Baby op komst, katten en slaapkamers

Discussie in 'Zwangerschap' gestart door Liesjuh1977, 17 apr 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Liesjuh1977

    Liesjuh1977 Fanatiek lid

    2 jan 2013
    1.381
    0
    0
    werkzoekend
    Hilversum
    Ha meiden!

    Wij hebben 3 katten, 2 al wat oudere binnen poezen van 12 en 14, gaan dus ook op de kattenbak in de gang en 1 buiten kater van 4, maar ook dol is op gekke slaapplekken zoeken in huis. Hij gaat nooit op de bak, ze hebben een kattenluik naar de tuin waar vooral hij veel gebruik van maakt.

    Ik probeer tijdens de zwangerschap en heb ook bij het klussen aan het kamertje geprobeerd de katten er ten alle tijden in te betrekken. Ze mogen nu al niet op het kamertje komen als wij er niet bij zijn, maar laat ze bewust wel ontdekken en snuffelen als wij daar zijn en dat gaat goed.

    Nu hadden wij al min of meer besloten dat onze kleine uk vanaf zijn geboorte gelijk op zijn eigen kamer gaat slapen, kamerdeur kan dan dicht, kunnen de katten ook gewoon de gehele dag hun huidige vrijheid behouden. (en dus ook bij ons op de kamer komen)

    Maar nu hadden we vandaag de intake vd kraamzorg en die adviseerde ons toch eigenlijk wel om de kleine aan het begin op onze kamer te laten slapen om zo de moeder-kind band te versterken en geluidjes te gaan herkennen, meer gemak met nachtvoedingen e.d.. Dat slapen zou dan sowieso in de kinderwagen bak gaan moeten, want we hebben geen wiegje en zijn ook eigenlijk niet van plan die aan te gaan schaffen, om eerder genoemde reden.

    Ik ben nu dus enorm gaan twijfelen... gaan we de kleine man nou wél of niet op onze kamer laten slapen de eerste tijd met als gevolg dat we maatregelen moeten gaan treffen voor de katten 's nachts of doen we hem toch direct in zijn eigen kamertje en veranderd er wat dat betreft niets voor de katten.

    Als we voor het eerste kiezen dan zullen we waarschijnlijk 's nachts onze slaapkamerdeur dicht gaan doen, wat de katten dus niet gewend zijn, maar das dan wel de beste oplossing mijns inziens.

    Ze opsluiten in de woonkamer met z'n 3en en dus ook elke avond de kattenbakken verplaatsen vd gang naar de woonkamer en de katten op die manier ook bij hun eigen slaapplekjes op zolder/computerkamer/krabpaal vandaan halen vind ik geen optie. Ben bang dat ze elkaar dan aan gaan vliegen en werkt ook zelfs negatief aangezien ze dan 'verstoten' lijken te worden en zo mss plas of aggressief gedrag zullen gaan vertonen doordat je ze juist niet de aandacht geeft die ook zij gewoon nodig hebben tijdens deze verandering binnen het gezin.

    Hoe hebben jullie dit gedaan met de katten of gaan jullie dit doen?
    En kiezen jullie wel voor een wiegje op jullie slaapkamer of toch direct op eigen kamertje in ledikantje?
     
  2. nayr

    nayr Bekend lid

    17 nov 2011
    610
    0
    0
    Pedagoog
    Heel herkenbaar allemaal. Heb ook 2 binnen poezen. Ze komen alleen njet snachts op onze slaapkamer en al helemaal niet opde babykamer.
    Ik zou er zeker voor kiezen om wiegje op jullie slaapkamer te doen, is idd beter voor de hechting!! Jullie kleintje heeft zo lang bij je in de buik gezeten en dat moet ie ineeens helemaal alleen slapen..
    En overdag kunnen de katten wellicht wel op de slaapkamer komen, doen wij ook, want dat gaat ook nket anders als de kraamzorg in en uit loopt. En dan snachts de deur dicht. Als je er nu mee begint, dan zijn ze er wel aan gewend.
     
