Ons zoontje van nu vijf dagen is de afgelopen 2 nachten gemiddeld 5 uur achter elkaar wakker. Hij valt niet in slaap en is alleen rustig als je hem bij je houdt. Hierdoor komen wij zelf snachts niet aan slapen toe. Overdag is het geen probleem en slaapt hij gewoon in zijn eigen bedje. Wie herkent dit? Weet wat de oorzaak zou kunnen zijn en wat we kunnen doen? Zelf denken we aan krampjes: erg onrustig, beweeglijk, huilerig etc. Of zijn er ook andere oorzaken? Alle tips zijn meer dan welkom!
Baby's hebben vaak een omgekeerd dag- en nachtritme. In je buik slapen ze door de bewegingen en zijn ze snachts meer wakker omdat je dan stil ligt. Wat je kan doen is het volgende; Overdag gordijnen open en dus licht. Overdag lekker tutten terwijl je snachts geen vol licht aanzet, niet te veel kletsen en tutten. Verder uitsluiten dat het idd niets lichamelijks is, maar als het helpt gewoon bij je houden en overdag bij slapen. Vast 'ritme' (wakker - luiers- voeden- knuffelen- moe is naar bed) overdag en evt savonds in bad.
Het kunnen krampjes zijn dat is heel normaal, maar veel baby's hebben ook de eerste periode het dag- en nachtritme omgedraaid. Ons zoontje deed dat ook. Na een week of 6 was het 'zoals het hoort'. Vooral de dag de dag laten zijn: geluid maken, niet te donker maken. En de nacht, de nacht: donker houden, klein lampje aan tijdens het voeden, zachtjes praten etc. Ons zoontje heeft de eerste weken vooral op onze buik geslapen 's nachts. Dat was even heel vermoeiend, want zelf doe je geen oog dicht, maar die periode is relatief zo kort. En achteraf ook best wel genieten, maar dat is maar achteraf geklets en heb je weinig aan haha. Dus, even doorzetten en zelf overdag bijslapen.
Dank voor jullie reacties. Hij heeft idd ook krampjes vooral savonds en snachts en slaapt daarnaast dus snachts niet. Snachts met voeden hebben we ook geen groot licht aan en is er geen geluid. Dus dat doen we al.
Je moet het even de tijd geven joh, je kindje is 5 dagen op de koude kille wereld en heeft lekker negen maanden in een warme buik gezeten. Je kindje heeft ook mamahonger hè. Het dag-nachtritme moet even zn tijd hebben en de komende tijd zal je je als ouders eerst moeten stellen naar je kindje. Pas in een wat later stadium zal je kindje zich meer naar het ritme voegen van papa en mama.
Bij ons hielp 's avonds in badje doen ook.. werd ie lekker warm en slaperig van en helpt ook tegen de krampjes (en infacol ook).. Succes en sterkte!! En probeer wel overdag lekker mee te slapen!
Hier sluit ik mij bij aan. Hij is 5 dagen oud, geef het tijd en als hij wel rustig is bij jullie, dan zou ik hem lekker bij je pakken.
Ik denk dat je kindje jullie nodig heeft. Zeker als hij overdag in zijn eigen bed slaapt. Dan zoekt hij denk ik 's nachts geborgenheid en heeft hij mama honger. Mijn tip is dus in mee gaan en accepteren, hoe zwaar ook. En misschien overdag meer bij je nemen en bij je laten slapen.
Tja, je zult nog wel een tijdje niet aan slapen toekomen Met een week of 6 hebben kindjes vaak pas een redelijk ritme. Tot die tijd is het zelf aanpassen.
uhmm wat had je dan verwacht? dat je baby gelijk door zou slapen? dit is heel normaal babygedrag, alle ouders krijgen er mee te maken. na een aantal weken gaat het al een stuk beter en kom je wat meer aan je nachtrust toe.
maak je in ieder geval niet veel zorgen, dit is heel normaal!! Ik zou hem anders overdag meer bij je houden, zodat hij wat minder mamahonger heeft 'snachts. En lekker bij je nemen als dat helpt... Uiteindelijk komt het allemaal goed, maar hij wil gewoon bij je zijn!
Dank voor alle tips! En tuurlijk verwacht ik niet dat hij doorslaapt. We waren alleen met ons andere zoontje iets heel anders gewend in het begin. Dus dit is even aanpassen.
Hier hetzelfde probleem. Kraamzorg raadde aan om s'avonds voor het slapen de baby te laten douchen met de vader of zo mogelijk de moeder. Dit huid op huid contact werkt rustgevend en ook de warmte van het water. Afgelopen nacht heeft mijn baby hierdoor 2x 4 uren achter elkaar geslapen. Hoop dat je er wat aan hebt.
slaapt jullie kleine bij jullie op de kamer of alleen? ik zeg ook lekker een wieg/reiswieg/campingbedje naast je Eigen bed zetten.
Lastig. Wij probeerden duidelijk onderscheid te maken tussen dag en nacht, dus overdag gewoon geluiden maken, wat lichtere kamer houden (niet helemaal verduisteren) en gewoon lekker kletsen tussen voedingen enzo. 's Nachts zachtjes doen, niet kletsen, klein lampje aan bij verschonen en snel weer terugleggen. Wij hadden haar in het begin, ik denk iets van 2 maanden, gewoon in onze kamer in een wiegje staan. Soms ook gewoon tussen ons in als ze echt onrustig was.. tussen onze kussens in met een eigen dekentje en dan een hand op haar borst oid, daar werd ze ook rustig van Succes! Ze krijgen vanzelf een goed ritme, het heeft alleen tijd nodig.
Mijn dochter heeft 2 weken lang boven op mij geslapen. Pas daarna kon ik haar uberhaupt wegleggen. Ik weet ng van mijn zoontje dat dit soort dingen op het moment dat je er midden inzit heel zwaar zijn, mar echt probeer ook te genieten van dat kleine, dat afhankelijke, dat pure.. want voor je het weet hebben ze je steeds een minder beetje nodig en ga je het missen. Ik heb me dat steeds voorgehouden en kijk nu ook met weemoed terug op de eerste weken Succes, hopelijk heb je snel betere nachten!
Zou jij het snappen als je net negen maanden in het donker hebt gezeten? Komt vanzelf goed. Let niet te veel op tijden, maar liever op voorspelbaarheid. Onze tweede had ook heel eigen opvattingen over wat je 's nachts moet doen, de eerste weken. Hoop dat je wel je rust kunt nemen, want het is best intensief. Succes!
Tip van mijn verloskundige... baby op een matrasje(kinderwagen of wiegmatras) opgemaakt als bedje op je eigen dekens leggen. Mijn man heeft veel zuigbehoefte. Pink of speen erin en samen met de baby slapen...
Zwaar hè die eerste tijd, vond ik ook! Wat bij ons hielp: - chiropractor ( weet niet hoe je bevalling ging maar onze kleine zat helemaal vast en bleek pijn te hebben) - inbakeren ff overleggen met CB maar door de onrust houden ze zichzelf wakker. Met inbakeren neem je dat weg! Werkte hier fantastisch hij ging uren achter elkaar slapen - avond ritueeltje. Eerste tijd deden wij hem om 22.00uur in bad, werd hij lekker moe, dan voeden, inbakeren en slapen. Zou persoonlijk er niet direct voor kiezen om hem bij je te laten slapen.