4 maanden na de bevalling nog last van bekkenbodem ??

Discussie in 'Na de bevalling' gestart door Vlinder1983, 15 mrt 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Vlinder1983

    Vlinder1983 Bekend lid

    15 nov 2010
    681
    47
    28
    Vrouw
    4 maanden geleden ben ik bevallen van onze dochter. De bevalling is snel gegaan en ik heb een knip gehad. Nu, 4 maanden later heb ik nog steeds bijna dagelijks last van een zwaar gevoel aan de 'onderkant', alsof er een baksteen in zit. Dit heb ik met name 's avonds na een drukke dag. Herkennen mensen dit? En hebben jullie er ook zo lang last van gehad? En wat hebben jullie gedaan om er van af te komen? Ik doe regelmatig oefeningen om de bekkenbodemspieren te versterken (de plas ophouden zeg maar), maar heb nog niet het idee dat de pijn minder wordt
     
  2. 2jees

    2jees Niet meer actief

    lichte verzakking waarschijnlijk? Ik zou naar een bekkenbodemfysio gaan.
     
  3. Kimmuh

    Kimmuh Fanatiek lid

    23 okt 2007
    1.679
    0
    36
    Hoi,

    hier een paar weken na de bevalling en heb er ook last van.
    Er is mij geadviseerd om NIET de plas op te houden, dit door de verloskundige.
    Je kunt ook gewoon zittend op de bank je bekkenspieren aanspannen, dit is beter..

    Het is precies wat je zegt, ná een drukke dag dat je er zo last van hebt...
    Misschien kun je contact opnemen met je huisarts kijken wat zij er van zeggen.
     
  4. Ellen1989

    Ellen1989 Bekend lid

    21 dec 2009
    636
    265
    63
    Vrouw
    Militair
    Tilburg
    Vervelend!
    Ik heb tot een jaar na mijn eerste bevalling met bekken klachten gelopen. Dat het zo lang heeft geduurd was omdat ik in het begin niet wist dat het mijn bekken waren.
    Na 2/3 maanden ben ik naar een fysiotherapeut gegaan die gespecialiseerd was in de bekkenbodem. Hier heb ik vooral veel oefeningen gedaan en veel tips gekregen. Dit heeft bij mij goed geholpen.
    Dus ik zou je adviseren om naar een fysiotherapeut te gaan (en daar niet te lang mee te wachten, want volgens mij gaat het herstel dan alleen maar trager)
     
  5. Vlinder1983

    Vlinder1983 Bekend lid

    15 nov 2010
    681
    47
    28
    Vrouw
    Bedankt voor de reacties! Ik ga morgen de huisarts bellen en vragen of hij mij door wil sturen naar een fysiotherapeut, want dit duurt nu te lang. Hopelijk helpt het.
     
  6. Damay77

    Damay77 VIP lid

    18 apr 2010
    13.734
    7.501
    113
    Vrouw
    Je hoeft de huisarts niet te bellen. Je mag tegenwoordig gewoon jezelf melden bij een bekkenfysio. Hier is mn kleine meid bijna 2 en heb er nog lost van. Half jaar na haar geboorte ben ik naar de bekkenfysio gegaan. Die heeft gekeken en constateerde een voor en achterwand verzakking. Ik kreeg oefningen en ben aan de computer aan gesloten zodat we konden zijn hoe mn bodem op mn "instructies" reageerde en of ik het goed deed. Vaak denk je dat je het goed doet maar dat is vaak niet zo.
    Zou dus binnenkort de fysio bellen want een verzakking gaat nooit meer helemaal weg en word op den duur alleen maar erger. Vooral als je er niets aan doet.

    GEEN plas ophouden als oefening. Hierdoor kan er urine achterblijven met infectie tot gevolg.

    Als je het zware gevoel voelt dan is het tijd om rust te nemen. Liiggen en benen omhoog. Liefst kussen onder je kont zodat er geen druk op je bekken staat en het rust krijgt. Eigenlijk ben je al te laat als je het zware gevoel voelt. Teken dat je teveel gedaan hebt.
     
  7. Leann

    Leann Lid

    10 mei 2012
    70
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hoi! Vervelend dat je zo'n last hebt! Zoals hierboven gezegd, zoek inderdaad een goede fysio. En dan specifiek een echte bekkenfysio, die als zodanig geregistreerd staat. Anders loop je nog kans dat men het goed bedoelt, maar je niet goed genoeg helpt. Een officiele bekkenfysio mag bijvoorbeeld ook inwendig onderzoek doen. Daar zit niemand natuurlijk op te wachten (;)) maar kan wel veel duidelijkheid geven over het functioneren van je bekkenbodemspieren...

    Heel veel succes joh!
     
  8. Mykelti

    Mykelti VIP lid

    3 apr 2010
    11.110
    3
    0
    Idd naar een bekkenfysio. Die kan ook nakijken of je een verzakking hebt. Bovendien kan je een hyperactieve bbodem hebben die door oefeningen juist de boel verergert. Was bij mij het geval, ontspannen en nog meer ontspannen was hier het motto en het was bijna gelijk weg. Succes!
     

Deel Deze Pagina