  3. AnkeM

    AnkeM Fanatiek lid

    21 mei 2011
    2.278
    1
    0
    Kan je geen wiegje lenen?
    Wij hebben onze oudste na een week op haar eigen kamer gelegd, ik sliep er heel slecht van en we hoorden haar wel.
    Nu bij de tweede Hebben we geen wiegje meer dus we gaan kijken of het ledikantje op onze slaapkamer past. Zoniet, hebben we dus een probleem. Wandelwagenbak doe ik liever niet structureel, voor een nachtje kan best maar toch.... het is geen echt bed en voorzover ik weet wordt het wel afgeraden. Zat net al op marktplaats te kijken maar dat zijn vooral oude en grote wiegen die aangeboden worden.
     
  4. diene

    diene Bekend lid

    4 dec 2010
    685
    0
    0
    Limburg
    Wij hebben ook 2 binnen katten, die mogen sowieso niet op de slaapkamers.
    Ik had mn kleine meid eerst in de kinderwagen op onze kamer en toen toch haar ledikant op onze kamer. Omdat ik graag de slaapkamer deuren open wil houden, vooral s nachts heb ik haakjes op de deuren gedaan. Zo kunnen de katten niet op de kamers, houden hun gebruikelijke vrijheid en toch kunnen deuren open blijven.
    Ik zei voor de bevalling ook dat ik de kleine perse op haar kamer wilde laten, maar toen ze er eenmaal was wilde ik r toch bij ons ;)
     
  5. Prinsessa

    Prinsessa Niet meer actief

    Ik zou je kindje bij jullie laten slapen. Dan is het maar even wennen voor de katten... Er veranderd niet zoveel behalve dat ze dan niet op jullie slaapkamer kunnen komen, toch? Waarom moet de kattenbak verplaatst worden? Ze kunnen dan toch gewoon verder door het hele huis lopen?
     
  6. SonjavT

    SonjavT Actief lid

    15 jun 2012
    344
    0
    0
    ik werk met ouderen.Het is mijn passie om al die o
    ik heb zelf geen katten/poezen..
    maar hoezo hecht een kindje zich meer aan de moeder als het dan 5 meter verder van jouw bed slaapt?
    Onze zoon hield het geen week uit bij ons op de kamer.. elk geluidje werd ie wakker van.. en het leek wel ik een borstvoeding alarm bij me droeg..
    Elke keer was het huilen.. toen gedacht.. hey hij wil misschien wel rust.. dus gelijk in zn eigen kamertje gelegd.. babyfoon op levensgevaarlijk.. en jahoor.. heerlijk geslapen..
    en over geluidjes herkennen.. mijn hele hormoonlijf sloeg op hol als mn ventje brabbelde of huilde..
    dus over die hechting weet ik niet zo.. je moet gewoon kijken wat voor jou en je kindje het beste werkt..
     
  7. Within

    Within Niet meer actief

    Kindje slaapt bij ons op de kamer straks en onze katten ook. Ze moeten toch aan elkaar wennen, dus waarom ze gescheiden houden? Als wij onze slaapkamer deur dicht doen hebben ze alleen een smalle gang voor zichzelf. Want de hond zit in de woonkamer.
     
  8. minimeee

    minimeee Actief lid

    12 jun 2012
    262
    1
    0
    Medewerker sociaal juridische dienstverlening
    Ik heb ook 3 katten (alle 3 binnen katten), maar bij ons komen ze niet op de slaapkamers. Maar wij hebben geen ruimte voor een wieg, dus ook wij hebben besloten om haar gelijk i'm haar ledikant te laten slapen. Al vind ik dat persoonlijk wel heel moeilijk. Ik wil graag zo'n kleine reiswagen, maar mijn man wil dat niet :(
     
  9. blackrose88

    blackrose88 Bekend lid

    16 dec 2012
    877
    0
    0
    Wij hebben ook 2 binnen katten maar die mogen nu ook niet op de slaapkamer komen (niet op die van mij en me vriend maar ook niet op de logeer kamer wat straks de baby kamer zal zijn)

    En dat kan je jou katten ook aan leren maar dan zal je er nu al mee moeten beginnen,

    En kwa hechting met je kind moet je doen wat jij wilt, jij bent de baas in huis en niet de kraamzorg.

