Energieverbruik in oud huis; hoe minder verbruiken?

Discussie in 'De lounge' gestart door mol81, 18 sep 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. mol81

    mol81 Niet meer actief

    Hallo allemaal,

    Wij wonen in een twee onder een kap jaren dertig huis. Nu het weer kouder wordt, merk ik dat het weer begint te tochten en boven kouder is dan beneden. Per maand betalen we een behoorlijk bedrag aan energiekosten (€188) en ik ben benieuwd met welke relatief simpele middelen we het huis wat warmer kunnen houden.

    De zolder is niet geïsoleerd en ik denk dat veel warme lucht daardoor verdwijnt. In de bijkeuken en badkamer (beneden, helemaal achterin het huis) is het ook altijd kouder.

    Wie heeft ervaring, tips?
     
  2. Abri

    Abri VIP lid

    16 jun 2010
    12.423
    3
    38
    Toen onze zolder niet geïsoleerd was hadden wij een gordijn hangen in het trapgat zodat de warmte wat meer bleef hangen, maar wij gebruikten de zolder dan ook alleen als opslag. Merk dat nu we het geïsoleerd hebben we daar echt zoveel baat bij hebben. Kostte niet eens gek veel (zelf gedaan), alleen in tijd wel even bezig geweest.

    Je zou ook nog kunnen kijken of er bepaalde kieren zijn die je gewoon simpel kunt afdichten met kit, vulmiddel etc..?
     
  3. sjorsje

    sjorsje VIP lid

    17 aug 2007
    11.361
    266
    83
    Noord-Brabant
    Is dat bedrag voor gas en licht samen? Wij zitten op 195 euro per maand. Wij hebben aan 1 kant buren en aan de andere kant onze niet geïsoleerde garage. In juni hebben we de koude muur vanaf de binnenkant laten isoleren, hopelijk gaat dat wat schelen in de winter. En ik heb zitten kijken voor dikke gordijnen bij de voor- en achterdeur en het raam in de huiskamer. Maar dat duurt nog wel even eer ik die kan gaan bestellen, want ik kwam online op een bedrag van rond de 1000 euro. Zo hoop ik dus iets te gaan besparen op stookkosten (en die investering duurt volgens mij tig jaar om het eruit te krijgen, dus of ik daar nu beter mee ben).
     
  4. mol81

    mol81 Niet meer actief

    Ja, dat bedrag is voor gas en licht. Kun je ook via je energiemaatschappij iemand langs laten komen die je huis controleert en tips geeft? Weet iemand dat?
     
  5. ash21

    ash21 Actief lid

    1 dec 2012
    163
    0
    0
    NULL
    NULL
    Zo 188 euro dat is nogal wat!
    Kaarsen aansteken geeft ook warmte, is niet veel maar toch iets, als ik de kaarsen 's avonds aan steek is het al gauw 1 graadje warmer in huis. Kleed je lekker warm aan zodat je de kachel ook niet heel hoog hoeft aan te zetten. Bio ethanol kacheltje (tafelmodel) geeft ook heerlijke warmte. En een goede reden om 's avonds lekker tegen elkaar aan te kruipen ;)
     
  6. Tweekids

    Tweekids VIP lid

    26 aug 2012
    13.148
    330
    83
    Vrouw
    Kraamverzorgster & hypnobirthing docent
    Dikke gordijnen voor de ramen hierdoor verdwijnt veel warmte! Ook tochtstrips en van die knuffels (weet niet hoe ze heten) Voor de kieren/deuren/ramen leggen. Verder jezelf een ultimatum stellen bijvoorbeeld voor 11:00 uur zet ik de kachel niet aan, kachel ook weer uitzetten 1,5 uur voor je naar bed gaat, dan maar een vest aan. En boven niet stoken, ik vind het heerlijk een koele kamer :) Je moet er even aan wennen maar ik denk altijd vroeger hadden ze ook geen kachel :) Hebben net een nieuw donzen dekbed gekocht heerlijk!
     
  7. sjorsje

    sjorsje VIP lid

    17 aug 2007
    11.361
    266
    83
    Noord-Brabant
    Hoeveel graden is het bij jullie dan als je de verwarming in de winter uitlaat boven? Bij ons is het dan 8 graden, vind dat toch echt veel te koud. Ik laat daarom boven de verwarming gewoon aan.
     
