heb geen paspoort/id kaart voor me kids, kan ik naar belgie???

Discussie in 'De lounge' gestart door sapje, 2 jun 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. EdelHertje

    EdelHertje Niet meer actief

    Persoonlijk vind ik het onverantwoord om zonder reisdocument de grens over te gaan of dit nou België of Thailand is.

    Voor medische zorg is er namelijk legitimatie nodig!

    En de geboorteakte kan je ook wel thuis laten, ze zullen vast wel geloven dat jou kindje geboren is :).
    Het gaat bij een reisdocument om een sofinummer te samen met een foto van degene die aan het sofinummer gekoppeld is.

    Toch contact opnemen met de vader...je hebt alleen een kopie van zijn legitimatie nodig.
     
  2. Rosa5

    Rosa5 VIP lid

    21 okt 2011
    7.561
    1.935
    113
    Mijn kinderen hebben ook geen id-kaart. Behalve de oudste van 15.
    Vorig jaar is mijn zoon met vrienden meegegaan op vakantie naar België.
    Zonder id-kaart dus. Ik heb hem zijn verzekeringspasje meegegeven, daar staat ook zijn bsn op. Is gelukkig gewoon goed gegaan en heeft zijn kaart niet nodig gehad.

    Bij laten schrijven op een paspoort kan tegenwoordig niet meer.
     
  3. Eylem

    Eylem Niet meer actief

    Ik snap gewoon echt niet waarom mensen risico's willen nemen terwijl het aanvragen van een ID zoiets simpels is :( echt hoor, sommigen doen alsof het een onoverkomelijke procedure is. Onze beide dochters hadden al een ID toen ze 3 weken oud waren. En gelukkig maar, want toen mijn jongste 1,5 maand oud was moesten we al de grens over ivm een sterfgeval. Dan ben je blij als alles gewoon netjes geregeld is en niet over dit soort domme dingen in de stress moet zitten. Sorry, maar ik vind het gewoon luiheid :)
     
  4. Rosa5

    Rosa5 VIP lid

    21 okt 2011
    7.561
    1.935
    113
    Zal dat wel voldoende zijn? Ik las namelijk dit.

    Toestemming ouders bij aanvragen paspoort of ID-kaart kinderen
    Kinderen tot 18 jaar hebben schriftelijke toestemming nodig van beide ouders om een paspoort aan te vragen. Kinderen tot 12 jaar hebben toestemming nodig voor het aanvragen van een ID-kaart. Omdat een toestemming op schrift te vervalsen is, vraagt de gemeente meestal een origineel legitimatiebewijs mee te nemen. Dan hoeven niet beide ouders aanwezig te zijn, maar kan wel met meer zekerheid gesteld worden dat de toestemming van de houder van het paspoort is. Vanaf 12 jaar hebben kinderen geen toestemming van hun ouders nodig om een ID-kaart aan te vragen.

    Geen toestemming ouder
    Wanneer een ouder die het gezag heeft geen toestemming geeft voor de aanvraag van een paspoort of ID-kaart, kunt u contact opnemen met de gemeente waar u de aanvraag wilt doen. U kunt ook vervangende toestemming vragen aan de Kinderrechter bij de rechtbank van de woonplaats van uw kind.
     
  5. annneliesje

    annneliesje Fanatiek lid

    16 jan 2011
    3.569
    0
    0
    Administratief medewerkster
    Noord Nederland
    De kans is heel erg klein dat je wordt aangehouden als je de grens over gaat, maar als dat wel zo is dan vermoed ik dat je wel een probleem gaat krijgen. Laat ik dus vorig jaar in Duitsland aangehouden zijn :D

    Je weet dat kinderen in het buitenland een eigen ID nodig hebben. Dat is vorig jaar heel erg duidelijk in de media geweest, omdat het bijschrijven in het paspoort niet meer mogelijk is.