    Ons is het ook geadviseerd om straks als de kleine er is in het begin op de slaapkamer van ons te laten slapen maar wij zullen dat absoluut niet doen.
    Bij ons gaat ons kindje gelijk in eigen ledikant op eigen kamer, met als reden dat ik erg onrustig slaap (ik praat veel in me slaap en ik slaap wandel door de slaapkamer en is dus niet handig als er een kleintje op de slaapkamer zal zijn)
     
  10. Mammamuis

    Mammamuis Fanatiek lid

    8 feb 2013
    1.031
    339
    83
    NULL
    NULL
    Wij hebben twee binnenkatten die normaal gesproken in de toekomstige babykamer komen maar verder niet op onze slaapkamer. Ik ben nu al een tijdje bezig om ze af te laten wennen om in de babykamer te komen en tot nu toe gaat dat prima. Ze slapen in de woonkamer/keuken en daar hebben ze alle ruimte plus hun mandjes etcetera. Als de baby er straks is komt hij of zij eerst wel een tijdje bij ons op de kamer te liggen maar de katten zijn sowiezo niet gewend om op de slaapkamers te komen dus ik heb goede hoop dat het goed komt.
     
  11. Talvi

    Talvi Niet meer actief

    Onze 5 katten komen helemaal niet boven. In de zomer als alles open staat (voor en achterdeur) dan gaan boven alle kamerdeuren dicht dus dan kunnen ze alleen op de overloop.
     
  12. aylioun

    aylioun Bekend lid

    10 feb 2011
    529
    0
    0
    zuid-holland
    Mijn lieve poes logeert al vanaf week 8 ergens anders.
    Schoonmoeder heeft mijn man overtuigd dat ik miskraam kan krijgen
    van de haren van poes.
    En een stom artikel op inet heeft m overtuigd.
    De kattenbak deed hij al maar ze moest dus echt weg.
    Nou mag ze terug als babytje er is maar schoonmama begint
    nu al weer over hoe baby in de kattenbak zal gaan zitten en daar ziektes
    van zal krijgen.
    Nice...

    Maar was dus eigenlijk ook v plan om baby op eigen kamertje te laten
    en dan gwoon deur dicht.
    Maar misschien dat ik daar dan heel anders over denk...
    Maargoed, belangrijker voor mij is eigenlijk dat poes uberhaupt weer
    terug komt.

    Ben benieuwd hoe dat allemaal zal lopen straks...
     
  13. AnneChristine

    AnneChristine Actief lid

    12 nov 2012
    301
    0
    0
    Zuid Holland
    Wij hebben onze zoon na twee vreselijk onrustige nachten op zijn kamer gelegd en dat ging perfect. Babyfoon aan, ik werd bij het kleinste geluidje wakker. Volgens mij hadden we de deur van zijn kamertje dicht en onze deur op een kier voor de kat. Tegenwoordig kunnen we zijn deur ook gerust open houden, de kat gaat niet zomaar naar binnen en is nog nooit in zijn ledikant (of box of kinderwagen) gesprongen. Soms ligt de kat heel lief voor de deur van zoonlief zijn kamer te slapen, alsof hij ligt te waken. Kortom, bij ons ging het perfect.

    En inderdaad, zelf kiezen waar je je kindje legt, dat bepaalt de kraamzorg niet!!

    Aylioun: wat een rotsituatie! Enorme onzin, wat een zeur zeg, je schoonmoeder. Jammer dat je man er in meegaat...
     