  8. Tweekids

    Tweekids VIP lid

    26 aug 2012
    13.148
    330
    83
    Vrouw
    Kraamverzorgster & hypnobirthing docent
    Boven is het 10 graden in de winter heerlijk :) Maar wij zijn ook nooit boven overdag echt alleen als we gaan slapen. Ik vind het heerlijk 2 uur voordat je naar bed gaat de electrische deken/kruik aan en dan lekker in een warm bed kruipen. Beneden hebben we het max 20 graden, helaas oud hete lucht systeem dus in 3 maand verbruiken wij 800 kuub aan gas :(
     
  9. minon

    minon Niet meer actief

    Oef dat is veel!!
    Hier houtkachel. Verwarmen we het hele huis mee. Gasverbruik is 196 kuub per jaar.
     
  10. Lief of Stoer

    Lief of Stoer VIP lid

    25 apr 2011
    6.028
    2.894
    113
    't Gezellige Brabant
    Wij hebben een zelfde huis als jij. Iets jonger, maar was ook slecht geïsoleerd. Ons dak is ook niet geïsoleerd. Wij hebben i.p.v. de vlizotrap een vaste trap gezet en onderaan een deur geplaatst. Dit scheelde enorm! Verder hebben we de spouwmuren laten isoleren via Nuon. Dit was voor ons de goedkoopste optie. Voor nog geen 1300 euro is het hele huis gedaan en we merkten direct dat de verwarming veel minder aan sloeg en die tocht op je nek was weg. We zouden met 4,5 jaar ongeveer deze investering er al uit hebben. Dat vonden wij dus zeker de moeite waard. Verder hebben alle plafonds er hier uit gelegen, dus die zijn ook gelijk allemaal geïsoleerd, zowel beneden als boven in de slaapkamers. Ook hebben we de hele achterkant van het huis voorzien van nieuwe kunststof kozijnen met het best isolerende glas wat er is. Scheelt in warmte, maar ook in geluid. Nog een tip is om verwarmingsbuizen te voorzien van isolatie op ruimtes waar je niet verwarmt. Hier loopt alles via de zolder. Daar hebben we ze dus allemaal voorzien van van die piepschuim/rubberachtige buizen/stroken. Zo gaat de warmte daar naar toe waar deze zijn moet en niet verloren op de zolder. Dit kost niet veel overigens. En wij hebben overal LED lampen. Nergens een gloeilamp meer te bekennen. Ikea heeft mooie, goed geprijsde LED lampen.

    Ik snap dat de andere genoemde investeringen duur zijn. Wellicht is het wel iets voor jullie om eens naar de spouwmuurisolatie te kijken. Je kunt vrijblijvend bedrijven langs laten komen om dit te beoordelen en je een prijs te geven. Het kost even wat, maar als je voornemens bent voorlopig niet te verhuizen, dan kan het zeker de moeite waard zijn.

    De vorige bewoners betaalden zo'n 180 euro p.m. Wij wonen er nog niet zo lang, maar we denken op ongeveer 120 euro p.m. uit te gaan komen. Dat is een besparing van 720 euro per jaar!
     
  11. Tweekids

    Tweekids VIP lid

    26 aug 2012
    13.148
    330
    83
    Vrouw
    Kraamverzorgster & hypnobirthing docent
    Kijk dat is beter! Helaas vind ik haardhout ook erg duur, goedkoopste hier 60 euro per kuub.
     
  12. minon

    minon Niet meer actief

    Ja klopt om te kopen idd erg duur maar man uit de Betuwe dus fruitbomen genoeg in de familie en in het voorjaar/zomer kun je ook vaak gratis ophalen. Veel hoveniersbedrijven moeten betalen voor het afvoeren van snoeihout. Die zijn blij als je ff bij ze komt shoppen. Gemeente kun je ook vaak gratis ophalen. Hier verbranden ze het anders. Doe ik dat liever in mijn kacheltje haha.
    Zwager in houtbedrijf moeten ook betalen voor afvoeren van afvalhout. Zijn perfecte stukken plankjes en balkjes.
     
  13. Tweekids

    Tweekids VIP lid

    26 aug 2012
    13.148
    330
    83
    Vrouw
    Kraamverzorgster & hypnobirthing docent
    Zo dat is inderdaad beter, mijn vader heeft een houtkachel en moet het kopen, alsnog goedkoper dan cv natuurlijk maar het is een hele investering.
     
