Wel of geen geboortekaartje doen?

Discussie in 'De babyuitzet' gestart door jerami, 11 mei 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. jerami

    jerami Fanatiek lid

    16 aug 2009
    2.007
    0
    0
    Zuid Holland
    We zitten te twijfelen of we wel een geboortekaartje willen sturen... Mn man heeft helemaal geen contact meer met zijn kant van de familie en ik geen contact met mn vader en zijn deel van de familie. Hier gaat dus zoizo al geen kaartje heen. Dan blijft er kwa familie 4 man over (moeder, broertje, oom, oma) en een paar vrienden en ons werk. Ik kom dan op ong. 12 kaartjes.

    Verder weet ik niet of het een extra iets geeft om een kaartje te sturen... Voor mij iig niet. Het zou puur zijn om mensen in te lichten dat ons 2e kindje is geboren, maar bij grotendeels van die mensen gebeurd dit zoizo ook al via telefoon of sms.

    Zijn er mensen die ook geen kaartje sturen?
     
  2. Missy79

    Missy79 Actief lid

    11 feb 2010
    449
    0
    0
    Ik zit met dezelfde twijfel...
    Dus ik lees ff mee

    Wat ik wel jammer vind is dat ik dan voor haar geen kaartje zal hebben terwijl ik van alle 5 nog het kaartje heb...
     
  3. ACH

    ACH Niet meer actief

    Ik zou het wel doen.
    Ik denk dat ik ook wel op twee handen kan tellen wie bij ons een kaartje krijgt maar ik hecht er zelf waarde aan ook voor ons kindje later.
    Misschien zelf iets kleins knutselen voor later?
     
  4. rums

    rums Niet meer actief

    Ik zou het wel doen. Al was het alleen maar voor jullie kindje zelf.
    Je kunt hem ook zelf maken en afdrukken op was dikker papier. Hebben mijn broer en schoonzus ook gedaan.
     
  5. bijoux

    bijoux Fanatiek lid

    14 jun 2011
    1.237
    0
    0
    momenteel thuis , mijn man heeft een stucadoorsbed
    regio breda
    ik heb ze wel besteld ookal zie ook ik mijn familie niet meer.

    maar heb er van mijn andere 2 jongens ook een
    en ene schoonfamilie die alles bewaren haha.


    heb er 25 besteld.. vond ik genoeg
     
  6. Shakes

    Shakes VIP lid

    2 apr 2013
    14.132
    5.874
    113
    Vrouw
    Vlaanderen
    Als je al een kindje hebt dat wel een kaartje had, zou ik het toch wel doen. Anders gaat dat later overkomen alsof je tweede minder belangrijk was en geen kaartje verdiende. Kindjes zien toch ook graag hun geboortekaartje?
     
  7. Missprincesa

    Missprincesa Bekend lid

    12 feb 2013
    848
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik zou het wel doen. Puur om het feit dat het echt een gebruik is in Nederland en het voor je kindje straks een beetje sneu is als hij als enige geen kaartje heeft.
    Omdat het maar om zo weinig kaartjes gaat, zou ik er gewoon zelf iets leuks van maken.
     
  8. Flammy

    Flammy Lid

    29 aug 2012
    66
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik zou als ik jou was zelf een mooi kaartje maken. Ik kijk nu ik zelf zwanger ben regelmatig naar mijn kaartje van vroeger en vind het zo leuk.
     
  9. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.766
    18.911
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    Je hoeft er toch geen 100 te bestellen? Als je er 12 nodig hebt, zou ik zeggen: bestel er 14. Eén voor in het foto-album en één als reserve voor het geval je toch nog iemand bedenkt die je een kaart wilt sturen.

    Zeker als je eerste kind(eren) wel een geboortekaartje hebben.
     
  10. Hopefultimes

    Hopefultimes Fanatiek lid

    5 sep 2012
    2.209
    1
    0
    NULL
    NULL
    Ik denk dat het een heel persoonlijke keuze is, die op zich niet afhangt van het aantal mensen dat je een kaartje gaat sturen.

    Als je er zelf geen waarde aan hecht en je partner ook niet, dan is het jullie keuze en is die ook goed.:)

    Zelf vind ik het wel heel erg belangrijk. Wij gaan ook heel weinig kaarten versturen, maar ik vind het vooral een mooi "blijvende" herinnering.
    Heb ook de geboortekaartjes van mijn ouders en grootouders en dat vind ik nog altijd heel mooi. Maar het is dus wel een persoonlijk iets, vermoed ik.
     
