Hoi hoi Mijn kleine man is nu 10 weken zondag 11. In het begin wilde hij nog wel eens mijn pink sabbelen en een speentje. Maar sinds 3 weken is het drama. Hij wil geen speen geen pink helemaal niks. Hij probeert zijn eigen duim in zijn mond te doen maar dan kokhalst hij veel en ik wil eigenlijk niet dat hij gaat duimen. Ik heb zelf als kind geduimd en moest daardoor meerdere beugels wat ik echt verschrikkelijk vond. Heb alle spenen geprobeert: difrax combi, difrax dental,Bibi, Avant en nu kruitvat mam. Ik weet niet meer wat ik moet doen. Heb gelezen dat je wat suikerwater op de speen kunt doen zodat ze wat wennen maar dat helpt 2 sec en dan spuugt hij em weer uit. Ik heb geprobeert melk erop te doen dat helpt ook niet. Ik geef geen borstvoeding meer dus het kan niet liggen aan dat hij bijv alleen de borst wil. Iemand nog tips?? Liefs
Mijn beide kinderen hebben nooit een speen gehad. Ze wilden het niet, en ik wil het ze niet aanwennen. Je moet het ze daarna namelijk ook weer afwennen. Dus mijn tip zou zijn, laat die speen lekker zitten. Kleine kans dat ze gaan duimen hoor, doen die van mij allebei ook niet.
mm oke omdat hij nu telkens al die duim in zen mond steekt en ik ook een duimerd was baart dat me wel een beetje zorgen. Maar het is ook niet zomaar dat ik wil dat hij een speentje neemt want hij huilt namelijk van 9 tot 12 savonds aan een stuk door en kan dan niet slapen. Hij wordt dan alleen rustig van een flesje melk dus ik denk dat hij krampjes heeft en wel egt die zuigbehoefte heeft. Lastig allemaal hoor want ik denk ook als ik elke keer met die speen bij em loop te pielen dat hij dat ding nog meer gaat haten.
Ik heb tot op de middelbare school geduimd; nooit een beugel gehad! Mijn zoon is ook een echte duimerd en ik ben er blij om.. Beter dat dan keer op keer m'n bed uit moeten om de speen er opnieuw in te stoppen.. Succes ermee, hoop dat je een oplossing vindt!
Tja, mijn zoontje wilde ook nooit een speen. Hij sabbelt op zijn pink en ringvinger.Ik zou me er maar niet druk om maken. Ik denk dat duimen minder slecht voor hem is dan suikerwater op zijn speen doen .
Ik denk toch echt dat als je alles geprobeerd hebt met een speen, hij dat gewoon niet wil? En als hij dan huilt tussen 9 en 12 denk ik dat er wat anders aan de hand is als zuigbehoefte want anders had hij de speen wel gepakt lijkt mij Ik snap sowieso niet waarom er moeders zijn die persee willen dat hun kind een speen heeft... Mijn zoontje heeft alleen de eerste maand een speen gehad (overdag af en toe) en wilde hem daarna ook niet meer. Ik zie daar geen probleem in eigenlijk. Vind het juist handig
Ts wil haar kindje niet per se een speentje opdringen, ze wil alleen liever dat hij op een speentje sabbelt dan gaat duimen, vind ik een vrij legitieme reden om een speentje te proberen.. Helaas geen tips, misschien een tutdoekje?
Hier wilde hij nooit een speen wel even een pink maar was snel over. Nu ben ik blij want het scheelt een hoop s'nachts, dan hoef je er niet elke keer uit voor de speen
Dat is een voordeel ja dat je er niet uit hoeft. En dat beetje suikerwater maakt egt niks uit wat denk je dat er in die vitamine druppels zit of in dat krampen spul van vsm. Wordt ook aangezoet hoor! Maar omdat ik zelf slechte ervaring heb met duimen en gigantische overbeet en hazentanden waarvan de overbeet nooit meer goed is gekregen ook niet met een beugel wil ik dit mijn kind het liefst besparen. Ook het voorschut lopen met een buitenboord beugel enz. Maar als het niet anders is... Ga hem ook niet dwingen ofzo. Hij pakt de speen wel als hij verdriet heeft maar het lijkt wel of hij em niet in zijn mondje kan houden. En dan bloept ie der weer uit.