  14. rums

    rums Niet meer actief

    Met het isoleren van je spouwmuur moet je wel oppassen. Het huis moet het wel kwijt kunnen en baant zich zoiezo een weg naar buiten of binnen. Kijk hier maar eens: Na-isolatie van spouwmuren - Collectiewijzer

    Stond pas in een vakblad van mijn man een heel stuk over isolatie. Man die zijn huis ook had laten isoleren en impregneren met tot gevolg dat zijn bakstenen kapot knappen.

    Weet niet hoeveel budget jullie hebben maar zonnepanelen is ook een optie dan.
     
  15. marb

    marb VIP lid

    21 okt 2007
    11.070
    4.729
    113
    Wij hebben ook een jaren 30 2-onder-1-kap. We hebben een gordijn in het trapgat gehangen zodat de warmte beneden blijft. Boven doen we de verwarming niet aan, daar is ook alleen maar enkel glas.

    Onze zolder is bereikbaar via een vlizotrap, in de winter doen we het luik dus ook dicht.

    Ik ben inderdaad wel heel blij met mijn elektrische deken!
     
  16. nib1981

    nib1981 Lid

    9 apr 2013
    56
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hier ook jaren 30 twee-onder-een-kap woning. Ik betaalde vorig jaar toen ik de woning inging 153 per maand en moest er bijna 500 bij betalen vorige maand. Zit nu op 170 per maand. Moet er wel bij zeggen dat ik hele dagen thuis zit en best een koukleum ben, haha.
     
  17. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    ik lees mee, hopelijk vind ik DE tip. Hier een huis van voor 1870 (vanaf toen moesten de huizen ingeschreven worden bij de gemeente, maar ik heb hier kranten op de vloer gevonden uit 1815 ;)) En het is hier in de winter KOOOOUUUD!!

    Beneden gaat nog, ik heb tussen de ramen strips liggen, het is enkelglas, maar wel rolluiken, echt warm krijg ik het niet, niet boven de 20 graden in elk geval.

    Spouwmuurisolatie werkt niet, want ik heb geen spouwmuren :D badkamer is beneden, als het -13 is (en geloof me, dat is best vaak :x) bevriezen de leidingen.........dan kunnen we niet douchen en ook niet de was doen (en dat wil je dan ook niet, brrrr) Ik heb wel een kacheltje gekocht voor in de douche, die moet manlief nog maar eens ophangen binnenkort.

    Bovenverdieping is de zolder, die is wel geisoleerd, maar in de winter steen en steenkoud, graadje of 3-5. En daar heb ik dan de voorzetramen er wel voor zitten. Veel dekens, kruiken en een elektrische deken. Aan en uitkleden doen we in de winter in de woonkamer ;)

    In de gang hangt een gordijn voor de deur.

    Dus wie nog tips heeft.......GRAAG!
     
  18. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.158
    35.815
    113
    Wow, wat betalen wij dan veel zeg. 2 onder 1 kap uit jaren 80 en betalen 240 per maand! Lees dus even mee voor tips.
     
  19. teigetje1

    teigetje1 Fanatiek lid

    18 jun 2009
    2.299
    116
    63
    Zuid-oost brabant
    Ik durfde ons maandbedrag hier al niet neer te zetten. Ons huis is van de jaren 50 en ook een 2 onder 1 kap en ook wij betalen 241 per maand. En dan nog moeten wij iets van 50 tot 100 euro bijbetalen per jaar :$.

    Boven is het niet geisoleerd, en onze zolder ook niet, zit ook geen trap of vlizo naar toe, je mag er niets opbergen enzo. Wel dubbele beglazing overal. Beneden is het wel geisoleerd, alleen de bijkeuken niet en dat is 1 grote vochtige schimmelhok.

    Ik hoop dat rolluiken iets gaan schelen in verbruik. Wij hebben sinds een paar weken alle ramen van rolluiken voorzien (op 2 ramen na).

    Ach ja, ik moet zeggen dat ik het bedrag wel gewend ben, het is gewoon knoke duur om te stoken.
     
  20. mol81

    mol81 Niet meer actief

    Jemig, ik dacht dat wij veel betaalden! Ik denk dat ik sowieso een gordijn in het trapgat ga hangen en de kieren dicht ga kitten. Volgens mij hebben wij ook geen spouwmuren, achter in het huis (bijkeuken, badkamer) in ieder geval niet. Ik vergelijk sowieso ieder jaar via gaslicht.com de energieprijzen en stap over, maar de dame van Essent vertelde me dat prijzen van het gas dagelijks dalen. Ik houd de meterstanden bij via de energiemeter, dat scheelt bijbetalen.
     

Deel Deze Pagina