Suiker vermijden

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door Ann77, 9 jul 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Ona

    Ona Fanatiek lid

    8 mei 2011
    1.469
    1
    36
    - Ja, ik denk ook dat de meerderheid hier niet op let (zie ook de cijfers te dikke kinderen) alleen ben ik wel voorzichtig in m'n uitspraak dat er een 1 op 1 verband is (namelijk: doordat ouders in de eerste jaren van het kind een kind suikers gaf, is er zoveel overgewicht bij kinderen).

    - En waarom lijkt het dat iedereen zoutloos/suikerloos eten geeft in dit topic: de mensen die wel (ruwe riet)suiker/zout geven hebben vaak niet de neiging om op een dergelijk topic te reageren dus je krijgt een hele selectieve groep (niet representatief voor de rest van de populatie). We hebben het hier dus waarschijnlijk over een minderheid (maar dat zou nader onderzocht moeten worden).;)
     
  2. Ona

    Ona Fanatiek lid

    8 mei 2011
    1.469
    1
    36
    Oh en hier ook geen suiker/zout tot 1 jaar. Wel zeer verdunde diksap.

    Ik ben zelf vegetarisch en koop het liefst in een reformzaak. Toch wil ik het m'n dochter niet helemaal ontzeggen. Vooral ook omdat wij zelf nooit snoep in huis hadden en ik inderdaad daardoor geen maat kon houden als het er wel was. Gelukkig heb ik mezelf dit wel aan kunnen leren maar dit was erg moeilijk. Mijn gevoel hierin is dus erg dubbel.
     
  3. Partyrocker

    Partyrocker Niet meer actief


    Nu lijkt het gelijk weer alsof er dikke kinderen zijn puur omdat er mensen zijn die niet zo druk bezig zijn met suikers e.d.
    Vergeet het stukje weinig bewegen ook niet, want daar mee gaat het hand in hand hoor.

    Ik let hier dus NIET op en mijn zoontje zit al vanaf zijn geboorte op de min 1 lijn en nog steeds is het een tenger mannetje met een hoop energie.

    Overigens kreeg hij hier ook wel dingen voor het 1ste jaar. Een lange vinger, liga, likjes slagroom. Dat soort dingen. Roosvicee is altijd sterk aangelengd geweest. Nog steeds.

    Soms vraag ik me af of ik hem er niet meer verpest, maar als ik hem dan zie zitten met een bakje olijfjes alsof het kaasflippies zijn, dan valt het volgens mij wel mee :p
     
  4. twoboys

    twoboys Fanatiek lid

    30 mei 2013
    3.707
    35
    48
    Zorg.
    Zeeland.
    Ik let er wel op, maar ga het echt niet uit de weg.

    Vooral de oudste met zijn net 95 cm en 13kg en 4 jaar en 4 maanden mag van mij suikers eten. Naast de gezonde dingen dan.

    De jongste is nu met een jaar 80cm en ruim 11 kg. Die heeft mijn genen en let ik meer op suikers.

    Door de weeks geen ligas of pyjamapapjes.

    In het weekend doe ik niet moeilijk en mag hij liga en geef ik hem wel eens een pyjama papje.

    Hij krijgt door de weeks als tussendoortje 1 keer en soms 2 keer wat fruit. Of een keer fruit en een keer een rijstewafel.

    Gisteren werd hij 1 jaar (slik), en heeft hij een stukje slagroomtaart op en smiddags een giraffenkoekje (die lange koekjes met chocolade) om zijn verjaardag te vieren. Dat krijgt hij anders nooit.

    Kwa drinken geef ik troebele vruchtensap maar heel sterk aangelengd met water. Of lauwe thee, of melk.
     
  5. Averlhach

    Averlhach VIP lid

    26 mrt 2011
    8.809
    1.014
    113
    Vrouw
    Drenthe
    Het eerste jaar had de oudste kea, dus mocht heel veel niet en wat ik gaf was ik voorzichtig mee (zo reageerde hij ook op abrikozen).

    Als 'koekje' kreeg hij een kinderrijstwafel en verder geen tussendoortjes. Tot een jaar geen zout en geen toegevoegde suikers. Hierna werd ik iets makkelijker, maar zo heeft hij op zijn 2e voor het eerst een chipje op.

    Gevolg? Meneer lust geen snoepjes. Spekjes, rozijntjes etc hij eet het niet!
    Koekjes vind hij wel erg lekker en dat mag hij 1 x per dag.

