Vanmiddag motor wezen kijken in Wezep, zonder Sylvano. Zijn er 1 uurtje geweest. Was een kindje van 1,5 jaar onder de rode plekjes. Vroeg of het kindje ingeent was ze zei van wel maar zei erbij dat ze wel twijfelde of dit misschien toch de mazelen waren. Kindje was niet ziek... Sylvano krijgt maandag zijn BMR enting. Kan ik het overdragen aan Sylvano? En wat moet ik nu doen??
Het zou kunnen, maar de kans is niet erg groot dat je het overdraagt. Daarbij kun je er nu niks meer aan veranderen of je moet jezelf de komende tijd in quarantaine willen gaan zetten (of je zoontje). Rode plekjes kunnen ook nog andere kinderziektes zijn, dus je weet niet eens of het wel de mazelen zijn. Daarbij heb je neem ik aan geen intensief contact gehad met dit kindje, dus is de kans heeeeeeeel erg klein dat jij iets met je meegenomen hebt wat jouw zoontje kan besmetten. Dus, even diep ademhalen en weer verder gaan zonder zorgen.
Stel in het aller ergste geval dat je hem aansteekt, dan is dit natuurlijk niet meteen heel ernstig. Bij een gezond kindje verloopt 'de mazelen´ meestal zonder problemen/complicaties. De kans dat dit jongetje de mazelen heeft is klein. De kans dat jij vervolgens je zoontje weer besmet is klein én de kans op complicaties bij eventuele mazelen is klein.. Oftewel: ga je nou vooraf geen zorgen maken. Echt niet nodig. Houd je zoontje even in de gaten en mocht je straks toch ineens symptomen van de mazelen ontdekken dan ga je naar de huisarts. No worries!
Kindjes die de BMR prik hebben gehad kunnen net zo goed mazelen krijgen. Kans is wel kleiner. Kreeg van de week een brief van het RiVM daarover. Wij wonen in het risico gebied.
Waar had hij allemaal bultjes/vlekjes ? Wij wonen een kleine 10 km van Wezep en er heerst hier ook hand-,voet- en mondziekte
Waarom kan dit niet? Als ik op mijn werk met iemand in aanraking kom die mazelen heeft dan neem ik dat virus toch niet in mijn broekzak mee naar huis. Je kunt alleen iemand besmetten als je hetzelf hebt en niet via allerlei omwegen.
Hand- mond- en voetziekte krijg je vlekjes rondom de mond, handjes en voetjes. Hier gingen mijn zoontjes handjes en voetjes vervellen en daarna kreeg hij nieuwe nagels op zijn vingertjes. Nu zijn zijn teentjes aan de beurt.
Ik zou even je consultatie bureau bellen en wat eerder de vaccinatie halen. Ook al ben je in aanraking gekomen met mazelen heeft snel vaccineren wel zin. In oosterwolde (dorpje naast wezep) heerst mazelen. Better safe than sorry. Aangezien je kindje al ouder is dan 1 jaar heeft het geen consequenties voor zijn vaccinatieschema. In wezep is trouwens op vrijdag van 9-11 uur inloopspreekuur op het cb, dan kan je zonder afspraak. Edit: ik had niet goed gelezen, je zoontje was blijkbaar niet mee. Ben je zelf en je partner als kind 2x ingeent tegen de mazelen of heb je het gehad? Zo ja is de kans dat je je kindje besmet heel erg klein.
Kan ik mijn kind besmetten als ik op bezoek ben geweest bij iemand uit de reformatorische gezindte? Nee. Als u zelf beschermd bent tegen mazelen, doordat u gevaccineerd bent of vroeger mazelen hebt doorgemaakt, kunt u de ziekte niet overdragen op anderen. Bovendien zijn de meeste volwassenen uit de reformatorische gezindte beschermd tegen mazelen doordat zij de ziekte in hun jeugd al hebben doorgemaakt. bron : http://www.rivm.nl/dsresource?objectid=rivmp:9451&type=org&disposition=inline&ns_nc=1 zo das ook weer duidelijk ook voor andere vragen over de mazelen is nieuwsbrief rivm van 25 juli 2013