11weken, welk voedingsschma?

Discussie in 'Flesvoeding' gestart door Peetje2012, 14 aug 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Peetje2012

    Peetje2012 Bekend lid

    17 aug 2012
    666
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hier zal vast al wel een topic over zijn, maar kon m niet vinden.
    Onze baby is bijna 11 weken. Overdag lukt het goed om om de 4uur te voeden. Hij krijgt 150+5 deze drinkt hij ook leeg. Alleen 's nachts komt hij heel wisselend, waardoor de tijden overdag ook weer anders zijn. Zou graag meer regelmaat erin willen. Bijv 7-11-15-19-23 en dan de nacht door. Heb op advies van consultatiebureau voeding voor hongerige baby's geprobeerd, maar daar krijgt hij zo'n kramp van, dat we dat niet meer geven.
    Hebben jullie tips??
     
  2. proudmommy2013

    proudmommy2013 Niet meer actief

    Nachtfles kleine hoeveelheid en dan om 07:00 starten met de normale flessen... Of om 23:00 grotere fles?
     
  3. LittleStarr

    LittleStarr Actief lid

    11 aug 2013
    109
    0
    0
    Omgeving Hoorn
    ik zou op verzoek voeden, meestal regelen ze dan zelf een schema.

    wij hebben altijd op verzoek gevoed en dan regelende ze zelf een schematje/ritme , de ene keer om de 3 u andere keer 4u andere keer om de 5u..
     
  4. jaimie

    jaimie Lid

    14 aug 2013
    11
    0
    0
    NULL
    NULL
    hoi dames,

    ik zit dus ook met zo'n dilemma.
    ons schatje is nu 10 weken en 2 dagen.

    sinds dat ze bij het cb is geweest en ze mij een aanbevolen schema aan te houden ben ik schema gaan doen 8 uur - 12 uur- 4 uur - 8 uur en de laatste fles gaf ik half 12 en dan komt ze altijd rond half 5 a 5 uur... en dan begon ik weer gewoon 8 uur met de eerste fles. en dan vooral 5 x 150ml+5 scheppen aanhouden.

    wat ik merk aan dit schema is dat ze veel onrustiger is geworden veel meer huilen. ze word standaard half 5 a 5 uur wakker voor de fles.
    eerst deed ik de fles niet geven maar speen in en dan bij me leggen en dit hield ze vol tot 7 uur half 8 na de 4de dag werd dit een drama dat ik iets had van gewoon de fles erin en het is goed want opgegeven breekt het je zelf ook op want egt slapen doe je niet :p

    dus nu krijgt ze de gewoon de fles wanneer ze komt maar dan niet de volledige 165 ml maar 90+3 scheppen en dan kwam ze vanzelf 8 uur of ik moet ze wakker maken.

    nu lees ik veel dat er tog gewoon op verzoek voede. dit heb ik in eerste stantie ook gewoon gedaan en dat verschilde nog wel eens met de tijd dat ze kwam zo i zo komt ze om de 4 uur en als ze weinig heeft gedronke dan kwam ze om de 2 uur.

    wat ik ook aan mij zelf voel is dat ik onzeker wordt van doe ik het wel goed aangezien ze veel onrustiger is meer huilt en de fles niet meer leeg drinkt ze laat nu regelmatig bij een fles wel eens 40 a 50 ml staan terwijl ze voor heen voordat ik het schema ging doen gewoon de fles leeg dronk.

    ik word er gewoon onzeker van vooral omdat het cb van de schema's is... maar ik vind ze er onrustiger van worden.

    maar nu ik het schema heb kan ik dan gewoon op verzoek gaan voeden maar wordt zij daaar niet onrustig van weer anders weer verandering.

    's nachts ligt ze ook ingebakerd omdat ze heel erg druk is met haar armpjes en zich zelf wakker houd en duurde het vaak 1,5 uur voordat ze sliep nu is het hooguit 15 tot 30 min en ze slaapt vast.

    wat zegge jullie

    groetjes
    jaimie
     
  5. LittleStarr

    LittleStarr Actief lid

    11 aug 2013
    109
    0
    0
    Omgeving Hoorn
    Het cb is idd van se schema's en volgens de boekjes..
    Wat ze echter vergeten is dat er maar weinig kindjes volgens hun boekjes gaat.

    Ik ga naar het cb om te meten en wegen en veder niks..

    Als jou kindje het beter doet op verzoek dan had ik de keuze gauw gemaakt.
    Voor het ene kindje werkt een strak schema qua voeding en slapen en voor de ander werkt dat dus totaal niet.

    Mijn dochter eet de ene dag meer dan de andere dag het cb hamerden erop dat ze van alles moest eten , maar ik heb de ene dag toch ook meer trek dan de andere dag ?