    Echter een dagje weg betekend wel extra verwennen met wat hij lust :)
     
  6. S0fietje

    S0fietje Fanatiek lid

    4 jul 2011
    2.225
    2
    0
    Ik denk dat de allerbelangrijkste reden waarom steeds meer dikke kinderen komen is omdat er veeeeeel te weinig bewogen word tegenwoordig. Vroeger hadden we geen tv of computer en waren we altijd buiten spelen. Dat is tegenwoordig wel echt anders. Het is vooral de combinatie van slecht eten en niet voldoende bewegen. Het zal niet zo snel zijn dat je van veel snoepen perse dik moet worden. Dan zou mijn vriend zo rond als een tonnetje zijn. Maar als je dagelijks veel beweegt en bijv 2 keer per week 100 km fietst dan kan je echt veel eten zonder ervan dik te worden. Ik leer ons kind niet alleen gezond te eten maar ook vooral om gezond te bewegen.
     
  7. Metire

    Metire Niet meer actief

    Je hebt gelijk, maar als je veel snoept en toch slank blijft betekend dat niet dat je gezond bent. Je lichaam heeft veel voedingsstoffen nodig en die vind je nauwelijks tot niet in snoep/zoetigheid. Het is dus niet alleen voor de lijn belangrijk om gezond te eten. maar goed, zoals ik al eerder zei. snoepen kan best, alleen met mate en in combinatie met gezond eten :)
     
  8. mnonc

    mnonc Fanatiek lid

    9 mrt 2012
    2.589
    0
    0
    Ik ga suiker niet uit de weg. Als we dagje weg zijn mag dochterlief best een babykoekje.
    Laatst was de laatste zwemles (ouder en kind), en werden ze getrakteerd op lange vingers. Ik heb het gewoon toegestaan.
    Ze eet net zo graag iets van fruit.
    Groente eet ze ook goed, dus nee kan me er niet druk om maken.
    Zolang het met mate is.

    Zelf ben ik ook zo opgegroeid, ben totaal niet dik. Was eerder altijd te dun.
    Snoep nog steeds met mate en lang niet iedere dag.
    Taart gebak meeste koek en chocola lust ik ook niet haha.
     
  9. Nescio

    Nescio Niet meer actief

    Hier precies hetzelfde. Dit is ook de reden waarom ik koek en snoep gewoon overbodig vind.
     
  10. sidmick

    sidmick VIP lid

    23 jun 2008
    17.803
    4.183
    113
    Ik ben niet heel moeilijk maar wel alles met mate.
    Zolang grotendeels gezond is mag er best iets ongezonds. Ik geloof niet dat ze daar gelijk dik van worden.
    Dus de kinderen krijgen best een keer een ijsje, patatje, koekje of snoepje. Maar het is hier niet standaard.
    En ik merk dat ik met de oudste het veel langer vol heb gehouden om niet te geven dan bij de jongste.
    Fruit eten ze hier beide niet heel geweldig (lees jongste alleen banaan) , groente daarentegen lusten ze beide heel graag dus ook daar kan ik me niet druk om maken. Maar ook hier zijn ze blij met een soepstengel of rijstewafel.
    Komen er giga traktatisch van school? Die gaan dan in de snoeptrommel in de kast en mogen in delen worden genuttigd.
     
  11. Kellebel1987

    Kellebel1987 Fanatiek lid

    20 mrt 2013
    2.583
    16
    38
    NULL
    NULL
    Kinderen worden o.a. Ook te dik omdat ouders veel uit zakjes/pakjes koken wat vol zit met fructose/glucose suiker wat rechtstreeks omgezet wordt in vet in je buik.. Hierdoot worden kinderen futloos en gaan ze minder bewegen, worden ze dikker en zo is de cirkel rond... Dat ene koekje of snoepje zal echt niet voor overgewicht zorgen! Die pyjamapapjes vlak voor het slapen gaan zijn volgens mij veel slechter dan dat ene koekje/snoepje (die ze waarschijnlijk ruim voor bedtijd krijgen)!
     
  12. Nescio

    Nescio Niet meer actief

    Inderdaad, die sluipende dikmakers zijn veel gevaarlijker dan een keer in de zoveel tijd iets 'ongezonds'. Je kan ook veel beter puur suiker geven dan bewerkte zoetstoffen.
     
