Hobby-fotografen tips en trucs.

Discussie in 'Algemene clubs' gestart door Spikkel19, 14 mrt 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. BabyFG

    BabyFG VIP lid

    20 feb 2012
    9.071
    1.917
    113
    omgeving Rotterdam
    Dat ligt er maar net wat je doel is ;)
    Ik vind zelf de schaduw die je ziet niet zo heel storend, zo hard vind ik m nog niet eens
    (En ja bij flitsen geldt altijd liever niet, en als t moet t liefst indirect, en als dat ook niet kan, ja dan heb je hardere schaduwen. Maar schaduwen heb je sowieso ;))

    Je zou in photoshop (of een ander bewerkingsprogramma) eens kunnen spelen met de belichting en contrast e.d. En kijk wat dit doet met de foto.
    Er is niet standaard 1 trucje wat je op elke foto toe kunt passen, elke foto is tenslotte anders :)
    Dit zijn (vind ik) toch wel de basisbewerkingen, die vaak ook best al toereikend zijn, maar dan ligt t er dus maar net aan wat je voor ogen had, wat je doel is als t ware.

    Ook zouden je instellingen misschien optimaler kunnen, heb je handmatig ingesteld of met een auto-stand geschoten?
     
  2. toekomstigemam

    toekomstigemam Fanatiek lid

    7 mrt 2011
    1.792
    0
    0
    overijssel
    en deze van mn zoontje?

    de twinkeling in zn ogen vind ik erg goed gelukt al zeg ik het zelf. de schaduw vind ik niet zo mooi maar gelukkig niet zo heel veel. hij was trouwens gekke bekken aan het trekken.
     
  3. BabyFG

    BabyFG VIP lid

    20 feb 2012
    9.071
    1.917
    113
    omgeving Rotterdam
    Ja thnx :)

    Wanneer ga je? Of weet je nog niet hoe, wat, waar en wanneer? ;)
     
  4. BabyFG

    BabyFG VIP lid

    20 feb 2012
    9.071
    1.917
    113
    omgeving Rotterdam
    Ik kan zo niet goed zien of de foto scherp is op de juiste punten, maar laten we daar even vanuit gaan ;)
    Onderwerp verder van de muur af plaatsen voorkom je deze harde schaduwen mee. Afhankelijk van de ruimte voorkom je ze helemaal, of ze worden wat zachter, schaduwen zijn in principe niet verkeerd ntuurlijk, zorgt voor wat diepte in de foto ;)

    En verder weer even spelen met belichting en contrast, kijk wat voor effect t heeft :)

    Qua compositie en kijkruimte goed gedaan in elk geval

    En vind m wel een vrolijk bekkie hebben zo! :)
     
  5. Druif78

    Druif78 VIP lid

    11 feb 2008
    9.724
    1
    36
    Ik had m zelf iets meer ruimte boven zn hoofd gegeven, nu zijn zn haartjes net afgesneden. Verder wat je zegt over de schaduw daar kan ik me bij aansluiten. Ik vind het wel een heel leuke vrolijke foto! Lekker bekkie zo!
     
  6. Druif78

    Druif78 VIP lid

    11 feb 2008
    9.724
    1
    36
    Nee joh, ik heb al een behoorlijke grote op mn rug met de namen van mn kinderen. Hij is best groot ( een cover up) dus heb wel even genoeg zo! Maar misschien ooit nog een heel kleintje op mn pols... Hihi, tis verslavend, dat is waar!
     
  7. toekomstigemam

    toekomstigemam Fanatiek lid

    7 mrt 2011
    1.792
    0
    0
    overijssel
    Bedankt voor de tips. Kunnen jullie me nog een tip geven ik heb de spiegel reflex van msm te leen ga morgen naar de speeltuin met vier kindjes hoe kan ik de camere beste instellen zodat ze niet allemaal bewogen zijn?
     
  8. Maloutje

    Maloutje Bekend lid

    30 okt 2010
    620
    0
    0
    Brabant
    Met spelende kindjes in des speeltuin zou ik er in ieder geval voor zorgen dat je een snelle sluitertijd hebt, anders zijn inderdaad al je foto's bewogen ;). Ik weet niet hoe goed je met de camera overweg kan? Wellicht een idee om hem op de "S" stand (sluitertijd voorkeuze) te zetten.
     
