Ik geef BV. Hoe zit het dan met die ijzer? Geef je dan zowiezo genoeg ijzer door aan je kindje? Vit D wordt hier zelfs tot 6 jaar aangeraden, ook in combi met KV.
Vroeger niet, tegenwoordig wel. Huidige advies is dat alle kinderen tot ze vier jaar zijn vitamine D krijgen. Ongeacht het soort melk dat ze drinken.
Ik zou gewoon iedere dag 1 hapje blijven aanbieden. Neemt ze m, dan zou ik er haar nog een hapje geven. Ze moet er denk ik gewoon aan wennen. Hier werkte mijn meisje haar eerste paar hapjes ook direct maar buiten, maar al vrij snel had ze door hoe ze moest eten en ging het prima. En dan langzaam steeds wat meer hapjes geven. Zou wel de eerste dagen hetzelfde te eten geven, hebben ze de kans om aan de smaak te wennen. Succes!
Gek toch he. Hier in Spanje kijken ze je met grote ogen aan als je vraagt of je vitamine D moet bijgeven. Volgens de pediaters hier zit dat in de KV en hoeft dat dus niet.
Over rapley...je kunt dat gewoon doen hoor! Je kindje hoeft niet te kunnen zitten. Wij zijn met 6maanden en 1 week begonnen met vaste voeding en onze dochter kon toen ook nog niet echt zitten. Wij hebben een stokke tripp trapp en die met kussens en handdoekjes opgevuld zodat ze toch redelijk recht bleef zitten, ze zit natuurlijk geen uren zo! Na 2 weken ging het ineens beter, en nu eet ze alsof ze niet beter weet..
Blijven aanbieden. Heel herkenbaar! Zelfde verhaal. 6 maanden begonnen en net met 8 maand dat hij pas goed eet. Ik deed eerst aldoor vers en ook rapley. Werkte niet echt. Opeens gaf ik een potje en toen at hij! 100 gram, zowel fruit als avondeten. Erg fijn! Wel vind ik jammer dat hij niet vers wilt. Ik probeer wel vers, maar merk dat hij dan echt een vies gezicht trekt en zijn mondje dichtdoet. Nu ben ik gewoon blij dat hij überhaupt eet. Ook al is het een potje. Als iemand nog tips heeft voor toch aan vers voedsel te krijgen, graag! Als iemand
Dat heeft een heel simpele reden. Hier in Indonesie hoeft het ook niet. Spanje ligt zuidelijker, en daarom heb je daar het hele jaar zonnestralen die vitamine in je huid aanmaken. Dan is het minder nodig. In Nederland heb je tussen oktober en april die stralen niet.
Channe, Ik ben van plan om met de mamamazzeldagen een Tripp Trapp te kopen. Dan kan ik inderdaad proberen of ze er al in kan zitten!
Ik heb de rest niet gelezen: Zo snel gaat het vaak niet hoor! Net alle kindjes eten direct. Gewoon rustig elke dag iets aan blijven bieden. Zeker wennen aan het gevoel van vast voedsel in haar mond en dan ook nog zo'n lepel . Gewoon wat tijd geven. Kan je dochter met steun in een kinderstoel zitten? M'n dl zat nog niet zelfstandig maar wel met steun en zij heeft alleen maar Rapley gegeten. Geef het tijd. Het is BIJoeding. Melk blijft het eerste jaar hoofdvoeding.
Patrijs, nog bedankt voor je reactie. Ik ben nu een week hapjes aan het geven. Het gaat al een stuk beter. Ze eet nu de hoeveelheid van 2 of 3 ijsblokjes op. (heb de groentenprakjes zo ingevrozen) Ik denk dat ze nog niet in een kinderstoel kan zitten. Volgende week gaan we de tripp trapp kopen, dan kan ik het proberen!
Ik zid dat je kindje prematuur is. Soms kunnen premature baby's moeite hebben met eten als het echt niet wil lukken dan zou ik contact opnemen met de kinderarts of consultatiebureau. En is ze gecorrigeerd 6 maanden of nog net geen 6 maanden?
Frannie, Ze is nu 6 maanden en 1 week, gecorrigeerd is ze dus 5 maanden. Het gaat de laatste dagen wel al veel beter. Als ze niet te moe is, dan hapt ze soms al echt van de lepel.