Absoluut! Ik denk dat dat de beste en enige weg naar uiteindelijke rust in de regio is, bemoeienis vanuit het westen werkt alleen maar averrechts. Überhaupt vaag, VS die de rebellen wil steunen, die onder andere weer bestaan uit leden van Al Qaida die ze willen bestrijden? Wat een zootje!
Qua militair ingrijpen: de buurlanden kiezen ook niet graag tussen Amerika en Israël, ironisch genoeg deze keer aan dezelfde kant als al Qaida, tegen zich krijgen, of Iran en Rusland en China tegen zich krijgen... En qua humanitaire hulp, vergeet niet dat bv Libanon ondertussen voor ruim een miljoen Syrische vluchtelingen zorgt, bovenop de ruim 200.000 statenloze Palestijnen in vluchtelingenkampen, op een eigen bevolking van 4 miljoen! Denk je eens in dat er hier ineens vier miljoen Belgen komen, met een rugtasje met schone kleren, en verder niets, voor wie we eventjes onderdak, eten en psychische zorg mogen regelen?
Ja ze zitten nu in landen die zelf al enorm veel problemen hebben, in die hoek zijn nog zat rijke landen maar niet op de syrische vluchtingen zitten te wachten.
Vraagje,wat moeten ze eraan doen? Je kunt moeilijk gaan bombarderen,dan gaan de mensen dood aan de bommen. Vind het heel erg zielig
Dus, naar alle waarschijnlijkheid, sarin gebruikt. Walgelijk. 'Chemische aanval Syrië gedaan met Sarin' | nu.nl/buitenland | Het laatste nieuws het eerst op nu.nl Goede uitspraak van Ban Ki-Moon. Zsm dat rapport op tafel hebben met FEITEN en dan als 1 natie proberen de burgers in Syrië veilig te krijgen. Nu maar hopen dat Rusland, China en Iran dat ook gaan inzien.
Maar ook al is er Sarin gebruikt, welk bewijs is er dat Assad dat heeft gedaan? Er zit wat mij betreft een 'luchtje' aan, letterlijk en figuurlijk.
Dit gevoel heb ik ook. Als er bewijzen zijn, waarom niet laten zien? Hetzelfde als toen met de 'dood' van bin laden. Wáár is dat bewijs..? Ik vertrouw het allemaal niet en er zit ongetwijfeld veel meer achter als dat wij weten.
Precies! Waarom zo geheimzinnig doen over die "bewijzen". Wat nou als al Qaida hier achter zit? En zo probeert Amerika uit de tent te lokken?
Ondanks dat ik me afvraag of er uberhaupt zo'n organisatie als Al-Qaida bestaat denk ik heus wel dat Amerika weet waar ze mee bezig zijn en wat er zich allemaal afspeelt in dat gebied, meer dan wie dan ook.
Daarom vind ik dat Amerika er niet alleen in moet duiken. De Arabische liga heeft zich ook al uitgesproken, die gaan het ook niet koetsiekoetsie 'doen'. Laten ze dit als wereld aanpakken, ook om te laten zien dat zulke wandaden niet worden geaccepteerd.
Ik denk dat Amerika zo hun eigen plan heeft waarom ze Syrië willen beschieten en het daarom op deze manier aanpakken.
Ik hoop inderdaad dat Amerika weet waar ze mee bezig zijn. En dat ze heel goed nadenken, voordat ze zich hiermee gaan bemoeien. In Irak en Afghanistan heeft de inval van Amerika ook niet veel geholpen. Desondanks ben ik het er wel mee eens dat degene die verantwoordelijk zijn voor deze gifgasaanvallen gestraft moeten worden.
Amerika wil niet aan gezichtsverlies lijden, want Obama had grootse woorden over een rode lijn bij gifgas.
Tja......Obama kan nou eenmaal niets zonder toestemming. Het is niet him self die de beslissingen maakt. Ik vind het altijd zo makkelijk om met het vingertje naar Amerika te wijzen. Wat dacht je van China en Rusland, die hebben alles tot nu toe tegen gehouden. 1 pot nat! Persoonlijk ben ik er tegen om je als westers land te bemoeien met dat soort landen. Wij proberen ze een democratie op te dringen, waar ze helemaal nog niet aan toe zijn en ze hebben totaal geen idee wat het inhoudt. Er komt altijd heibel van en als puntje bij paaltje komt, hebben de westerlingen het altijd gedaan. In dit geval zijn de burgers zelf in opstand komen, maar of ze er nou wat mee opgeschoten zijn? Nu kan de UN zich er mee bemoeien, maar o wee als de blauwhelmen wat verkeerds doen....dan heb je de poppen helemaal aan het dansen! Terwijl zij ook alleen maar doen wat ze opgedragen krijgen.
Nou veel experts vragen dit zich ook af hoor.. Het beestje moest een naam krijgen en dat werd voor ons een grootschalige organisatie als Al-Qaida.. men vraagt zich af of het wel zo'n breed netwerk is, of dat überhaupt bestaat of dat het meerdere kleine brandhaarden zijn.