  9. toekomstigemam

    toekomstigemam Fanatiek lid

    7 mrt 2011
    1.792
    0
    0
    overijssel
    Wat voor lenzen zijn hajdig om erbij mee te kopen overal zit de 55 bij. Nikon d3200
     
  10. Napoleon

    Napoleon VIP lid

    19 jan 2009
    11.632
    0
    0
    Docente
    Hebben jullie ervaring met Sigma / Tamron lenzen? Ik wil graag een telelens 70-300 kopen maar heb maar een klein budgetje ;)
     
  11. BabyFG

    BabyFG VIP lid

    20 feb 2012
    9.071
    1.917
    113
    omgeving Rotterdam
    Dat ligt geheel aan je wensen, wat jij wilt fotograferen en wat je budget is (ook niet onbelangrijk). De 18-55 is idd een kitlens, maar je hebt bijvoorbeeld ook de 18-105 als kitlens.
    Maar het ligt er dus maar net aan.... Wil je je verder verdiepen in macro fotografie is een macro lens uiteindelijk de moeite waard (in eerste instantie kan je dan uit de voeten met zoomfilters, kan je het even uitproberen of t echt wat voor je is bijv), ligt je passie bij portretten, investeer dan in een goede portretlens (vast brandpunt, bijv 50 of 85mm), de 50 is een zeer betaalbare nikon lens.
    Ben je echter meer van de landschappen dan is een groothoeklens de moeite waard......

    Ik raad wel aan om te beginnen met de 18-55 of de 18-105 bijv en dan kom je er in de loop van de tijd achter wat je net tekort komt voor wat jij wilt.

    Als je nog niet zo bekend bent met de camera, of met fotografie opzich zou je voor spelende kinderen ook de sportstand kunnen gebruiken, of de stand "kinderen" (die zat op mn nikon d5000 bij scene standen, misschien ook op d3200)
    Er zijn echter niet zomaar wat standaard instellingen te geven, gezien je rekening moet houden met alle omstandigheden van dat moment.
     
  12. BabyFG

    BabyFG VIP lid

    20 feb 2012
    9.071
    1.917
    113
    omgeving Rotterdam
    Die zijn kwalitatief erg goed, zeker gezien de prijs :)
    Doe je echt geen miskoop aan in elk geval :)
     
  13. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Ik heb jaaaarenlang gefotografeerd met een Tamron tele/macro 70-300. Toplens! Was wel in het analoge tijdperk, maar dan nog.
     
  14. Musty

    Musty VIP lid

    2 jul 2008
    10.414
    0
    36
    Gister zagen we een bui op ons afrollen
     
  15. Musty

    Musty VIP lid

    2 jul 2008
    10.414
    0
    36
    en een foto van mn meis, toen er nog zon was ;) ik krijg alleen de gloed van de groene parasol niet weg helaas :(
     
  16. Cos

    Cos Fanatiek lid

    5 feb 2011
    2.687
    0
    0
    Tamron is een prima lensje hoor. Ik heb hem bij mijn Canon gehad.

    Ik fotografeer nu met Nikon D3200 wat me erg goed bevalt ligt mij prettiger in de hand dan de canon.
     
  17. Maloutje

    Maloutje Bekend lid

    30 okt 2010
    620
    0
    0
    Brabant
    Ik gebruik zelf ook meestal een Tamron lens, bevalt me prima!
     
  18. LittleMonsters

    LittleMonsters Niet meer actief

    ik ps krijg je toch nog wel 1 en ander voor elkaar hoor :):)

    om even te laten zien.. snel gedaan en natuurlijk niet zo makkelijk met kleine foto was goed bedoelt dus hoop niet dat je boos bent :)
     
  19. Musty

    Musty VIP lid

    2 jul 2008
    10.414
    0
    36
    ;):D mag ik vragen wat je gedaan hebt?
     

Deel Deze Pagina