  13. LiveLaughLove

    LiveLaughLove Niet meer actief

    Hier ben ik van het weinig snoepen en veel groente/fruit etc. Als ze wat ouder worden word het wat lastiger maar daar doe ik niet moeilijk over. Hier krijgen ze geen ranja maar biologische diksap. We eten meerder soorten en smaken brood. Ik kook voor de jongste zoutloos maar ook voor onszelf gebruik ik weinig zout. Patat enz kregen ze pas rond 1,5 en nog eten ze het niet heel veel. Jongste van bijna 8 maand krijgt geen potjes maar maak alles zelf
     
  14. Andrea85

    Andrea85 Fanatiek lid

    18 mrt 2011
    4.859
    1
    0
    Idd, en zo trouwens ook met zout; veel mensen eten ongemerkt veel zout door pakjes/zakjes/potjes. Wij koken zonder zakjes etc, dat scheelt enorm in zout! En teveel zout is gewoon echt een aanslag op je hart, een keer een bakje chips is heus niet erg, maar stelselmatig teveel zout in je dagelijkse maaktijden wel.
    Oh en wij eten heus wel patat, maar dan zoutloos; laatst per ongeluk met zout gehaald en bllll, wat zout is dat zeg :D
     
  15. Daantje57

    Daantje57 Fanatiek lid

    18 aug 2011
    2.382
    24
    38
    lerares
    Utrecht
    Ik kook altijd vers omdat mijn man en zoon allerlei allergien hebben voor dingen die in 90% van al het kant en klare voedsel zit. ( Tarwe en paprikapoeder bijv.) .... ook geef ik mijn zoon niet zomaar snoep...helemaal vermeiden doe ik niet.... als ik een keer een raketje eet mag hij best een paar likjes..en op een verjaardag doe ik ook niet moeilijk... al kan de helft sowieso al niet vanwege de tarweallergie....

    AVondeten kook ik voor mijn zoon apart.... want ik kook dan wel vers.... maar ik ben ook echt zoutverslaafd :) ..... ik heb ook altijd een lage bloeddruk (90/55)
     
  16. Cygnet2

    Cygnet2 Niet meer actief

    Het valt erg mee hoor met dat niet bewegen van kinderen tegen woordig. In ieder geval heeft dit veel minder invloed dan er gedacht werd.

    Wel spelen sterk mee:
    - geen nee zeggen
    - compenseren (niet eten, wel snoepen)
    - heeeeel veel aanbod van calorierijke voeding met actieve marketing
    - grotere porties
    - slecht voorbeeld door ouders / grootouders

    Het standpunt moet eigenlijk zijn: het is niet nodig en dus ook als zodanig in gezet worden maar dit geldt niet alleen voor suiker maar ook voor (verzadigde) vetten. Hoeveel ouders geven hun (grotere) kinderen niet een energiereep mee naar school onder het mom 'gezond'...

    Niets gezonds aan en dat geldt ook voor papjes, drankjes, hapjes, koekjes, toetjes etc. Eigenlijk moet je overal wat bewerkt is, je vraagtekens bij zetten en goed kijken naar de calorie in name (in cominatie met verzadigd vet).

    Suiker is helemaal niet slecht.. teveel caloriën wel.
     
  17. Kellebel1987

    Kellebel1987 Fanatiek lid

    20 mrt 2013
    2.583
    16
    38
    NULL
    NULL
    Verzadigde vetten zijn ook helemaal niet ongezond, zij zorgen juist voor een verzadigd gevoel! Ik vind trouwens ontbijtkoek ook mega ongezond terwijl veel ouders dit als een gezond koekje geven! Zit vol fructose/glucose! Is volgens mij zelfs het hoofdbestanddeel! Overigens vind ik niet dat je kinderen op een streng dieet moet zetten en kunnen hun als je gewoon 'normaal' voedsel geeft en met mate snoep bijna niet te veel kcal binnen krijgen!
     
  18. Ona

    Ona Fanatiek lid

    8 mei 2011
    1.469
    1
    36
    Nee dat is niet waar, dat zeg ik niet, als je m'n volgende zin leest zeg ik: 'alleen ben ik wel voorzichtig in m'n uitspraak dat er een 1 op 1 verband is (namelijk: doordat ouders in de eerste jaren van het kind een kind suikers gaf, is er zoveel overgewicht bij kinderen).'
    Precies om jouw punt. Beweging speelt ook een grote rol en wat dacht je van genen!
     
  19. huggy

    huggy Actief lid

    10 apr 2012
    345
    0
    0
    Gastouder
    Dordrecht
    Wij eten gewoonlijk suiker- en zoetstof vrij, maar hebben we eens een feestje, etentje of vakantie dan doen we gewoon mee. Onze dochter eet tot nu toe ook altijd vers en suiker- en zoetstof vrij. Het enige dat we wel eens gebruiken is agavesiroop of stevia.

    Tussendoor krijgt ze een rijstwafeltje, fruit, groenten, biologisch koekje, Hüttenkäse, zelfgemaakt ijs of yoghurt. Wanneer we op visite gaan neem ik voor mijn meisje als tussendoor vaak gewoon een avocado met lepeltje en zuurdesem/spelt boterham mee, komt het altijd goed!
     
  20. KnuffieQ

    KnuffieQ Niet meer actief

    Hier dezelfde aanpak
     

Deel Deze Pagina