ben ik de enige die dat raar vind?

Discussie in 'De lounge' gestart door kleintje88, 19 mei 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.862
    19.269
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    Ik ben niet ts, maar ook dan had ik het vervelend gevonden. Man of vrouw maakt niet uit: het gaat er om dat een ander geen enkele reden heeft om dit te doen. Het kind zat prima. Waarom dan optillen en verplaatsen? Ik wil dat niet punt. Het is toch de omgekeerde wereld als ouders rekening moeten houden met iedere vreemde die iets met een kind wil? Volgens mij horen vreemden juist de wensen van de ouders te respecteren.
     
  2. Sanny76

    Sanny76 Fanatiek lid

    4 feb 2010
    1.912
    0
    0
    Medewerker Educatie bij het Gemeentearchief in Den
    Leiden
    Dit :)
     
  3. Emmarijn

    Emmarijn Fanatiek lid

    21 jun 2011
    2.548
    2
    0
    Vind ik dus ook. Je overlegt dit eerst met de ouder! Tenzij het natuurlijk noodzaak is en er geen tijd is om te overleggen (bijv kind zat juist op een paard, maar viel er bijna af).
     
  4. Emmarijn

    Emmarijn Fanatiek lid

    21 jun 2011
    2.548
    2
    0
    Geen gevaar? Ik weet serieus niet of mijn peuter kan blijven zitten op zo'n paard of dat ze eraf zou vallen! En die persoon van de draaimolen weet dat dus al helemaal niet!
     
  5. Doodah

    Doodah Lid

    27 jul 2010
    72
    0
    0
    NULL
    NULL

    Ik geef je helemaal gelijk. Het is niet jouw kind, en zoals TS als zei, had ze het helemaal naar haar zin op de koets. En het kind gaf daarna ook nog eens uitleg dat de man in kwestie vond dat ze best ook goed kon paardrijden...Het kind geeft dus nergens aan dat ze verplaatst wilde worden.

    Vraag eerst de ouder of je het kind mag verplaatsen, maar dat is mijn mening.
     
  6. kleintje88

    kleintje88 VIP lid

    17 nov 2008
    9.362
    2
    0
    Nou dan ben ik misschien over bezorgd ofzo.. Maar ik ben niet bang dat er iets zou gebeuren ik sta erbij idd.. Maar ik vond het gewoon apart dat ze verplaatst wordt en dan had het me niet uitgemaakt of het een man of vrouw betreft als ik mijn kind ergens neer zet dan wil ik niet dat ze zomaar verplaatst wordt.. En ook gewoon dat iemand wildvreemd zonder overleg mijn kind optilt nee dat vind ik niet prettig..
    Maar goed dan ben ik overdreven en wat ik zei ik geloof ook niet dat er een slechte bedoeling bij was maar het voelde gewoon niet prettig dat het gebeurde
     
  7. dobbel

    dobbel Fanatiek lid

    12 feb 2009
    3.868
    39
    48
    ergens in het heelal
    ja ik vind je zwaar overdreven, niet overal gelijk het ergste in zien.
     
  8. Doodah

    Doodah Lid

    27 jul 2010
    72
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ze ziet er niet iets ernstigs in (als in die man heeft bijbedoelingen). Het zijn gewoon haar principes dat iemand eerst aan de ouder vraagt alvorens een kind te verplaatsen.

    Its really that simple. En dat de 1 het gewoon toelaat en de ander niet, ja prima. Zij wilde het dus niet.
     
  9. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.862
    19.269
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    Juist! En juist omdat je niet weet of de ouders van een (voor jou onbekend) kind het goed vinden of niet, laat je het kind gewoon met rust.
     
  10. Romy1979

    Romy1979 Niet meer actief

    Nou, volgende keer toch maar even vragen aan die man waarom hij dat deed.
     
  11. Aylen

    Aylen Niet meer actief

    Even deze specifieke situatie daar gelaten (van dit kind in de koets), ik ben het niet met je eens. Als je een kind op een draaimolen zet kan hij of zij altijd verplaatst worden. Tenminste, als ik zie dat een kind wankel zit en geneigd is uit een laag autootje te stappen of iets dergelijks, verplaats ik die. En nee, dan ga ik niet overleggen met de ouders. Als kermisexploitant ben je gewoon verantwoordelijk voor de kinderen in je attractie en je moet vaak snel handelen omdat je kaartjes moet ophalen en op een heleboel kinderen tegelijk past.

