Slapen..

Discussion in 'Baby en dreumes' started by Evi87, Jul 25, 2013.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Evi87

    Evi87 Actief lid

    Jun 19, 2012
    300
    0
    0
    Beste dames,

    Hier zijn al 1001 onderwerpen over maar ik wil toch even mijn verhaal doen en jullie meningen horen.

    Onze kleine meid is nu 2 maanden oud, we hebben best een moeilijke start gehad helaas maar het gaat nu wel beter.
    Bij de bevalling heeft ze de spildraai niet helemaal goed gemaakt, daar heeft ze wat last van gehad, we zijn bij de osteopaat geweest en die heeft haal lijfje lekker los kunnen maken. Ook heeft ze (verborgen) reflux en is ze een echte 'luchthapper' zo volgens de kinderarts. Daar hebben we medicijnen voor gekregen. Gaviscon en belladonna capsules die ik door de voeding moet doen. Ze krijgt friso standaard flesvoeding met nutriton. En we gebruiken een difrax fles. We waren gestart met avent, daarna difrax, toen een dr brown geprobeerd maar toch weer terug op difrax. Bij dr brown heeft ze een aantal keer de hele fles terug uit gespuugd! En avent ging helemaal slecht met haar.
    Tot zover het voedingsverhaal, nu het slapen.
    Ze slaapt eigenlijk alleen maar in bed als ze bij mij of mijn vriend in slaapt valt, we proberen zo vaak wakker maar suf in bed te leggen maar dat eindigd altijd in huilen, we leggen haar neer en BOEM wakker! helemaal over haar toeren en dat vind ik dus niet nodig, ik laat haar wel eens even jammeren maar zodra ze echt over haar toeren gaat pak ik haar er weer uit en ligt ze bij mij. Uiteindelijk leggen we haar dus ook weer slapend terug in bed, dat gaat goed maar hierdoor ligt ze nooit voor half 9/9uur in bed! Om half 11 maak ik haar weer wakker voor de laatste fles. Als we ze daarna terug leggen (suf is ze altijd) slaapt ze gewoon lekker verder tot een uur of 7.
    Maar dan, het verhaal van overdag! Die wil dus niet slapen he, ja in haar bed toch niet! Als ik ze in ons bed leg en er bij ga liggen gaat ze slapen zonder al teveel te mopperen. Ik leg ze 'smorgens na de fles van 11 uur in bed. De rest van de dag slaapt ze bij mij, of in ieder geval beneden. Overdag is ze wel vrij veel wakker. Ze is vrij druk met bewegen van de armen en benen.

    Mijn vraag. Komt dit goed??? Heeft zij gewoon niet zoveel slaap nodig ofzo? Ik heb vanalles gelezen over inbakeren, zou dit iets voor haar zijn? Wat kan ik doen? Over 3 weken moet ik ook weer gaan werken en gaat zij naar de kinderopvang, daar hebben ze natuurlijk niet zoveel tijd voor haar als ik thuis heb, want ben echt een hele dag met haar bezig!
    Ik weet het dus even niet meer!

    Lieve groetjes Evi
     
  2. Caro31

    Caro31 Fanatiek lid

    Nov 11, 2007
    2,501
    2
    38
    Een link waar je wat aan kunt hebben:
    inbakeren.nl - Hoeveel slaap heeft baby nodig? Hoe lang wakker zijn?

    Als ze om 7.00 uur wakker is, zou ik haar om 8.00 uur/8.30 uur zeker weer in bed leggen. Inbakeren heeft hier trouwens heel goed geholpen, omdat mijn zoontje zichzelf steeds wakker maaide met zijn armpjes. We zijn er met 8 weken mee begonnen. Je zou de Puckababy kunnen proberen of de Pacco-inbakerdoek. Wij hebben de Pacco gebruikt en werkte echt super. Hierdoor heb ik mijn zoontje in een heerlijk slaapritme gekregen waar hij nu nog profijt van heeft (sinds 6 maanden slaapt hij zonder inbakerdoek).

    Verder nog een goede tip: het boek van Stephanie Lampe "Baby in een droomritme". Superboek met hele goede tips!
     
