Even een vraagje. Mn kleine man 5 maanden eet al een maandje groente en fruit zonder problemen. Hij krijgt 2x een fles van 190+6 En 2x een fles van 190+6+rijstebloem (ochtend en avond) En dan 1 a 2 keer per dag groente en/of fruit. Maar wat zijn normale hoeveelheden? We zijn begonnen met een paar lepels. Maar al snel merkte ik dat hij daar niet genoeg aan heeft. Hij kan namelijk als ik niet stop een hele appel eten. Geraspt uiteraard. En net at hij bijna een hele banaan. Is dit niet een beetje veel? Als ie wortel of andere groente eet kan hij daar ook net zoveel van op. De 4 flessen gaan er ook zonder moeite in. Zijn gewicht en lengte: 7610 gr en 65 cm. Metingen zijn van 21 februari. Hij volgt zijn lijntje erg goed gelukkig.
Wij zijn ook met 4 maanden gestart. Toen had ik een potje in 3en gedeeld.. Nu met 5 maanden krijgt hij een half potje per keer.. En hij zou het liefst al nog meer krijgen volgens mij .. Vanaf 6 maanden willen we hem hele potjes gaan geven. Dan gaan we wel zijn ochtendfles ook iets minderen.. Hij krijgt nu 2x 210+7 en 2x 180+6 .. en dan krijgt hij er 3 van 180+6 en alleen de laatste nog 210+7..
Je kindje kan zelf aangeven hoeveel te veel is. Ik zou hem dus lekker zijn gang laten gaan met fruit en groenten waarvan je weet dat hij er goed tegenkan.
bedankt voor de reacties! Vandaag komt hij denk ik zelfs op maar 3 flessen uit...! dat is nog nooit gebeurt! Zijn voeding vandaag: Om half 9 190+6+rijstebloem 13:30 190+6 16:00. Bijna hele banaan 18:45. Redelijk grote wortel helemaal op! En dus geen flesje rond dit tijdstip. Ik ben benieuwd toelaat hij nu komt voorop zijn derde flesje en of hij daar de nacht mee red. Sinds hij een week of 6 is slaapt hij al door, ook zonder nachtvoedingen. Als hij niet komt krijgt hij rond 21u zijn laatste papfles.
Oei, voor de 6 maanden is het absoluut nog niet de bedoeling dat bijvoeding een melkvoeding gaat vervangen! Melkvoeding blijft tot 1 jaar de belangrijkste voeding en met 5 maanden nog maar 3 flessen is wel weinig... ik zou toch proberen om iig tot minimaal 6 maanden op de 4 flessen te blijven zitten.
@noeska, ben ik ook met je eens hoor maar ik voed ook ook verzoek. Dus wat doe je dan.. zal ik dan groente/fruit moment terug brengen naar 1x per dag? Dan weet ik zeker dat ik op 4 flessen kom. Lastig want hij eet het zo graag! Hij word helemaal blij als hij zn bordje ziet aankomen :-D En voor het zelfde geld dat dit maar eenmalig is, die 3 flessen.
En als je die fles die hij nu overslaat opsplitst? Dus misschien de helft geven voordat je hem zijn hapjes geeft en de andere helft later? Ik zeg maar wat hoor... ik heb absoluut geen verstand van fv Maar ondanks dat ik ook op verzoek voed stuur ik soms ook wel een beetje op mijn verzoek... En inderdaad, misschien was het eenmalig. Wel leuk dat hij het zo lekker vind!
Dat is wel te proberen ja! Dankje! Hij is nu aan het wakker worden en ik vermoed dat hij zo z'n flesje wil. Een klein half uurtje eerder dan gewoonlijk maar niet gek dus. Ik ben erg benieuwd of hij zo met z'n papfles de nacht doorkomt. En sowieso word het morgen vroeg opstaan denk ik...! hou ik niet van haha! en ja hoor... hij heeft honger! Ik ga papflesje maken! en dan morgen hopelijk weer gewoon 4 flessen. we zullen het zien
goeiemorgen. Nou, m'n kleine man heeft het toch keurig gedaan! ondanks die drie flessen heeft hij tot kwart over 8 geslapen! Nergens last van gehad. Nu heeft hij lekker zijn papfles op en ligt tevreden te spelen en kletsen in de box! ik twijfel toch of ik het vandaag weer zo probeer of niet. Ik kijk wel wat hij aangeeft, maar het groente en fruit blijf ik aanbieden. Hij geniet er zo van!
