dat de mensen die spontaan zwanger werden in die tijd op 1 hand te tellen is dan verandert er niks.
     
  6. pardoes

    pardoes VIP lid

    15 apr 2009
    7.655
    1.414
    113
    Het is gewoon erg jammer dat er niet verder wordt gekeken en dingen goed onderzocht worden wordt toch wel erg verdrietig van jullie berichtjes ver de slechte onderzoeken en dat daar door er geen kleintje is of pas erg laat na veel ellende :(.
    Maar even relativerend er wordt op elke groep en op alles bezuinigd in de gezondheidszorg dus wat dat betreft logisch dat ook hier na gekeken wordt, ze kunnen niet blijven bezuinigen op bijvoorbeeld reumamedicatie want die vergoedingen zijn al zo goed als weg als ze daar nog meer op bezuinigen zullen er veel mensen rolstoelafhankelijk worden en tja dan is kijken naar dit soort behandelingen helaas een logische volgende stap maar leuk is het niet. Maar dat is geen enkele bezuiniging voor degene die het treffen.
     
  7. DNJ

    DNJ Actief lid

    21 okt 2012
    336
    0
    0
    NULL
    NULL
    Heb je gelijk in Blaine. Ik denk dat dit ook een heel gevoelig onderwerp is voor een hoop vrouwen hier.
     
  8. pardoes

    pardoes VIP lid

    15 apr 2009
    7.655
    1.414
    113
    Snap ik, is toch ook logisch als ik sommige onderschriften soms lees krijg ik spontaan kippenvel, vreselijk als je dat allemaal al mee hebt gemaakt. A die bezuinigingen zijn gewoon erg rot en vreselijk balen.
     
  9. Beeb

    Beeb Actief lid

    14 mei 2006
    410
    0
    0
    Meer voor onderzoek zou veel ellende kunnen schelen,
    en meer pogingen, ik heb al eens gehoord dat je gemiddeld tussen de 3 en 6 behandelingen nodig hebt om uberhaupt zwanger te worden,
    is uiteraard voor iedereen verschillend.

    ik heb 3 behandelingen gehad voor ik zwanger werd van mijn dochtertje, een 2e is er helaas niet gekomen en ik moest stoppen ivm geldgebrek en nu vind ik mezelf te oud. dus sta met lege handen
    ik vind dat dit andere mensen bespaard moet blijven daar waar mogelijk
     
  10. maartje84

    maartje84 VIP lid

    8 okt 2008
    12.809
    4.446
    113
    Punnikexpert
    Import ergens
    Wat een verdrietig nieuwsbericht... Ik begrijp heel goed dat er gekeken moet worden naar mogelijkheden om geld te besparen. MAAAAAR... Als je puur kijkt naar:
    1. Leeftijd vrouw,
    2. Kwantiteit en kwaliteit zaad
    3. En duur onvruchtbaarheid... Dan hadden ze ons weer naar huis gestuurd denk ik. En zie mijn onderschrift en sommigen kennen mijn meer uitgebreidere verhaal. Vrouwen zoals oa Zara en ik (en met ons velen!!!) zouden hier absoluut slachtoffer van zijn geworden


    Ik vrees dat met deze manier van zaken doen nóg meer stellen slachtoffer gaan worden van protocollen. Naast leeftijd zijn er nl veel meer zaken die bekeken zouden moeten worden. Maar nee, zoals iemand anders al schreef: '1 treatment fits all...'


    Heel naar!
     
  11. macy77

    macy77 Fanatiek lid

    28 dec 2009
    3.239
    1
    0
    Eigenlijk zou ik dus "blij" moeten zijn dat mijn man verklaarbaar onvruchtbaar is en wij dus wel "gewoon" via icsi/tese "geholpen" zijn.

    Ik begrijp dus uit het verhaal dat de onverklaarbaar onvruchtbare altijd de "twijfelgevallen" blijven en dat is jammer.

    Altijd maar dat f*cking geld in nederland!
     
  12. Fairy Tale

    Fairy Tale Fanatiek lid

    23 mei 2007
    2.486
    7
    38
    En buiten de vergoedingen zijn ze ook aan het sleutelen aan de aftrekbaarheid van de behandelingen die je uit eigen zak betaalt. Ik las in de vakliteratuur dat per 2013 of 2014, weet even niet meer welk jaar, een poging die je uit eigen zak betaalt niet meer als aftrekpost ziektekosten opgevoerd mag worden als er meer dan 1 embryo wordt teruggeplaatst. Terwijl als je het toch al zelf moet betalen je natuurlijk zoveel mogelijk kans wilt hebben en mij het terugplaatsen van twee embryo's juist alleen maar fijn lijkt... ;)

    Ik ben zelf zes maanden na een HSG spontaan zwanger geworden na 2,5 jaar. Je wordt al elke keer weer naar huis gestuurd. Ik werd er radeloos van, er zit echt al twee jaar tussen de eerste afspraak in het zkh en de eerste behandeling. Ik zou nog een kijkoperatie krijgen en daarna IUI. Een maand voor de kijkoperatie kon ik afbellen.
     
