Extreem moe maar zwangerschap niet kunnen vertellen op werk

Discussion in 'Zwangerschap en werk' started by GipsyWomen, Apr 10, 2013.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. GipsyWomen

    GipsyWomen Actief lid

    Mar 24, 2013
    125
    0
    0
    Hoi,

    Ik werk nu sinds een paar weken bij mijn nieuwe baan in een Hotel.
    Werk dus verschillende tijden en vooral weekenden.
    De eerste week dat ik daar begonnen ben,ben ik er achter gekomen dat ik zwanger ben. Op het moment ben ik 6 weken zwanger.
    Mijn proeftijd is 2 maanden, en zal dus eind mei afgelopen zijn.
    Ook ben ik dan 12/13 weken zwanger en was dus van plan om het dan pas aan mijn Baas/leidinggevende te vertellen.
    (ook heb ik maar een half jaar contract dus die is afgelopen in September,maar tot die tijd wou ik nog wel graag werk blijven houden. Vandaar de rede dat ik er niks over zeg)

    Maar het probleem is nu dat ik zo ontzettend moe ben, ik kan overal elke plek wel in slaap vallen als ik even stil sta.

    Ik werk vooral in de avonduren, en ik heb niet zoals de normale mensen last van misselijkheid in de ochtend, nee rond 5/6 uur in de avond en dat elke dag. Nou kan ik mijn misselijkheid wel onderdrukken maar die extreme moeheid.....

    Ik heb echt geen idee wat ik nu moet doen? Vertellen zodat ze er rekening mee kunnen houden en kans op een ontslag in proeftijd of moet ik me niet aanstellen en deze aankomende weken me mond houden en met heel veel moeite en vooral heel veel tranen toch gaan werken?
     
  2. Eenkadootje

    Eenkadootje Fanatiek lid

    Mar 5, 2013
    4,611
    2,405
    113
    Moeilijk.. Persoonlijk zal ik het vertellen zo lang mogelijk uitstellen.
    Kan je overdag nog een middagdutje doen? Of laat even je ijzergehalte checken. Te laag geeft ook veel vermoeidheidsklachten.
     
  3. Minerva

    Minerva Niet meer actief

    Oef! Moeilijk! Ik zou het inderdaad wel zo lang mogelijk geheim houden. In ieder geval tot na de proeftijd. Je HB laten checken is ook wel een goed idee. Overigens werd die erge vermoeidheid bij mij rond de 14 weken wel wat minder, maarja, daar heb je nu niets aan ;)

    Succes!
     
  4. Joycey

    Joycey Niet meer actief

    Wachten!!! Na het eerste trimester gaat de vermoeidheid over! Probeer zo lang mogelijk voordat het werk begint te slapen, neem ijzertabletten als blijkt dat je ijzer te laag is en neem tijdig pauzes.
     
  5. GipsyWomen

    GipsyWomen Actief lid

    Mar 24, 2013
    125
    0
    0
    Bedankt voor de reacties.
    Ik werk op het moment veel in de avond uren dus voordat ik naar mijn werk ga dan kan ik wel slapen. En dat doe ik dan ook wel is alleen dan lijkt het alsof ik alleen maar moeier word. Wat ik nu wel doe helpt een heel klein beetje is steeds om het uur wat te eten. Moet dan echt eten als een boer met kiespijn maar anders redt ik het echt niet de hele avond door.
    Anders word ik draaierig en tobber ik steeds weg. (als ik eventjes alleen ben dan)

    Ik denk inderdaad dat ik alles even laat checken want volgens mij is deze vermoeidheid niet echt goed!

    Vanmiddag heb ik even zitten twijfelen om het te vertellen maar gelukkig niet gedaan.
    Nu zie ik deze reacties, en dat geeft me weer moed om niks te vertellen.

