Echt snaaien vind ik niet goed (gelukkig zitten we nog niet in die fase). Maar als ze gewoon af en toe een chippie pakt oid dan heb ik er geen moeite mee.
Hij hoeft het echt niet 'Mama, mag ik alstublieft een chipje pakken?' te vragen. Maar even oogcontact en een knikje van mama/papa etc vind ik ook vragen. Hij moet weten dat hij niet altijd alles zomaar kan pakken. Zie hem dadelijk al bij de Etos etc in die snoep bakken graaien. 'Want ja.. Ik hoef het toch niet te vragen.'
Ik denk dat het afhankelijk van het gedrag van mijn kinderen zal zijn wat ze wel en niet mogen van mij. Heb je een kindje dat gulzig eet, dan is het niet netjes om dat uit de gezamelijke bakken te doen. Ik zou dan even een apart bakje aan de gast-heer/vrouw vragen, en daar zelf wat voor de kids in doen. Als je kindje netjes en regelmatig iets van tafel pakt dan vind ik de hoeveelheid niet echt relevant. Al moeten ze wel begrijpen dat ze niet een hele schaal alleen leeg mogen eten. Zelf ben ik ook een ontzettende snoeperd op verjaardagen. Natuurlijk doe ik dat netjes en regelmatig, maar ik heb soms wel het idee dat ik meer eet als de rest van de visite. Het word er neergezet om van te genieten, en dat doet iedereen op zijn eigen manier. Zelf heb ik graag dat mensen het lekker vinden en alles op gaat als ik een verjaardag heb. Als de kinderen ergens meer van genieten als de volwassenen dan vind ik dat geen probleem. Ik zie het als iets om rekening mee te houden bij een volgende verjaardag.
Wij vragen altijd een apart bakje aan de gastvrouw (of heer) waar we zelf wat chippies voor haar in doen. Ten eerste omdat we het zelf niet zo fris vinden als kindjes in bakjes met chips lopen te graaien (laten we er even vanuit gaan dat de grote mensen wel netjes hun handen wassen ), en ten tweede omdat we niet willen dat ze kan blijven pakken. Want dat doet ze als we haar d'r gang zouden laten gaan.
Ik vraag ook altijd om de chipsjes voor zoontje ff apart in bakkie te doen.. Dat gegrijp op tafel heb ik zn hekel aan. Als hij jarig is zet ik wel wat eten op tafel, maar ook meer voor de kids bedoeld..
Hehehe hier ook duidelijk niet gelijkwaardig. Het is m'n dochter, niet m'n beste vriendin. (Al moet ik zeggen dat ze wel het meest aan mij hangt.. Maar dat gaat vast nog wel over )
Weet je dat ik gewoon nog nooit op gedacht heb dat de handjes van de kinderen misschien vies zijn....vindt dat echt overdreven sorry...
Nou mijn gup die dus altijd vraagt of ze wat van tafel mag pakken... Heb ik ook weleens uit de snoepbakken gevist bij de etos helaas... Al die vrolijke kleurtjes waren echt TE verleidelijk. (Heb d'r daarna met een stuiver in d'r hand d'r snoepje laten betalen bij de winkelmedewerker die d'r natuurlijk ook nog even op d'r kop gaf maar ook al had gezien dat ik daar al wat van had gezegd. Werd dus geen enorm drama maar ze heeft het ook nooit meer gedaan gelukkig )
Ja idd Coortje.......maar dat van de kids kan me echt mijn reet roesten zeg....jeetje.... Dus Felio jij eet niet uit dezelfde bakjes als kinderen dan?
Eerlijk? Meestal niet. Misschien moet ik het iets toelichten In mijn familie hebben we veel kleintjes van onder de 2. Ze kwijlen behoorlijk en kruipen over de grond. Als ik dan zie dat ze met natte zwarte handjes in de bakjes lopen te graaien, vergaat mijn trek wel een beetje. Maar dat is puur persoonlijk!
@feilo: toen mijn dochter nog kwijlend over de grond schoof.. At ze gewoon niet van tafel Althans.. Dan pakte ik wat ze graag wilde... En kreeg ze sowieso niet zoveel eigenlijk. Gelukkig was ze niet zo van het op de vloer dweilen en heeft ze een hekel aan vies.. Dus was het maar zeer kort van toepassing
Ik houd niet van abnormaal gegraaid, dus zelf zet ik altijd iets aparts neer voor de kids (eigen schaaltje, eigen tafel zoiets) dat zijn ze zo gewend, toen waren we pas ergens en pakten ze niets, dus ik zo van "huh?" maar toen viel de euro ze durfden niets te pakken, toen heb ik gezegd dat ze we wat mochten pakken als ze maar even netjes vragen, en dat doen ze dan ook netjes, en dan 1 stuks per keer (geen hele handen en geen gegraai EN wat je pakt dat eet je op, niet terugleggen)
als kinderen een eigen bakje hebben gehad, mogen ze van mij niet van tafel graaien.. als ze dat niet hebben gehad, dan mogen ze best wat pakken maar niet zoals de meeste kindjes handen vol en achter mekaar door.. mijn neefje en nichtje konden er ook wat van.. achter mekaar dooreten, als mn zus er wat van zei kreeg ze een grote mond.. kwam je langs met de kaas en worst, pakte ze er niet netjes 1, nee dat ging met een hele hand vol van de schaal.. dus een stuk of 4/5.. dan mag dus van mij echt niet..
Mijn kinderen mogen op verjaardagen van vrienden en familie gewoon pakken wat ze willen. Daar doen we allemaal niet moeilijk over, buiten dat zijn ze vaak allemaal zo druk aan het spelen dat het "bunkeren" maar even is