    Je kan altijd de gok wagen (wat ik al zeg de kans is klein), maar je bent wel in overtreding en daarnaast heb je ook een ID nodig in een ziekenhuis hier in Nederland (mocht er iets gebeuren).

    Ookal is het ingewikkeld en kost het geld, zou wel nu al direct de procedure gaan opstarten. Je weet maar nooit wat er gebeurd in de toekomst.
     
  6. medousa

    medousa Actief lid

    20 jul 2008
    359
    0
    0
    Wanneer je weinig inkomen hebt, dan kan je recht hebben op gesubsieerde bijstand. Dit betekent dat je voor een klein bedrag een advokaat kan inschakelen....vervangende toestemming vragen via de kinderechter duurt ongeveer 4-6 weken.

    Neem eerst contact op met de gemeente en kijk wat zij zeggen betreft de toestemming. Anders vrijblijvend advies vragen bij een advokaat en de procedure in gang zetten. ( de procedure niet verwarren met volledige zeggenschap krijgen, die is een stuk moeilijker)

    Iemand had het over bijschrijven in het paspoort, maar dit kan sinds 26 juni 2012 niet meer!!

    Vanaf 12 jaar hebben kinderen geen toestemming meer nodig voor een id. Voor een paspoort is dit vanaf 18 jaar.

    Geboorteakte zou juist tegen je kunnen werken!!! De naam van de vader staat hierop en als je geen id bij je hebt, kunnen ze denken aan kindontvoering!!! Niet doen dus, zonder ID de grens over!!!
     
  7. MamaVanGilani

    MamaVanGilani Niet meer actief

    Zorg dat je je verzekeringspasje bij hebt staat ook veel info op en een soort bsn. Geen probleem. En geboorte akte is altijd goed.
     
  8. Rosa5

    Rosa5 VIP lid

    21 okt 2011
    7.561
    1.935
    113
    Ik ben met 4 van mijn kinderen weleens in het ziekenhuis geweest voor behandelingen en verzekeringspas van hun + mijn rijbewijs waren voldoende.
     
  9. Mama van Shaun

    Mama van Shaun Fanatiek lid

    17 okt 2011
    1.820
    0
    0
    Spijkcity
    Ik heb afgelopen week id kaart aangevraagd voor zoonlief niet voor vakantie maar ziekenhuis wilde hem weigeren als ik dit niet zou hebben de volgende keer.
    Nu moest papa mee of idd zijn id kaart met een volledig ingevuld formulier die ik daar zou moeten halen waarin hij toestemming geeft.
    Hier is papa gewoon meegegaan
     
  10. Askim1974

    Askim1974 Actief lid

    7 apr 2013
    160
    0
    0
    Amsterdam
    Ik ben werkzaam bij ons Nederlands trots als passage medewerker en sinds vorug jaar wordt er gewoon heel streng op gecontroleerd.Laat mij voorop stellen dat ik het heb over vliegen.
    Iedereen moet in het bezit zijn van een geldig legitimatiebewijs. Dus ook een baby van een maand bijvoorbeeld.

    Nu moet ik toegeven dat Belgie met de auto een ander verhaal is maar je weet het nooit.Als er iets gebeurt ben je het haasje.

    Mochten mensen met hun kind gaan reizen(per vliegtuig)en de kinderen hebben de achternaam van de vader en de moeder niet dan moet er bewijs zijn dat de vader toestemming heeft gegeven voor de reis of je moet in het bezit zijn van de de geboorteakte.
     
  11. Maria999

    Maria999 Fanatiek lid

    5 jan 2012
    4.525
    2
    36
    Ten eerste is de situatie van TS duidelijk gecompliceerder dan dat, anders had ze heus wel al een paspoort geregeld, en ten tweede zijn er (NEWSFLASH) genoeg mensen die in Nederland zonder ID over straat gaan omdat ze het belachelijk vinden dat ze zich in het openbaar zouden moeten legitimeren. Jawel, er zijn dus mensen die ervoor kiezen om bewust buiten de lijntjes te kleuren. Iets met principes en zo. ;)

    TS: wat een ellendige situatie. In theorie is het volgens mij zelfs zo dat de vader ook nog schriftelijk toestemming moet geven voor een verblijf in het buitenland, maar daar zal je bij een bezoek aan België weinig last van hebben. Ik denk dat ik toch de procedure zou starten buiten hem om, al is het maar voor de toekomst. Veel sterkte, je situatie klinkt ellendig.
     