    Even helemaal offtopic, maar wat kinderen in draaimolens betreft: geef ze die kaartjes gewoon mee in hun hand of leg ze naast je kind neer als ze hun kaartje niet zelf kunnen vasthouden, maar ga niet als ouder ergens in een menigte staan met dat kaartje in je hand. Ik weet niet bij wie welk kind hoort en het kost een hoop tijd om de ouders te zoeken :p
     
  12. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.862
    19.269
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    Ik reageer wel op deze situatie. Een kind dat in 'gevaar' is, is natuurlijk een ander verhaal. Maar dan is voor de ouders (als het goed is) ook duidelijk waarom een vreemde ineens met hun kind bezig is. Maar dit is iemand die het zonder reden deed. En daar houd ik gewoon niet van. Ik gun mijn kind veel vrijheid, in dit soort situaties. Dus hij kiest zelf waar hij op gaat of wat hij doet. Ik houd hem in de gaten, maar ik kan iets over het hoofd zien of te ver weg staan. Dus als hij iets doet waarmee hij zichzelf (of een ander) kan bezeren, vind ik het prima als een andere volwassene ingrijpt. Maar als er niks aan de hand is, dan hoeft een ander niet met hem te 'leuren'.
     
  13. mamamadelon

    mamamadelon Fanatiek lid

    13 aug 2007
    4.077
    5
    38
    Precies!
     
  14. Moonchild82

    Moonchild82 Actief lid

    8 mei 2007
    455
    1
    0
    Postbode & Interieurverzorgster
    Hoofddorp
    Ik zou er ook niet happy mee zijn. Maar voor mij, is dat puur om het feit, dat ik weet dat mijn 5jarige duracell konijn, niet lang stil kan zitten, en helemaal hieperdepieper van enthousiasme al zeker niet. En zo'n draaimolen, man o man, dat is wel helemaal je van het hetje in zijn ogen. Dus hij mag erop, in een vliegtuig, of een auto of wat heb je, maar een paard? Noppes! Waarom? Omdat ie er geheid vanaf valt in zijn druk doen.
    Ik zou de medewerker er dan ook wel op aanspreken, al zou het alleen al zijn, om hem/haar ervan bewust te maken, dat soms sommige kinderen met een bepaalde reden op een bepaalde plek zitten, en wanneer die zonder vragen verplaatst worden dat niet altijd even gewaardeerd word, ongeacht de gedachte erachter.
     
  15. Olifantje

    Olifantje Fanatiek lid

    25 sep 2008
    3.327
    298
    83
    Maar als je het niet gepast vond dat hij je kindje optilde, waarom heb je die man er dan niet over aangesproken?
     
  16. mimi83

    mimi83 Niet meer actief


    precies dit. de gedachte van misbruik of iets dergelijks kwam niet eens in me op. Maar het feit dat iemand mijn kind naar een "onstabiele"plaats zou verplaatsen zou mij woedend maken en ik zou dus ook de draaimolen inspringen en dus ook direct verhaal halen, desnoods een klacht indienen.

    Een kind zit niet zomaar op de plek waar ze zitten over het algemeen.
    Colin zou het heel eng vinden en shannon zou er rap afvallen en iemand die bij de kermisattractie hoort kan niet zien dat mijn zoon behoorlijke hoogtevrees heeft en dus niet bovenop een paard durft. AFBLIJVEN dus tenzij het een gevaarlijk situatie is.
     
  17. jippie84

    jippie84 Bekend lid

    13 mrt 2013
    665
    0
    16
    NULL
    NULL
    Waarschijnlijk is die man gewoon een beetje impulsief.. En de goedheid zelve. Mijn man zou ook zoiets kunnen doen. Beetje ADHD en die vind het veel te saai om de hele dag niks te doen, dus waarschijnlijk zou hij zich ook met de kindjes gaan bemoeien haha.
     
  18. adi

    adi Niet meer actief

    Hier dacht ik ook meteen aan.

    Ik heb me ooit samen met mijn vriendin aangemeld bij de plaatselijke kermis om mee te helpen bij zo'n draai atractie (tja, wij waren 17, en de kaartjesjongen was een lekker ding :)).
    Dit was natuurlijk wel in 1997, dus misschien een ander tijdperk.

    Maar ik heb vaak genoeg een peuter vastgehouden terwijl die op het paard zat, of verplaatst (als het kindje het vroeg), opgetild, op de grond gezet enz enz enz.
    De ouders stonden toen ook niet echt met een hete adem 5cm naast de draaimolen, maar vaak zaten ze op het bakje bij het kassahokje. Destijds stond je ook niet honderden foto's te maken van je kind, want zo'n rolletje was natuurlijk zo vol :D.

    Maar ik schrik wel als ik zie hoe enorm de wereld veranderd is in maar 15 jaar tijd.
     
  19. LittleMonsters

    LittleMonsters Niet meer actief

    Denk niet dat deze mnr kwade zin had..
     
  20. Angel1980

    Angel1980 Niet meer actief

    Of hij het nu goed bedoelde was of kwaad, ik zou er ook niet van gediend zijn dat een ander ( man óf vrouw) zomaar aan mijn kind zit! Dus ja TS, ik begrijp je gevoel volledig.

    En als het al gebeurd, kom dan vertellen waarom je mijn kind hebt moeten verplaatsen. Ik denk dat transparant zijn al zoveel zou schelen! Dat is vaak het probleem, dat er niet wordt verteld waarom iemand iets doet. En als die beste man zou zeggen dat hij dat heeft gedaan omwille van haar veiligheid, dan was TS hem waarschijnlijk juist dankbaar zijn.
     

Deel Deze Pagina