Ik heb de eerste 11 weken eigenlijk continue gelopen voor de speen. Puur om het zuur weg te slikken en zuigbehoefte. Baby's kunnen de speen nog niet zo lang inhouden. Probeer cinababy van vsm tegen de krampjes. Toen ik dat ging geven had ze de speen nauwelijks meer nodig. Ze wil m alleen nog maar bij het inslapen. Paar min zuigen en ze slaapt. Gaat de borst niet te snel? Misschien is ze niet verzadigd genoeg? En bij bv mag je toch geen speen? Anders willen ze de borst niet meer? Weet het niet zeker, er staat mij iets van bij, hou me te goede.
Na een flesje is het dus wel weer goed? Dan klinkt het als honger en zou ik 'm een klein flesje geven.
Is het ook niet nog wat honger? ALs hij na een flesje wel rustig wordt, moet ik daar aan denkenijk. Met 11 weken hebben ze denk ik in de avond ook echt nog wel een voeding nodig. DIe van mij (wel BV dan) was zelfs erg aan het clusteren dan. Wat betreft de speen. Ik hield hem op mijn arm. DE speen tussen mijn borst en zijn hoofdje gedrukt. Zo kon de speen er niet uitvallen, hij begreep namelijk het zuigen op de speen niet gelijk. INmiddels is het geen probleem meer en vind hij het heerlijk in bed. MAar ja ik moet er wel af en toe naar toe in de nacht....
Wat misschien werkt is de avondfles (dus niet de laatste) in twee stukken doen. Baby's die BV hebben gehad zijn gewend aan kleinere hoeveelheden, vooral in de avond omdat dan vaak geclusterd wordt. Dus ik zou de hoeveelheid van 1 fles verdelen over 2 flessen en die op 2 tijdstippen in de avond geven, en dan als laatste gewoon de avondfles waar hij de nacht mee in gaat.
Heb niet echt een tip zodat je kindje de speen wilt. Zelf heb ik een kleintje die duimt, wat ik liever niet wilde. Maar hij wilde ook geen speen en maar af en toe de pink. Ik heb me erbij neergelegd, omdat mij zoontje heel tevreden is zodra hij duimt en ik vind het belangrijker dat hij zich goed voelt en geeft ons ook rust, omdat hij zichzelf heel goed kan troosten met zijn duim. Zelf ook een beugel gehad en geduimd, maar de overbeet van mijn broer van 2x zo groot en die heeft nooit geduimd. Dus het is geen garantie dat hij wel of geen beugel hoeft.
Doen wij hier ook en werkt echt heel goed. Ze is daardoor ook blijer in de avond zodat het niet zo'n 'lange' avond wordt. Zo'n hele dag is namelijk best lang voor zo'n kindje.
Hihi geef geen borstvoeding meer sinds 7 weken. Maar ik denk inderdaad dat hij de speen nog niet goed in kan houden hij wil af en toe namelijk wel. Denk dat ik em ook telkens in de war breng mrt al die verschillende spenen. Maar weet gewoon niet welke hij het lekkerst vind.
Ik heb nooit egt de borst gegeven want die pakte hij niet omdat ik vlakke tepels had door hormonen. Ik heb dus gekolft en hij kreeg dan in flesjes. Maar als ik het avond ritueel vervroeg gaat hij dus wel slapen ben ik achter gekomen. Doe hem nu eerder in badje enz. Alleen als hij heel moe is kan hij zichzelf niet troosten met zen duim(lukt niet) of met een speentje (lijkt em ook niet te lukken) en ik vind hrt zo zielig dat ie in zen bedje licht te huilen. Maar ik kan em der ook niet uit pakken want dan is die echt ontroostbaar(nog meer prikkels nog moeier). Dus zou het voor hem fijn vinden als hij ergens troost of rust uit kan halen. Als hij zen duim goed pakte zonder kokhalzen zou ik me daar ook bij neerleggen maar dat kan hij ook niet.
Als ik het zo lees lijkt het meer een kwestie van een kindje dat heel erg gevoelig reageert op oververmoeid zijn. Dus wat je al doet, het avondritueel vervroegen en alles met een voorspelbare regelmaat doen, dus overal dezelfde volgorde in houden zodat je kindje weet waar hij aan toe is. En niet vermoeid in bed leggen maar bij de eerste tekenen van vermoeidheid. Vaak als ze oververmoeid zijn is er geen houden meer aan, dan zijn ze helemaal nergens meer door te troosten.
Nee dat denk ik dus ook alleen vind het wel lastig in te schatten waarneer hij moe is. Hij geeft het vaak niet zo goed aan of pas heel laat. Wat voor tekenen geeft jou kindje?