Wij zaten ook net voordat hij 6 maanden werd op 3 flessen hoor. Het loopt nou eenmaal zo of het loopt nou eenmaal niet zo.... Vanaf 6 maanden hebben ze nog minimaal 500 cc nodig dus is drie flessen prima. Het is nu eenmaal niet met een schaartje af te knippen. Zo van: nu ben je zes maanden ennhup die fles er af! Terwijl je kindje daar nog niet aan toe is of net als bij ons is het dan andersom. Cb zag er iig geen problemen in en gaf aan dat ik het ritme van mn kindje kon volgen dus dat raad ik jou ook aan...
Dankje justy voor je reactie! Goed om te horen dat het dus wel vaker gebeurt! Maar zuivel, mogen ze dat nu ook al. Ik heb het m'n zoontje nog nooit gegeven. En dan mogen ze toch alleen volle producten?
Zuivel wordt aangeraden vanaf 6 maanden, als hij gevoelig reageert mag je nog gerust wachten. En inderdaad volle producten, dus volle yoghurt, Griekse of Turkse yoghurt, dun laagje roomboter op brood, etc.
Ik zal voor de volledigheid dan nog even melden dat ons cb de halfvolle producten adviseerd. Dus halfvolle yoghurt en gewone margarine (dus geen halvarine) Ik moet morgen weer naar t cb en ben van plan eens te vragen waarom ze dat adviseren terwijl ik ook vaak hoor dat mensen volle producten gebruiken. Dat houd me wel bezig op de een of andere manier... dus ben benieuwd wat ze zeggen!
Wss omdat ze 'vinden dat dat zo hoort' of misschien worden kinderen anders dik ofzo... Volle producten zijn gewoon betee vanwege de goede vetten e.d en halfvol is een soort van light... (Ook aldus dietiste)
Vandaag komt meneertje toch weer op 4 flessen uit. rond 15u heeft hij lekker genoten van verse pruim en om 17u van wortel maar kreeg deze dit keer niet op. 18:30 flesje op. dus word een latertje vanavond. yoghurt is gehaald dus ga ik morgen een lepeltje proberen. Eerst maar eens kijken hoe hij op 1 hapje reageert.
Vindt zo lang tussen de tijden zitten qua voeding en heeft hij vanaf 13.30 tot 20.30u niks meer gedronken??? Misschien kun je het wat meer verspreiden over de dag, dat hij dan beter aan z'n flessen komt en ook lekker kan genieten van fruit en groenten. Hier is het schema wat wij hadden (wel vanaf 6 maand omdat we toen pas zijn gestart): 7u BV en later fles 180/6 10u Fruit 12u BV en later fles 180/6 15.30u BV en later fles 180/6 17.30u Groenten 20.00u BV en later fles 180/6 (evt met rijstebloem) Hier ging de 4e fles eraf bij 7.5 mnd, maar zijn dus ook later begonnen met bijvoeden. Vanaf 7 maand kwam er rond lunchtijd nog brood bij.
Gisteren zat er inderdaad zolang tussen. Maar dat was dus eenmalig. Vandaag komt hij weer gewoon op 4 flessen uit. tijden vandaag zijn: 08:30 190+6+rijstebloem 13u 190+6 15u pruim, anderhalf ongeveer. 17u wortel 18:30 190+6 en dan vanavond rond half 10 laatste papfles. meestal zit er dus zo'n 4a5 uur tussen flessen. lang zat toch? vanavond krijgt hij hem eerder omdat het anders wel heel laat word. Eerder starten is niet echt een optie hier. hooguit eerste om half 8.
Hey, Mijn dochter is 2 dagen ouder. Jij voedt geheel op verzoek merk ik? En maak je hem voor de late avondfles wakker of komt hij vanzelf? Hier het schema van onze dochter: 06:00/07:00 uur 190+6 (hangt er van af hoelaat ze wakker is) 09:00/09:30 uur fruit (vers, 2 eetlepels) 10:30/11:00 uur 180+6 15:00 uur (komt ze zelf) 180+6 17:00/17:30 uur (net wat uitkomt) groente en aardappel (gepureerd, vers) 2 eetlepels 19:00 uur laatste fles (190+6) Over de 3 flessen: Zoals iemand al zei, met 6 maanden gaat er 1 fles af en zou je komen op 3 flessen. Als jouw zoon echt honger heeft, meldt hij zich echt wel hoor Dat komt niet op 2 weken neer. In het geval van mijn zoon destijds verviel de fles van 15:00 uur. In plaats daarvan gaven wij destijds water of sap (hij lust geen thee) en een koekje/soepstengel/rijstewafel. Maar dit was pas met 8 maanden bij hem.