Linda nails, wat vervelend! Je bent sterk gebleven! Ik ben met je eens hoor. Wij hebben een gezamenlijke rekening en een eigen rekening. Mijn vriend verdient wel meer dan ik, maar we delen de kosten wel door 2. Naar rato betaal ik natuurlijk meer. Maar als ik iets nodig of iets wil kopen dan betaalt hij ook voor mij (eigen initiatief). Ik vind het voorlopig prima zo. In ons geval scheelt het dat wij beiden zuinig zijn.
Nee, dan doe je dan niet zo snel nee.. Jeetje, wat moet jij je vreselijk gevoeld hebben die tijd. Volgens mij voelt dat ook best vernederend als iemand zich zo gedraagt in jouw bijzijn. Net als een andere situatie die hier genoemd is, dat partner in zijn eentje een toetje ging eten en de ander het niet kan betalen. Vind het echt heel erg dat er echt mensen bestaan die zich in zo'n relatie bevinden..
ik voelde me niet vreselijk nee..ook niet verdrietig... maar wel heel erg boos...en scherp En juist boosheid heb je dan nodig om voor jezelf op te komen en je eigen weg te kiezen
Mag ik eens iets vragen aan degenen die hun eigen rekening hebben en hun man ook? Zijn jullie wel gemachtigd door jullie man, dat mocht hem iets overkomen, je wel in staat bent om aan zijn geld te komen? (dit geld natuurlijk ook andersom, kan jullie man in geval van nood ook aan jou geld komen?). Voorbeeldje; Mijn schoonouders zijn in 1991 op vakantie geweest naar Kos. Ze hebben hier een heerlijke tijd gehad en het was mijn schoonvaders wens om het jaar erop, als hij en mijn schoonmoeder 25 jaar getrouwd zouden zijn, met de hele familie (dus kinderen + aanhang) een week vakantie te vieren op Kos. Heel leuk natuurlijk en hij had direct na terugkomst een spaarrekening geopend en het resterende vakantiegeld hierop gestort en zou maandelijks een bedrag overmaken naar deze rekening.. Tien dagen nà terugkomst van Kos, is mijn schoonvader heel plotseling overleden. Vreselijke gebeurtenis Afijn, toen alles geregeld moest worden, kwam ook die spaarrekening op de proppen. Er stond toen welgeteld 500 gulden op. Mijn man heeft hemel en aarde moeten bewegen om dit geld terug te krijgen, echt afschuwelijk als je al zo'n groot verdriet hebt... Het was dat het bij een "dorpse" bank stond, dus heeft hij uiteindelijk het volledige bedrag teruggekregen, maar eigenlijk had bijna de helft opgegaan aan kosten die officieel gemaakt zouden moeten worden om dit op een legale manier te regelen. Dit alles had voorkomen kunnen worden als mijn schoonvader iemand gemachtigd had of er eventueel een en/of rekening, samen met mijn schoonmoeder van had gemaakt. Maarja, wie verwacht er nou dat je van het ene op andere moment dood neervalt als je nog maar 49 jaar oud bent......
We hebben elk een eigen rekening en de salarissen komen binnen op ieders eigen rekening. Bepaalde vaste lasten gaan van mijn rekening af en bepaalde vaste lasten van die van mijn man. Maar de rekeningen zijn gekoppeld en we kunnen beide op elk moment geld van de ene naar de andere rekening overmaken. En naar de spaarrekening, maar omdat die aan mijn rekening hangt, moet het wel altijd via mijn rekening. Overigens brengen we wel allebei ongeveer evenveel binnen. Hij iets meer dan ik, zeker nu hij weer 40 uur werkt en ik nog maar 32, maar het verschil is niet zo enorm groot.
Wat een verdrietige periode moet dat zijn geweest voor jullie. Over het machtigen van elkaars rekening. Ik weet dat mijn oma, die vorig jaar is overleden, ook niemand had gemachtigd en haar rekening werd geblokkeerd. Na wat simpele telefoontjes van mijn tante naar de bank was dit zo opgelost. Zou dit niet veranderd kunnen zijn in de tussentijd? Dat het toen in 1991 allemaal moeilijker was om bij het geld te komen. Zo niet, dan zal ik eens informeren bij onze bank.
Ja, het was een hele nare periode. Ik was toendertijd 1 1/2 jaar met mijn man, dus nog niet zo lang, maar ben blij dat ik mijn schoonvader nog gekend heb.. En het kan inderdaad wel veranderd zijn, dat zou alleen maar mooi zijn. Maar ik denk dat het wel iets is om even over na te denken als je alleen maar eigen rekeningen hebt en in ieder geval eens te informeren bij de bank. Just in case.. Je hebt zo ontzettend weinig aan die rompslomp als je in zo'n nare, verdrietige situatie zit..
@ Lindanails Jeetje zeg je eerst man wat een figuur. Gelukkig heb je voor jezelf gekozen, hoop dat je nu helemaal happy bent. @loetje dat van dat machtigen is een goede tip. Nooit over nagedacht. Dat gaan we dus maar eens regelen.
Na de geboorte van ons meisje alles op 1 hoop want we bleven overboeken. .... ik wilde eerst een rekening van mezelf voor het idee als ik iets voor mezelf wilde kopen. Maar we werken beiden hard zat dus ik heb me eroverheen gezet.
Wij zijn niet gemachtigd voor elkaars rekeningen, maar daar staat toch niet zoveel op. Alles zit op de grote hoop. Ik heb wel van de week de spaarrekening die op mijn naam stond opgezegd en een nieuwe geopend die aan onze gezamelijke rekening gekoppeld zit.
Mocht ik overlijden dan is geregeld dat mijn vriend recht heeft op mijn bezittingen/(spaar)geld. Hij zal dan dus ook na dit aan te tonen bij de bank toegang krijgen tot dit geld. Ik neem aan dat de meeste mensen dit door middel van een huwelijk, geregistreerd partnerschap of samenlevingscontract geregeld hebben. Dan hoef je hier een persoon niet per se voor te machtigen. Onderdeel van je erfenis.
Maar in de meeste gevallen duurt het wel even voor zo'n erfenis is afgehandeld en al die tijd kan je man dan dus niet bij jouw geld... Als dat niet erg is, is dat natuurlijk prima, maar is wel iets om rekening mee te houden
We hebben nog onze eigen rekeningen puur omdat je alles anders moet overzetten. Dus het gaat als volgt; (ik werk niet) salaris wordt gestort op mijn zijn rekening, daar laat ik op staan qua bedrag wat we aan rekeningen hebben zodat we zeker weten dat alles iig betaald is. Wat overblijft gaat naar de gezamenlijke rekening, daar haal ik dan nog een (kleinnnn) plukje vanaf voor naar de gezamenlijke spaarrekening) Dus alles wat op de gezamenlijke rekening staat is voor ons samen en doe we ook boodschappen etc van. Ik heb nog een rekening waar het huisvrouwengeld op wordt gestort. Hier wordt ook mijn tel rekening vanaf gehaald (zoals aan het begin vermeldt, nooit omgezet ofzo) en de maandelijkse betaling van de gemeente kosten. En dan staat mijn rekening ook weer op 0,0
Hier gaat ook alles op een hoop. Ik doe de financien en dan hebben we beiden nog geld om vrij te besteden.