  11. maria80

    maria80 Fanatiek lid

    18 aug 2009
    1.974
    136
    63
    Ik zou het wel doen, bij kaartje2go kan je er (volgens mij) ook weinig bestellen.

    En praktisch: ik werk in het basisonderwijs en geregeld komen er toch lesjes voorbij waar de kinderen gevraagd wordt om het eigen geboortekaartje! Toch vervelend (lijkt mij) als jullie kindje dan moet vertellen dat hij/zij er geen 1 heeft.
     
  12. JosieJ

    JosieJ Niet meer actief

    Ik zou het wel doen! Al is het alleen maar voor later zodat je kindje ook het geboortekaartje heeft... Is toch wel iets bijzonders... En die paar kaartjes hoeven niet veel te kosten, maar kan je in elk geval geen spijt krijgen dat je het niet gedaan hebt
     
  13. Minerva

    Minerva Niet meer actief

    Zoiets zou ik inderdaad ook doen. Anders is het een beetje sneu voor je kindje voor later. En, laten we eerlijk zijn, zo'n kaartje krijgen en versturen is toch gewoon leuk? :) Daarvoor hoef je echt geen tientallen te versturen...
     
  14. Esmaralda

    Esmaralda Fanatiek lid

    8 nov 2009
    4.023
    10
    38
    Vrouw
    Somewhere
    Ik zou het ook doen, bestel je er gewoon 15 ofzo. Voor je familie en idd voor in boeken om in te plakken en misschien nog voor supermarkten voor een gratis doos ;)

    Ik zou me schuldig voelen ook, mijn oudste kindje wel een kaartje en mijn jongste niet. Op sommige scholen word er als project ook weleens gevraagd naar een geboortekaartje, beetje sneu als ze dan geen kaartje hebben.
     
  15. edelweiss

    edelweiss VIP lid

    24 jan 2013
    7.328
    474
    83

    Tja ik heb ook geen geboorte kaartjes verder wel verstuurd. 1 in geplakt en verder niets bewaard.
     
  16. Esmaralda

    Esmaralda Fanatiek lid

    8 nov 2009
    4.023
    10
    38
    Vrouw
    Somewhere
    Ja maar dan heb je dus wel een kaartje waar je een foto ofzo van kunt maken en waar ze zelf naar kunnen kijken.
    Niets is ook zo niets.
     
  17. itsdaisy

    itsdaisy Actief lid

    21 mrt 2013
    178
    0
    0
    NULL
    NULL
    Als je er puur 1 zou willen voor je kindje voor later, kan het zelfs gratis. Ik heb bij vorige zwangerschap een proefdruk laten maken omdat ik erg twijfelde of ik m wel mooi vond. Is uiteindelijk dus n andere geworden, maar die ene heb ik wel bewaard.

    Ik zou iets zelf nooit doen omdat het traditie is, maar alleen als ik de traditie ook goed vind. Het is jullie leven, dus kies gewoon zelf wat je prettig vind! En je kunt je kind echt wel op meer manieren duidelijk maken dat het gewenst is, daar is niet perse een geboortekaartje voor nodig.
     
  18. MaudvanL

    MaudvanL Bekend lid

    11 jul 2012
    588
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik zou het wel doen ook al is het alleen maar voor je kindje zelf.
     
  19. famke80

    famke80 Bekend lid

    2 aug 2012
    730
    1
    18
    NULL
    NULL
    Voor het kindje lijkt het me later niet leuk als er geen kaartje is. Je hoeft er toch niet veel te maken?
     
  20. Annette123

    Annette123 Niet meer actief

    Ik zou het wel doen. Het is toch wel bijzonder om een geboortekaartje te hebben later van jezelf. Ik heb eigenlijk nog nooit gehoord dat iemand geen kaartje had (niet om je te veroordelen hoor, mocht je het toch niet doen). Maar anders kan je misschien het gevoel krijgen dat je niet belangrijk genoeg was voor een kaartje. Terwijl dat niet het geval is. Dus al maak je er maar een paar. Je kan gewoon heel makkelijk op kaartje2go. nl een kaartje maken.
     

Deel Deze Pagina