    Ik zou gewoon weer doen zoals je t deed als daar je kindje weer rustig mee word is dat veel beter.
    En je zegt t zelf al als je kindje eerder dan 3u komt geef je iets minder prima toch!Jou moeder gevoel werkt het beste.

    Je kunt het cb enz als richtlijn Houden maar je eigen gevoel telt het meest
     
  6. LittleStarr

    LittleStarr Actief lid

    11 aug 2013
    109
    0
    0
    Omgeving Hoorn
  7. jaimie

    jaimie Lid

    14 aug 2013
    11
    0
    0
    NULL
    NULL
    dankje..
    uiteindelijk ga je zo twijfelen ik neem cb veel te letterlijk.. het heeft even geduurd voordat ik erachter kwam waarom ze zo onrustig is en veel meer huilt eerst dachten we dat het aan de inenting lag want daar heeft ze hele dag van gehuilt zo zielig eigenlijk...

    we hebben zo i zo een vast ritueel als ze naar bed gaat en dat is tussen 19.00 uur en 19.30 in bad zodat ze 19.30 a 20.00 fles heeft en dan gaat ze lekker naar bed en dan is het vaak dat ik ze om half 12 moet wakker maken.

    maar dan ligt ze eigenlijk zo vast te slapen dat ik iets heb van eigenlijk laten liggen en ze komt wel want de fles dronk ze ook niet leeg.
     
  8. LittleStarr

    LittleStarr Actief lid

    11 aug 2013
    109
    0
    0
    Omgeving Hoorn
    Ja idd lekkrr laten slapen als ze honger hebben komen ze vanzelf wel.
    Hier maakte de ik haar toen der tijd ook wakker maar dat was drama snachts omdat we haar dan uit der diepe slaap hadden gehaald.

    Ik snap de onzekerheid had ik zelf ook erg..ik gaf eerdt bv ging toen over op fv dus was onwijs zoeken hoe of wat
     
  9. Averlhach

    Averlhach VIP lid

    26 mrt 2011
    8.809
    1.014
    113
    Vrouw
    Drenthe
    Het is gewoon lastig met die kleintjes ;)

    Het enige wat je het beste kunt doen is kijken naar jouw kleintje. Snap je wat ze wil? Is ze dan tevreden? Dan gewoon dat doen! Natuurlijk wel kijken dat ze niet veel te weinig of te veel drinkt.
     
  10. medinalil

    medinalil Bekend lid

    25 mrt 2013
    799
    1
    16
    hier ook een dillemma, mijn baby is 6 wk, 6 wk heeft de kleine bv gehad(gekloft)en kreeg op verzoek 125 cc,maar nu slik ik ab en wil ik liever geen bv geven aan de kleine dus geef ik nu flesvoeding maar mag je dan ook voeden op verzoek? in t begin hoorde ik dat als je flesvoeding geef er minimaal 3 uur tussen moet? zitten?maar dat red ik nooit hij komt soms om de 2 uur...
    ik geef trouwens 90 cc flesvoeding...
    wie weet raad?
     
  11. Averlhach

    Averlhach VIP lid

    26 mrt 2011
    8.809
    1.014
    113
    Vrouw
    Drenthe
    Flesvoeding kan prima op verzoek. Bij flesvoeding wordt er, in vergelijking met bv, wel een max gehanteerd.
    De richtlijn is 150cc voeding per kg lichaamsgewicht. Maar alles tussen de 120cc en 180cc is prima!

    Dus de vraag is meer hoe zwaar weegt jou kleintje? En hoeveel x krijgt hij/zij een flesje?
     
  12. medinalil

    medinalil Bekend lid

    25 mrt 2013
    799
    1
    16
    bedankt voor je reactie, hij woog de laatse x 2 wk geleden 4280 gram...en hij komt om de 2,5 a 3 uur voor een flesje...ik geef hem dan 90 cc
     
  13. Averlhach

    Averlhach VIP lid

    26 mrt 2011
    8.809
    1.014
    113
    Vrouw
    Drenthe
    Zeg dat hij dan nu rond de 4500 gram weegt.

    De richtlijn is 150cc voeding per kg lichaamsgewicht (tussen de 120 en 180cc is goed). Dan mag hij nu;
    4,5 x 150 = 675 voeding per 24 uur.
    Als je hem 90/3 geeft geef je dus 100 cc voeding. Dan mag je dus ongeveer 7 flesjes per dag geven, je komt dan iets over de richtlijn heen, maar niet zoveel en het is een richtlijn ;)

    Als je als max 4,5 x 180 = 810cc aanhoudt zou je ook 8 flesjes mogen geven van 100cc voeding. Mocht je echt structueel meer nodig hebben kun je de keuze maken of erover denken om forte te aan geven. Niet direct over naar volledig, maar 1 schepje vervangen en kijken hoe dat gaat.
     

Deel Deze Pagina