  14. Pindakoek

    Pindakoek Fanatiek lid

    11 feb 2010
    3.502
    0
    36
    Almere
    Kraamzorg zei inderdaad dat het beter was de kleine eerst bij ons in de slaapkamer te zetten. We hebben toch besloten dat ze gelijk in haar ledikantje in haar eigen kamertje gaat slapen. Zelf denk ik ook dat het rustiger is voor ons én voor de kleine...maar je moet doen wat je zelf wilt natuurlijk ;)

    Voor hechting is veel knuffelen, cursus babymassage ook heel goed :)
     
  15. Emma86

    Emma86 VIP lid

    25 jun 2012
    5.281
    2.231
    113
    Vrouw
    Nederland
    TS, ik zou als ik jou was nu al beginnen met de slaapkamerdeur 's nachts dichthouden. Niet pas als de baby er is. Want dan kunnen ze de komst van de baby daarmee associëren (hey, baby in huis en nu ineens die deur dicht? Grrr....)

    De kans is heel groot dat je de eerste paar nachten de kleine bij je op de kamer wil. Ook is het uit hygiënisch oogpunt misschien beter dat je eerst even geen katten(haren) in je bed hebt vlak na de bevalling.

    Verder zou ik de katten gewoon hun gang laten gaan en ze laten doen zoals het altijd al gaat. Ze horen er immers gewoon bij.
     
  16. esje1981

    esje1981 Fanatiek lid

    28 sep 2011
    1.490
    0
    0
    ik zou echt geen wieg aan schaffen hoor hoeft helemaal niet. mijn kids sliepen alleen de eerste week bij ons in de kinderwagen,daarna gewoon naar hun eigen kamer en hun eigen bedje. en dat ging altijd heel goed hoor.en ik heb niks gemerkt van een slechte hechting, dus gewoon doen wat je zelf het fijnst vind.
     
  17. MamavanEL

    MamavanEL Niet meer actief

    Ik denk dat je moet doen waar jij een goed gevoel bij hebt.
    Hier heeft ze en week op onze kamer geslapen en daarna is ze in haar eigen bedje gaan slapen.
    Hier komen de katten overal maar niet op haar kamertje.
     
  18. Liesjuh1977

    Liesjuh1977 Fanatiek lid

    2 jan 2013
    1.381
    0
    0
    werkzoekend
    Hilversum
    Wat goed om te zien dat er al zoveel reacties op mijn topic zijn, meer ervaringen altijd welkom.

    Gevoelsmatig ga ik nog steeds de kleine direct op zijn eigen kamertje leggen (tegenover onze kamer) en de babyfoon (met camera) naast mijn bed en onze kamerdeur zoals altijd op een kier. Mezelf kennende wordt ik toch overal wakker van en ik denk dat we allemaal juist beter slapen als hij direct aan zijn eigen kamertje went in de rust, ik word nu ook al overal van wakker dus dat zal straks echt niet anders zijn.

    Mss alleen tijdens de kraamweek in de kinderwagen bak bij ons op de kamer en dan dus met onze deur dicht. Dan kunnen de katten in principe gewoon hun vrijheid behouden, enige wat dan veranderd is dat ze 's nachts niet in onze kamer kunnen die week, kinderkamer deur zit nu toch ook al standaard dicht dus daar kijken ze niet naar om verder.
     
  19. Maira11

    Maira11 Niet meer actief

    Wij hebben ook twee katten die gewoon door het hele huis lopen ook in de slaapkamer. Ik wil ons kleintje zeker een half jaar op ons kamer hebben, dus heb besloten dat als ik wat verder ben in de zwangerschap de slaapkamerdeur altijd dicht te houden. Heb gelezen dat die kattenharen enzo ook niet gezond zijn voor kleintjes. Dus dat we in ieder geval 1 haar vrije kamer hebben, voor zover dat kan. En misschien als de kleine wat ouder word we dan wat makkelijker worden.
     
  20. Maira11

    Maira11 Niet meer actief

    Hmm ik vrees dat dit best wel eens wat problemen gaat opleveren. Katten en baby's moeten goed geïntroduceerd worden. En een kat een tijdje ergens anders laten is al best stressvol voor hem, stel je voor dat hij terug komt in een huis met een huilende baby. Ik zou toch echt maling hebben aan mijn schoonmoeder, jullie nemen de verantwoordelijkheid voor je kindje. En dat je zorgt dat je kindje zodra het gaat kruipen niet in de kattenbak kan is toch vanzelfsprekend.
     

Deel Deze Pagina