Hey. Wat is normale haargroei bij een kleuter? Het valt namelijk op hier dat ons meisje behoorlijk behaarde benen heeft. ..wel blond. En ook op haar vagina zag ik pas wat haartjes. Dit in combinatie met dat ze soms flink vocht vast houd. En te dik is voor haar lengte. Komt in de buurt van morbide obesitas waar we al een hele tijd hard voor werken om het te minderen. Maar helaas geen tot weinig vooruitgang dien. Ze heeft ook borstjes. ...maar dat kan van het te dik zijn komen. Iets waarmee ik even overleg moet plegen met de kinderarts? Het vocht vasthouden doet ze al langer en is geen oorzaak voor gevonden. Is het normaal dat ze al haartjes zichtbaar krijgen? Groetjes
ik lees mee mn meisje is ook voorzien van heeeel veeel donshaar zeg altijd mn kuikentje echt niet normaal hoeveel blond donshaar ze heeft en ook dus op der vagina dr boven armen zitten ook vol met blonde haren dus ja lees ff mee
onze zoon heeft ook flink behaarde benen ( blonde haren). Hij is bijna 4 en sinds een paar maandjes zijn zijn benen flink behaard haha.
Als ze zo'n groot overgewicht heeft, ben je denk ik ook bij een dietiste? Uit je verhaal lijkt me wel dat ze misschien hormonaal niet helemaal in balans is, lijkt me best iets voor de kinderarts idd, als je daar toch eens komt. Of als je ontevreden bent met de vooruitgang van het overgewicht/het vocht. Hoewel borstjes natuurlijk ook kunnen komen door te hoog vetgehalte en donshaartjes op zich natuurlijk wel normaal zijn, mijn meisje heeft dat ook gewoon. Lijkt me trouwens wel belangrijk om te weten of het overgewicht is van vet, of van vocht! Begeleid iemand jullie?
Onze oudste is heel erg donker, en heeft al harige benen. Maar verder nergens, ja een beetje donker gezichthaar. Ik zou het even overleggen als ik jou was. Wellicht is er iets hormonaals aan de hand.
Ik heb idd mijn twijfels of het hormonaal is. .. We lopen bij een therapeut thuis begeleider en die heeft contact met de diëtist. Ivm vergoeding die maar voor een consult is dus loopt het zo. We hebben een strikt schema en dieet. Al eet ze niet extreem. Snoep of koek bijna nooit enz...Verder veel groenten en gewoon gezond eten. Binnenkort dan toch maar eens afspraak maken met onze kinderarts. Ze moet wel binnenkort naar de schoolarts.
Maar haartjes zijn op deze leeftijd toch wel iets meer aan het worden lees ik ook. Ze had eerst echt alleen dons nu dikkere dons. Zoon heeft ook bijna geen haar. Daarom viel het me op en vroeg ik het me af :-D
Ik meen dat haargroei op armen, benen en eventueel rug 'normaal' is en niet-hormoon gerelateerd. Op net moment dat een kind haargroei heeft op geslachtsdelen KAN het een hormonenkwestie zijn, dus ik zou zeker even de (kinder)arts raadplegen.
Ik zie dat jij pcos hebt, hormonen dus.... Ik heb ook pcos en zolang ik mij kan herinneren heb ik al veel haar, zo vroeg zullen ze nog geen pcos constateren maar ik weet wel dat je hiermee geboren kan worden
Ik zou lekker een afspraak maken bij je eigen kinderarts en het daar overleggen en de schoolarts gewoon overslaan (dat kan je heel simpel doen door het papier wat je tzt krijgt netjes in te vullen en daarop te vermelden waarom je ervoor kiest om het consult bij de schoolarts overslaat) Wat betreft de beharing, hier ook een meisje met harige benen, dons op de rug en ook wat in dons in de schaamstreek.
Hier was het ook de schoolarts van de ggd (wel regulier onderwijs) maar het was gewoon een verpleegkundige die de checks deed (gewicht lengte) en het bracht niet veel meerwaarde met zich mee. Heb toen gebeld en het was niet verplicht maar ze wilden wel een goede reden. Heb toen netjes uitgelegd dat het wij de meerwaarde er niet van inzagen dat onze autistische zoon uit de klas zou worden gehaald door een vreemde mw. Onderzocht zou worden door een vreemde mw en waar zijn ouders of juf niet bij aanwezig mochten zijn. Heb er daarna nooit meer wat van gehoord.
@antares: waarom word er maar 1 consult Dietist vergoed Als de kinderarts je verwijst naar de Dietist krijg je ALLE consulten gratis, als de huisarts dat doet niet Ik zou dus een verwijzing regelen van de kinderarts.. Hier al 10x naar de dietist geweest met onze dochter, volledig gratis.
Ik zou het even vragen aan de huisarts. Hier ook een meisje met dons op de rug en bovenarmen (al vanaf geboorte) en sinds 2 maanden ook flink haartjes op de benen. Maar niks op geslachtsdelen/oksel, dus denk gewoon erfelijk. Ik hoop maar dat het op de benen niet erger wordt, want ze is vrij donker dus denk dat haartjes ook nog donkerder gaan worden. Nou ja, je doet er niks aan. In jouw geval zou ik er wel even naar laten kijken of het niks hormonaals is.
Echt ka wel vergoed? )^$@@$^ wist ik dat eerder! Ga eens bellen! Oproep school arts moeten wij met haar naartoe. Dus misschien toch iets anders. .. moet naar het cjg om te kijken.
Nou maak me niet zo een zorgen meer. :-D ze heeft geen lange haren ofzo. ..maar het dons valt gewoon iets meer op. Misschien ook omdat ze zoveel groter nu worden hihi. Moet ook afspraak revalidatie arts maken dus ga lekker even plannen. ...Alles bij elkaar en op een dag. Makkelijker nu het ziekenhuis ver weg zit en ik niet meer op de fiets kan. ....
Hier ook een dame met donshaar. Heel veel op haar benen, maar ook een beetje op haar rug en schaamheuvel. Ook heeft ze een licht bruine streep op haar buik van haar navel tot schaamheuvel. Cb heeft gezegd dat het erfelijk kan zijn en dat ik me geen zorgen hoef te maken. Ha heeft er nog nooit iets over gezegd
Mijn zoon van 4,5 heeft sinds enkele maanden ook veel meer ( blonde) haartjes op zijn benen. Verder nergens anders. Dus denk dat dat de leeftijd is en wrs los staat van de overige problemen. De obesitas en het vocht vasthouden lijkt me zorgelijker. Krijg je al wel begeleiding hiervoor?
Allebei mijn zoons zijn al vanaf de geboorte flink behaard, gelukkig wel blond. Allebei hebben ze flink wat haargroei op hun benen, armen en rug. In de schaamstreek heb ik niks gezien.