    THNX allemaal
     
  6. IngridB

    IngridB Lid

    Apr 9, 2013
    6
    0
    0
    NULL
    NULL
    Heb je inmiddels al wat meer energie? Ik heb mijn zwangerschap pas met 5, 5 mnd verteld. Wilde nog even mn volgende jaarcontract binnenhalen.
    Kotsmisselijk ben ik geweest, de hele zwangerschap door. Niemand heeft ooit vragen gesteld over mijn vele kotsen en minimaal eten.
    De moeheid bleef.. ik vond het 9mnd lang afzien! Sterkte
     
  7. kriebeltrui

    kriebeltrui Nieuw lid

    Aug 13, 2012
    2
    0
    1
    NULL
    NULL
    Wat vervelend he, net zwanger en zo moe zijn, maar het nog niet willen vertellen. Ik zit er net zo bij, dus snap hoe je je voelt.

    Ik reageer vooral even omdat ik lees dat je een halfjaar contract hebt EN een proeftijd van twee maanden. Dat mag niet: bij een contract van korter dan 2 jaar mag de proeftijd maximaal 1 maand zijn. Wat in je contract staat is dus ongeldig: je hebt dan de wettelijk toegestane proeftijd van 1 maand. Misschien helpt dit je nog? Je proeftijd zou dan dus eind april eindigen als ik je bericht goed lees.

    Veel succes met het balanceren!
     
  8. lunap

    lunap Fanatiek lid

    Oct 15, 2011
    2,064
    6
    38
    Ik zou eerlijk zijn! Want de band die je met je leidinggevende opbouwt moet toch op eerlijkheid gebouwd zijn.
    Als je goed je best doet en laat zien dat je de juiste persoon voor de baan bent komt het echt wel goed denk ik!
     
  9. PBA

    PBA Bekend lid

    Feb 22, 2010
    711
    0
    16

    Helaas mag dit in de horeca wel. Staat ook in onze cao.
    Zolang je kan wachten vooral wachten dan met vertellen. Probeer alleen ondanks je vermoeidheid nog wel goed te functioneren want dat kan natuurlijk moeilijk voor je zijn. Succes in ieder geval.
     
  10. GipsyWomen

    GipsyWomen Actief lid

    Mar 24, 2013
    125
    0
    0
    Sorry voor de late reactie!

    Maar ik ben zo ontzettend druk geweest met mijn werk en daarna gewoon geen zin en tijd gehad om eventjes lekker op internet rond te zitten struimen.

    Even een klein update-je...
    Ik heb nog steeds niks verteld op mijn werk. Wat ik overigens heul erg moeilijk vind.
    Maar doordat de rest van mijn vriendenkring het wel weet kan ik er best mee omgaan om daar me mond te houden.
    Over 2.5 week ben ik 3 maanden zwanger en ook dan is mijn proeftijd afgelopen. Dus nog heel even volhouden en dan ga ik het ze wel vertellen.
    Het werk wat ik doe is erg zwaar dus ik wil er wel een heel klein beetje rekening mee houden.

    En wat ik vooral het belangrijkste vind, ik ben uiteraard nog steeds moe maar GELUKKIG niet meer zo ontzettend moe als in het begin.
    Ga me ook steeds beter voelen en heb zo af en toe wel me momentjes dat ik weer kan instorten...maar voor de rest gaat het aardig goed gelukkig.

    Dankjullie voor het advies :)
     
  11. Av1985

    Av1985 Lid

    May 2, 2013
    7
    0
    0
    NULL
    NULL
    Lastig parket, maar pas goed op jezelf. Als je je nu alweer een tijdje hebt ingezet, ziet je leidinggevende ook wat je doet en hoe je dat doet. Wellicht stelt hij of zij het zelfs op prijs als je het verteld, zodat ze er rekening mee kunnen houden. Het moet niet zo zijn dat je flauw valt in alle drukte of wat dan ook en zij je 'toestand' niet kennen. Succes!

    Ikzelf heb het geluk met een kantoorbaan en kan zo mijn rust pakken. Eet voldoende mondjesmaat en luister naar je lijf en je kindje.
     

Share This Page