  13. julia1984

    julia1984 Fanatiek lid

    9 feb 2012
    2.244
    5
    38
    NULL
    NULL
    + 1
    Ik ben het helemaal eens met wat je schrijft, dit is ook precies het doel van het onderzoek. Ik doe niet mee aan de studie, maar mijn fertiliteitsarts heeft mij vandaag gebeld.
    Hsg was goed. Zaad is goed, 33% kans om het aankomende half jaar zwanger te worden, n.a.v. de standaarden van dit onderzoek.
    Wij zijn ook al 1 jaar bezig, maar moet er niet aan denken om onnodig het ziekenhuis in te gaan. Dus wij staan volledig achter deze keuze. Liever spontaan zwanger worden dus!
    Mocht het nu niet lukken kunnen wij na een half jaar starten met vruchtbaarheidsbehandelingen. Ik heb liever dat iemand die al 1,5jr of langer bezig is om zwanger te worden, of waar duidelijke redenen voor zijn dat zwanger worden niet via de normale manier zal lukken voorgaan op mij. Het zou tenslotte zonde zijn als zij langer moeten wachten omdat ik nu al behandelingen zou gaan krijgen, terwijl ik 33% kans heb.

    Maar goed iedereen heeft het recht op zn eigen mening hierin;)
     
  14. macy77

    macy77 Fanatiek lid

    28 dec 2009
    3.239
    1
    0
    Wij hebben nooit in procenten gedacht. Of trouwens wel. 50% kans altijd. Het lukt wel of het lukt niet.
    Persoonlijk geloof ik niet zo in de door artsen voorgelegde percentages..
     
  15. julia1984

    julia1984 Fanatiek lid

    9 feb 2012
    2.244
    5
    38
    NULL
    NULL
    Misschien komt het omdat ik zelf in het ziekenhuis werk en wel geloof in wetenschappelijk onderzoeken. Maar begrijp je wel.
     
  16. macy77

    macy77 Fanatiek lid

    28 dec 2009
    3.239
    1
    0
    Haha ja dat is wel grappig en zal er zeker mee te maken hebben.
    Ik geloof meer in het universum ;)

    Maar buitendat hoop ik dat je op korte termijn die 100% binnenharkt! :)
     
  17. julia1984

    julia1984 Fanatiek lid

    9 feb 2012
    2.244
    5
    38
    NULL
    NULL
    whaha dat hoop ik natuurlijk ook, mocht het zo zijn dan hoor je het hier wel!:)
     
  18. Zara75

    Zara75 VIP lid

    10 jul 2007
    12.032
    6.135
    113
    Happyland
    Maar wat hebben ze bij jou nu feitelijk onderzocht?
    Want ik ben door dezelfde molen gegaan, kreeg hetzelfde bladibladiriedeltje te horen. Had ook meer dan 30% kans.
    Als ik niet was uitgeweken naar het buitenland had ik nu nog zitten wachten, terwijl mn eicellen prut zijn.
    Ik ga dat zogenaamde onderzoek bij onbegrepen onvruchtbare koppels pas serieus nemen als er een immuunsysteemonderzoek en een AMH meting wordt gedaan.( AMH, eicelvoorraad).
    Bah, ik word weer onpasselijk als ik denk aan de keren dat ik werd afgescheept met ' u heeft gewoon pech mevrouw, alles functioneert'.
    Het netjes hebben van een eisprong zegt nog niks....

    Maar goed, ik hoop dat jullie bij the lucky ones horen die wel gewoon spontaan zwanger raken.ik realiseer me dat mijn bericht een nogal bittere ondertoon heeft. Maar dat is gewoon puur omdat er in mijn ogen zoveel schort aan die schrale onderzoeken..
     
  19. nana33

    nana33 VIP lid

    17 nov 2008
    5.536
    3
    0
    Amen! Onbegrepen verminderde vruchtbaarheid heet niet voor niets zo. Heel vaak wordt er in het buitenland, waar grondiger onderzoek wordt gedaan wel degelijk een potentiƫle reden gevonden. Weet je wat, ze kunnen ook gewoon helemaal geen onderzoeken meer doen, dan wordt bijna alles onbegrepen en kunnen we nog meer besparen. Zucht. :(
     
  20. maartje84

    maartje84 VIP lid

    8 okt 2008
    12.809
    4.446
    113
    Punnikexpert
    Import ergens
    Ook ik ben het helemaal eens met Zara en Nana!!!
    De onderzoeken zijn ver onder de maat... Helaas.

    Maar ik hoop uiteraard dat wij in dit geval voor Julia er compleet naast zitten. Zou ook wel eens leuk zijn voor de verandering.
     

Deel Deze Pagina