  12. 1992

    1992 Actief lid

    16 apr 2013
    383
    0
    0
    NULL
    NULL
    Dat is niet helemaal waar, vanaf 12 jaar hebben kinderen geen toestemming nodig van de ouders om een IDkaart aan te vragen, voor paspoort geld dat vanaf 18 jaar. Maar kan me goed voorstellen dat je voor die tijd wel weer een keer naar het buitenland wil
     
  13. Saskia78

    Saskia78 Niet meer actief

    Hmm mja ik vermoed dat in dit geval het onoverkomelijke probleem niet bij het paspoort ligt maar bij de vader :)

    @ts: hoe kan hij nou zeggenschap hebben zonder enige vorm van contact?
    Kun je dan niet beter zorgen dat hij geen zeggenschap meer heeft ipv mopperen over een paspoort?
    Want blijkbaar interesseert het hem ook weinig?

    En volgens mij kun je best de Belgische grens over...
    Het is alleen dat ALS er iets gebeurd in België... Dan pas heb je een ID nodig.
     
  14. Bambi93

    Bambi93 Fanatiek lid

    4 apr 2013
    1.173
    0
    36
    Mijn stiefzoontjes wonen in België en wij in nl, nou hun paspoorten komen echt niet mee naar hier hoor. Is dat echt nodig dan?:( ze zijn 6 en 8, ik denk dat ze vaak kwijt zouden zijn hoor. Vorig jaar in center parcs moest ik ze wel voorleggen.. ze zijn daar redelijk streng in dat iedereen zich kan identificeren ivm veiligheid. Dus als je naar zo een park gaat zou ik ze toch gaan aanvragen.
     
  15. sab1988

    sab1988 Niet meer actief

    Bij ons aan de grens hier in BE staan ze regelmatig te controleren dus zou er toch rekening mee houden dat je dit treft!
     
  16. Saskia78

    Saskia78 Niet meer actief

    Check.. Officieel vragen ze wel om het ID van je kind..
    En als je dat niet hebt blijkt spontaan jouw eigen legitimatie ook prima.
    Logisch.. Want voor kinderen is het in nl nou eenmaal niet verplicht te hebben.. Dus kan een ziekenhuis ook niet eisen dat je er eentje hebt.
     
  17. Saskia78

    Saskia78 Niet meer actief

    @sab: Hmm manlief rijdt bijna wekelijks naar België.
    Enige keer dat ie z'n ID moest laten zien (rijbewijs dus!) was toen er 200m van huis alcohol+ controle was :)
     
  18. Rosa5

    Rosa5 VIP lid

    21 okt 2011
    7.561
    1.935
    113
    Mijn kinderen hebben geen id-kaart dus dan houdt het inderdaad snel op.:D
    Zolang ze geen 14 zijn en ik niet van plan ben om met ze naar het buitenland te gaan, vind ik het ook niet nodig.
    Dat mijn zoon naar belgië is geweest is was ´toeval´. Hun boden het spontaan aan waar hij bij was dus vond ik het zielig om nee te zeggen.
     
  19. Appeltjes

    Appeltjes Fanatiek lid

    2 jan 2013
    1.276
    10
    38
    Is hier echt nooit gevraagd hoor.
     
  20. Jeniyah

    Jeniyah Niet meer actief

    Heb je geen contact ook met zijn ouders of iemand die nog wel contact met heb heeft.

    In principe hoeft hij alleen maar een papiertje te tekenen en dan kan je zelf de id ophalen met je kind.
     

Deel Deze Pagina