  3. chila

    chila Niet meer actief

    Hoi,

    In het begin hebben wij ook veel moeite gehad met het slapen van ons dochtertje. Zij heeft ook verborgen reflux en wilde ook niet in bed gelegd worden. Na heel veel geklungel door van alles te proberen zijn wij friso comfort gaan geven met de difrax fles. Daarbij hadden we medicijnen : ranitidine. Dit ging qua pijn super, nergens meer last van.
    Het slapen was een ander verhaal, ze was erg onrustig en wij hebben haar dus ook ingebakerd. Vanaf dag 1 dat we gestart zijn met het inbakeren sliep ze op dr eigen kamertje, en sliep ze ook zonder te mopperen. Zij maaide zichzelf ook wakker met haar armpjes.

    Je zou inbakeren kunnen proberen. Ons meisje heeft inmiddels geen inbakerdoek meer maar slaapt prima. Heeft een heel fijn ritme.

    Wij hebben de pacco doek gebruikt.
     
  4. Caro31

    Caro31 Fanatiek lid

    Nov 11, 2007
    2,501
    2
    38
    Oh ja, mijn zoontje heeft ook verborgen reflux en Ranitidine heeft hier ook heel erg goed geholpen. De eerste weken heeft hij ook voornamelijk op ons geslapen trouwens ;).
     
  5. Nati

    Nati Niet meer actief

    Gefeliciteerd met je dochtertje!

    En ja, dit komt goed! :D

    Wij hebben ook een moeilijke start gehad met mijn dochter. Ze had verborgen reflux en kreeg daar medicatie voor en wij zijn bij een osteopaat in behandeling geweest i.v.m. een vastzittend nekje door de bevalling. Mijn dochter is de eerste maanden erg onrustig geweest. Ze huilde heel veel en sliep weinig en slecht en ik heb vaak met mijn handen in het haar gezeten. Ze sliep ook alleen hazenslaapjes bij mij overdag en het lijkt nu wel of ik mijn hele verlof lang met een slapend of huilend baby op mijn arm op de bank heb gezeten. :)

    Naarmate ze ouder werd ging het bij ons geleidelijk aan iets beter en toen ze een maand of 3 was werd ze rustiger. We hebben trouwens de puckababy slaapzak gebruikt en die werkte bij ons super! Ook sloeg de medicatie voor de reflux goed aan en ze ging iets beter slapen. Toen pas zijn we haar wat structureler in haar eigen bedje gaan leggen om te slapen.
    Maar de echte omslag kwam juist toen ik weer ging werken! Ik maakte me ook zorgen over het slapen op het kinderdagverblijf (daar moest ze zonder puckababy slapen), maar raar genoeg ging dat meteen super (nog steeds slaapt ze daar vaak langer dan thuis, snap er niks van, haha) en doordat ik er niet meer letterlijk zo bovenop zat kon ik het wat beter loslaten allemaal en zat er zelf relaxter in (en dat voelde mijn dochter ook aan, daar ben ik van overtuigd).

    Ik weet dat het moeilijk is, maar probeer er voor jezelf zo relaxed mogelijk mee om te gaan. Wij waren op gegeven moment blij dat ze überhaupt sliep, maakte al niks meer uit waar en hoe, haha. Nu gaat het echt hartstikke goed, al heeft ze haar buien waarop ze echt niet wil slapen (blijf je houden, hoor) en is het nog steeds geen slaapkop, maar er zit veel meer 'rust en regelmaat' in. En eigenlijk is het allemaal vanzelf gegaan, want we zijn voornamelijk mee gegaan met mijn dochter en hebben haar nooit iets opgedwongen (als ze niet kon of wou slapen ging ze maar weer uit bed, jammer dan, volgende keer weer beter en vaak viel ze dan in de kinderwagen of in de auto wel in slaap).

    Luister naar je moedergevoel en doe waar jij achter staat en waar jij je goed bij voelt!! Dan komt het allemaal wel goed, hoor, echt waar!
     
  6. Evi87

    Evi87 Actief lid

    Jun 19, 2012
    300
    0
    0
    Nou, ik heb dr vanochtend 2x 'ingebakerd' met een badcape en in bed gelegd.. Of het toeval is of niet. Ze sliep na paar minuutjes mopperen! Ik heb zojuist n puckababy slaapzak gekocht. Gaan we dat proberen :)
     

Share This Page